Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacibacsi

    addikt

    Sziasztok!

    Olyan problémám van a digitális adással, amiről korábban már volt szó itt a fórumon, de sajnos nekem nem sikerül magamtól megoldanom...

    Alaphelyzet:

    Optikai kábeles hálózatom (Hatvan) van tavaly szeptember óta. A modem kiszolgál egy PC-t és vagy 6 mobil eszközt internettel, van telefon előfizetésem és egy TV kapcsolódik hozzá direktben (nincs set top box). Hónapokon keresztül nem volt semmi problémám, de az utóbbi időben fokozatosan romlik a helyzet. A net és a telefon tökéletesen megy, de a TV nem...

    A probléma:

    Az egyes csatornák sorban adják meg magukat. először csak néha bekockásodik a kép, majd egyre sűrűbben, végül odáig jut a dolog, hogy csak fekete képernyő jön be. Először a két DUNA HD ment el, majd az M2, az M5. ezek már egyáltalán nincsenek. Most a TV2, az RTL Klub és a Nat Geo kezdi a kockásodást.

    A beállításoknál azt látom, hogy a jelerősség mindössze 2-5% között mozog, míg a jelminőség 10-12% körül. Ugyanezek az értékek a normálisan bejövő csatornáknál 18-25%, illetve 95-100%.

    Megoldási kísérletek:

    Először reseteltem a routert, majd áramtalanítottam és úgy indítottam újra. Ezzel konkrétan semmi változás nem történt. Ezután újrahangoltam a TV-t. Na, itt már volt változás, csak nem az amire vártam volna, hanem egészen egyszerűen a TV már semmilyen módon nem találja meg a renitens csatornákat. És nem is csak a fentieket, mert kb. 15-20 csatornával kevesebbet tesz be a listába, mint korábban.

    A kérdésem az, hogy van-e még valami, amit házilag megtehetek, vagy hívjam a DIGI-t. Ilyen esetben milyen költségekre számíthatok, miben alkudhatok velük? Azt hiszem, hogy nem az én hibám miatt tűnnek el az adók, ilyen esetben térítésmentes a modem csere és a kiszállás díja? Vagy ettől még behajtanak rajtam ezt-azt?

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

  • lacibacsi

    addikt

    válasz dh66e #49492 üzenetére

    Analóg hibára? Bocs, ha nem értem, de nem értem... Hogy úgy jelentsem be, mintha az analóg adással lenne baj, holott nem?

    A "ha normális a szerelő" is feltétel? Tehát nyugodtan lehúzhatnak néhány ezresre akkor is, ha a modem a hibás? :Y

    Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

  • lacibacsi

    addikt

    válasz RoyBatty #49494 üzenetére

    Köszi. Nem hiszem, hogy a kábelezéssel van gond, mert ahol a kábel megy (szekrény mögött) arra nem piszkáltam szeptember óta. Meg nem hirtelen jött a hiba, mint amikor kirántok egy csatlakozót, hanem folyamatában...

    Ha ezt az "analóg hibára jelentés"-t bemondom a telefonba, akkor nem küldenek el, hogy ne okoskodjak?

    (#49495) Watt25: teljesen igazad van. Felindulásból cselekedtem és nem olvastam el az összefoglalót. Már bepótoltam... :B

    Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

  • lacibacsi

    addikt

    válasz dh66e #49497 üzenetére

    Értettem! Nyugszik a Laci... :R

    Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

Új hozzászólás Aktív témák