Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wlac

    Ármester

    Sziasztok!

    Remélem, hogy nem lövök nagyon mellé ezzel a kérdéssel, de már nem nagyon tudok merre elindulni.

    Barátnőm a telefonján és a böngészőében automatikusan be volt jelentkezve a Facebookra egészen múlt pár nappal ezelőttig, amikor a rendszer kiléptette. A beírt jelszava nem működött, azt az üzenetet kapta, hogy 3 hónapja megváltozott. Nem emlékszik rá, hogy ő változtatott volna, és nem vett észre semmi gyanús tevékenységet sem. A böngésző jelszavai között ez a 3 hónapja megváltoztatott jelszó volt elmentve, ami megint csak érdekes.

    A gond jelenleg a következő. A belépéshez használt email címe egy citromail-es cím, amit ezer éve nem használt. Új jelszót kért a Facebooktól, ami a megerősítő emailt erre a citromailes fiókba küldte. Oda viszont mi azért nem tudunk belépni, mert állítólag 7 hónapja annak is megváltozott a jelszava, ráadásul a visszaállító (így mondják?) emal címe egy .ua-végződésű fiók (a csillagozások miatt nem látjuk a pontos nevet, de esküszik barátnőm arra, hogy soha életében nem is hallott ua végződésű emailről). Mivel ezt a címet még tiniként hozta létre, nyilván esélyünk sincs a visszaállításra (úgy kéri a citromail, hogy adjuk meg a regisztrációkor megadott választ, hogy nem teszi fel a kérdést hozzá).

    Szerencsére voltak megbízható kapcsolatok beállítva a Facebookon, így azokon keresztül próbálkoztunk. Megkaptuk a három kódot, végigmentünk a lépéseken, majd vártuk az emailt egy aktívan használt gmail-es fiókra. Az több óra elteltével sem érkezett meg (nem, nincs a spamben). Mivel újraküldés gomb nincs (miért is lenne 2019-ben), ezért újra generáltunk 3 kódot és ismét megpróbáltuk a megbízható kapcsolatokon keresztüli beállítást, de ezúttal nem ment végig a folyamat, "ismeretlen hiba" történt.

    Végignyálaztuk a segítségkérést, majd miután ott többször is azt választottuk, hogy nem oldódott meg a bajunk, feljött egy ablak, ahol lehetett üzenetet írni valakinek. Azt írta a Facebook, hogy adjunk 2 órát nekik, nyilván 24 is eltelt már azóta, és semmi válasz, pedig megírtuk, hogy bármilyen módon tudjuk azonosítani magunkat (személyi, telefon stb), csak a citromailes címet ne kérjék, mert nincs hozzáférésünk. Süket fülek.

    Ma megpróbáltam mobilon belépni, ott egy kicsit user friendly-bb volt a tapasztalatom. Kiírta az app, hogy más email címmel jelentkezünk be (alapból citromail volt benne), mint amit megadtunk helyreállítónak, igazoljuk magunkat. A következő oldalon ki kellett választani, hogy akkor melyik telefonszámra és emailre kérjük a kódot. Megadtuk a helyeset, rámegyünk arra, hogy "Rendben" és jött az SMS/email. És itt meg is akadtunk. Az alkalmazás nem megy semerre, nincs semmilyen link (igazából az egész felülete több éves dizájnú), csak a vissza gombot lehet megnyomni, ahol megint ki kellene választani, hogy melyik email/telefon párost használjuk.

    Az SMS szövege az, hogy "<#> A(z) XYZXYZ kódot használhatod jelszóként a Facebook for Android alkalmazáshoz. Laz+nxCarLW"

    Az email tárgya "Erősítsd meg az e-mail címedet.", szövege:
    "Kedves XYZYZ!

    Kérjük a következő kód használatával erősítsd meg az új e-mail-címedet:

    KÓD

    Ha nem te voltál az, kérjük hagyd figyelmen kívül ezt az e-mailt.

    Üdvözlettel:
    A Facebook csapata"

    A probléma a következő. Egyik kód sem működik. Ha az új gmail-es fiókot adjuk meg belépéskor, akkor azt mondja, hogy nem találja a rendszerben. Ha a régi citromailest, akkor pedig beenged az új jelszóval, de rögtön közli is, hogy küldött egy megerősítő emailt a citromailes címre. Se az SMS, se az email nem tartalmaz semmilyen linket, vagy bármilyen infót, hogy mégis hol kellene megadnom őket. Próbáltam jelszó helyett az SMS-ben kapott kódot beírni a gmail-es fiókkal, de arra ismét azt írta, hogy nincs olyan fiók a rendszerben. Párszor próbálkoztunk, utána viszont letiltotta ezt a lehetőséget a Facebook, remélhetőleg csak ideiglenesen.

    Szerintetek innen merre érdemes elindulni? Holnap megpróbálkozunk ismét a megbízható barátokkal, csak ott rontottuk el, hogy az egyik közülük egy orvos (barátnőm testvére), aki vagy műt, vagy készülődik a műtéthez, így őt sem tudjuk állandóan a kód miatt zargatni. Ha nem válna be, mert nem jön meg megint a kód, vagy kapunk egy hibát, akkor lehet valamit tenni? Lehet valaki élő személynek írni ez ügyben? Természetesen tudjuk igazolványokkal igazolni a kilétünket, csak a citromailes címet engedje már el a rendszer, mert oda esélytelen, hogy bejussunk. Korábban, ha jól emlékszem, volt olyan lehetőség, hogy az ismerőseinket kellett képekről azonosítani. Ez már megszűnt? Vagy van valahogy lehetőség SMS-ben vagy telefonon kérni új jelszót? Azért próbálkozok ennyire, mert mivel a telefonon teljesen más visszaállítási lehetőségünk volt, mint asztali gépen, ezért hátha van egy platform, ahol valami működőképes megoldást is adnak.

    Bocs a hosszú üzenetért, de úgy gondoltam, hogy jobb, ha a teljes sztorit tudjátok a megtett lépésekkel. Köszi előre is!

    “A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

  • Wlac

    Ármester

    válasz krizmo_ #25288 üzenetére

    Az sem működött. Viszont barátnőmnek sikerült visszaszereznie a citromailes email felett az uralmat. De ismét megakadtunk.

    Beléptünk a Citromailbe, ott várt minket az új jelszó kérő email. Rákattintottunk a hivatkozásra, ami a Facebookra vitt minket, kérte hogy adjunk meg egy új jelszót majd válasszuk ki, hogy melyik email címet és telefonszámot akarjuk a jövőben használni. Kiválasztottuk, rákattintottunk arra, hogy "Rendben", mire jön az új, Gmail fiókra egy levél, ami nagyjából így szól: "Kérjük, hogy az alábbi kód használatával erősítsd meg az email címed: 10KARAKTERESKÓD" Ugyanaz a bajunk, mint amikor mobilról próbáltunk belépni. Nem tudjuk, hogy ez a 10 karakter kód hova megy.

    A korábban említett email kiválasztós oldalon nincs hivatkozás, nincs megadási vagy továbblépési lehetőség, egyedül a "Rendben" felirat van ott, amire kattintva mindig új emailt kapunk egy új kóddal. Ha a Facebook főoldalára megyünk, ott hiába adjuk meg az új emailt, arra azt írja, hogy nincs a rendszerben, ha pedig a régit próbáljuk, se az emailben kapott 10 jegyű kóddal, se a frissen generált új jelszóval nem enged be, mondván hibásan adtuk meg.

    Szóval, van bárkinek bármi ötlete, hogy az emailben kapott 10 jegyű kódot mégis hol adjuk meg? Röhejes, hogy maga a Facebook nem akarja elárulni nekünk ezt.

    “A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

  • Wlac

    Ármester

    Sziasztok!

    Nem tudom, hogy jó topikban járok-e, vagy volt-e már erről szó korábban, de végigpörgetve a legutóbbi hozzászólásokat nem találtam erre vonatkozó infót.

    Régen volt Facebookom, jelenleg deaktiválva van és csak a Messengert használom. Sokszor szeretnék egy-egy cikket, videót vagy bármit megosztani néhány emberrel, és zavar, hogy csak a legutolsó két beszélgetésem van a lista tetején, és ha épp nem a kívánt emberrel beszéltem az utolsók között, akkor rá kell keresnem a nevére. Pl. ha Ádámnak szeretnék küldeni valamit, akivel naponta 100 üzenetet váltunk, viszont nincs benne az utolsó kettőben, akkor rákeresve a nevére ki kell halásznom az összes Ádám vezeték és keresztnevű ismerősöm közül. Nem egyszer előfordult már, hogy félre nyomtam ilyenkor, és olyan embernek küldtem el a cuccot, akivel nem beszéltem 10 éve, és magyarázkodhattam.

    Nincs arra valamilyen megoldás, hogy vagy elrejtsük az embereket a megosztásnál, vagy pedig valamilyen fix listára pakoljuk, hogy ne kelljen keresgetni? iOS-ről van szó, de Androidon is ugyanez volt, szóval gondolom a Messenger alkalmazás maga az ugyanaz mintkét rendszeren. Törölni nem szeretném az ismerőseim 98%-t, mert egyrészt aktiválni kellene a fiókom, másrészt magyarázkodhatnék mindenkinek. Egy régi Reddit posztban a blokkolást mondták, mint opciót, de azzal megint az a baj, hogy nem tudhatom, hogy ki mikor akar nekem egy üzenetet küldeni. Szóval nem a kommunikációs csatornát szeretném szűkíteni, csupán a megosztást átláthatóbbá és egyszerűbbé tenni.

    “A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

  • Wlac

    Ármester

    válasz NeoPampalini #32147 üzenetére

    De a group chatnek csak több embernél van értelme, vagy legalábbis nem hiszem, hogy egyáltalán két emberrel létre lehet hozni. Ráadásul fura is lenne, hogy amit eddig Ádámnak küldtem, azt mostantól MacGyvernek kell, mert olyan "rendes" ismerősöm épp nincs. Nagyon furának tartom, hogy nem lehet kibővíteni a recent listát két főről, vagy legalábbis valamiféle kedvenceket létrehozni. A suggested alatt pedig az első ember rögtön egy olyan illető, akivel nem beszéltem 11 éve. Nem értem, hogy mi alapján próbálja őt javasolni a rendszer.

    “A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

  • Wlac

    Ármester

    válasz classic B #32149 üzenetére

    Ez igaz, csak unalmas lenne mindig pl. a Czebeczauer vezetéknevet is legépelni. Ezért lenne jó, ha el tudnám rejteni azokat az embereket a megosztási listákból, akikkel soha nem beszélek.

    “A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

  • Wlac

    Ármester

    válasz NeoPampalini #32151 üzenetére

    De, az működik is, de így is volt már "baleset". Gyakorlatilag ennek a digitális változatára vágyakozom. :D

    “A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

  • Wlac

    Ármester

    Sziasztok!

    A feleségem nagymamája akadt most össze ezzel az új security dologgal. Anno telefonszámmal regisztrálták (nincs email címe), és úgy használta a Windows kliens. Ma reggel viszont már nem engedte be, hanem arra kéri, hogy a telefonos Messenger appban erősítse meg magát. Viszont se okos telefonja nincs (se a környezetében valaki, akinél lenne egy extra), és megkerülni sem tudják ezt a metódust. Van valakinek valami tippje arra, hogy hogyan lehetne megoldani neki, hogy tudja használni okostelefon nélkül?

    Bocs az esetleges pontatlanságokért, most keltettek ezzel az éjszakai műszak után, és még a Facebookban sem vagyok akkora mester, hogy tudjam, hogy mi merre hány óra. :D

    “A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #34518 üzenetére

    Végül találtam egy régi Androidos telefont, amit factory reset után beállítottam a nagymamának. Sajnos kellett egy új email címet regisztrálni ahhoz, hogy a Play Store-ból le tudjam tölteni a Messenert, de ezt leszámítva nem volt gond, simán be tudtam lépni a telefonszám és jelszó párossal az appba (ettől kicsit tartottam, mert a SIM kártya innen 500 km-re van a nagyi telefonjában), ezután pedig már ő is tudta a Windowson használni. Ha valaki hasonlóan jár, ez egy megoldás lehet.

    “A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

Új hozzászólás Aktív témák