Új hozzászólás Aktív témák

  • sifarr

    senior tag

    válasz RWhite #36107 üzenetére

    A "fotel-IT-topmenedzserek" nyilván másképp gondolják, viszont - szerencsére - nem ők vezetik az IT-cégeket (sem). :)
    Ez gondolom nekem szólt. ;) Elismerem, igazad van, de csak félig. Nem vagyok sem IT-s, sem topmenedzser, de az igaz, hogy fotelból nézem az eseményeket. :K
    Akkor a "jó" vételről.
    gmail.com linkelte ezt.
    Ott a táblázat, benne a kétféle számítási módú értékeléssel.
    Az EV/RGU számítás szerintl olcsón vette meg a digit a 4iG. A többivel összehasonlítva a legolcsóbban. Itt az értékelés alapja az ügyfélbázis. A jelenlegi ügyfélszám egy tényszám. Mutató = mennyibe került 1 megvásárolt ügyfél. (vételár/ügyfélszám)

    De ott a másik számítási mód, a EV/EBITDA. Itt a digi vásárlása az összes felsorolt közül a legmagasabb (11,6). Azaz a 4iG eszerint drágán vett.
    Azt biztos tudod, hogy mit jelent az EBITDA. Csak többiek közül azok kedvéért, akik esetleg nem tudnák leírom.
    EBITDA = az adózás, kamatok, értékcsökkenési leírás előtti eredmény.
    (Ebből, ennek csökkenése árán lehet majd a kötvényeket kifizetni, vagy újabb tőkeemelésből.)
    Az EV/EBITDA mutató a múltra vonatkozik. Az utolsó tényszerű EBITDA a 2020-as évről van. Lehet előzetes számításokat végezni 2021-re, de ez csak közelítő eredményt ad. A diginél ez valószínű rosszabb 21-ben, mint 20-ban volt.

    Kétféle számítás és kétféle eredmény. Legolcsóbb, legdrágább. Pont, ahogy írtam.

    Linkelted a Figyelő cikkét, miszerint a 4iG jó vételt csinált.
    Ebből idézek: "... nem a megszokott EV/EBITDA értékelés alapján végezték el a Digi értékének meghatározását".
    Ha az EV/EBITDA a megszokott, akkor miért választották a másik mutatót? (megszokott = általában, legtöbbször használt) Ennek valami oka csak van, nem?
    Erre is adtam egy választ, visszanézheted.

    Még csak annyi. A Figyelő jó (olcsó) vételnek minősíti az ügyletet.
    Csak egy kérdésem van: melyik médiacsoporthoz is tartozik a Figyelő? Megmondom, bár úgyis tudod. Mediaworks.
    Több kérdésem nincs innen a fotelből. :D

Új hozzászólás Aktív témák