Új hozzászólás Aktív témák

  • Scrym

    tag

    Üdvözletem Urak!

    Adott a DigiNet-ünk, StartNet (10/10)! Két gépre van szétosztva vezetékesen, egy D-link di-524 Routerral. Az egyik gép a Router-től kb. 1 m-es kábellal van összekötve, a másik az enyém a másik szobában van, kb. egy 25m-es kábellal összekötve. A helyzet a következő, nálam valamiért kissé lassabb szokott lenni a net.
    Pl. Speedtest, a közeli gépnél a szokásos 10Mbit a letöltés, 15Mbit a fel, ping max. 5. Ez így szép is jó, így kell ennek lennie! :D
    Átjövök hozzám, ping 25-266 :Y (tegnap ennyi volt), letöltés általában megvan a 10 Mbit, feltöltés max. 5-6 Mbit! Tom miért panaszkodok, más összetenné a két kezét, ha ilyen nete volna, de mégis érdekesnek tartom ezt a jelenséget és szeretnék a végére járni, hogy miért van ez! Persze üresjáratban próbáltam, nem futott semmi a háttérben. Azóta már a rendszert is újraraktam és változatlan a szitu! Túl hosszú lenne a kábelem?!?!?!?!?!?!?!? :F
    Nem hiszem, mert hát a 25 m az nem olyan sok, azt bírnia kéne! Na meg hát, ha a LAN-t használom akkor használja közel a full sávszélet (100Mbit)! Már próbáltam, hogy felcseréltem a Routeren a két kábelt, ugyan ez a helyzet! Router Reset is megvolt!
    Esetleg van valami ötletetek?????
    Előre is köszi skacok! ;)

Új hozzászólás Aktív témák