Új hozzászólás Aktív témák

  • FőDudu

    addikt

    válasz eattila #17998 üzenetére

    lehet nem ettel meg jo olasz kajat. :)
    Persze izlesek es pofonok - nem mindenki szereti ugyanazt.

    Sokaig en is azt hittem humbug az egesz mediterran etrend - minnel jobban belemegy az ember annal jobban kitunik az egyszerusege es amellett a kifinomultsaga. Par alapanyagbol hozzak ki a maximumot - epp ellenkezoleg a magyar konyha minden legalabb 10-20 alapanyagbol keszulo 'mindent bele' stilusahoz kepest.

    Nem mondanam jobbnak - mas, talan nem annyira nehez.
    Az teny, hogy kevesbe zsiros, tobb a zoldseg.

    En is utaltam peldaul a balzsamecetet amig nem talaltam olyat amiben 2 hozzavalo van osszesen es kurvajo. Nyilvan az egyszeru (es mindenutt kaphato) balcsamecetekben van mindenfele szemet amivel az eredetit leutanozzak... Pedig nem annyival dragabb a Modenai eredetvedett, hogy megerje a szart venni.

    Olaszoktol 15 kilometerre szerencsere erzodik az a hatas, hogy ok nem veszik meg a szemetet.
    Itt nincs olcso/szar parizsi, az ettermekben/bufekben adott kaja olyan, hogy abban nem csalodik a vasarlo.
    Kulonben nem vennek meg es bezarhatna a boltot. Az olasz vasarlo tudatos, ha valami nem stimmel, akkor rogton reklamal.

    Meg ilyenkor januar/februar is eros a vendeglatasban - sok a turista.
    Durva, de Januar utolso hetvegejen 75% volt a foglaltsagunk.

    Az teny, hogy magyarkent nem sok lehetoseg van igazi olasz kajat kiprobalni. Ahhoz gyakran utazni kell.
    Nekem szerencsem van, tobb olasz kollegam jart mar nalunk vendegsegben, legtobb fozott is.
    Meg a legtobb szomszed es ismeros altalaban olasz kajat foz, igy ha barhova meghivnak, akkor ott valami olaszos is van. Illetve eleg sokat jarunk at a kornyezo regioba (Trieszt es kornyeke), olyankor termeszetesen valahol megallunk kajalni. De altalaban a 'kurva olaszok' megjegyzessel elegedetten tavozunk.
    Mert amit az olaszoknal elenk tettek eddig az mind jo volt.

    Carbonara is erdekes dolog - meglepoen mas ahogy ok csinaljak. Bacon es tejszin peldaul nincs benne.
    Guancale (az a feltekert (szerintem toka) szalonna), 2 fele fuszer (so/bors), 2 fele sajt(pecor romano es meg egy masik), tojas, teszta. Kb 15 perc alatt elkeszul.

    Scampi buzzara az erre a reszre jellemzo. Az is 4-5 osszetevo es ennyi.
    Rizotto is, igaz az alaplevel indul (csirke vagy hal - attol fuggoen milyen rizotto lesz).
    A rizs nagyon nem mindegy - a jo rizotto rizs eleg fontos ehhez. Olcso, de nem lesz jo sima rizsbol.

    Ugyanigy a kagylo. Kimegy az ember a halpiacra, 2-3 euro egy kilo, vesz belole egy fel vodorrel (haloban adjak), megfozi a megfelelo leben es legtobbszor meg a levet is kimartogatja mindenki.

    Hetvegere peldaul ezt tervezzuk - nejem mar jelezte, hogy szombat reggel irany a halpiac.
    Vagy rak vagy kagylo a cel.

    Nem tisztem senkit meggyozni - van erre porkolt is (gulyasnak hivjak), pacal is (wampi), paszuly is (babfozelek kolbasszal), sot toltott kaposzta is (sarma) - meg ugyanugy rantotthus/palacsinta ahogy mashol. Mi megsem ezeket esszuk, talan mert az olasz kaja konnyebb. Es talan mert joval hamarabb el is keszul.
    10-20 perc alatt rendes kajat lehet rittyenteni.

    FőDudu

Új hozzászólás Aktív témák