Új hozzászólás Aktív témák

  • Masato

    tag

    válasz Bogyi007 #68519 üzenetére

    Itt azért lebontanám több verzióra a "sz*rt".

    1. szakadozás, töredezés, nyifogó hang -> jelprobléma (jel túl kicsi, túl nagy vagy zavart, akár időszakosan)
    2. blokkosodás -> alacsony bitráta
    3. fekete négyzetek -> lehet akár codec probléma

    1. Jelproblémát akár egyszerű is lehet kiszűrni, ha a készülék kiírja a BER értéket. BER nem 0 = a demodulált jelben lévő adatfolyam javíthatatlan bithibákat tartalmaz. Erre láttam példát a 700 MHz-es kiosztáson, ahol a jel ugyan megfelelő erősségű és minőségűnek tűnt, azonban a BER fel-fel ugrált, mikor éppen a mobil kommunikáció belepofázott a jelbe, akkor már riccent is a kép/hang. Samsung TV-n néztem, valahol a súgó menüben volt eldugva a tuner infó, ami mutatta a BER-t.

    2. A blokkosodás nem jelent abnormalitást, egyszerűen a betáplált adatfolyam szar minőségű. Ez régi infó, ezt már túltárgyaltuk.

    3. Ahogy leírtam, a fekete négyzetekre csak találgatni tudok. Ha a TV-n a jel megfelelő és bithiba-mentes, akkor lehet a készülékkel nem teljesen kompatibilis enkódolás. Ez csak akkor zárható ki, ha sok más készülékkel is csinálja, beleértve a szolgáltatói set top boxszal is. Ebben az esetben a betáplált adatfolyam hibája.

Új hozzászólás Aktív témák