Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ravail

    senior tag

    válasz GeryFlash #12478 üzenetére

    Az alaplapod által támogatott CPU-k listáját megtalálod az Asus oldalon (link a #12419 -ben).
    Fölöslegesen idegeskedsz. De megértem, hogy nehezen viseled a pech sorozatot. Viszont a CMOS törlés teljesen egyértelműen le van írva az alaplap kézikönyvének 2-24. oldalán. (Mert, most letöltöttem. :K ). A lerajzolt alaplapod sematikus rajzán be van karikázva a 3 tűs "CLRTC" jumper. Ezen egyértelműen látszik, hogy az 1-es az alaplapod belseje, a PCI slot felőli a három közül, a középső a 2-es, és az alaplapod széle felőli a 3-as. Normál állapotban, az alaplap használata során az 1-2-n kell lennie a kék színnel jelölt jumpernek. A gép kikapcsolt helyzetében a törléshez a jumpert át kell tenned a 2-3 állásba. Ahogy írtam, 10-20 másodperc eltelével biztosan törlődött a CMOS, vagyis resetelted a BIOS-t. Utánna vissza rakhatod az 1-2 állásba (a PCI slot felőli két tüskére) és indíthatod a gépet. Egyébként ez a "default" vagyis alapértelmezett helyzete ennek a jumpernek. A közvetlenül mellette lévő "CHASSIS" 4 tűs csatlakozó más célt szolgál, ez a 2-35. oldalon van leírva. Egyébként ezt hagyd üressen.
    "Amúgy ha rammokat, cput se rakok be akkor sem sípol az alaplap" <- Ez egyáltalán nem furcsa! CPU nélkül nem is fog semmit csinálni! Az minimum kell bele. Ilyent spista222 sem írt! Ha a táp eddig jó volt, tételezzük föl, hogy az is jó.
    Lévén, hogy nem vagyok BP-i, nem tudodk jó PC szervízt ajánlani. De szerintem ne szervízbe rohanj, hanem, némi türelemmel járjunk a végére. Mert ahogyan szoktam mondani: Az ámítástechnikusoknak semmi sem drága! Ők ugyanis mindent kifizettetnek a hozzá nem értő felhasználókkal.....
    Szóval: Türelem!
    (Esetleg nem tudnál egy olyan CPU-t kölcsön kérni a BIOS frissítés idejére, amivel hibátlanul ment? Ha jól emlékszem e4500-as volt. Vagy a CPU support lista alapján egy olyant, ami azzal a BIOS-al megy mint amivel az e4500-is ment?)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák