Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ravail

    senior tag

    válasz GeryFlash #12485 üzenetére

    Nem kell köszönnöd, ez természetes. Szívesen teszem. És reménykedek, hogy sikerrel járunk.
    Ne furcsáld a sípolás hiányát, hiszen, ha olyan CPU-t teszel bele, amit nem kezel az alaplapod, az olyan, illetve teljesen egyenértékű azzal, mintha nem tennél bele semmilyen CPU-t. Sőt, lehet még rosszabb is, bár szerintem ez kárt egy Asus-nál nem okozhat, de esetleg gyengébb, alapvető védelmekkel nem randelkező alaplapoknál igen. Szóval, ha olyan CPU-t teszel bele, amit nem kezel, az olyan, mintha nem is lenne benne. És akkor mitől tudna sipolni? Ha nincs motor az autódban nincs ami hajtsa! :K A sipolás is egyfajta számítástechnikai eredmény: az ellenörző algoritmus outputja ami nem kép, hanem hang formájában adja tudtodra az ellenörzés eredményét.
    Ha úgy erzed, hogy lehet gond az alaplapi CPU melletti 4 pines a CPU + áramellátását biztosító csatlakozóval, akkor azt meg kell tisztítnod. Én erre a célra kizárólag olyan anyagot használok, ami semmilyen kenő vagy korrózió védő anyagot nem hagy hátra (ilyen pl.: Video Clean40 vagy más olyan spray, ami a feloldott szennyeződést por formájában lepergeti, így letörölhető, lefújható). Azonban azzal nem tudok vitatkozni, illetve feltételezhetően nem okozhat kárt, hogy a nagyáramú csatlakozók tisztításához, korrózió védelméhez és kenéséhez valamilyen adalékkal rendelkező anyagot használsz. De, szerintem nem erre való a WD40, vagy a sima szilikon spray, viszont nem hiszem, hogy a használata ártana. Ide inkább valamilyen kontakt spray vagy kontakt és korrózióvédelmet biztosító spray való. De hangsúlyozom, szerintem a WD40 sem árthat. Viszont, véleményem szerint az alaplapon a tápcsatlakozókon, valamint a ventillátor csatlakozókon kívül semmi máshoz nem szabad ilyen, kontakt javító, vagy korróióvédőt is tartalmazó kontakt javító anyagot használni! (Esetleg a jumperekre még lehet, de fölösleges.)
    Időközben megnéztem, de sajnos nekem is csak egy Celeron D 326-os van fiókba, amit szintén nem kezel az alaplapod, úgyhogy hiába is küldeném el, nem mennél vele semmire.
    Akkor majd szólsz, hogy sikerrel jártál e?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák