Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Maczbal

    csendes tag

    Sziasztok! :)

    2013. 12. 24-én rendeltem eBay-ről egy 118$ + 30$ (EMS) értékű DSLR objektívet Japánból. Tudom, hogy ez a 148$ (PayPal: 33502 Ft) bele esik az ÁFA fizetésbe, ami nem is lenne probléma, mivel egy fényképezőgépekkel foglalkozó bolttól vettem, nyilván tettek a csomagba számlát is az összegről, de a Magyar Posta tracking oldalán mégis azt kaptam, hogy:

    2013.12.25
    15:32
    Küldemény információ:
    Küldemény felvéve / Item accepted
    2013.12.26
    08:33
    Küldemény információ:
    Indító kicserélő hivatalba beérkezett / Item in office of exchange
    2013.12.26
    21:57
    Küldemény információ:
    Célországba elküldve / Item sent abroad
    2013.12.27
    11:15
    Küldemény információ:
    Célországba elküldve / Item sent abroad
    2013.12.28
    18:22
    Küldemény információ:
    Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
    2013.12.28
    18:22
    Küldemény információ:
    Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
    2013.12.30
    22:09
    Küldemény információ:
    Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure

    Ez azt jelenti, hogy nem hitték el a benne lévő számlát, és tőlem várják a tranzakciós bizonylatokat?
    Vagy itt még az sem biztos, hogy fizetnem kell pluszba ÁFA-t (nyilván ez lenne a legjobb.. :) )?
    Ez után mi következik, mi a teendő, eshetőségek?

    Ez az első nem EU-s rendelésem, olvasgattam itt a fórumokat, nagyjából felfogtam a postázás menetét, de vannak üres foltok..

    A japán tracking oldalon egyébként nincs részekre bontva a vámkezelés menete, egész egyszerűen csak annyit írnak, hogy 28-a óta In Customs...

    Előre is köszönöm! :)

  • Maczbal

    csendes tag

    Köszönöm Nektek a gyors válaszokat, sokat segítettetek! :)
    Sajnos most már biztos, hogy fenn akadt a vámon, a tracking azt írja, hogy a Postaimport raktárába tárolták be, már írtam is levelet a PayPal tranzakciós bizonylattal csatolva, és a válaszukra várok.

    Remélem mihamarabb megoldódik. Annyira bosszantó, hogy 3 nap alatt itt volt Japánból, közben meg ennek a sokszorosát fogja Pesten tölteni amíg ki nem hozzák... Az EMS értelmét ölik meg vele. Nem is értem, hogy ha volt hozzá csatolva számla (és nem volt trükközve, kisebb érték megadva) akkor mégis mi táplálja a kétkedésüket, és miért nem bírták csak egyszerűen arra kiszámolni az ÁFA-t, majd kiküldeni...

  • Maczbal

    csendes tag

    válasz üszök #38757 üzenetére

    Ó értem, azt gondoltam, hogy a számlát hozzá tűzik az egyéb szállítási okmányokhoz (doboz oldalán műanyag tasakba ragasztva).

  • Maczbal

    csendes tag

    Sziasztok! :)

    2013.12.25
    15:32
    Küldemény információ:
    Küldemény felvéve / Item accepted
    2013.12.26
    08:33
    Küldemény információ:
    Indító kicserélő hivatalba beérkezett / Item in office of exchange
    2013.12.26
    21:57
    Küldemény információ:
    Célországba elküldve / Item sent abroad
    2013.12.27
    11:15
    Küldemény információ:
    Célországba elküldve / Item sent abroad
    2013.12.28
    18:22
    Küldemény információ:
    Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
    2013.12.28
    18:22
    Küldemény információ:
    Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
    2013.12.30
    22:09
    Küldemény információ:
    Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure
    2013.12.31
    15:04
    Küldemény információ:
    Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure
    2013.12.31
    15:28
    Küldemény információ:
    Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted
    2014.01.01
    23:12
    Küldemény információ:
    Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance

    Már amikor a tracing státusza az volt, hogy betárolják a Postaimport raktárba, elektronikusan elküldtem a PayPal számlát nekik, de ezt a "Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance" üzenetet nem tudom hová tenni... Ami trackingeket láttam itt fórumon ez mindig az elején volt, még mikor elkezdődött az egész vámos procedúra, nekem meg itt írták, miután már elküldtem nekik a számlát és kaptam is róla egy automatikusan generált emailt, hogy meg is kapták..

    Egy EU-n kívüli rendelésben jártasabb tudna nekem mondani erről valamit? Mire számítsak, mi fog ez után következni? Mennyi idő az átfutási ideje az email (és számla) feldolgozásának? Mikorra várható már, hogy hozza a póstás? :)

    Köszi!

  • Maczbal

    csendes tag

    válasz faresz5 #38824 üzenetére

    Köszi a megnyugtatást! Akkor a hétvégét az esélytelenek nyugalmával fogom megkezdeni, hátha jövőhét elején sikerül kézhez kapnom.

Új hozzászólás Aktív témák