Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    Ha majd újrarágtátok ezt a földből megint kiásott csontot, akkor kérdeznék egy valóban audiokulturálisat. ;]

    Klasszikus zenei műveltségem a béka segge alatt van kettővel, és bár szeretek ilyen zenét hallgatni, eléggé zavar az, hogy csak hallgatok random nekem tetsző műveket, azok kontextusba helyezése nélkül.
    Javasoljatok nekem olyan könyvet, ami amolyan "klasszikus zenetörténet alapjai átlagembereknek". Szerintem az általános iskolai színvonal bőven elegendő, talán kevésbé érdekelnek az adott zeneszerzők életének részletei, inkább a zenéjük és a különböző zenei korszakok jellemzői ami igen.
    Eddig gondolom könnyű, azonban:
    Tartozzon a könyvhöz egy csomó zenei melléklet, ami összefoglalja egy-egy korszak legfontosabb zeneszerzőitől a legfontosabb műveket, és amelyek meghallgatása közben olvasható róluk pár fontos tudnivaló, jellemzés. (Gondolom ez csak CD lehet - fájlról ne is álmodjak - amit még nem tudok mivel fogok lejátszani, de majd megoldom)
    Vagy nincs ilyen könnyű út, és külön kell beszereznem az olvasnivaló mellé a hallgatnivalót?

    [ Szerkesztve ]

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Új hozzászólás Aktív témák