Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz 4Grider #69343 üzenetére

    De kitől? Mert én úgy tudom, hogy a sávszélesség korlátozás a PPPoE-n keresztül megy és nem port alapon, legalább is optikai netnél, ADSL/VDSL esetében a modem korlátoz. FTTH-n amúgy se tudnák port alapon korlátozni, főleg hogy legtöbb helyen a lépcsőházi OLT-ra csak egy egyszerű nem mendzselhető TP-Link vagy hasonló márkájú SOHO switch-et raknak és azon keresztül épül fel a PPPoE, korlátozni nem tudnak port alapon, csak PPPoE alapon, gondolom így van most is, hacsak nem az új építésű területekre gondoltok az új eszközökkel, bár szerintem az új helyeken is a PPPoE kapcsolat határozza meg a sebességet, vagy legalább is hülyeség lenne hirtelen váltani a módszer között, bár nagy előfizető szám esetén az OLT-ot tehermentesítené, ha a végponti eszközök korlátoznák a sávszélességet.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz dchard #69386 üzenetére

    Köszönöm az információt, ezt jó tudni.
    Egyébként én is azok között vagyok, akik úgy gondolják/tudják, hogy DOCSIS esetén a modem korlátoz, elvégre akkor minek ez a túlbonyolított azonosítási forma (jó annyira nem, csak ha kielemzi az ember), plusz ugye a konfigurációs fájl és elképzelni egy kicsit nehéz, hogy egy ennyire osztott frekvencia alapú közegen a CMTS végezze a a korlátozást, mondjuk oké, az nem az alapján megy, hanem a már felépített csatornán, de azért érdekes, na mindegy, még egyszer köszi az infót.

    Egyébként azt én se nagyon értettem sose, hogy GPON esetében minek PPPoE, ennyi erővel DOCSIS esetén is lehetne, tudtommal GPON esetében is a modemet felregisztrálják az OLT-ra, plusz ugye bekonfigurálják a VLAN-okat és így tovább, tehát idegen eszközt nem is lehet csak úgy feltenni a hálózatra (plusz megnézném hogy valaki csak úgy felbarkácsolja az optikai kábelre, ha nincs a szolgáltató által kialakított osztás, illetve végpont), egyedül max. az FTTB területek miatt tudom elképzelni ennek a szükségességét, ahol egy UTP kábellel bárki rá tudna csatlakozni PPPoE nélkül a hálózatra, de más esetben nem látom értelmét, persze lehet valamit nem tudok.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz dchard #69412 üzenetére

    Gondolom a visszaélések elkerülése végett kellett bevezetni azt, hogy a CMTS is beszálljon az ellenőrzésbe, bár onnantól kezdve ez értelmét vesztette szerintem, hogy pont amikor a konfig fájlt kapja és regisztrálja a modem, akkor le is zárja az ethernet portot vagy úgy, hogy nem kommunikál a modemmel, vagy teljesen lekapcsolja addig a pár másodpercig (mindkét esettel találkoztam már, legalább is DOCSIS 3.0 modemek esetén, 2.0 modemek esetén még nincs ilyen "védelem", mondjuk mostanában nem is nagyon találkoztam ilyen modemekkel).
    Egyébként modem hack-nek már onnantól kezdve nincs értelme, hogy a CMTS vissza ellenőriz, ellenkező esetben még lenne értelme olyan ember esetében is, aki hülyére keresi magát a szaktudásán, mert ha csak DOCSIS hálózat áll a rendelkezésére a környéken, ami viszonylag nagy sebességű hálózati hozzáférést biztosít, akkor is ez leginkább a letöltési sebességre igaz, felfele már nem és ebben az esetben még ha a legnagyobb csomagra is fizet elő, akkor is maximum hack-el tudna elérni egy már a kornak megfelelő használható sebességet (pl. 10 helyett 50 Mbit/s, már ahol a csatornák száma/kapacitása ezt megengedi), persze felesleges volt ebbe az irányba elkalandozni, mert a CMTS-nél már bukik a dolog.

    Nem nincsen, mire rájöttem már nem is tudtam javítani, valamiért a fizikai dolgoknál ragadtam le és ott próbáltam keresni hogy-hogy korlátoz le egy bizonyos sebességre a CMTS, nem értem hogy miért nem gondoltam kicsit tovább, na mindegy, köszönöm az információt, így már kicsit közelebb állok a valósághoz.

    Ami a mobil témát illeti, engem onnantól nem érdekel a dolog, hogy még mindig az adatmennyiség korlátos csomagoknál tart a legtöbb szolgáltató a sebességkorlát helyett, bár tisztában vagyok vele, hogy egy cellán több száz, vagy akár ezer előfizető lehet (mondjuk utóbbi esetben talán el kellene gondolkodnia a szolgáltatónak a szegmentáción), de nem is kell 10+ Mbit/s sebességeket kiosztani, csak amennyi pl. levelezéshez, GPS-hez meg ilyesmihez elég, ennek ellenére már a legtöbb csomagnál még lassítás sincs úgy mint régen, persze lehet azért nem értem, mert túl tájékozatlan vagyok a témában és biztos van valami összetettebb oka is, ez esetben elnézést kérek, de számomra akkor is röhej ami ebben a távközlési szegmensben megy.

Új hozzászólás Aktív témák