Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • McLaca

    őstag

    válasz cannyon #4453 üzenetére

    Persze, torrenten, több(száz) szálon töltve nyilván. De egyetlen sebességmérő oldal sem mér több szálon, csak egyetlen egyen.
    Nekem is megvan torrenten a max., ha külföldről, meg a világ minden tájáról töltök torrentet, de ettől még a peerenkénti sebességem külföldre messze nem lesz 20Mbit.

    totyax: baszki, nem hiszem el, hogy ennyire nem érted... :) Vagy te most direkt széllel szembe akarsz hugyozni? :D (Azaz direkt kötekszel?)

    Leírom lassan :D: egyik szolgáltatónál sincs túl nagy sávszél külföldre. Az egy dolog, hogy a DSL-nél hozta a sebességet a net, olyan picsányi feltöltést nem is művészet teljesíteni. És ahogy fentebb leírtam, több szálon töltve nyilván összeadódnak a szálankénti alacsony sebességek, és az itthoni 20Mbites sávot ki fogják tölteni, akár a maximumig. De ettől még a külföldi szerverek lassúak maradnak, és az ország felé lassan fognak ideérni az adatai. Azt sem a digi, sem más szolgáltató nem tudja neked garantálni, hogy 20, meg 50Mbited lesz egyetlen szálon külföldre, mert ez - lakossági vonalon legalábbis - lehetetlen.

    Kábelcsatorna téma: ezt is lassan írom, mert úgy látom, így kell. Egyrészt olyan szó, hogy ügye nincs, legalábbis abban a kontextusban, amiben te használod. Az ügye az az ügy birtokos viszonyban ragozott e/3 alakja. "Az ő ügye".
    De a lényeg: a lakásban ugyanaz a kábelcsatorna van, mint a lépcsőházban. Nálunk pl. az előszobában duplán volt futtatva egymás felett kettő. És mivel több tíz méterrel dolgoztam, van fogalmam róla, hogy viselkedik a csatorna. Ebből kifolyólag írtam, hogy amit bent meg tudtam vele csinálni, azt kint a lépőcsőházban is meg lehet. Érted már?
    Csőbe berakást, meg bevésést senki sem írt rajtad kívül, nem tudom, ezt honnan a bánatból szedted. Amúgy meg miért nem jó a lakáson belül a UPC kábel mellett neked a digi kábele? :D A UPC-nél nem gond, ha ott húzza, de a diginél igen? Mi bajod van neked tulajdonképpen?

    A hajlítási leírásommal nem győzködni akartalak, a tény az tény, ha te ebből hitéleti kérdést csinálsz, az a te bajod, én meg meg tudom csinálni a csatornával azt, amit lehet és amit leírtam. Ennyi. Azt meg megint nem tudom, honnan szedted, hogy én a kábel alatt akarom hajlítgatni, nyilván a ti lépcsőházatok se 10cm szélességű, és a kábelcsatornák is hosszabbak némileg. Evidens (nekem és minden józan paraszti ésszel rendelkezőnek), hogy másfél-két méterrel arrébb fogom felszedni a csatornát, elhúzon 4-5 centire az alaptól, így már alá lehet nyúlni csípőfogóval, elvágom, kihúzom 10 centit a fallal párhuzamosan húzva, hogy a digi kábelei alól kijöjjön, utána már lepattintható. De tudod mit? Ha sokáig vergődsz még ezen, inkább lefényképezem. :)

    Egyébként az UTP kábelt se célszerű a többi elektromos vezeték mellett vezetni. Az első csatlakozási pont pedig minden esetben a lakásnál lévő első kötés. Nálunk a kábeltv kint a lépcsőházban van átkötve (a régi UPC kábelre), a LAN meg a lakáson belül egy toldóval. A kötésig a digié a drót, utána a tiéd. Ez más szolgáltatónál is legtöbbször így van.
    Viszont a kábelcsatorna is a tiéd, a diginek semmi köze hozzá, ergo nem is kell szerelnie. Az áramszolgáltató sem fogja a villanyóra utáni hálózatodat piszkálni (sőt, társasházban a villanyóra előttit se), mert jogilag nem az övé, és nem is feladata azzal foglalkozni. Én mondjuk zokon is vettem volna, ha elkezdik a kábelcsatornáimat cseszegetni, meg oda dugdosni a kábelt (persze nem is tudnák, mert nálunk már nincs).
    Amikor hozzám kötötték, mondtam a srácnak, hogy húzzon ki annyit, amennyi elég és csak hagyja lógni, majd mi elrejtjük esztétikusan (ha már ennyit vergődtünk a lakással, hogy jól nézzen ki és rejtett vezetékek legyenek).

    Apropó, ha ennyi bajod van, mondd fel a szerződésedet. Megteszed? Nem. :)
    No akkor meg használd a fasza gyors neted, csönd legyen és peace! :R :P ;)

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Új hozzászólás Aktív témák