Keresés

Aktív témák

  • g@bo

    nagyúr

    válasz szucsi #2 üzenetére

    és mi lehet a sansz?? fene megette azt a 3rugót, kifizetem, de 1 évet szivjak ha lecsúszok emiatt?? :(

  • g@bo

    nagyúr

    válasz szucsi #5 üzenetére

    hát tudod, nem túl szép dolog amit eljátszanak, az intézmény tanulmányi oszt.vez. asszonykája elég negativ volt, gondolom a stilusa ilyen, azért elmagyaráztam Neki, hogy Ő van Értünk ( feflvételizőkért) és nem forditva, és nem kioktatásra, hanem segítségre van szükségem. Jelentkeztem, és fizettem.

    Elég gaz dolog, hogy egyazon intézmény azonos szakának, de más tagozatának ( levelező/táv ) 2*3000 forintot kellene befizetni, nekem ez a jelentkezésnél bizonyos szemszögből nem volt logikus ( minek 2 ''B'' lap, 1 tanulmányi o.-nak??), más szemszögből ( még több manit beszedni ) viszont nagyon is az.

    nem lenne gond, ha a tagozat szó nem változna, tehát alap/levelező/állami vs alap/levelező/önktg. ilyenkor valóban elég 1 ''B'' lap, és 1*3000 pénz. De mivel képbe került a távoktatás szócska, igy bebuktam.

    Elnéztem, de vicc, ha valóban ekkora lenne még mindig a bürokrácia.

    Komolyan bosszantó, hogy ezen vacakolnak. Igaz, a levélirás most jönne...

  • g@bo

    nagyúr

    válasz szucsi #7 üzenetére

    Hát igen, a ''bürokrata'' elsősorban a főnökétől fél, az ügyfeleket meg elintézheti a szabályzatai árnyékában, jellemző hogy szabályzatok ( mire lehet jól hivatkozni) mellett, Neki kényelmesebb a problémás ''ügyfeleket'' leszerenli, mint emberi oldalról, logikus gondolkodás melett segitséget nyújtani. Ez jellemző mindegyikre, de ha a sarkadra állsz ( más témakörben tapasztalva ) sikerül olyan dolgokat kiharcolni, amit első körben azonnal elutasitott, holott némi jóindulattal megoldható lett volna.

    No mindegy, igy jártam. Azért várok hasonló dolgokról vélemény, mielőtt járatom az arcom, legyen valami ''fülesem'' milyen dumcsival lehet jóeséllyel kapura rúgni... ( precedens eset...)

Aktív témák