Új hozzászólás Aktív témák

  • butch3r

    senior tag

    válasz Gyurma_13 #16620 üzenetére

    nem adja. ledger is akkor és azért mert támogatja az adott új forkolt (shit)coint. electrum egy sima spv kliens. fork utáni ki kell belőle szedned a privát kulcsod és azt betenni az adott fork coint támogató walletbe. ( vagy ha van hd walletje a forkolt coinnak akor a seed-et. de én ezekben sosem bízom így minden ilyen esetben átmozgattam cuccom másik címre.)

    de ha átmozgatja a btc-it a régi privát címéről akkor biztonságosan be tudja zsebelni a bch coinjait is, a régi privát kulcssal.

    ledgerrel valóban nincs ilyen gond - egészen amíg a ledger támogatja az adott fork coint.

    @atee_13: "gépet kell cserélni" ugye nem aktívan használt gépen tárolod a privát kulcsod?:) ha nem tranzaktálsz vele hanem hosszú távon csak tartod akkor ne legyen aktív gépen, de inkább egyáltalán ne legyen gépen. privát kulcs kiír papírra (több példányban) és biztonságos helyeken tárol. nekem ledger előtt így volt, szépen belamináltam, hogy jobban védett legyen és pár helyre eltettem, más lakásba is, ha nálam történik valami ne veszítsem el.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák