Új hozzászólás Aktív témák

  • vmilan

    csendes tag

    Sziasztok! Kicsit megtörném itt a flow-t egy új kérdéssel. Kaptam telefonon az értesítést, hogy hamarosan behúzzák hozzánk is az optikát és lesz 1000-es net, hurrá (BP. XV. kerület)! Viszont az a gond, hogy a lakásba is behozzák az optikát és adnak egy ONT eszközt is, ugyebár.
    Az én marha nagy problémám ezzel az, hogy tavaly újítottuk fel a lakást A-tól Z-ig és sikerült viszonylag igényesen eltüntetni minden kábelt amennyire a panel engedi.
    Konkrétan a setup így néz ki most:

    Gondolom az esélyeim arra, hogy fenntartsam ezt a számomra esztétikus látványt a nullához konvergálnak.
    Főleg, hogy a koaxot bedugtuk az álmennyezet fölé és ha jól tudom az is az ONT-ból jönne ki majd.
    Én esetleg arra gondoltam, hogy a lépcsőházban a szekrényben ahol amúgy is megy az UTP meg a koax, oda raknék fel egy zárható dobozkát és abba tenném ki a DIGI eszközét. Kérdés, hogy hogy varázsolunk akkor oda áramot, illetve bele megy-e a digi, hogy közös helyiségben lesz az eszközük, meg a társasház is, hogy én kintre rakatok egy konnektort.
    Úgyhogy egyelőre tanácstalan vagyok. Esetleg nektek van valami jó ötletetek?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák