Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GeryFlash

    veterán

    S.O.S
    Egy Asus P5k-v green alaplapom van, eddig egy e4500as procival... Eladtam a procit és lecseréltem egy e8400ra... Na itt a probléma, ugyanis nem történik semmi elindulásnál, a monitor feketén világít (ad képet, de csak feketén világít)... Az alaplap nem sípol, de még csak a biosig se tudok eljutni... Szerencsére ma estére tudok szerezni egy 3ghzes cerkát, hogy legalább a gép elinduljon... A kérdésem az lenne, hogy milyen bios verzióval menne az e8400, illetve hogy hogyan kell biost frissíteni? Windows alól is lehet vagy csak pendriveról bebootolva? Egy leírást és egy letöltő linket ha tudnátok adni nagyon megköszönném :R

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz ravail #12419 üzenetére

    ravail és szabonagyur:

    Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek, hatalmas segítség :) igen, utánanéztem, az a baj, hogy nem tudom melyik e8400-asom van (e0 vagy c0)... Mind1, megpróbálom az e0-sal, amikro vettem a procit azt mondták hogy ez a jobban tuningolható változata az e8400-asnak, és úgy olvasom hogy az e0 lesz az :) Az alaplapomra az van ráírva, hogy p5k-v és zárójelben hogy green, gondolom ez nem lényeg (sajna csak este tudom megnézni everesttel, mert még nincs működő procim, estére kapok egy 3,2ghz-es cerkát)... De mit javasoltok, a pendriveról való firssítés jobb lenne mint a C meghajtóról? A biosban hol fogom találni az ,,EZ flasht"? boot ordert kell állítani ha pendriveról frissítenék?
    Még egyszer köszi mindkettőtöknek :R

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz ravail #12422 üzenetére

    alt+f2 az tényleg indítja az EZ flasht? olvastam ilyesmit, vagy biosban kell keresgetni?

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz ravail #12422 üzenetére

    És bocs, csak még két kérdés: a letöltésnél Os-nél mit válasszak? 64 bites win7-em van, a 64bites vista is jó lesz ugye? csak mert nincs a listában a win7... és msot letöltöttem a vistás biost, kicsomagoltam, de itt ugye rom van, és nicns semmilyen .bin-es fájl
    Köszi

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz ravail #12427 üzenetére

    Köszi, többet nem nyavalygok, este kiderül hogy sikerült-e, nagyon szépen köszi :) (anyway, ezért piros pontot nem lehet adni? vagy kéne egy iylen fórum, ahol a segítőkész embereket lehet értékelni :) )

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz ravail #12430 üzenetére

    Helló

    Hát hazaértem, betettem az egy magos 3,2ghzes cerkát, és most képet se ad :S kipróbáltam 5670nel és az alaplapi vgaval, de semmi... Betettem újra az e8400at, szépen világít feketén a monitor, ergo még másképp is viselkedik a gép a két procival... Mit tegyek? Rammokat cserélgettem (2db kingmax), de ez sem segít... Bios reset legyen vagy mit javasolsz (javasoltok)?

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz ravail #12446 üzenetére

    Bios reset alatt annyit tettem, hogy elem ki és táp kábel kihúz, mivel nincs gépem nem tudom megnézni a user manualt... De hpgy a fszba lehet, hogy egy cerka 1 magossal se megy? A cerkánál képet se ad, az e8400nál feketén világít a monitor... Nem vga és sztem nem nem ram probléma, bár állítólag a lap incs nagy barátságban kingmaxokkal, de az e4500nál semmi probléma nem volt... Van vmi ötlet mit csinálhatok, ha még a biosig se jutok el?

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz ravail #12477 üzenetére

    Hali!

    Képzeld, azt olvastam hogy ez a szar alaplap bem támogatja a cerkát, legalábbis a 351et, vicc azt hittem ezze nem lesz gond... Holnapután bele tudok rakni egy e6400at, hátha azzal... Tényleg csak cpu csere volt, a proci socketet kitakatítom (porszívó hajszárítóval rámehetek?)... Bios resetet nem tudom hogy csináltam, mert én ott a jumpereket bazgattam, ahogy a manualban le van írca, de nem értem mi az hogy 1-2es pozicióból 2-3ra kell tenni? két sor 3 tűs rész van, de nem értek a jumperezéshez-bios resethez, ezt le tudnád írni? Amúgy ha rammokat, cput se rakok be akkor sem sípol az alaplap, ami furcsa, lehet nem kap elég áramot? az alaplapba a tápból két csatlakozó megy, ezeket ellenőriztem nem sérültek, a 4pin-es csati (nem tudom a nevét, a cpu mellett van) socketjébe lehet por, azt is kitisztítom... ha semmi akkor tesztelem a tápot, hátha az ludas, bár nem hiszem... Tudsz vmi jo pcszervízt? mennyibe lenne ez?

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz ravail #12479 üzenetére

    Köszi! mivel mobilról tudtam megnézni az alaplapi leírást, ezért nem jelenítette meg a képet, nem tudtam melyik jumpert hova... szerdán neki esek még egyszer, e4500-at nem tudok szerezni, e6400 hátha jó lesz, ugyan nem 800 hane, 1066fsb, de reménykedem... A gép nem sípolása am akkor is fennállt, amikor benne volt a cpu, és nem volt benne ram, ez sztem furcsa :( Nyugi, én se vagyok az a szervizbe rohanós fajta, csak aggaszt a dolog, azért az hogy a bios postig ne jussak el két nap után 3 különböző proccal (mert kaptam egy 3,8gz-es celeront, ami szintén nem támogatott, kb van 5db 775-s proci ami nem jó bele, ebből sikerült kettővel tesztelnem, mert nem volt más :O )... De én leginkább arra gyanakodok, hogy a 4pines alaplapi kábellel (ami a cpu mellett van a bemenet) van a probléma, azt anno kihúztam hogy a hűtőt kivegyem, lehet por ment bele, wd40 híján megteszi a porszívó/hajszárító? Azért is gondolom, hogy itt a probléma, mert ugae semmi sípolásra nem hajlandó az alaplap, illetve amikor a pci bemenetben anno megmozdítottam a hálókártyát és nem volt a helyén akkor pirosan világított a slot mellett egy led, most ez sincs....

    És újfent szeretném megköszönni, hogy ennyi időt szánsz a problémámra :) :R

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    Hali!

    Lenne egy Hp dc 7700-as gépem. A probléma az, hogy ugyan teljesen jól mennek a játékok meg minden, de nyugtalanító, hogy maga az alaplap alapjáraton 67-70C fokon megy :Y A proci (core2duo e6700) 40-45 alapon, terhelésnél kb 60, a vga hasonló, szóval csak az alaplap ilyen meleg, és nem értem miért.
    AIDA 64 stabilitási tesztnél voltak is gondok, le is állítottam ,mert felment 78 fokra, miközben a cpu és a vga alig volt 60, és a gép kezdet is fagyni...Játékok egyébként nincs gond, csak tényleg furcsa hogy miért ilyen meleg a lap.
    Ötletek?
    Köszi :R

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz DeNOx #26296 üzenetére

    Működni fog, maximum a tápegységed lehet kérdés, de ha 350wattos vagy afeletti akkor semmi probléma nem lehet :)

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz TaylorXIII #26298 üzenetére

    Az igaz, de csak nem egy kodegány vagy mercury.

    #26300: Menni fog :K e8200-ashoz meg szerintem elég jól választottál, kb egy szintben lesznek (najo egy kicsit cpu limit, de tök mind1, ha nem olcsóbb sokkal a 7770 akkor jó az a 7790)

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Rico83 #26301 üzenetére

    Haveromnak Corsai 400 wattos táp elég volt egy q9550+7850-hez, a proci 30 wattal fogyaszt többet, a vga is kb 30 wattal, és nem volt probléma... Ha nem rak bele 5 merevlemezt és neoncsöveket bőven elég lesz a 400 watt, főleg FSP-vel.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz DeNOx #26304 üzenetére

    Ha lesz deszka és új proci akkor szerintem ne vegyél 7790-et, mint mondtam, ehhez a c2dhez szinte tökéletes választás, de szerintem ha tényleg a közeljövőben veszel új cuccokat akkor érdemesebb lenne beruháznod egy erősebb vga-ra, persze később is lecserélheted, de akkor buksz rajta némi pénzt.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz DeNOx #26308 üzenetére

    Jó, hát később is tudott fejleszteni, vegyél egy jó 1155-s lapot, meg egy i5 2500-at (hardverapron már nagyon olcsón megkapod), a táp meg nem összeg, ha zet eladod és rádobsz pár ezrest kapsz is egy corsair-chiftec 460-500 wattos tápot:) Aztán majd évekkel később ha ez nem lenne elég tudsz venni bele haswell procit, meg erősebb vga-t.

    Egyszóval, igen, vedd meg a 7790-et :R

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Simivok #26389 üzenetére

    Talán a Giga. Nem szeretem annyira a márkát, de Giga lapot még nem láttam tönkremenni, Asrockot igen. Meg aztán a giga holnlapján van vmi Ultra Durable™ 4 Plus Technology, ami ugye vagy bullshit vagy tényleg tartósabb.
    De igazán egyik lappal se jársz rosszabbul, szerintem Giga, de ha Asrockot veszed akkor se járjon az eszedbe ha tönkremenne, hogy basszus a másikat kellett volna, mindkettőt emberek tervezték, és meghibásodhat bármelyik.

    Off: A te sony lww-d h bírja? Az enyémnek kezd kontaktos lenni a jack dugója, fél éve már volt ilyen akkor kitakarítottam belő a koszt egy tűvel, de most ez sem segített :(((

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    Sziasztok!

    Tegnap kinyomtam a notimat (véletlen újraindításra kattintottam kikapcsolás helyett, siettem ezért kinyomtam a kikapcsoló gombbal), ma zat látom hogy a retkes szájbarakott windows 10 8-10 perc bootolás után letörölte az asztalon a parancsikonok 85%-át (de például Diablo 3-at nem meg Chromeot), a böngésző cachet kitörölte, és a dokumentumok/letöltések/képek ma is üres, miközben a lemezen kb ugyanannyi hely van (5,6Gb hely).

    Először is szeretnék gratulálni az MS-nek hogy a bukott a W8 után egy olyan fasza rendszett hoztak össze ami egy manual shutdown után ilyenre képes, másrészt azt szeretném megkérdezni, hogy merre keressem a fájlokat, mert erős a gyanúm hogy még megvannak csak beb*szta valami más mappába.

    A windows beállításokat is 0-ra rakta (pl intézőben általam átállított Számítógép most megint a frappáns Ez a gép lett, rejtett mappás beállítás is alapértelemezett lett)

    Előre is kösz a segítséget :)

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz GeryFlash #48767 üzenetére

    Közben megvannak a fájlok, a C/user alatt ott vannak, csak éppen az intéző shortcutokban üres a mappa, és az asztal is ugye... Remek OS lett srácok, talán még a kezdeti Vista se volt ekkora gánykupac, megérte megvennem!

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz jacint78 #48769 üzenetére

    Igen, érdekes módon az xp/win7/win8 esetében nem volt ilyen, az én k. anyámat hogy siettem, és igen, még hálás leszek a windowsnak hogy egy ilyen bűncselekményt nem teljes formázással jutalmazott :) Amellett meg mi szükség volt ressetelni az egészet? Vagyis nem az egészet, egyes programok ugyanúgy kint vannak asztalon.
    De az se semmi, hogy a visszaállításnál:

    az alapértelmezett kattolva ugyanúgy a temp mappát adja be (hát mert nyilván az az alapértelmezett), és hogy a cél keresésnél nem lehet leokézni egy adott helyett (címsorból kell kimásolni).
    Egy neves magyar informatikai cégnél vagyok szoftvertesztelő, (csak ezzel a két buggal) ha így menne ki a szoftver jó eséllyel elveszíteném az állásomat.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz jacint78 #48772 üzenetére

    Kedvedért kipróbáltam a mellettem lévő Win 7-es gépen 2 elindított program+böngészővel újraindítás+kinyomást. Nem fogod elhinni, nem volt semmi probléma, biztos mázlim volt :(((
    Egyébként felfogtam hogy hülyeséget csináltam, ha win 7-nél mondjuk kuka lenne a rendszer nem ugatnék, de nem ez a helyzet, és nem volt a kérdés hogy baromságot csináltam, a kérdés az, hogy a shortcuttokhoz a temp mappa hozzárendelése mégis milyen előnyökkel járt, és win 7 hogy a francba nem fosta össze magát.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    Sziasztok!

    Ide írok, mert már abszolút kifogytam az ötletekből...

    A történet annyi, hogy a haverom leakarta cserélni az e7200-as prociját egy q8400-ra, utóbbit meg is vette. Viszont kiderült, hogy a Gigabyte alaplapja nem támogatja a 4 magos procikat, így megkért nézzek neki egy alaplapot. Itt kezdődött a balf*szkodás. Vettünk egy Gigabyte GA-EP31-DS3L alaplapot , amiben tökéletesen ment a q8400. Viszont volt egy bökkenő, a haverom 6 GB DDR2-öt akart használni (alapvetően az egész procicsere a GTA V miatt lett betervezve), viszont ez alaplap csak 4 GB-ot támogat. Elpasszoltuk a lapot, és vettünk helyette egy Intel DP35DP lapot. Ez 8GB memóriát és az összes 775-ös procit támogatja.

    A gép viszont nem bootolt be a q8400-zal, a Windows logo+ automatikus javításnál megakadt. Sajnos Isten tudja miért, a pendrive-ra kitett (bootable-re megcsinálva) Win 10 sem akart elindulni (ez csak windows logonál akad meg nem ír automatikus javítást, tehát más a hibajelenség), így újrahúzás sem jött szóba. Ezután jött az ötlet, hátha e7200. Láss csodát, a gép teljesen jól elindult. Utána vissza lett rakva a Q8400, és igen, ezzel is elindult kb másodikra. Betöltött, és kiírta az eszközkezelő hogy e7200-as 2 magos proci van a gépben, miközben ugye a Q8400 volt... A feladatkezelő szintén 2 magot jelenít meg, az AIDA 64 CPU alatt Q8400-at(!!) viszont az érzékelőnél (hőfok) 2 magot mutat. Felraktuk az alaplapi chipset drivert, az eszközkezelőből el lett távolítva a 2 e7200-as proci, de újraindítás után ugyanazt dobta vissza. Pendriverol nem hajlandó bebootolni q8400 alatt (e7200-zal nem volt még próbálva, de az kb sz*rnak egy pofon lenne régi procival újratelepíteni). Utolsó próba egy windows alóli pendriveos újratelepítés volt, ami a restartnál feketeképernyőt dob.

    BIOS Boot Order beállítások

    Tanácstalanok vagyunk, esetleg valakinek valami ötlete? :R

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz jacint78 #49258 üzenetére

    Nem tudom, hogy az-e a baj. [link] ugyanolyan BIOS kell az e7200-nak mint a Q8400-nak. Szóval ha az egyikkel megy a másiknak is kéne. Sajnos nem voltam a gép szerelésnél helyben, jgy nem tudom megmondani most hogy milyen BIOS van rajta, de ha az e7200-asnak nincs gondja vele elvileg ennek se kéne.

    BIOS Updatetől őszintén szólva kicsit ódzkodom, hogyan csináljam? :B Anno HP DC 7700-as gépemet akartam updatelni, de egyszerűen nem volt hajlandó USBről bebootolni a bios updatet, pedig mindent a leírás alapján csináltam. De legalább nem vágtam tönkre. Ha le tudnád írni/guideot linkelni, hogyan csináljam megköszönném :R

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz intelMMX #49260 üzenetére

    :DDD

    Köszi, lehet az lesz, de másik topikban ajánlották hogy esetleg ha sikerül megint valahogy bebootoltani a Win-t, akkor a hivatalos oldalról letölthető exével próbáljam.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    jacint78, intelMMX a BIOS frissítés tényleg segített, köszönöm szépen a segítséget :K :R

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Új hozzászólás Aktív témák