Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Uckz #33637 üzenetére

    A kék halálra én azt mondanám, hogy a LAN kártya driver lesz az egyik gyanúsított, tehát az első lépésem az lenne, hogy annak a driverét lefrissíteném (bár sokszor nem oldja meg a problémát csak az újratelepítés és úgy a friss driver felvitele, vagy ha nem akarod újratenni, akkor beteszel egy másik LAN kártyát próbaként, 1-2 ezer forint egy olcsóbb gigabites), a másik pedig az, hogy a böngészőt is lefrissíteném, bár annak akkor se lenne szabad kék halált okoznia.
    Ami pedig a másik lassulós gépet illeti, az speedtest-en hozza a sebességet? Ha böngészővel, vagy FTP-n keresztül töltesz le, akkor is ugyan ez a probléma?
    Csak azért kérdem, mert torrentnél sokak esetében van olyan probléma, főleg több torrent, kapcsolat és nagyobb le/fel töltés esetében, hogy a merevlemez cache hamar megtelik és így gyakorlatilag lefullad a merevlemez és ahogy látom, abban a gépben ahol ez a lassulás előfordul, ott két Green van, amelyek csak 5400 rpm-esek, tehát kis fordulatszámúak és ezáltal a teljesítményük is kisebb és gondolom az egyik ilyen lemezről megy a rendszer is a torrent mellett (ami egyébként nem ajánlott), másrészt az egyikben csak 32 MB cache van, így tényleg nem lenne csoda, hogy ha lefulladna.
    A torrent kliens beállításánál van olyan, hogy lemez cache, ott próbálj neki többet magadni, azt majd a memóriából fogja lecsípni és oda fog dolgozni és közben valamennyire tehermentesíti a lemezt.
    Persze lehet nem ez a probléma, ez csak feltételezés.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz vittorio7 #38016 üzenetére

    Igen érdemes lecserélni, főleg hogy csak CCA kábel, azaz alumínium ér réz bevonattal, kb. annyit is ér.
    Normális CU, azaz réz kábel kell és legalább Cat5e, de lehet Cat6.
    Persze attól függ milyen nethez kell majd, 500 Mbit/s simán bírhat, a normál cat5 kábel is bír annyit, bár akkor is gyengébb az alu kábel, illetve nagyobb rajta a veszteség, mint a normál réz kábelen, főleg hogy ahogy telik az idő, úgy az is előfordulhat, hogy megfolyik, attól függ milyen minőségű.

    TeeJay: Néha tényleg szar, főleg hogy olyanok üzemeltetik, akik talán azt se tudják, hogy eszik-e vagy isszák (gondolom ennek az elkészítésére is pályázatot írtak ki és egy sablonból lett összerakva egy-két módosítással), csak ott vannak, mert xy-nak az ismerőse, illetve haverja és nehogy már munkanélküli legyen szegény. Vannak benne olyan alap hibák is, hogy az már nevetséges.

    Patice: Meg lehet őket kérni, viszont általában drágább mint ha magad csinálnád (magasabb anyagköltség és munkadíj). Ez is attól függ, hogy milyen címszó alatt csinálja meg neked, ha úgy hogy szükséges az előfizetéshez, akkor az általában ingyenes, viszont ha plusz, akkor már fizetni kell érte.
    Gondolom ha adsz neki valamennyit, akkor elkönyveli szükséges anyagfelhasználásként, de szerelőtől függ, valaki nem szereti az ilyen jellegű lefizetéseket.
    Bár szerintem jobban járnál ha nem egy szerelőt kérnél meg rá, hanem egy szakembert, vagy egy vállalkozót, aki ezzel foglalkozik, mert a falban lévő kábelezéssel meg egyébbel ők nem nagyon foglalkoznak, max mikor tetőről hozzák be a kábelt és akkor átfúrják a plafont, a legtöbb szerelőnek ennyiben ki is merül a szaktudása, főleg hogy ezt is betanítják nekik, tisztelet a kivételnek.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz TeeJay #38042 üzenetére

    Az ethernet kábelek mindegyikénél (utp/ftp/stp) limitet jelent a 100 méter, még a cat7-nél is, mert attól, hogy a kábel vastagabb, vagy jobb árnyékoltságú, attól még a hálózati eszközök ugyanannyi energiát visznek fel a kábelre.
    Ráadásul mondtad is, hogy ugye a Cat6 kábel az vastagabb, legalább is a normális Cat6-os kábel, ami azért van, mert szokott benne lenni egy elválasztó, vagy valaki csak merevítőnek nevezi, ami kellően elválasztja egymástól az érpárokat, így kevesebb "zaj" keletkezik, mint a sima Cat5-Cat5e kábelnél.
    Rövid távra kevés hajlás esetén tényleg elég a sima Cat5-Cat5e kábel is, de mint adika4444 is írta, egy igényesen bekábelezett házba jóval több kábel szükséges és ott a hajlások száma is nő, így ha a hálózatodból ki akarod hozni a legtöbbet, akkor nyilván jobb kábelt választasz. Persze nem muszáj Cat6(a) kábel, elég ha Cat5e FTP/STP kábelt veszel, ahol az érpárok külön árnyékolva vannak, így még a hajlások se okoznak problémát, bár az is már Cat6 kábelnél van, hogy érpáronkénti árnyékolás van, Cat5e-nél csak sima FTP (vagyis közös árnyékolás) van tudtommal, ráadásul árnyékolt kábeleknél a földelést is meg kell oldani, így marad a Cat6(a) utp kábel, persze kinek hogy, igény és pénz kérdése, a normális kábeleknek elég borsos áruk van méterenként :D

    Jut eszembe, megoldódott már az internet problémád, legalább is ami a feltöltést illeti? :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz vittorio7 #38045 üzenetére

    Látom :D
    Egyébként ha 8 ér/szál van benne és mind a 8 jó és be is van kötve, akkor elvileg tudnia kellene a gigabitet, igaz nem a legjobb minőségben, de akkor is.
    Akkor 94 Mbit/s a maximális sebesség, hacsak 100 Mbit/s üzemmódban vannak a hálózati adapterek (aajnos a 100 Mbit/s hálózati portoknak 94 Mbit/s a gyakorlati maximuma, ahogy az 1000 Mbit/s netnek is a 940 Mbit/s, elvégre miért is lenne meg annyi, mint amennyinek lennie kellene), azt meg az okozhatja, ha a kábelnek nem jó mind a 4 érpárja, csak 2, amik a 100 (94) Mbit/s kapcsolatért felelősek, ahhoz hogy fölé menjen a sebesség már mind a 4 érpárra szükség van. Lehet, hogy a dugózás rossz, vagy az is lehet, hogy a kábel tört meg valahol, de mindkét esetben csere szükséges, de ha csak a dugózás rossz, akkor olcsóbban megúszod.
    Ha jól látom, akkor a TV kábel se éppen minőségi, de inkább nem szólok bele, a mai világ sajnos ilyen, csak olcsó és hulladék minőségű eszközökkel lehet gyorsan terjeszkedni és minél több pénzt bezsebelni, a DIGI-nél ez a passzív optikai osztásnál is meglátszik pár helyen, ami ugye olyan, mint ha egy HUB-ot tennének be a hálózatba és mindenki megkap mindent, néha ezért is van "túlterhelés", holott igazából nem is lenne, ha nem spórolnának annyit :DDD
    Lényeg hogy jobban jársz, ha saját magad szerzel be jó minőségű kábeleket , ha teljesen ki szeretnéd használni a szolgáltatást. Bár fel lehet őket hívni, hogy jöjjenek ki, hozzanak rendes kábelt és húzzák át az egészet, de szerintem ugyan azt a kábelt fogják kihúzni csak éppen jó borsos áron (kiszállási díj, kábeldíj, meg "valamit még kitalálunk" díj stb.).

    TeeJay: Nem biztos, hogy igénytelen, lehet simán csak túlbonyolított is. Meg mi van akkor, ha valaki áthúzza a szomszéd házba és a házak között van kert stb. Ne csak panellakásokban gondolkodjunk :D
    Akinek meg palotája van az szerintem nem Ethernet kábelt fog használni, hanem optikázni fog mindenhol, főleg hogy azt könnyebben lehet bővíteni is (1, 10, 20, 40, 100, 200 Gigabit/s, persze vannak köztes megoldások is, ez is attól függ, hogy milyen az alkalmazott optika, hogy egy szálon megy minden, vagy külön stb.).

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Viper26 #38058 üzenetére

    Bírja még úgy is, hogy a rendszer rajta van, nekem hálózaton belül képes rá írni 70-80 MB/s, gondolom ha nem lenne rajta rendszer, akkor többet tudna, persze több tényező is befolyásolja (hány program fut még a rendszeren, torrent felfele is megy stb.), érdemes rendszer nélkül és rendszerrel is kipróbálni.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Viper26 #38063 üzenetére

    Igen megfelel, főleg ha a rendszer SSD-n van, ami pedig a Green-t illeti nem is csodálom, 5400-as fordulatszámmal és felesleges parkolásokkal nem is fogja nagyon bírni.
    Meg attól is függ, hogy mivel töltesz le, mert ha torrentel és régi klienst használsz, akkor az gyakran képes túlterhelni a merevlemezt még annak ellenére is, ha az átmeneti tárat (cache) megnöveljük virtuálisan, újabb klienseknél már ki van küszöbölve ez a probléma, bár ott meg a stabilitást is kell nézni.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz szoszo75 #38065 üzenetére

    Nem mondanám, hogy bármit is javaslok, inkább csak annyit mondok, hogy uTorrent 3.4.3 Pro-t használok jelenleg és 2.2.1-et használtam (tudjuk hol ajánlott kliens meg ilyesmi) addig, míg elegem nem lett belőle, hogy a lemezek folyton túlterheltek voltak és olyankor még csak bezárni se lehetett, hacsak ki nem jelentkeztem, vagy újra nem indítottam a gépet.
    Persze lehet, hogy ha csak újratettem volna a klienst és mindent betallóztam volna egyesével, akkor a 2.2.1 is jó lenne, de mivel nem volt kedvem több mint 150 torrentet egyesével betallózni és kivárni, míg leellenőrzi őket, ezért inkább felfrissítettem 3.4.3 Pro-ra, azóta sincs vele semmi problémám. Egyedül akkor terheli a lemezt, mikor leellenőrzi a letöltött adatokat, az mint ha kicsit lassabban is menne, mint az előző verzióban, de annyi baj legyen.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Flashget #38067 üzenetére

    Egy darabig igen, aztán fogja és megunja. Na meg függ attól is, hogy hány torrentet futtatsz rajta, pár torrenttel (0-50 között és nem pár megás torrentek) nem fogja megfektetni a géped, ahogy egy másik kliens sem. Amúgy minél újabb a rendszer, annál több kínja van a 2.2.1-esnek, legalább én is úgy vettem észre, amúgy egy darabig nekem se volt gondom vele, de ugye több futtatott torrent, gyorsabb internet, nagyobb fájlok és már kész is.

    (#38070) vittorio7: Hát igen, vagy a kábel, vagy a két RJ45-ös dugó/csatlakozó közül valamelyik a hibás és mivel egyrészt nem is működik megfelelően a kábel, másrészt elég gyenge a minősége is, így tényleg megéri a cserét, viszont vásárláskor már oda kell figyelni a minőségre, hogy egy darabig ne legyen probléma vele :)
    Egyébként a dugózás nem nagy kunszt, meglehet oldani házilag is (pl. csavarhúzóval lenyomkodni, bár néha elég ronda lesz a végeredmény), vagy ahol árulják a kábelt és a dugót, ott biztos van fogó is és gondolom kölcsön lehet kérni.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz wwenigma #38076 üzenetére

    Az hagyján, de jobban is melegszik, főleg PoE-nél, arra nem is ajánlatos a használata. Azt a magasfrekvenciás jeles szöveget meg hogy a külső részén terjed azt inkább hagyjuk, jó szöveg volt akkor, mikor drága volt a réz és a divatba jött a cca, mert ezzel el is tudták adni. Nem véletlen vastagabbak a jobb minőségű kábelek is, ha csak a külső részen menne a jel, akkor jó is lenne.
    Ha az egészet összegezzük, akkor az a lényeg, hogy a CCA kábelek használata egyáltalán nem ajánlatos, főleg nem folyamatos/nagyobb igénybevétel esetén. Legszívesebben a fejét is leszedném annak, aki kitalálta, főleg hogy még ma is nagy divat és egyes boltokban képesek eladni teljes rézkábelként horror áron (90-150 Ft/méter), holott aligha ér valamit (általában olyan 20-60 Ft/méter árban vannak).

    (#38077) Viper26: Ezt is jó lett volna tudni, egyébként meg kliens és beállítás kérdése az egész.

    (#38080) goodluck: Mivel írtad, hogy társasházi övezetben laksz, így előfordulhat az is, hogy csak egy 100-as switch-re vagy rákötve, így a limit ott keletkezik elsőként.
    Próbáld meg közvetlenül a bejövő kábelre rákötni a gigabites kártyával rendelkező gépet/laptopot és úgy kapcsolódni, ha úgy sincs meg a 200/100, csak a 94/94, akkor biztos, hogy a "probléma" a lépcsőházi switch-nél van, viszont akkor szólni kell a DIGI-nek, hogy méltóztassanak kifáradni és kicserélni a switch-et, vagy átdugni a kábeledet az ONT-ra, már ha van még szabad gigabites portja.
    De lehet kábelhiba is, főleg ha esetleg régen azon jött a telefon és nincs mind a 8 ér bekötve, érdemes mindenen végigmenni.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz goodluck #38083 üzenetére

    A kábel, vagy a switch-be történő bekötés, vagy mindkettő? Mert attól még simán tehették 100-as portra a kábeled, illetve lehet a kábel is hibás, ezért írtam, hogy érdemes mindenen végigmenni.

    (#38084) wwenigma: Ha hiszed, ha nem, ma már a tudomány is egy nagy marketing, lényeg hogy mindent eltudjanak adni, ezért még a tudományt is képesek meghamisítani, nem is egyszer volt már rá példa, de az se terjedt el, így hagyjuk is annyiban.
    Egyébként van benne igazság, de CCA kábel esetében így is úgy is baromság, főleg hogy a legtöbb kábelben az ér épp hogy kap egy gyenge réz bevonatot/felvitelt, ráadásul az is képes repedezni, illetve felpattanni (volt már rá példa), innentől kezdve nem is mondom inkább, hogy mit ér az egész.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz wwenigma #38086 üzenetére

    Ami azt illeti birtokában vagyok ezeknek az ismereteknek, csupán más szemszögből nézem a dolgokat :D
    Meg mondtam, hogy ezzel kapcsolatban igazad van ("van benne igazság" - igaz, fogalmazhattam volna másként, már mindegy), viszont ezt is felhasználták marketingszövegként, ezért is tudták eladni ezt is, ezért is írtam azt amit. De tényleg hagyjuk.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz V/ #38111 üzenetére

    Ha a Wifi-n több mint 100 Mbit/s a használható sebesség, akkor az azt jelenti, hogy a switchportokra nem történik meg az átadás, mert ugye a 4 LAN port valójában egy switch és olyan mint ha azok egy LAN porttal lennének összecsatolva, valószínűleg ott van a probléma. Lehet, hogy egy forrasztási pont a hibás, de lehet egy chip is, mindenféleképpen vissza kell küldeni, hogy cseréljék ki.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz jag222 #54528 üzenetére

    A PC alatt Windows-t értesz? Mert akkor azzal van a gond, nem a PPPoE kapcsolattal, sajnos a Windowsnak mindig is szar PPPoE kliense volt és valószínűleg mindig is az lesz, ugyanis minek foglalkozzanak vele, ha már szinte mindenkinek van routere otthon, ami átveszi ezt a feladatot. Ha esetleg feldobsz egy linux-ot és azzal megnézed, akkor már nem akkora a terhelés és többet is ki tudsz hajtani sebességben, mint Windows-nál.

    dchard: Ha az a Win 7 hálózat grafikonja, akkor az eléggé pontatlan tud lenni bizonyos hálózati forgalmaknál, anno én is meglepődtem, mikor egy 30/3-as nettel sikerült ilyen 40/4-5 Mbit/s forgalmakat összehozni (már azt hittem, hogy a szolgáltató jótékonykodik), persze csak Windows-on, a pfsense-es router hálózati grafikonja mindig max. 30/3-at hozott WAN oldalon.

    llacee: Ez a vicces, legyünk őszinték, mit tudnak azok az 50 ezres routerek? Szinte semmit. Ugyan úgy csak gigabitesek a LAN portjai (és általában csak 4 van (van több portos is), plusz vagy 2 USB, nagy kunszt), csak Wifi-n tudnak ilyen 2-3 Gbit/s-t, persze azt is csak elméletben és LAN-WAN irányba akkor is csak Gigabit megy át max, szóval az az 50 ezer forint szó szerint csak pénzkidobás, főleg hogy ezek az eszközök szinte semmi más feladatot nem tudnak ellátni, mint amire tervezték őket, de pl. egy PC-t be tudsz állítani routernek, csak több, vagy több portos hálókártya kell, plusz esetleg egy Wifi modul és kész, bármikor használható PC-nek és routernek is, bár nem arra tervezték, de a feladatot ellátja gond nélkül, egy router pedig mást nem nagyon tud és azért azok a hardverek se olyan nagy cuccok, nem értem az ASUS is miért van úgy elszállva az áraival, de egy vicc ami ilyen téren van, azt akkor ha 10 Gbit/s-ről beszélünk, akkor mennyibe kerülhet egy ilyen dísz router? Vagy 500 ezerbe? Már még a nevesebb gyártóknál is van olcsóbban 10 Gbit/s router / switch, igaz Wifi nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz viktorhu #54570 üzenetére

    És az se biztos, hogy valós, vagyis hogy párhuzamosan tudja-e a 2x1 Gbit/s-t, egyelőre még senki se bizonyította, pedig már páran megrendelték.

    Meg a cégek közül is hánynak van 10 Gbit/s vonala? Talán egész Európában vagy 5-6-nak, ha nem a szolgáltatói szférát nézzük, egyébként meg ők se nagyon használják ki, legtöbb cég elvan az 50/50, 100/100, illetve az 1000/1000-es optikai vonallal (de csomó cégnél láttam wifis bérelt vonalat 50 Mbit/s-től olyan 500 Mbit/s-ig, mert a szolgáltatóknak annyira gány a vezetékes helyi hálózata, meg úgy a közmű hálózat is, hogy nem lehet megoldani se a nagyobb sebességet a helyi hálózaton, se az optikai kiépítését reális áron), mert munka folyik ott és nincs olyasmi megengedve, hogy a munkavállalók 4K videót nézzenek, meg torrentezzenek munka közben, a levezés, meg néha 1-1 project munka és annak a fájljainak a le/fel töltése meg nem olyan nagy dolog, esetleg talán ha van 200 Windows-os gép és egyszerre kezd el frissítést letölteni, de kérdés hogy a szerver ki tudja-e szolgálni, másrészt nagyobb vállalatoknál van erre belső szerver, ami letölti a frissítéseket és onnan tölti a többi gép, bár akkor is limites a dolog, ha a belső hálózat ugyan úgy csak max. gigabites, egy nagyobb vállalatnál meg több 10 Gbit/s switch beszerzése még eléggé húzós, egy Google méretű cégnek persze nem, ahol több millió gép van, de ilyen pár száznál gépes cégeknél nem terjed el, mert minek, esetleg a switch-ek között lehet 10 G-s link sebesség, de annak is csak nagyvállalaton belül van értelem és ott ahol gépek között is nagy a forgalom, meg vannak biztonsági mentések más gépekre/szerverekre és így tovább, de ez is inkább ilyen jóval nagyobb vállalatoknál jellemző, kisebbek annyira nem nagyon engedhetik meg maguknak, főleg nem minden gép esetében, így nem kell nagy hálózati forgalomra számítani még cégen belül sem. A 10, illetve annál nagyobb gigabites hálózatok inkább olyan cégek számára jó, illetve ott van értelme, ahol a net mögött kiszolgáló szerverek vannak, máshol nem nagyon van most még értelme, persze lehet hogy 5 éveb belül már azt is ki tudja használni akár az átlag felhasználó is, ha a hardveres piac egy része (pl. HDD, SSD, illetve az eszt kiszolgáló eszközök piaca (pl. alaplap és annak a chipset része)) utoléri a hálózati piacot, mert addig a hálózati szegmens se fog gyorsabban fejlődni és úgymond olcsósodni, mert nincs rá igény úgy, nincs tömeggyártás, ergo kurva drága marad.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Brandynew #54574 üzenetére

    Azért ne legyél benne biztos, van olyan aki ha már nem érné el a fb-ját már felkötné magát. Maradjunk abban, hogy a normális ember nem halna bele, bár ez is csak általánosítás, ugyanis van akinek mondjuk szar a munkahelye, de nem akar TV-t nézni és benne egy csomó hulladék reklámot, meg kormány propagandát, milyen jó ha hazamész és pl. nc-ről le tudsz tölteni egy vígjátékot, vagy valamit amit egy fárasztó nap után megnézel és ugye ingyen, tehát nem kell érte külön ezreket fizetni, meg a moziba menni és eltűrni azokat, aki a film alatt pofáznak, meg egyfolytában járkálnak, szóval így ebben a korban kicsit már merész lenne, persze le lehet hagyni és nem lenne semmi baj, csak lehet hogy így sokaknak többlet költség és kellemetlenség keletkezne és ne a fb-oskat értsük ide, hanem pl. akik meg akarnak nézni egy filmet és nem a kurva TV-n.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Brandynew #54577 üzenetére

    Úgy nagyjából igen, csak én körül írtam, plusz kiegészítettem hogy azért lennének akik belehalnának. :)

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz viktorhu #54587 üzenetére

    Ha már itt tartunk, akkor ilyennel se kellene így viccelődni (fordítva bekötés), mert aki nem ért hozzá, az elhiheti, egyébként ez nem gúnyolódás, meg viccelődés, kb. mint ha homlokon vágnád magad, de nem mondtál semmit a másikra és így tovább, persze lehet érteni a célzást.

    Az meg a másik, hogy ilyet még kitalálni se lehet, hogy fordítva kötik be (mert hogy a faszba csinálnák?), másik hogy már ki lett tárgyalva nagyon sokszor, hogy a DIGI-s optikai hálózatok kapacitása 2,5/1,25 Gbit/s, vagyis felfele még véletlenül se lehetne 2 Gbit/s fölött.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz #73749248 #54590 üzenetére

    Ilyen nem történhet meg egy ekkora szolgáltatónál, főleg hogy optikán szolgáltatnak és nem DSL-n, ahol manuálisan kell beállítani a vonalat a vonal szarsága miatt.
    Kábelmodemes és optikai területen általában előre beállított profilok vannak, legalább is a normálisabb és felkészültebb szolgáltatóknál, tehát olyan hogy az up és a down megcserélődik olyan nincs, másrészt a hálózat véletlenül se lenne képes ennyit kinyomni, max. 1 gbit/s-t tudna felfele már csak az ONT portja miatt is, szóval ez így még véletlenül is hülyeség.
    Az a mérés téves, nem is csodálkozom, hiszen speedtest alkalmazás, egyik alkalmazásuk se működik normálisan. Nekem az androidos anno 30/3-as neten 29/12-t mért 1-2 alkalommal, hogy hogyan azt nem tudom, de most is mindig felé lő 3-4 megával feltöltésben, az asztali alkalmazás meg még új, szóval hiába nem béta, akkor is ilyen szarul írt alkalmazás ami még kísérleti stádiumban van és mint láthatod, ilyen téves eredményeket ad, aztán meg rajta a csodálkozás.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz #73749248 #54603 üzenetére

    Jó, de itt technikailag sem lehetséges, szóval mindegy.
    Egyébként az én hülye szolgáltatómnál is volt ilyen, mikor bejött a 30-as kábelmodemes csomag és a 30-as konfigurációs fájlját a 60-as netéből állították elő, ugyan a 60-at megfelezték, de a feltöltés megmaradt 5 Mbit/s és egy jó ideig 30/5 Mbit/s volt a 30/3 Mbit/s helyett, persze észrevették pár hónap után, utána viszont nem fordult elő ilyen és nem is fordulhat, mert ha normális technikai háttérrel rendelkezik a szolgáltató, akkor olyan rendszerük van, ahol az ügyfélhez már egy meglévő értéket rendelnek hozzá, itt is a 30/5-öt nem csak én, hanem mindenki megkapta akinek ez a csomagja volt, nem véletlen vették észre :D

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz DonMaster #54669 üzenetére

    Ezzel a hülye hozzáállással van egyébként baj az egész országban, sőt az egész Földön, mert az emberek csak várnak, hogy a sült galamb a szájukba repüljön, tenni persze nem tennének érte semmit még akkor se, ha a plafon rájuk szakadna.
    Ez van, ha a technológia szintje meghaladja az emberiség szintjét, persze ez arra jó hogy bólogató/szavazó birkákat csináljanak az emberekből.

    De ez már azért tényleg durva, egyébként is nem tudom, hogy most egyesek mit várnak? Így is kurva olcsón van egy elég megbízható szolgáltatás, legalább is a többi szolgáltatóhoz képest és akkor még egyesek így is hőzöngnek, hogy ingyen átvált-e a szolgáltató, vagy nem. Elmondanám, hogy a DIGI így is kurvára korrekt más szolgáltatókhoz képest és egyáltalán nem kötelességük áttenni senkit sem nagyobb kategóriába ugyan annyiért, vagy kevesebbért, plusz ha egy kis esze van egyeseknek, akkor ne várjuk már, hogy a szolgáltató, aki saját pénzből építkezik az tönkretegye magát pont a hasonló mentalitású emberek miatt.
    Persze lehet kicsit durván fogalmaztam, de egyesek kicsit gondolkodjanak már el, hogy valaki még mindig a szar ADSL-el, vagy a szintén szar kábelnettel szopik és alacsony sebességekért fizet egy kisebb vagyont, a DIGI-nél meg kurva nagy sebességek vannak potom pénzért, szóval azért na, legyetek már képben a dolgokkal egy kicsit, másrészt ne a messiásra várjatok, mert az nem fog rajtatatok segíteni.

    Ezt egyébként nem neked írtam DonMaster, inkább arra ment amit idéztél.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    Pedig olyan egyszerű, hogy a PPPoE csatlakozást hagyta ki, más nem is nagyon történhetett (vagy ha esetleg megvan, akkor vagy hibás a beállított kapcsolat (hibás azonosító, vagy jelszó stb.), vagy pedig az előző kapcsolatot nem szakította meg így nem fog egy darabig a PC felcsatlakozni, hacsak a DIGI nem enged ugyan úgy több eszközt, mint a Telekom DSL-n, bár a kettőnél teljesen más szerepe van a PPPoE-nek, így nem hiszem), meg kell nézni a szolgáltatótól kapott adatokat és beirkálni a rendszerbe a megfelelő helyre (hálózati központ, csatlakozás szélessávú blabala...).
    Viszont azt elmondanám, hogy ha az 1043ND v3 nem hozza a megfelelő sávszélt, akkor a gép meg biztos hogy nem fogja tudni PPPoE alatt még azt se (legalább is ha gigabit körül van), főleg ha Windows-ról van szó.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Mentolka #54682 üzenetére

    Bár van DIGI PPPoE beállítva, de bontva van, kapcsolódj és akkor talán működni fog, ha az azonosítók megfelelőek, illetve ha előzőleg megfelelően lett megszakítva az előző kapcsolat, de ezt fentebb többször le lett írva..

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kicsihuszar #54685 üzenetére

    Amúgy nem tudom, hogy ezt a hülyeséget honnan szedtétek, de a sima Cat5 kábel is tud gigabitet akár 40-50 méterig is és ezt tapasztalatból mondom, másrészt a többi okosnak pedig akik ajánlgatnak, hogy már sima Cat5 kábelt nem is lehet kapni, szóval ha bemegy a boltba, akkor általában alapból Cat5e-t nyomnak a kezébe, így felesleges a "legalább Cat5e kábelt vegyél!!!444" szöveg.
    Inkább azt az észt ossza mindenki, hogy ne CCA, hanem rendes CU kábelt vegyen, mert a CCA-nak valami ritka szar a minősége, kurva könnyen törik és leamortizálódik, nem tudom ki találta ki ezt a szart, de megetetném vele az biztos.
    Szóval rendes és tömör réz kábelt kell venni normális RJ45-ös csatlakozókkal, amik rendesen átviszik a tömör réz eret és nem csak mellette mennek el, mert ugye silány minőségűek.
    Ami pedig a sima Cat6 kábelt illeti, ha az sincs sokkal drágábban, akkor azt is megéri megvenni, mert azért egy kicsivel még is jobb, egyedül talán az átmérője miatt lehet hátrány, más miatt nem, de pl. ha egy 50-100 méteres távra kell kábel, akkor inkább Cat6, amibe ugye van belül egy elválasztó, így a belső erek között már kevesebb az áthallás.

    Egyébként ha a kábelből az alap 4 éren kívül (sárga, sárga-fehér, zöld, zöld-fehér) esetleg 1 nem érintkezik rendesen, vagy esetleg meg van szakadva, akkor már csak 100/100-as link van, szóval biztos nem a Cat5 a probléma, főleg nem rövid távon.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz TeeJay #54700 üzenetére

    Ezt mondtam én is az elején, nálam is ment Cat5 kábelen a gigabit, de nem 20-25, hanem vagy 40-50 méteren, szóval hülyeség az a duma, hogy csak a cat5e képes gigabitre, főleg hogy a két kábel gyakorlatilag majdnem ugyan az, csak más az elnevezése, illetve a cat5e inkább a tömör, a sima cat5 a sodrott, bár már össze vissza van, hogy mi alapján azt nem tudom, de lényegtelen.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz firedani #54740 üzenetére

    Az egy dolog, hogy i3, meg 8 GB memória és így tovább, de Windows-os PPPoE kapcsolattal SSD nélkül ne is várj gigabitet. Kérj kölcsön egy gigabites routert, vagy telepíts fel egy linuxot és azzal próbáld ki, esetleg egy másik géppel is rámérhetsz, ha így se jó, akkor szolgáltatói baj, ha pedig valamelyik módszerrel méred a gigabitet, vagy egy megközelítő sebességet, akkor nálad van a baki.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz woodworm #54744 üzenetére

    Az SSD-től a Windows lesz egy kicsit gyorsabb és talán stabilabb és és ebből adódóan egy kicsit az is dob rajta, persze igen, fogalmazhattam volna finomabban is, meg mint kiderült az utóbbi hozzászólásból, az se nagyon segít rajta.
    Nem a PPPoE-re fogom, hanem a Windows PPPoE kliensére, mert az egy kalap szar úgy ahogy van, ha kicsit feljebb olvasol, volt aki írta, hogy neki is szar volt a Windows (routerrel és PPPoE-el is, de az más), főleg újratelepítés előtt és mivel először szolgáltatói hibára gyanakodott, ezért hívta a DIGI-t, jött is a szerelő, aki lemérte Windows-al és Linux-al is ugyan azon a hardveren és Windows-on olyan 300/200-at mért PPPoE-n keresztül, míg Linux-al jött a 900/200 Mbit/s PPPoE-n keresztül, de itt a hozzászólás, el is olvashatod.
    Valószínűleg ha ő is beszerez egy komolyabb gigás routert a jelenlegi 100/100-as helyett, illetve feltesz egy Linux-ot, akkor ki fogja tudni mérni a gigabitet PPPoE-n keresztül, persze ha van router, akkor nem kell linux, de talán router vétel, vagyis egy komolyabb beruházás előtt jobb ha kipróbálja egy Linux-al a dolgot, nehogy az legyen, hogy valami más okból nincs meg ott a gigabit (pl. szar ONT, vagy túlterhelt környék és így tovább).

    adika4444: Most komolyan, mennyiből tart újraindítani? Nem kötekedésből, de szerintem gyorsabb az újraindítás és így a hibafeltárás is, mint várni, hogy valaki talán ugyan abból a kerületből pont most felnéz, hacsak nincs nála is gond, amit közzé tenne ő is, vagy akkor már válaszolna neked, de eddig még nem történt ilyen.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz woodworm #54751 üzenetére

    Mivel sokaknak a sima flash alapú speedtest.net is kiméri a 900/200 Mbit/s-t egy normális router mögött, így nyilvánvaló, hogy nem azzal van a probléma, hanem a Windows kliensével.
    Egyébként meg IE-ben a legjobb a sima és a beta.speedtest.net is, mert ott annyira nem vészes a hardver használat, nem úgy mint Chrome-ban, ami pedig a vírusírtódat illeti nem tudom, hogy mit használsz, de valószínűleg egy kalap szar, ami mindent megfog a vírust kivéve, nekem KTS van és ilyen dolgokba nem pofázik bele, persze ha nálad is Kaspersky van és belepofázik akkor az már egy érdekesebb dolog.
    Ami pedig az alkalmazást illeti, nem csak Windows 10-re elérhető, másrészt pedig nem túl pontos, főleg a felfele sávszélnél csal egy kicsit, meg ugye amit mondtál, hogy érdemes a DIGI oldalán található alkalmazással mérni, illetve speedtest-en a DIGI szerverre, persze akkor is gond lehet a sebesség méréssel, ha két gigabites felhasználó mér egyidejűleg, hacsak nem 10 Gbit/s porton van egy, vagy két nagyobb teljesítményű "szerver" megosztva a terhelést.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz adika4444 #54755 üzenetére

    Miért, milyen hátrányod származik az IP cseréből? Max. talán ha román IP-t kapsz, ami előfordul ha jól hallottam, távelérési problémákra pedig ott a ddns.
    Amúgy valószínűbb, hogy az eszköz bolondult meg, de ugye megfelelő válasz hiányában ez csak akkor derül ki, ha újraindítod, ha meg már többször is előfordult ilyen, vagy esetleg később előfordulna és eszközhiba lenne, akkor kérjél másikat és akkor nem lesz ilyen IP csere probléma sem.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz firedani #54765 üzenetére

    Akkor nem csodálkozom :D Legalább jó tudni, hogy Edge-ben vírusírtó nélkül megvan a 800+ Mbit/s, vagyis szolgáltatói oldalról meg van, már csak arra lennék kíváncsi, hogy ugyan így le lenne terhelve a gép, illetve a víruskergető ugyan úgy szűrné a forgalmat, ha routeren keresztül jönne a net, mert belső hálózaton valószínűleg nem annyira szigorúak a szabályok, mint mikor a géped kapja a publikus IP-t, vagyis arra akarok célozni, hogy ha beruházol egy routerre akkor valószínűleg nem kell majd kikapcsolni a vírusírtót, illetve lehet az Edge-re se lesz szükség, bár azon, illetve IE-n még mindig célszerűbb mérni, mint Chrome-ban vagy Firefox-ban, na meg gondolom úgy sem böngészőn akarod kihasználni a gigás net előnyeit :DDD

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz firedani #54767 üzenetére

    Ha lesz egy normális routered és nem a gép kezeli a PPPoE-t meg a víruskergető se baszakodik a publikus IP miatt akkor szerintem kicsit nagyobb sebességeket is el tudsz majd érni HDD-n és SSD-n egyaránt (persze kliens és beállítás függő is a dolog).
    Ami pedig a routert illeti, a szolgáltató ingyen tud biztosítani Wifi-s GPON modem+routert, csak az ilyen eszközök eléggé szarok funkcionalitásban, meg stabilitásban sem a legjobbak néhol. Egy alap Wifi-s gigabites router ami csak 2,4 GHz-t tud legolcsóbban ilyen 12-14 körül van, pl. az 1043 ND (v2, v3, v4), hardveraprón olcsóbban hozzá tudsz jutni használtan (ami nem azt jelenti, hogy szar) olyan 6-9 ezer között, felette nem érdemes használtan megvenni főleg ha garancia sincs és vagy 2 év benne van és hozzáteszem, hogy szerintem még mindig jobb a szolgáltatói modem+saját router megoldás, mint a szolgáltatói modem+router megoldás, hiába van két külön eszköz, azért mégis csak stabilabb a dolog, főleg ha megoszlik az eszközök között a feladat, plusz saját router Wifi teljesítménye jobb mint a szolgáltatói eszközé és a többi, nem ragozom tovább, persze kinek hogy jobb.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz BIZ0906 #54803 üzenetére

    Előzményt nem olvastam, de csak külföldre ilyen szar? Mert ha igen, valószínűleg már jóval több sávszélt kiosztottak, mint ami külföldre van nekik, vagy csak lehet hogy IP/port/szegmens alapon limites külföldre a kapcsolat, egy másik DIGI előfizetéssel kellene nézni külföldre egy letöltést, vagy egy új IP-vel, igazából sok ok lehet arra, ha csak egy bizonyos irányba nincs meg a sávszél, de az is igaz, hogy a UPC-nek külföldre sokkal nagyobb sávszélessége van mint a DIGI-nek (kevesebbet is osztanak ki felhasználónként), bár az is igaz, hogy a UPC sokkal nagyobb, mint a DIGI.

    Egyébként én is teszteltem, nekem 12 MB/s jött le 6 sec alatt, tehát szerver oldalon nem lesz gond.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz 360xbox360 #54807 üzenetére

    Már egyszer ki lett vesézve a téma, hogy a sima cat5 kábel is jó, amennyiben mind a 8 ér hiánytalanul megvan és nem sérült, persze ez a feljebb lévő kategóriákra is igaz, ilyen pár méter cat5 kábel tökéletesen megfelel a célra, hacsak nem hibás, de ezt a témát tényleg zárjuk.

    BIZ0906:
    Ha belföldre megvan a sávszél, akkor ott inkább valami routing, vagy egyéb beállítási probléma lesz, hogy az a környék nem jut megfelelő külföldi sávszéllességhez, egyébként a DIGI-nél elég sok ilyen hálózati probléma van a hozzá nem értés miatt, az egyik az erőltetett IPv6, ami hol működik, hol nem és ha működik is, akkor csak ilyen, meg olyan eszközzel, na de mindegy. Egy próbát megérne az, hogy a technikusi részleget cseszegeted (már ha sikerül valahogy elérni az ügyfélszolgálaton keresztül), hátha ránéznek a dologra, el nem tudom képzelni, hogy mi van ennyire elszarva.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz battag #54813 üzenetére

    A Phone 2 az egy külön telefonnak, azaz telefonszámnak van, amit általában külön előfizetéssel tudsz elérni (már ha lehetséges és képesek ahhoz is számot rendelni). Ugyan szoftveresen meg lehetne oldani, hogy a phone 1 és 2 egy előfizetésre legyen regisztrálva, de nem hiszem, hogy ezt a szolgáltató megtenné.

    viktorhu:
    Amiről te beszélsz, az bármelyik kábellel előfordulhat, ugyan így ha a cat5, cat6 stb. kábel kontakt hibás, vagy egy ér megtörik és így tovább, akkor már az eszközök csak 100 Mbit/s-on működnek, már ha meg van az alap 2 érpár, ha nincs akkor még annyin se, mert nincs kapcsolat, de mint mondtam ez bármelyik másik kategóriára is igaz, egyáltalán nem szerencsejáték a cat5 sem, de egyébként felesleges róla beszélni, ahol cat5 van és megvan mind a 8 ér, ott az még bőven jó, ahol meg nincs kábel, oda egyértelmű a cat5e, mivel cat5 kábelt talán már nem is árulnak, ha valahol meg esetleg megmaradt nagy berendelésből, akkor úgy is azt fogják rádsózni, szóval mindegy.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz poli27 #54824 üzenetére

    Gondolom nem találkoztál a 14 év alatt pl. olyan ügyfelekkel, akinek kicsit extrémebb igényei vannak és nem mindegy, hogy mit hogy és hol kötsz be, vagy esetleg kérnek plusz dolgokat, illetve extréme körülményekkel, mikor nem olyan egyszerű pl. átfúrni egy falat, vagy hasonló, mert halvány lila fingod sincs, hogy hol megy cső, vagy vezeték a falban, szerintem pár év tapasztalatra még szükséged lenne.
    Találkoztam olyan szerelővel, aki kb. 2 napot volt egy ügyfélnél persze úgy, hogy vissza ment, mivel teljesen át kellett kábelezni a házat és nem csak úgy, hogy fogod azt kicseréled, hanem szépen átvezeted máshol, a falakban csövezésben és így tovább, már mindjárt nem olyan egyszerű és kb. 10 óráig csinálta, persze nem ingyen, meg ugye hozzájön az is, hogy általában nem mindig és nem végig kusban csinálja az ember, hanem elkezd beszélgetni, megkínálják egy kávéval és így tovább és már is lassabban megy a munka, nem mindenki egyforma.
    Amúgy abban is van igazság amit mondasz, hogy van aki szimplán kezdő, vagy éppen csak szerencsétlen, de ezt így előre nem tudhatod, mert nem minden előfizető, ház stb. egyforma, így mindig más a körülmény, persze ha mindenhol ilyen lassan halad, akkor tényleg béna, viszont akkor előbb-utóbb úgy is repül.
    Egyébként bekötés előtt nem kilincset látsz? Vagy ajtó helyett már teleportálsz (vagy esetleg a kéményen keresztül mint a mikulás)? Mondjuk 14 év alatt sokat fejlődik a világ.

    Bocs, muszáj volt :D

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz #73749248 #55158 üzenetére

    Az hülyeség, hogy a switchekkel van probléma, mivel azok csak egyszerű elosztók/kapcsolók, illetve vannak nem csak egyszerű switch-ek is, hanem menedzselhető ilyen meg olyan dolgot tudó switchek is, amiknél elképzelhető lenne ilyen konfigurálási probléma, csak hogy a DIGI általában nem menedzselhető switcheket használ, mert ugye az olcsóbb, tehát innentől kezdve ez a switches konfigurálásos rész nem állja meg a helyét, inkább valami helyi hálózati gebasz, vagy IP/port alapú limit okoz problémát, bár ha port alapon van, akkor érdekes lenne, mert belföldre is szarnak kellene lennie, szóval inkább IP alapon, lehet annak a tartománynak amibe vagy nincs megfelelő külföldi sávszéle, mert mondjuk nem x, hanem y külföldi elérésre (attól függ hány külső szolgáltatóval szerződtek és szolgáltatónként mekkora sávszélességre) vagy irányítva, az meg már már szinte 100%-os kihasználtságon van, persze lehet még más probléma is, de én tuti nem a lépcsőházi switch-re kenném, főleg hogy egy egyszerű switch-nek fingja sincs, hogy külföldre, vagy belföldre forgalmazol, ergo még ha tudna akkor se nagyon szabályozhatna be ilyen módon.
    Na meg ugye nem sok hálózati eszköz van ott, általában egy ONT van, meg egy, vagy több switch, az ONT meg megint úgy épül fel, hogy egy optikai port, egy vezérlő, meg egy x portos switch, ami megint nem tud ilyen problémát okozni.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz #73749248 #55172 üzenetére

    De hát ha a lépcsőházban másnak jó, neked nem, akkor a doboz már eleve kuka, mármint kiesett az egyenletből, egyébként is itt a PPPoE határozza meg a sebességet, de tudtommal ott nincs olyan, hogy belföldi, meg külföldi, csak simán hálózati sebesség van, ami meg olyan amilyen, ugye helyi hálózattól is függ, meg IP/Port alapon is és szerintem inkább ez lesz, válts IP-t PPPoE bontással és újracsatlakozással és minden egyes új IP-nél (persze ami nem ugyan abba a hálóba van, mint az előző) mérj sebességeket és amelyik jó, annál maradj amíg tudj, már ha tényleg ez a helyzet, de hát könnyen kiderül ilyen próbákkal.
    Meg arra is kíváncsi vagyok, hogy véletlenül nem-e NAT-olt hálózatban vagy, mert ugye egy olyan hálózatban akár több száz eszköz is lehet egy IP alatt, ami miatt lehet ilyen limit, mondjuk hogy csak külföld fele az érdekes, de gondolom a DIGI-nek külföldre még annyi elérése sincs mint belföldre (és ez minden szolgáltatóra igaz), így nem kell nagyon csodálkozni, főleg ilyen csomagok mellett.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz #73749248 #55182 üzenetére

    Én a routingot közel se ejteném ki (a tracert/traceroute megint más), mert az nem csak ennyiből áll, egy kicsit bonyolultabb a dolog, bár háttérinformáció nélkül ezt a témát nem nagyon lehet tovább boncolgatni, meg rákenni a dolgokat.

    Egyébként a km se lehetne annyira gond, hiszen optika van szinte mindenhol, igaz mondjuk az USA fele optikán is megérezni a dolgokat, de mondjuk ide a szomszédba osztrákba vagy németbe, illetve oroszba nem nagyon lenne szabad, legalább is megfelelő sávszélesség és routing mellett.
    A másik, hogy az IP is szerepet játszhat, nem is kicsit és még ha le is cseréled, ha nem másik címtartományból kapsz, ami másik útvonalon/szolgáltatón megy ki, akkor nem nagyon fog változni a dolog, mert ugyan azon az átjárón keresztül mész ki, kb. mint ha egy utcában egy másik házba költöznél, attól még az út ugyan olyan szar marad, csak te változtatsz rajta helyet, viszont ha másik utcába költözöl, akkor talán már jobb a helyzet, mindenesetre eléggé érdekes dolog ez is.
    Amúgy én pl. azért fogom az IP-re, mert nálam általában megoldja a dolgot, mert volt hogy belföld és külföld is szar volt, először azt hittem a helyi kábelhálózat túlterhelt megint, aztán végül is miután a modem és router újraindítás sem segített, fogtam és kértem egy új IP-t, kaptam is másik tartományból és meg is oldódott a problémám, mondjuk igaz, hogy egy /23-as tartományból mentem át egy /24-esbe, szóval nem véletlen volt különbség, persze ha megfelelő hálózati eszközök lennének minden szolgáltatónál, akkor nem lenne akkor se probléma, ha egy porton 1000 user lenne, de mindegy, ugye a lényeg hogy minél olcsóbban meg legyen oldva.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz djsilas #55185 üzenetére

    Az a baj, hogy leragadtál a fizikai hálózatnál és annak egy részénél, ha az jelenleg nem limites, csak a hálózati eszköz amin keresztül tovább megy a forgalom (pl. főút, vagy autópálya, illetve ezeknek egy pontja), akkor teljesen más a helyzet, meg így általánosítani nem lehet, mert mindegyik szolgáltató más és más megoldást használ és máshogy csatol településeket a hálózatához, viszont ha azt nézed, hogy van egy router 1 10 Gbit/s és vagy 10 1 Gbit/s porttal, akkor a limit az egyik terheltebb 1 Gbit/s porton fog keletkezni, viszont ha gyakorlatilag eléred mindegyik portot IP alapon (mert valamilyen módon egybe van kötve) és addig nincsen különösebb fizikai korlátja a hálózatnak (pl. mindenhol máshol 10 Gbit/s van a router és a végpontok között (kiv. ONT és ahol router esetében az 1 gbit/s port limitál, persze ez példa, lehetett volna router egy 100 gigás porttal és több 10 gigással), akkor akár másik, kevésbé terheltebb porton is mehet a forgalmad, persze kérdéses hogy hogy van megoldva, mert amit leírtam, az eléggé nyers, plusz ugye egy fizikai porton lehet több virtuális port is és így tovább, kinek mire van pénze, vagy éppen melyik megoldást preferálja jobban, na meg ugye egy PPPoE alapon működő hálózat megint más egy kicsit és más eszközök is kellenek, de a forgalom lebonyolítás lényegében ugyan úgy megy, csak nem egy egyszerű DHCP oszt IP-t az eszközöknek mint pl. kábelmodemes területen (bár ugye ott a kábelmodem kezeli a kapcsolati sebességet, így nincs értelme külön szabályozásnak, illetve hitelesítési eljárásnak).
    Persze ha valaki jobban tudja, akkor leírhatja nyugodtan, legalább én is tanulok belőle valamit, bár ez így egy kicsit akkor is furcsa, főleg hogy a limit csak külföld felé keletkezik, tehát kérdéses az is, hogy feléjük a kapcsolat hogy van megoldva, illetve hogy lehet-e még valami olyan dolog, ami közre játszhat ebben a külföld felé szar az elérés dologban, de igazából mivel mostanában sokan másoknál is jelentkezik ez a probléma, így más magyarázatot nem nagyon tudok elképzelni.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz rozsomak #55203 üzenetére

    Mi bajod van a 8/1 csatornakötegeléssel, melyik része nem tetszik? Csak azért kérdem, mert anno a UPC jó pár helyen csak 4/1, 4/2 csatornán adta a 120-as netet (amikor az volt náluk a max.), szóval azon a kb. 400/30 Mbit/s-on a 80/8-nak bőven meg kellene lennie. Bár igaz, hogy a feltöltési csatornából legalább kettőt bebaszhattak volna, de gondolom nem tervezik örök életűnek a koax-ot, ez inkább ilyen kényszer megoldás volt, hogy azért ne ilyen 4/1 és 8/2-es csomagok legyenek már, főleg mikor a 30 Mbit/s-t teljesíteniük kell 2018-ban, ugye addig az optikát biztos nem telepítik minden koaxos helyen és ugye akkor a beüzemelésről még nem is beszélek.
    Amúgy ott inkább szegmentálási, vagy kábelmodem probléma lesz, mert ugye ha nagy a szegmens, akkor lehet kevés az a 400 Mbit/s, viszont ha szar a modem amit adnak és még a szoftver, vagy a táp is szar, akkor még nagyobb a gond, kérdés hogy milyen modemet adnak.
    Másik meg, hogy nem biztos hogy csak 8 csatorna van, lehet hogy akár 16 is van (bár akkor meg igen csak karcsú az az 1 csatorna felfele), csak ugye ha 8/4-es modem van, az csak 8-at lát belőle, bár mikor betárcsáz és számolja a csatornákat (már ha olyan a modem), akkor abból meg lehet tudni, hogy mennyi csatorna van.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz rozsomak #55221 üzenetére

    Persze már ha csak 8 csatorna van, ha 16 csatorna van esetleg, akkor több is lehet a vonalon, de ugye 1 feltöltési csatorna és ilyen kis csomagok mellett nem hinném, hogy ez van.

    A másik meg, hogy nem csak a modemek száma számít, mert ha szarul van szintezve a hálózat már akkor sincs meg a kínált sebesség, még ha tizede van éppen kihasználva akkor se, szóval a szintezés és a jelerősség/minőség is kérdéses.
    Igen, számít a moduláció, de nem annyit, plusz ha már moduláció, akkor a csatornaszélességet is vegyük bele, mert nem mindegy hogy hány MHz, mert vagy három frekvencia van (1,6; 3,2 és 6,4 MHz) és azon belül van 8, 16, 32 és 64 QAM és ez a 64 QAM alatt úgy néz ki, hogy ~7, 15, 30 Mbit/s a maximálisan elérhető és ha 30-as értékkel számolunk abban a frekvenciában, akkor 32QAM-al olyan 25 Mbit/s elérhető (10 Mbit/s olyan 3,2 MHz-es csatornákon lenne, de az is inkább 12 Mbit/s lenne, persze ugye sose annyi amennyinek lennie kellene, főleg szarul összetákolt hálózaton), szóval az se olyan vészes, bár hülyeség, csak ugye gondolom olcsó eszközökkel és kevés hozzáértéssel vannak ezen a területen, így nem csoda, hogy ilyen szar a hálózat, bár az Arris modemen is meglátszik, olyan sokkal nem került volna többe egy normálisabb Cisco, de hát spórolni kell, annak meg ez a vége, egy szar román tákolmány.

    Persze amúgy, mivel a letöltéshez kell feltöltés is, ugye TCP meg egyéb baromság, aki ismeri annak nem fogom bemutatni, aki meg nem annak meg már csak azért se, járjon utána, lényeg hogy mikor töltesz le, akkor ugye nyugtázni kell visszafele az adatok megérkezését, illetve kérni a következő adatkeretet/csomagot és ez mind a feltöltési sebesség rovására megy és ugye minél gyorsabb a letöltési sebesség, annál nagyobb feltöltési sebesség igény van rá, 100 Mbit/s-hoz is kb. vagy 2-3 Mbit/s kell és akkor ott le is fullad az egész, tehát hülyeség is lenne az a 100/1 Mbit/s, meg az is, aki előfizetne rá, mert ha még menne is rajta a 100 Mbit/s ugyan 1 Mbit/s feltöltés ma már mire elég, mert szinte semmire sem, főleg ha pár GB adatot hirtelen fel akarsz lökni pl. felhőbe, szóval vicckategória lenne.
    De ez amúgy nem csak DOCSIS-on van, mármint ez a letöltés a feltöltés rovására és fordítva, szóval ne általánosítsunk, csak ugye DOCSIS-on spórolnak a legtöbbet a sebességgel, főleg feltöltés irányba így jobban meglátszik az hogy letöltéskor nem lehet kihasználni a feltöltést, mert ugye elmegy másra.
    Amúgy azt is írni akartam, csak elfelejtettem, hogy ugye mivel összesen van vagy max. 25 Mbit/s (ami lehet hogy kevesebb, attól függ hány MHz egy csatorna), ezért lehet hogy eléggé ki van használva és kevés jut egy felhasználónak és ha a 8-ból már nincs 8, csak mondjuk 1-2 Mbit/s, ami épp hogy megvan, akkor a 80 Mbit/s is épp hogy megvan, szóval több dologtól is függhet hogy miért van kevés, mint az elején írtam akár a szintezéstől is, de ha több dolog is el van baszva, akkor jóval nagyobba a probléma.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz rozsomak #55228 üzenetére

    Biztos csak 3,2 MHz? Mert akkor tiszta hülyék, ugyanis 3,2 MHz-en 32QAM-al olyan max. ~12 (12,8, de ez is csak elméleti sebesség) Mbit/s elérhető felfele, vagyis a hálózaton 400/12 Mbit/s van jelen, ami kurvára nem arányos, a 400 Mbit/s-t nem nagyon lehet kihasználni így, főleg ha valaki közben használja a feltöltést is, mert mondjuk torrentezik folyamatosan felfele és így tovább ... hülye románok. Csúcsidőben így nem csoda hogy nincs meg és nem is kell olyan sok felhasználó, akik le tudják fojtani a hálózatot, mert két 80-as előfizető képes rá ha egyszerre használják és akkor általában olyan 3-4 utcát szeretnek lefedni a kábelszolgáltatók, vagy akár 100 előfizető is lehet egy ilyen ágon (attól függ hány lakás van egy utcában, meg ugye egy utcában általában hány előfizető van, szerencsére nem mindenki DIGI-s, különben már nagyobb probléma lenne).

    Ami pedig a jelszintes részt illeti nem off, simán lehet írni, legalább is szerintem, más szolgáltatóknál is a topikban szokták kitárgyalni a jelszinteket, máshol nem is nagyon lehetne, itt meg ugye azért ritka, mert kevés helyen van csak ED hálózatuk.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz rozsomak #55234 üzenetére

    Érdekes, hogy a 8-as csatorna kivételével meg maradt a sorrend (persze nem sorrend szerint kell a modemnek csatlakoznia és több csatornánál más a szempont, mielőtt valaki belekötne) és hogy pont azon van a probléma, ami azért tényleg nem kevés probléma, viszont azt az egy problémát kivéve rendben van a letöltési oldal, a feltöltés viszont egy vicc, magas az adási érték és szerintem az SNR is szar, de az csak szolgáltatói oldalról látszik, szóval érdemes lenne velük beszélni, hogy csináljanak valamit, mert ez így nagyon nincs rendben.
    Amúgy szerintem az inkább 6,4 MHz-es, mármint a feltöltési csatorna, legalább is az adatokból arra következtetek, tehát egy olyan ~25 Mbit/s-nak meg kellene lennie, bár így is egy vicc amit csinálnak és a jelszint feltöltési irányba szar, amitől szintén szar lehet az egész és nem csak a feltöltés.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz dchard #55266 üzenetére

    Kicsit sokáig tartott míg válaszoltál, kíváncsi voltam már mikor szólsz hozzá :D

    Amúgy az oké, hogy azon megy a legtöbb forgalom, viszont nem kéne, hogy ennyi probléma legyen vele, persze ez ráfogható a modem hibás működésére is.

    "Nem egyéb, mint tipp. Annak is elég gyenge, mivel power budget még bőven van, így kérhetné a CMTS az adásszint emelést, ha szarnak ítélné meg az US-t, de nem teszi."

    Már ahol, sajnos nem minden CMTS egyforma és gyárilag nem mindegyik tesz meg magától mindent, néha fel is kell paraméterezni tudtommal, hogy mikor mit csináljon, onnantól viszont automata, persze ha rosszul tudom akkor javíts ki nyugodtan.
    Na már ha most a DIGI csak összetákolt a legolcsóbb eszközökből (ez látszik ügyfél oldalon is) a lehető legkevesebb hozzáértéssel egy hálózatot azért, hogy rövid ideig kihúzzák vele, akkor nem kell tőle olyan sok dolgot elvárni, sőt érdemes benne a legtöbb hibát keresni. Bár lehet egy cég rakta össze nekik, akik ezzel foglalkoznak mint pl. az optiwella, ez esetben tárgytalan amit írtam, mert valószínűleg rendesen meg van csinálva, de azért én még mindig a legrosszabbra gondolok.

    "Nem vélemény kérdése, pontosan annyi, benne van a belinkelt adataiban (5120 kSym/s)."

    Pont azért írtam, hogy annyi, de most na, ha már odaírom, hogy "szerintem" (bár ha már olvasás, tovább lehetne olvasni a mondatot és idézni is) akkor már beleköt valaki :)

    Egyébként inkább modem hiba, kérdéses hogy másnál nem-e fordul elő ilyen, mert akkor már nehezebb rákenni a modemre, hacsak nem mindegyik hibás pl. szoftveresen.

    Amúgy ahol esetleg hülyeséget írtam, vagy írok (pl. amit most írtam) ott köszi a korrigálást, bár megpróbálok hozzá érteni, de mivel tapasztalati lehetőség már nem nagyon van, így sajnos marad csak az elméleti, az meg olyan amilyen, nem mindenhol ugyan azt írják a témáról, még a gyártók oldalán sem, bár gondolom egyéni megoldások is közrejátszanak benne.
    Azt viszont nem értem, hogy miért nem vettem észre a kevés SNR-t a DS oldalon, mert ez azért olyan, hogy ha álomból felkeltetnek akkor is tudnom kell.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz dchard #55274 üzenetére

    Az a baj, hogy nem, egyrészt elismerem, de azt mondtam, hogy lehet hogy modem hiba, illetve azt is, hogy lehet hogy az US SNR szar, de azt is oda írtam, hogy azt csak CMTS oldalról lehet látni, szóval nem mondtam biztosra, vagyis hülyeséget se mondtam, mert ugye nem vagyok teljes információ birtokában (sőt te se, mert ha konfigoltál is CMTS-t, gondolom azt nem tudod hogy most a DIGI-é hogy van konfigolva, ergo 1-2 esetben csak te is találgathatsz), így mindenre csak lehetséges választ adtam, aki meg teljes információ birtokában van az te vagy így te tudsz pontos dolgokat mondani, csak veled meg az a baj, hogy keveset jársz fel és nem nagyon mondasz semmit, max. valaki másét javítgatod kötekedésképpen ahelyett, hogy inkább megválaszolnád és közben kiokosítanád a másikat is.

    És egy kis locsogás még (tudom hogy és-sel nem kezdünk mondatot, de leszarom): Minden más esetben igazad van, távközlési hálózatot sem terveztem (őszintén nem is nagyon akarok, mert a jó hálózat kurva drága lenne, arra meg nincs szükség ebben az országban úgy, hogy zsebre menne belőle egy csomó, én meg szart nem adok ki a kezem közül), de az nem azt jelenti, hogy nem tudnék, másrészt nem azt jelenti, hogy aki tervezett, illetve épített az tudja is, mert kábeleket kihuzigálni, dugózni és összedugni a hülye is tud kellő instrukciókkal, ez meg is látszik a legtöbb távközlési szolgáltató hálózatán (hagy ne mondjak példákat, bár szerintem te is tudod, mert ilyeneknél dolgoztál), illetve a kormányközeli emberek munkáján, akik hiába végzik, halvány lila fingjuk sincs hozzá, lényeg hogy egy 10 milliós dolog 10 milliárdba kerüljön és így tovább, persze ezt nem visszavágás miatt írtam le, csak azért hogy annyira ne túlozzál, nyugodtan korrigálhatsz, sőt meg is köszönöm, de csak normális keretek között, ellenkező esetben te sem vagy több, mondjuk amúgy sem, csak neked volt lehetőséged arra, hogy ilyeneket tanulj, más meg csak abból tanulhat, ha az olyanok mint te tanítják, ezt meg nem gúnyosan kéne.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Z.m.Z #55276 üzenetére

    Valaki írt már azzal kapcsolatban talán pont itt, hogy vett egy ilyen, vagy hasonló (már nem emlékszem, de talán pont ilyen) D-Link routert és szinte ugyan ilyen baja volt vele, bár ő még le is frissítette a szoftverét és utána már talán végképp nem volt jó rajta semmi, de szobadísznek még elment.
    Egyébként hogy van a hálózat, tehát van a DIGI-s modem/router és rá van kötve a D-Link router, kérdés csak hogy melyik porton keresztül, illetve hogy a DIGI-s kütyü közben még mindig router módban van, vagy már csak modemként használod és a D-Link van beállítva PPPoE kapcsolatra? Mert ha a DIGI-s eszköz modemként működik és a D-Link a router és így szar, akkor vagy valami alapbeállítás van rajta elbaszva, vagy gyári hibás, bár mivel nem látom és nem tudom állítgatni így csak találgatok, viszont ha pedig a DIGI-s eszköz még mindig routerként funkcionál, akkor két választásod van, vagy switch-be teszed a D-Link routert és úgy használod az egyik LAN portján keresztül (talán így rendesen fog működni és ha a másik Wifi-t is akarod használni, akkor több értelme is van), vagy pedig a DIGI eszközt bridge módba raknod és a D-Link routeren beállítod a PPPoE-t és vagy jó vagy nem és azért írok ilyet, mert ha most esetleg dupla NAT lenne, akkor se nagyon lenne szabad ilyennek előfordulnia, bár van egy ötletem hogy esetleg mi lehet, de mivel még nem találkoztam ilyennel, ezért inkább nem írom le :D

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Revolit #55976 üzenetére

    Egy tracert-et csinálj már, illetve nézd már meg, hogy nem-e vagy NAT-olva (bár tracert-ből az is kiderülhet), mert mostanában a NAT okoz olyan problémákat, amit nem lenne szabad, gondolom egy NAT tartományba túl sok előfizetőt beleraknak és az nem bírja, vagy a fene sem tudja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák