Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ravail

    senior tag

    válasz GeryFlash #12456 üzenetére

    Szia!
    Ha az alaplapon nincs BIOS reset vagy clean jumper, én úgy szoktam resetelni a biost, hogy kiveszem az elemet, és az elemtartó két érintkezőjét rövidre zárom 10-20 másodpercre. Természetesen kikapcsolt állapotban, kihúzott táp mellett. De lehet, hogy az is elég ha kiveszed az elemet és vársz ugyanennyi időt.
    Arra, hogy "állítólag a lap incs nagy barátságban kingmaxokkal", nem igazán tudok mit mondani. Ha így is lenne, attól még kellene indúlnia. (Szerintem.)
    Hogy mit lehet még tenni? Nem tudom. Már kifogytam az ötletekből. Talán, indúlj újra a kályhától, vagyis próbáld meg azt, ahogy spista222 itt leírta. Remélve, hogy nem az alaplapod a hibás, és ki tudod szűrni, mitől nem akar menni.
    A dolog csak azért érthetetlen, mert azzal, ahogy kezdted, én azt feltételeztem, hogy eddig hibátlanul működött a géped, csak eladtad belőle a CPU-t és azóta nem megy. Az meg sem fordult a fejembe, hogy elromlott az alaplapod. Remélem nem ez történt. Nem kerülhetett por, vagy más szennyződés a CPU foglalatba vagy a RAM foglalatokba. Néha a bekerült por, vagy más szennyződés nem csak kontakt hibát, de zárlatot is okozhat.

Új hozzászólás Aktív témák