Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacielvtárs

    nagyúr

    válasz gekkoXT #477 üzenetére

    Szia, szerintem itt próbáld meg feltenni a kérdésed :K
    [link]

    "Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

  • Gawamatsu

    Topikgazda

    válasz gekkoXT #477 üzenetére

    Csak röviden, ahogy nálam van illetve minden csak pénz és igény kérdése.

    1. internet be
    2. modem (ami lehet (wifi) router/switch is egyben) vagy hozzá kötve egy igény szerinti swirch
    3a. NAS
    3b. PC
    3c. többi kütyü (wifi-n, vezetéken, PoE-n)

    A NAS, ha támogatja mehet Link Aggragation-nal is, egy 2db 1Gbit-es portot összekapcsol, nagyjábol duplázva a sávszélességet. Ehhez a modem/router/switch részről is támogatottnak kell lenni.

    Ugyanez PC vonalon. Ha van 2db Gigabit Etherneted, jó. Ha 10GbE van még jobb, de ott a gigabites kábel már nem elég és 10GbE port kel la modem/router/switch oldalra is.

    Mobil, tablet ugye csak Wifi, de TV kaphat vezetékes internetet is.
    Ehhez vagy körbekábelezed a lakást gigabites madzaggal, figyelve, hogy ne törd meg a kábelt, vagy akár opcióként (én ezt csináltam, a célnak megfelel) veszel egy Power-over-Ethernet kit-et és azzal csinálsz hálózatot a 240V-os hálózaton keresztül.
    Én a legolcsóbb, nem DLinket (szerintem szar minden ami DLink (IP kameráim is szarok voltak, a FosCam elég jó) vettem, ami egy 1200MBit-es Zyxel páros volt. Van Wifi-vel kiegészített is, az úgy range extenderként is működhet.

    Nálami ilyen a hálózat:

    Az 1200MBit ne tévesszen meg, jó ha 500MBit összejön.
    Közvetlen falba kell dugni (átmenő a cucc, tudsz beledugni rajta kereszül mást is), nem mehet elosztóba.
    Illetve másik biztosíték körbe nem szeret átmenni. Gondolom megzavarja a biztosíték, villanyóra, mittudomén, nem vagyok villanyos ember.

    Az összes kábelezés Cat5e vagy Cat6. Nálam ugye csak Connect box van, így már nem fér be a link aggregation, de ahhoz alapból legalább 4 port kellene, hogy ki tudjam használni PC-NAS közt.
    De az 500as UPC nethez tök fölösleges 2Gb-es belső kapcsolat. Így is megy full Gbit-tel a másolás rá.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés