Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • siemensfun

    tag

    válasz ecaddict #6641 üzenetére

    Rakd fel egy ingyenes tárhelyre becsomagolva. Egy kis txt-ben mellékelve az utasításokat. Szerintem így még többen örülnének neki minha beszúrod a kodot. Annak másolásakor szokott néha lenni egy kis probléma pár embernél.

  • BlackPlanet

    csendes tag

    válasz ecaddict #6658 üzenetére

    Köszi! :R
    Eddig a router webes felületéről szoktam (Force to Eject USB Disk) leválasztani az USB HDD-t de ez a művelet a disc0_3 partíciót nem választja le és ezért nem láthattam az Ext2IFS progival a partíciót. Most figyeltem fel rá mikor írtad hogy mindegyik partíciót le kell választani. :) A shutdown script sem választja le a disc0_3 partíciót :N Leválasztottam (umount) és utána látta az Ext2IFS progi a disc0_3 partíciót. Meg lehet azt oldani hogy webes felületről egy kattintásra lefusson a shutdown scripr hogy ne keljen a puttyba bejelentkezni és lefuttatni manuálisan a sriptet? Nagyon köszönöm a segítséget mert legalább már tudom hogy a nem megfelelően leválasztott partíciók okozták a problémát. Köszönöm :R

  • BlackPlanet

    csendes tag

    válasz ecaddict #6660 üzenetére

    Ok...Köszi!
    Marad az ssh-ból lefuttatni shutdown scriptet. :)
    A lényeg hogy már tudom miért nem látszódott Ext2IFS-ben a partíció.
    Még egyszer köszönöm... :R :R :R

  • nandris

    aktív tag

    válasz ecaddict #6668 üzenetére

    Tegnap próbálkoztam az olggal,de a torrent ott sem akart összejönni,szerintem telepíteni idáig könnyebb volt a wwrt-t. Az oleg torrent leírásán akadtam meg,azért próbálkoztam mással.Egyébként az általad linkelt oldalról próbáltam.Mondjuk ott már láttam a hálózati meghajtót.

  • nandris

    aktív tag

    válasz ecaddict #6668 üzenetére

    Ja még annyi, hogy hova mentsem ,vagyegyáltalán mit kellcsinálni a szerkesztett file-val.
    Szóval, most nekem teljesen sakk-matt.

  • nothin

    tag

    válasz ecaddict #6763 üzenetére

    Köszönöm a kimerítő választ. Én flash-re töltöm a torrentel a dolgokat és ha nem megy a letöltés abszolút nem villog, ha töltök akkor is csak bár másodpercenként de amúgy is 5 év gari van rá. :)

  • luise178

    tag

    válasz ecaddict #6774 üzenetére

    [root@WL-00221532765C root]$ /opt/etc/init.d/S80lighttpd restart
    Starting web server: lighttpd
    2009-04-10 14:05:30: (configfile.c.1194) base-docroot doesn't exist: /opt/etc/samba/Share/www/
    2009-04-10 14:05:30: (server.c.581) setting default values failed
    [root@WL-00221532765C root]$

    ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

  • Kitakat

    aktív tag

    válasz ecaddict #6763 üzenetére

    Szia,

    Wl-500W hez is valahol leirás hogy hogyan lehetséges a mem bővítés?

    Kitekat

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz ecaddict #6836 üzenetére

    Szerintem meg a szolgáltató forgalomszabályozása az ő switch-eire, és router-eire vonatkozik, ott alkalmazzák, a gerincvonalakon, és nem pedig a szolgáltatási végpontokon (nálad lévő modem)
    Amúgy meg kis sávszélességű internetek esetében nem nagyon érezhető a szolgáltató priorizálása, mivel az általad generált forgalom nem jelent semmilyen terhelést a szolgáltató hálózatában, így nem is lép közbe a rendszerük... Ezt úgy értem, hogy nekem pl. van 256kbit feltöltési sebességem az ADSL-en. Ha teljes sebességgel töltök fel, a szolgáltató hálózatában ez elenyészőnek számít, ezt nem fogja lekorlátozni... Nem is tapasztaltam eddig erre utaló jelet. Így, ha ilyenkor nehezebb a böngészés, márpedig nehezebb, mert a kérések ilyenkor nehezebben mennek ki, kénytelen vagyok magamnak szabályozni az adatforgalmat, ha van rá módom. És ezzel most van. Az eltelt egy nap alatt szerzett tapasztalatok alapján ki merem jelenteni, hogy ebből a szempontból (nálam) sokkal jobban muzsikál a tomato. Könnyedén megy ki egy mellékletes email, és gyorsabb a böngészés is. Ezt eddig úgy kellett megoldanom, hogy éjszakára elengedtem a torrentet, napközben viszont korlátoztam az upload-ot 16K-ra. Így viszont kevesebbet töltöttem fel, ez viszont "forgalomszámlálós" trackereken nem mindegy. Most ment egész nap szabadon, csak mikor más, fontosabb célra kell a sávszél, akkor veszi le a router a torrent forgalmat. És nem volt érezhető a terhelés.
    Persze elhiszem, hogy akinek nagy sávszélességű nete van, az érzi a szolgáltató korlátozását. Ezt kollégám is megerősítette, akinek 20Mbit/1Mbit van. Csúcsidőben 5 Mbit fölé nem megy a P2P forgalom nála sem. Nem is beszélve a szinkron kábelnetekről... 10/10 vagy 20/20. Dehát nekem összesen nincs 5Mbit :-)

    Tehát röviden, a szolgáltató esetleg a maga "gerinchálózatán" priorizál, de nem külön-külön minden szolgáltatási végponton.

    [ Szerkesztve ]

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz ecaddict #6877 üzenetére

    Lehet, hogy zavarosan sikerült leírni, mindenesetre a lényegen nem változtat, hogy tudok róla, hogy egyes szolgáltatók korlátozzák a p2p-t, van aki drasztikusan is (pl. UPC Chelo esetében hallottam, hogy időnként teljesen elérhetetlenek lesznek a dc hubok, 4242.hu-n lehet erről olvasni), de szerencsére én ebből az Invitelnél semmit nem érzek. Eddig mindig tudtam le, és fel is tölteni az általam előfizetett sávszélességgel (ami persze nem egy extra nagy sávszélesség 4M/256).

    Amúgy valami olyasmire gondoltam, hogy szélsőséges eseteket nézzünk, hogy pl. van két szolgáltatási végpont, az egyiken 20Mbit/10Mbit sebességgel, a másikon pedig 256Kbit/64Kbit sebességgel. Ha szolgáltató korlátoz is sebességet p2p-re vonatkozólag, nem biztos, hogy ebből a 256/64-es előfizető bármit is érezni fog, mivel neki amúgy is nagyon kicsi a sebessége. És nem hiszem, hogy a korlátozás végpontonként lenne beállítva a szolgáltatónál, hanem inkább úgy, hogy van mondjuk 5Gbit/sec gerincvonala az ISP-nek, és ennek mondjuk 20%-át engedi p2p forgalomra felhasználni. Az összesen 1Gbit/sec, ami mondjuk előfizetőnként 1Mbit/sec, így a 10Bites igencsak megérzi, de a 64kbit-es bizony egyáltalán nem. Persze ezek csak általam kitalált fiktív értékek...

    Tehát épp azt mondom, hogy nem veszi figyelembe kinek milyen csomagja van, ezért az a csomag méretétől függően mindenkire más mértékben hat... A kisebbre kevésbé, a nagyokra jobban. Nem végpontonként korlátozza 20%-ra, hanem a gerinchálón.

    Ha így már érthetőbb, akkor örülök, ha nem, akkor sajnálom... Mindenesetre abban teljesen igazad van, hogy Te sem, és én sem látunk bele a szolgáltató rendszerébe, és nem ismerjük a stratégiájukat, így nem is érdemes ezen vitázni. Mondjuk én nem is szántam vitának, csak beszélgettünk róla... Ha Te nem így értetted, akkor sorry! Remélem azért nincs harag :-)

    [ Szerkesztve ]

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz ecaddict #6877 üzenetére

    Különben meg semmi bajom az OLEG-el, én elégedett voltam azzal is... Egy dolog ami nem tetszett, bár tudom ez a legutolsó szempont, a fapados kezelőfelülete. :-) A Tomato sokkal esztétikusabb, de a gyári ASUS fw is nagyot fejlődött e-téren a 3.x.x.x verzióktól. Ha feltétlen kell szívesen küzdök a Linux-al, főleg ha van segítség is, de ha lehet, akkor inkább GUI-n állítgatom a dolgokat, és lássuk be a Tomato ebben veri az OLEG-et.

    Persze tudom, ez is, mint minden az én saját véleményem. Van, akinek az OLEG jön be inkább design-ra is, és én megértem őket is.

    Egyszerűen szerettem volna ezt is kipróbálni, és hát nekem összességében jobban tetszik.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz ecaddict #6902 üzenetére

    Hát lehethogy keverem, ilyen szinten nem értek hozzá sajnos. Mezei routereken kivül nem nagyon volt dolgom mással eddig. Illetve láttam már egy Linksys Wirelles Bridge-et, ami képes volt erre, ott a webes felületen láthattad, hogy milyen Wifi hálózatok elérhetőek az eszköz számára, milyen csatornán, és milyen erősséggel (meg talán a MAC címüket is kiírta).
    Na én is valami hasonlót szeretnék kihozni a WL-500g Premiumomból.

  • HXY

    addikt

    válasz ecaddict #6919 üzenetére

    Jelenleg én is wifin keresztül kapom a netem.
    Van egy Fon 2200 DD-WRT-vel ami kliensként veszi a netet.
    Ebbe van bedugva a WL-500g, ami továbbosztja.
    A kis Fon-nal meg tudtam csinálni, hogy Wifin kapja, majd egyúttal egy másik SSID-n ossza tovább.
    Ezt lenne jó megcsinálni az Asus-szal, mert akkor nem kéne 2 eszköznek mennie.

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz ecaddict #7022 üzenetére

    Mint írtam samba-ról van szó, amit a többség használ.

  • nothin

    tag

    válasz ecaddict #7025 üzenetére

    Kipróbáltam a parancsot, meg utánna is olvastam de
    csak ez az eredmény:

    [root@Asus root]$ wl ap 0
    [root@Asus root]$ wl scan
    [root@Asus root]$ sleep 1
    [root@Asus root]$ wl scanresults
    wl: Not Enough Resources

    esetleg kell még valamit állítanom? kösz

  • sanzi89

    addikt

    válasz ecaddict #7118 üzenetére

    Hoppá, erről nem is tudtam. Könnyen meglehet, hogy el se olvastam és valami hírlevélnek gondolva kitöröltem. A leveleim között legalábbis nincs ilyesmi mail. A DynDNS oldalon nem lehet valahogy a levél újraküldését kezdeményezni?

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • OberMotz

    aktív tag

    válasz ecaddict #7125 üzenetére

    WL-500gP v2-ben megoldható a chipcsere? Ilyet láttam hirdetésben 18k-ért. Másik kérdés: esetleges chipcserében ki tudna segíteni? Az én forrasztási skillem eléggé hogyismondjam, nem létező :D

  • nandris

    aktív tag

    válasz ecaddict #7128 üzenetére

    Igen, mert azt kérdezte.
    WL-500gP v2-ben megoldható a chipcsere? ...

    [ Szerkesztve ]

  • Blackmate

    senior tag

    válasz ecaddict #7148 üzenetére

    Lehet, hogy buta kérdés, de hogyan kell "használni" a shutdown script-et? A linux tudásom konvrgál a 0-hoz :D Láttam, hogy van a csomagban egy stop.cgi, meg is csináltam, hogy menjen a cgi. De amikor rányomtam, nem történt semmi. Volt net, volt samba, lighttpd, stb. Természetesen az unslugstop.rc-t is létrehoztam az init.d-ben.
    Eddig a

    halt -p

    paranccsal sikerült azt elérnem, hogy minden leáll (az összes szolgáltás), még net sincs, power led nem világít, ping-re sem válaszol a router, egyedül a LAN és a WAN ledek villódznak.

  • Blackmate

    senior tag

    válasz ecaddict #7152 üzenetére

    Köszönöm a segítséget, tökéletesen működik a shutdown. :R

    Már csak egy apró szépség hiba nem hagy nyugodni. A samba logom tele van 2 visszatérő hibával:

    [2009/05/03 12:55:53, 0] source/lib/sysquotas.c:sys_get_quota(426)
    sys_path_to_bdev() failed for path [.]!
    [2009/05/03 12:56:46, 0] source/printing/pcap.c:pcap_cache_reload(178)
    Unable to open printcap file /etc/printcap for read!

    Mindegyik gépről, amelyikről belépek, kapom ezt a hibát.

    Az egyik ez a sysquotas, a másik a printcap-os. Hogyan tudnám ezeket megszüntetni? Samba 3.2.10 van fent.

    Az smb.conf:

    [global]
    workgroup = MSHOME
    server string = Samba %v
    interfaces = 192.168.1.1/24, ixp0, lo
    null passwords = Yes
    guest ok = Yes
    log file = /opt/var/log/samba/log.%m
    max log size = 100
    socket options = TCP_NODELAY SO_KEEPALIVE SO_SNDBUF=16384 SO_RCVBUF=16384
    config file = /opt/etc/samba/smb.conf
    hosts allow = 192.168.1.1/24, localhost
    smb passwd file = /opt/etc/samba/smbpasswd
    security = share

    [root]
    comment = root
    path = /opt
    browseable = No

    [share]
    comment = share
    path = /opt/etc/samba/share
    writeable = Yes
    browseable = No

    [megosztas]
    comment = csalad
    path = /opt/etc/samba/share/common
    writeable = Yes
    browseable = Yes

  • Blackmate

    senior tag

    válasz ecaddict #7153 üzenetére

    A 6649 -es hsz-edben található ewget.tar.gz fájl és a most belinkelt ewget.tar.gz között van valami különbség? Mindkettőt leszedtem, és összehasonlítottam TC-ben, de semmi különbséget nem mutatott.

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz ecaddict #7181 üzenetére

    Csak erre reagálnék röviden:
    "Ha ezt valaki nem tartja be (mint gyanitom történt Intruder2k5 topiktárssal is)"

    Ez tévedés, mivel nekem 256 kbit/sec névleges upload-om van, amiből gyakorlatilag 210-220 körül van az igazság, és én pont 200-at adtam meg a QoS-ben.
    De mint írtam, a fent leírt történet ugyanúgy fennállt OLEG esetén is, sőt ott sokkal gyakrabban fordult ez elő... A Tomato QoS-e javított ezen valamelyest.
    Szerintem itt a probléma a lighttpd körül lesz, mivel a webadmin felület jól betöltődik távolról is (OLEG és Tomato is), még akkor is, ha közben megy a torrent feltöltés...

    [ Szerkesztve ]

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz ecaddict #7188 üzenetére

    Én elhiszem neked, de akkor mivel magyarázzam (magyarázod), hogy fw-től függetlenül a webadmin felület jól működik távolról is, de a lighttpd meg nyűgös...? Erre keresem a választ.

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz ecaddict #7191 üzenetére

    Ez a portszámtól teljesen független, már használtam több porton is a lighttpd-t.
    Ha felcserélem a webadmin felülettel, akkor sincs különbség.
    De végülis mindegy... A lényeg az, hogy a probléma megoldásában ezek szerint nem tudsz segíteni.

  • mgrincs

    tag

    válasz ecaddict #7210 üzenetére

    Szia,

    ahogy az alábbi linken olvasható, mindkét FW-ben(Tomato USB vs. new Oleg) majdnem minden ugyanaz, kernel verzió, patchek, backportok, stb, szóval USB sebességre vsz. egy. Erre korábban is utaltam, amikor a GPL-t éltettem.
    Link
    Bár látva milyen kimerítő teszteléssel jutottál eredményre a problémáddal kapcsolatban, talán ki lehetne próbálni a két FW-t egymás ellen, csak hogy lássa mindenki. :)
    Így mindenki szabadon dönthet, sebességi tesztek alapján akár.
    Bár mivel NFS nem elérhető a tomato-ban maradna a samba/ftp összehasonlítási alapként.
    Ebben a barátságos megmérettetésben felajánlom a segítségem, mivel nálam is moddolt router teljesít szolgálatot, így nem kell Tomato-t flash-elned.
    Szóval ha szeretnénk egy tesztet, várom az ötleteket, bár talán egy script, amit mindketten le tudunk futtatni volna a legelegánsabb.

    Ahogy a wshaper-t is nézegettem, ez is csak egy script, letölthető külön is, és ki lehet próbálni akár Tomato alatt is. Bár ekkor szerintem érdemes a beépített QoS-t kikapcsolni.

    És idézet a fenti linkről mindenkinek, különös tekintettel a kiemelt részre:

    "Of course, even with USB additions, Tomato doesn't include many of the features available in Oleg's firmware. There's no SNMP, no support for USB serial devices, webcams, modems etc. With my USB mod I'm only focusing on printing and storage support. On the other hand, Tomato has nicier GUI, and arguably the best QoS implementation among all the available open source firmwares with very good graphs to go along with it. Depending on your needs and preferences you can choose one or the other - but I believe it's always better to have more choices ..."

    Kevésbé jó angolosoknak, egyszerűen: A változatosság gyönyörködtet. :R

    http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

  • mgrincs

    tag

    válasz ecaddict #7214 üzenetére

    Azt hiszem, félreértettél egy kicsit.
    Nekem sem célom egyetlen FW-t sem flamelni, csak úgy gondoltam egyszer össze lehet hasonlítani, és vége az ilyen, "de az enyém gyorsabb" hozzászólásoknak.
    Bármelyik legyen is jobb.
    Ezenkívül gyors fejszámolást végezve, ha veszünk egy pl 700MB-os ISO-t,
    akkor ez 4,5MB/sec-el 155s alatt mozgatható meg, ugyanez 4MB/sec-el 175s.
    A különbség 12%, amit akár nagynak is nevezhetünk, meg akár a simpla MB/sec értékből is előállítható, de azt hiszem, aki ténylegesen, folyamatosan mozgat nagyobb mennyiségű adatot a gépe és a routere között, az jobban jár, ha leválasztja a tárolót a routerről és felcsatlakoztatja azt a gépére. Mivel 2,5 percet várni, vagy 3-at teljesen mindegy.
    De egy DVD-nél 18-at, vagy 20-at, megintcsak. Az USB-n való ~30MB/sec-hez(DVD méretnél kb. 2,5 perc+le+felcsatolás) képest.
    Ami a részleteket illeti, nekem is 128MB-ra moddolt routerem van, ergo a memóriabeli különbség nem téma. Ami meg a diszket illeti, ha azt vesszük, hogy a maximum elérés<5MB/sec, az USB sebessége miatt, asszem ezt bármelyik mai technológia bőven tudja, szóval megintcsak irreleváns a teszt szempontjából.
    A QoS-ről meg utoljára, szerintem ki kell próbálni és meglátja az ember.
    Nem mellesleg a tomato-n beállítható szabályok szerint lehet 2 olyan szolgáltatásod, amelyek mindegyike ki tudja használni a megadott sávszél 100%-át, ha az rendelkezésre áll, de más a prioritásuk.
    Így ha magasabb prioritású kérés jön, az elsőbbséget élvez, hogy hogyan csinálja, azt nem tudom, de próbálom megérteni.
    A script, amit a tomato generált:

    #!/bin/sh
    I=ppp0
    TQA="tc qdisc add dev $I"
    TCA="tc class add dev $I"
    TFA="tc filter add dev $I"
    Q="sfq perturb 10"

    case "$1" in
    start)
    tc qdisc del dev $I root 2>/dev/null
    $TQA root handle 1: htb default 60
    $TCA parent 1: classid 1:1 htb rate 512kbit ceil 512kbit
    # egress 0: 80-100%
    $TCA parent 1:1 classid 1:10 htb rate 409kbit ceil 512kbit prio 1 quantum 1492
    $TQA parent 1:10 handle 10: $Q
    $TFA parent 1: prio 10 protocol ip handle 1 fw flowid 1:10
    # egress 1: 10-100%
    $TCA parent 1:1 classid 1:20 htb rate 51kbit ceil 512kbit prio 2 quantum 1492
    $TQA parent 1:20 handle 20: $Q
    $TFA parent 1: prio 20 protocol ip handle 2 fw flowid 1:20
    # egress 3: 3-100%
    $TCA parent 1:1 classid 1:40 htb rate 15kbit ceil 512kbit prio 4 quantum 1492
    $TQA parent 1:40 handle 40: $Q
    $TFA parent 1: prio 40 protocol ip handle 4 fw flowid 1:40
    # egress 4: 2-95%
    $TCA parent 1:1 classid 1:50 htb rate 10kbit ceil 486kbit prio 5 quantum 1492
    $TQA parent 1:50 handle 50: $Q
    $TFA parent 1: prio 50 protocol ip handle 5 fw flowid 1:50
    # egress 5: 1-50%
    $TCA parent 1:1 classid 1:60 htb rate 5kbit ceil 256kbit prio 6 quantum 1492
    $TQA parent 1:60 handle 60: $Q
    $TFA parent 1: prio 60 protocol ip handle 6 fw flowid 1:60

    $TFA parent 1: prio 14 protocol ip u32 match ip protocol 6 0xff match u8 0x05 0x0f at 0 match u16 0x0000 0xffc0 at 2 match u8 0x10 0xff at 33 flowid 1:10

    tc qdisc del dev $I ingress 2>/dev/null
    $TQA handle ffff: ingress
    # ingress 0: 100%
    $TFA parent ffff: prio 1 protocol ip handle 1 fw police rate 8000kbit burst 320kbit drop flowid ffff:1
    # ingress 1: 90%
    $TFA parent ffff: prio 2 protocol ip handle 2 fw police rate 7200kbit burst 288kbit drop flowid ffff:2
    # ingress 3: 50%
    $TFA parent ffff: prio 4 protocol ip handle 4 fw police rate 4000kbit burst 160kbit drop flowid ffff:4
    # ingress 4: 30%
    $TFA parent ffff: prio 5 protocol ip handle 5 fw police rate 2400kbit burst 96kbit drop flowid ffff:5
    # ingress 5: 1%
    $TFA parent ffff: prio 6 protocol ip handle 6 fw police rate 80kbit burst 50kbit drop flowid ffff:6
    ;;
    stop)
    tc qdisc del dev $I root 2>/dev/null
    tc qdisc del dev $I ingress 2>/dev/null
    ;;
    *)
    tc -s -d qdisc ls dev $I
    echo
    tc -s -d class ls dev $I
    esac

    És igen, talán ezekután már egyértelműbb, hogy amit szerettem volna, az egyszerűen annyi, hogy lássa mindenki, ez a router, bármilyen FW-s is fusson rajta, jó egy csomó dologra, de ne várjunk tőle csodákat a file serverként való felhasználásban, nagy mennyiségű adat kezelésekor.

    http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

  • mgrincs

    tag

    válasz ecaddict #7219 üzenetére

    Kicsit megkésve bár, de ihol a hiányzó iptables sorok:

    *mangle
    :PREROUTING ACCEPT [0:0]
    :OUTPUT ACCEPT [0:0]
    :QOSO - [0:0]
    -A QOSO -j CONNMARK --restore-mark --mask 0xff
    -A QOSO -m connmark ! --mark 0/0xff00 -j RETURN
    -A QOSO -p udp -m mport --ports 22 -j CONNMARK --set-return 0x101/0xFF
    -A QOSO -p tcp -m mport --ports 22 -j CONNMARK --set-return 0x101/0xFF
    -A QOSO -p tcp -m mport --dports 80,443 -m bcount --range 0x0-0x7ffff -j CONNMARK --set-return 0x2/0xFF
    -A QOSO -p tcp -m mport --dports 80,443 -m bcount --range 0x80000 -j CONNMARK --set-return 0x4/0xFF
    -A QOSO -p udp --dport 53 -m bcount --range 0x0-0x7ff -j CONNMARK --set-return 0x1/0xFF
    -A QOSO -p tcp --dport 53 -m bcount --range 0x0-0x7ff -j CONNMARK --set-return 0x1/0xFF
    -A QOSO -p udp --dport 53 -m bcount --range 0x800 -j CONNMARK --set-return 0x5/0xFF
    -A QOSO -p tcp --dport 53 -m bcount --range 0x800 -j CONNMARK --set-return 0x5/0xFF
    -A QOSO -p udp --dport 1024:65535 -j CONNMARK --set-return 0x5/0xFF
    -A QOSO -p tcp --dport 1024:65535 -j CONNMARK --set-return 0x5/0xFF
    -I QOSO -j BCOUNT
    -A QOSO -j CONNMARK --set-return 0x6
    -A FORWARD -o ppp+ -j QOSO
    -A OUTPUT -o ppp+ -j QOSO
    -A PREROUTING -i ppp+ -j CONNMARK --restore-mark --mask 0xff
    COMMIT

    http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz ecaddict #7305 üzenetére

    Sok a csillag :-)

    cp /opt/etc/samba/Share/torrent/work/home/* /tmp/home/root

  • -=joel=-

    csendes tag

    válasz ecaddict #7324 üzenetére

    Ha nincs rádugva semmi akkor jó.
    Az Idle Disconnect Time az 0.
    A rajta lévő gyári fw-vel sem volt jó, sem az asusos 3.0.3.6-ossal, sem az oleg 1.9.2.7-10-zel, sem az 1.9.2.7-10-240-nel sem. A tomato meg nem akar felmenni az istenért sem.

  • -=joel=-

    csendes tag

    válasz ecaddict #7332 üzenetére

    A behalás alatt a külső forgalmat értem, egyébként minden megy samba, ftp.
    Szerintem inkább valami sw bug lesz, csak nem igazán találom az okát.

    Az lsusb -v után sem lettem okosabb, ime:

    Self Powered
    MaxPower 0mA
    Interface Descriptor:
    bLength 9
    bDescriptorType 4
    bInterfaceNumber 0
    bAlternateSetting 0
    bNumEndpoints 1
    bInterfaceClass 9 Hub
    bInterfaceSubClass 0 Unused
    bInterfaceProtocol 0 Full speed (or root) hub
    iInterface 0
    Endpoint Descriptor:
    bLength 7
    bDescriptorType 5
    bEndpointAddress 0x81 EP 1 IN
    bmAttributes 3
    Transfer Type Interrupt
    Synch Type None
    Usage Type Data
    wMaxPacketSize 0x0002 1x 2 bytes
    bInterval 12
    Hub Descriptor:
    bLength 9
    bDescriptorType 41
    nNbrPorts 2
    wHubCharacteristic 0x0009
    Per-port power switching
    Per-port overcurrent protection
    TT think time 8 FS bits
    bPwrOn2PwrGood 10 * 2 milli seconds
    bHubContrCurrent 0 milli Ampere
    DeviceRemovable 0x00
    PortPwrCtrlMask 0xff
    Hub Port Status:
    Port 1: 0000.0503 highspeed power enable connect
    Port 2: 0000.0100 power
    Device Status: 0x0001
    Self Powered

    Bus 002 Device 002: ID 0424:2502 Standard Microsystems Corp.
    Device Descriptor:
    bLength 18
    bDescriptorType 1
    bcdUSB 2.00
    bDeviceClass 9 Hub
    bDeviceSubClass 0 Unused
    bDeviceProtocol 1 Single TT
    bMaxPacketSize0 64
    idVendor 0x0424 Standard Microsystems Corp.
    idProduct 0x2502
    bcdDevice 0.01
    iManufacturer 0
    iProduct 0
    iSerial 0
    bNumConfigurations 1
    Configuration Descriptor:
    bLength 9
    bDescriptorType 2
    wTotalLength 25
    bNumInterfaces 1
    bConfigurationValue 1
    iConfiguration 0
    bmAttributes 0xe0
    Self Powered
    Remote Wakeup
    MaxPower 2mA
    Interface Descriptor:
    bLength 9
    bDescriptorType 4
    bInterfaceNumber 0
    bAlternateSetting 0
    bNumEndpoints 1
    bInterfaceClass 9 Hub
    bInterfaceSubClass 0 Unused
    bInterfaceProtocol 0 Full speed (or root) hub
    iInterface 0
    Endpoint Descriptor:
    bLength 7
    bDescriptorType 5
    bEndpointAddress 0x81 EP 1 IN
    bmAttributes 3
    Transfer Type Interrupt
    Synch Type None
    Usage Type Data
    wMaxPacketSize 0x0001 1x 1 bytes
    bInterval 12
    Hub Descriptor:
    bLength 9
    bDescriptorType 41
    nNbrPorts 2
    wHubCharacteristic 0x0000
    Ganged power switching
    Ganged overcurrent protection
    TT think time 8 FS bits
    bPwrOn2PwrGood 50 * 2 milli seconds
    bHubContrCurrent 1 milli Ampere
    DeviceRemovable 0x00
    PortPwrCtrlMask 0xff
    Hub Port Status:
    Port 1: 0000.0100 power
    Port 2: 0000.0503 highspeed power enable connect
    Device Qualifier (for other device speed):
    bLength 10
    bDescriptorType 6
    bcdUSB 2.00
    bDeviceClass 9 Hub
    bDeviceSubClass 0 Unused
    bDeviceProtocol 0 Full speed (or root) hub
    bMaxPacketSize0 64
    bNumConfigurations 1
    Device Status: 0x0001
    Self Powered

    Bus 002 Device 003: ID 14cd:6600
    Device Descriptor:
    bLength 18
    bDescriptorType 1
    bcdUSB 2.00
    bDeviceClass 0 (Defined at Interface level)
    bDeviceSubClass 0
    bDeviceProtocol 0
    bMaxPacketSize0 64
    idVendor 0x14cd
    idProduct 0x6600
    bcdDevice 2.01
    iManufacturer 1 Super Top
    iProduct 3 USB 2.0 IDE DEVICE
    iSerial 2 ??????????
    bNumConfigurations 1
    Configuration Descriptor:
    bLength 9
    bDescriptorType 2
    wTotalLength 32
    bNumInterfaces 1
    bConfigurationValue 1
    iConfiguration 0
    bmAttributes 0xc0
    Self Powered
    MaxPower 2mA
    Interface Descriptor:
    bLength 9
    bDescriptorType 4
    bInterfaceNumber 0
    bAlternateSetting 0
    bNumEndpoints 2
    bInterfaceClass 8 Mass Storage
    bInterfaceSubClass 6 SCSI
    bInterfaceProtocol 80 Bulk (Zip)
    iInterface 0
    Endpoint Descriptor:
    bLength 7
    bDescriptorType 5
    bEndpointAddress 0x81 EP 1 IN
    bmAttributes 2
    Transfer Type Bulk
    Synch Type None
    Usage Type Data
    wMaxPacketSize 0x0200 1x 512 bytes
    bInterval 0
    Endpoint Descriptor:
    bLength 7
    bDescriptorType 5
    bEndpointAddress 0x02 EP 2 OUT
    bmAttributes 2
    Transfer Type Bulk
    Synch Type None
    Usage Type Data
    wMaxPacketSize 0x0200 1x 512 bytes
    bInterval 0
    Device Qualifier (for other device speed):
    bLength 10
    bDescriptorType 6
    bcdUSB 2.00
    bDeviceClass 0 (Defined at Interface level)
    bDeviceSubClass 0
    bDeviceProtocol 0
    bMaxPacketSize0 64
    bNumConfigurations 1
    Device Status: 0x0001
    Self Powered

    Bus 001 Device 001: ID 0000:0000
    Device Descriptor:
    bLength 18
    bDescriptorType 1
    bcdUSB 1.10
    bDeviceClass 9 Hub
    bDeviceSubClass 0 Unused
    bDeviceProtocol 0 Full speed (or root) hub
    bMaxPacketSize0 8
    idVendor 0x0000
    idProduct 0x0000
    bcdDevice 0.00
    iManufacturer 0
    iProduct 2 USB OHCI Root Hub
    iSerial 1 b8003000
    bNumConfigurations 1
    Configuration Descriptor:
    bLength 9
    bDescriptorType 2
    wTotalLength 25
    bNumInterfaces 1
    bConfigurationValue 1
    iConfiguration 0
    bmAttributes 0x40
    (Missing must-be-set bit!)
    Self Powered
    MaxPower 0mA
    Interface Descriptor:
    bLength 9
    bDescriptorType 4
    bInterfaceNumber 0
    bAlternateSetting 0
    bNumEndpoints 1
    bInterfaceClass 9 Hub
    bInterfaceSubClass 0 Unused
    bInterfaceProtocol 0 Full speed (or root) hub
    iInterface 0
    Endpoint Descriptor:
    bLength 7
    bDescriptorType 5
    bEndpointAddress 0x81 EP 1 IN
    bmAttributes 3
    Transfer Type Interrupt
    Synch Type None
    Usage Type Data
    wMaxPacketSize 0x0002 1x 2 bytes
    bInterval 255
    Hub Descriptor:
    bLength 9
    bDescriptorType 41
    nNbrPorts 2
    wHubCharacteristic 0x0010
    Ganged power switching
    No overcurrent protection
    bPwrOn2PwrGood 2 * 2 milli seconds
    bHubContrCurrent 0 milli Ampere
    DeviceRemovable 0x00
    PortPwrCtrlMask 0xff
    Hub Port Status:
    Port 1: 0000.0100 power
    Port 2: 0000.0100 power
    Device Status: 0x0001
    Self Powered

    A syslogban található bejegyzést már az előző hsz-ben írtam.

    A tcdump-ot meg maj csekkolom.

  • -=joel=-

    csendes tag

    válasz ecaddict #7339 üzenetére

    Ok, hogy a 14cd:6600 megvan ami elvileg egy Super Top USB 2.0 IDE DEVICE, de nekem egy coolink külsőházban egy 120 gigás maxtor csücsül.

    Ezt a mondatot nem értem maradéktalanul: Ott a workaround az ehci modul kiszedése volt.

    Az lsmod kimenet ez:

    Tainted: P
    usb-storage 63312 3
    sd_mod 12660 6
    scsi_mod 72624 2 [usb-storage sd_mod]
    videodev 8752 0 (unused)
    audio 45160 0 (unused)
    soundcore 4920 0 [audio]
    printer 12964 0 (unused)
    ehci-hcd 28260 0 (unused)
    usb-ohci 19412 0 (unused)
    usbcore 76048 1 [usb-storage audio printer ehci-hcd usb-ohci]
    ip_nat_ftp 3136 0 (unused)
    ip_conntrack_ftp 4584 1
    wl 897336 0 (unused)
    et 29088 0 (unused)

    Hát ebből nem igazán tudom hogy a pl2303.o használatban van-e.

    Mivel nem vagyok nagy linuxos sokmindent még homály fed, de az eloszlatásán vagyok.

  • -=joel=-

    csendes tag

    válasz ecaddict #7343 üzenetére

    Tudtommal igen, meg így ránézve is. De próbáltam már mindakét aljzattal, most a felsőben van.

  • nothin

    tag

    válasz ecaddict #7353 üzenetére

    Igen azt tudom hogy nem fog úgy tölteni mint egy asztali gép, ezt nem is vártam tőle csak kiváncsi voltam hogy a 4 megás vonalamat képes e kihasználni illetve másnak mennyit sikerült tartósan kihozni belőle, mert ha többet akkor esetleg kiserletezek még a beállításokkal.

    Tehát várom kinek mennyi volt tartósan a letöltés, köszönöm.

  • -=joel=-

    csendes tag

    válasz ecaddict #7349 üzenetére

    A hogyan továbbra:
    1. Akkor össze kell szednem az angoltudásomat.
    2. Pendrive-val is fennáll a probléma, ezért szerintem a rackhiba kilőve.
    3. A Tomato 1.23.8625 ND USB Ext érdekes módon felment, az előző nem akart. De eddig nincs változás.

  • -=joel=-

    csendes tag

    válasz ecaddict #7394 üzenetére

    Háát, most aztán tényleg nem tudom mi van. Az eddigi fw-ek mindegyikével kiakadt a pendrivera is, most a tomatoval meg nem.
    Na azt hiszem meglesz a hétvégére is a program, majd felhuzok a pendrivera valami optwaret aztán kiderül a turpizság. Vagy nem.

  • csics5

    csendes tag

    válasz ecaddict #7496 üzenetére

    Köszi a választ, rávilágítottál egy igen nagy lámaságomra... :D
    Még a konfig elején beállítottam 512MB swap-et aktíváltam, egyebek. Igen ám de a további konfigok alatt valahogy sikeresen "kitöröltem" kvázi a kis router nem használt swapet :)))
    Eszembe nem jutott volna megnézni, toppal nézegettem a processzeket, de ez igen csúnyán elkerülte a figyelmemet.

    Persze , most beállítottam, el is kezde használni a drága. :)

    Most már pár órája megy így, remélem stabil lesz.

    Köszi!

  • nandris

    aktív tag

    válasz ecaddict #7673 üzenetére

    Szia
    Köszi, már be is raktam, csak a$1-et irtam át 192.168.1.1-re, gondolom tomatónál igy kell.

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    válasz ecaddict #7687 üzenetére

    Igen az olegből a "másik csapat" által továbbfejlesztett firmware.
    Hát rosszak az esélyeim..
    [root@WL-500gP root]$ iptables-save -t filter
    # Generated by iptables-save v1.3.8 on Thu Jun 4 15:11:46 2009
    *filter
    :INPUT ACCEPT [1953:151347]
    :FORWARD ACCEPT [3636:298928]
    :OUTPUT ACCEPT [39023:6450951]
    :BRUTE - [0:0]
    :MACS - [0:0]
    :SECURITY - [0:0]
    :logaccept - [0:0]
    :logdrop - [0:0]
    -A INPUT -p tcp -m tcp --dport 57000 -j ACCEPT
    -A INPUT -p tcp -m tcp --dport 21 --tcp-flags FIN,SYN,RST,ACK SYN -j ACCEPT
    -A INPUT -p tcp -m tcp --dport 57000 -j ACCEPT
    -A INPUT -i vlan1 -p tcp -m tcp --dport 21 --tcp-flags FIN,SYN,RST,ACK SYN -j ACCEPT
    -A INPUT -m state --state INVALID -j DROP
    -A INPUT -m state --state RELATED,ESTABLISHED -j ACCEPT
    -A INPUT -i lo -m state --state NEW -j ACCEPT
    -A INPUT -i br0 -m state --state NEW -j ACCEPT
    -A INPUT -d 224.0.0.0/240.0.0.0 -p igmp -j ACCEPT
    -A INPUT -d 224.0.0.0/240.0.0.0 -p udp -m udp ! --dport 1900 -j ACCEPT
    -A INPUT -p tcp -m tcp --dport 443 -j ACCEPT
    -A INPUT -p tcp -m tcp --dport 443 -j ACCEPT
    -A FORWARD -i br0 -o br0 -j ACCEPT
    -A FORWARD -m state --state INVALID -j DROP
    -A FORWARD -d 224.0.0.0/240.0.0.0 -p udp -j ACCEPT
    -A FORWARD -m state --state RELATED,ESTABLISHED -j ACCEPT
    -A FORWARD -i ! br0 -o vlan1 -j DROP
    -A FORWARD -m conntrack --ctstate DNAT -j ACCEPT
    -A BRUTE -m recent --update --seconds 600 --hitcount 3 --name BRUTE --rsource -j DROP
    -A BRUTE -m recent --set --name BRUTE --rsource -j ACCEPT
    -A SECURITY -p tcp -m tcp --tcp-flags FIN,SYN,RST,ACK SYN -m limit --limit 1/sec -j RETURN
    -A SECURITY -p tcp -m tcp --tcp-flags FIN,SYN,RST,ACK RST -m limit --limit 1/sec -j RETURN
    -A SECURITY -p udp -m limit --limit 5/sec -j RETURN
    -A SECURITY -p icmp -m limit --limit 5/sec -j RETURN
    -A SECURITY -j DROP
    -A logaccept -m state --state NEW -j LOG --log-prefix "ACCEPT " --log-tcp-sequence --log-tcp-options --log-ip-options
    -A logaccept -j ACCEPT
    -A logdrop -m state --state NEW -j LOG --log-prefix "DROP " --log-tcp-sequence --log-tcp-options --log-ip-options
    -A logdrop -j DROP
    COMMIT
    # Completed on Thu Jun 4 15:11:46 2009
    [root@WL-500gP root]$

    Én ebben nem látok olyan sort, viszont az "57000-es" sorból 2db-ot.. az nem hiba?

    Különben jó jelszavam van, egy darabig találgathatná, engem csak az zavar, hogy "kóstolgat" most is (14:30 óta) és feleslegesen forgalmat generál..
    (Meg az is, hogy nem tudom szájonvágni, de ez most mellékes)

    Azt honnan tudom, hogy konzolon próbál-e belépni, vagy az ftp-met buzerálja?
    ebből van egy csomó:
    Jun 4 15:06:31 dropbear[1731]: Child connection from 190.152.99.246:55486
    Jun 4 15:06:33 dropbear[1731]: login attempt for nonexistent user from 190.152.99.246:55486
    Jun 4 15:06:34 dropbear[1731]: exit before auth: Disconnect received
    meg ebből:
    Jun 4 14:54:32 dropbear[1500]: Child connection from 190.152.99.246:35152
    Jun 4 14:54:34 dropbear[1500]: bad password attempt for 'root' from 190.152.99.246:35152
    Jun 4 14:54:34 dropbear[1500]: exit before auth (user 'root', 1 fails): Disconnect received

    Küzd az ember rendesen....

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    válasz ecaddict #7693 üzenetére

    Mondjuk engem zavar a felesleges bejegyzés, mert az gondolom azért lehet, mert duplán van config-olva a tűzfal (vagy bizonyos beállításai) nem? Valami oka biztos van.
    Webes felületen minek kell bekapcsolva-kikapcsolva lennie? Gondolok itt arra, hogyha pl a samba webes felületen is be van kapcsolva, kapásból összezavarodik..Nem az keverhet valamit? Mert a gépeken is használok torrentklienst, aminek webes felületen van a "NAT Setting - Virtual Server" menünél kinyitva 3port a 3 gépnek..
    Meg én igazán abszolut nem ragaszkodok a 22-es porthoz, sőt.. Csak miért van nyitva? Alapból nem volt nyitva az biztos, akkor nyitottam meg, amikor az ssh-t raktam fel. tehát ha kiveszem a post-firewall-ból, újra zárva kellene lennie nem? Ha zárva lenne akkor pedig megszűnnének a betörési kísérletek, mert eleve nem válaszolna a router nem?
    Vagy mivelfix ip-m van, már "tudnak rólam" és scannelik a portjaimat?
    Az utolsó szabály amit mondasz, annak hogyan kellene odakerülnie? A post-firewall-ba kellene "bevésni"? Miért nincs az ott nekem, ha másnak ott van?
    Bocs ha sokat kérdezek...

  • Laca 012

    őstag

    válasz ecaddict #7702 üzenetére

    Ezzel a bejegyzéssel kívülről valóban megszűnt a 22-es port működni tegnap éjfélig..
    De reggelre beenged és továbbra is próbálkozik emberünk.. most egy másik az általad linkelt listában megtalálható ip-ről.
    Nem értem mi történhetett, az iptables -save -tfilter-re érdekes dolgok jönnek:
    [root@WL-500gP root]$ iptables-save -t filter
    # Generated by iptables-save v1.3.8 on Fri Jun 5 13:16:21 2009
    *filter
    :INPUT ACCEPT [57:7170]
    :FORWARD ACCEPT [160:23860]
    :OUTPUT ACCEPT [311:31924]
    :BRUTE - [0:0]
    :MACS - [0:0]
    :SECURITY - [0:0]
    :logaccept - [0:0]
    :logdrop - [0:0]
    -A INPUT -m state --state INVALID -j DROP
    -A INPUT -m state --state RELATED,ESTABLISHED -j ACCEPT
    -A INPUT -i lo -m state --state NEW -j ACCEPT
    -A INPUT -i br0 -m state --state NEW -j ACCEPT
    -A INPUT -d 224.0.0.0/240.0.0.0 -p igmp -j ACCEPT
    -A INPUT -d 224.0.0.0/240.0.0.0 -p udp -m udp ! --dport 1900 -j ACCEPT
    -A FORWARD -i br0 -o br0 -j ACCEPT
    -A FORWARD -m state --state INVALID -j DROP
    -A FORWARD -d 224.0.0.0/240.0.0.0 -p udp -j ACCEPT
    -A FORWARD -m state --state RELATED,ESTABLISHED -j ACCEPT
    -A FORWARD -i ! br0 -o vlan1 -j DROP
    -A FORWARD -m conntrack --ctstate DNAT -j ACCEPT
    -A BRUTE -m recent --update --seconds 600 --hitcount 3 --name BRUTE --rsource -j DROP
    -A BRUTE -m recent --set --name BRUTE --rsource -j ACCEPT
    -A SECURITY -p tcp -m tcp --tcp-flags FIN,SYN,RST,ACK SYN -m limit --limit 1/sec -j RETURN
    -A SECURITY -p tcp -m tcp --tcp-flags FIN,SYN,RST,ACK RST -m limit --limit 1/sec -j RETURN
    -A SECURITY -p udp -m limit --limit 5/sec -j RETURN
    -A SECURITY -p icmp -m limit --limit 5/sec -j RETURN
    -A SECURITY -j DROP
    -A logaccept -m state --state NEW -j LOG --log-prefix "ACCEPT " --log-tcp-sequence --log-tcp-options --log-ip-options
    -A logaccept -j ACCEPT
    -A logdrop -m state --state NEW -j LOG --log-prefix "DROP " --log-tcp-sequence --log-tcp-options --log-ip-options
    -A logdrop -j DROP
    COMMIT
    # Completed on Fri Jun 5 13:16:21 2009
    [root@WL-500gP root]$

    Miért van INVALID az 57000 helyett?

    Annyit csináltam, hogy a webes felületen kikapcsoltam a virtual servert, illetve ugye beleraktam a post-firewall-ba a bejegyzést:
    #!/bin/sh
    iptables -I INPUT 1 -p tcp -i "$1" --syn --dport 21 -j ACCEPT
    iptables -I INPUT -m tcp -p tcp --dport 57000 -j ACCEPT
    iptables -A INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
    iptables -t nat -A PREROUTING -i "$1" -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination "$4":443
    iptables -A INPUT -j DROP

    Kezd az agyamra menni...

    Szerk: Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy 17db különböző helyen lévő gépet érek el a logmein-nel, tehát egyszerűen le tudom tesztelni a végeredményt kívülről..

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    válasz ecaddict #7702 üzenetére

    Különben azt néztem, hogy az én firmware-em r240-es, és már az r308-nál tartanak. Elvileg azt írták hogy ebben az iptables-nél is történt vmi javítás vagy módosítás:
    netfilter/iptables
    iplimit match replaced with connlimit (like in 2.6 kernels)
    CLASSIFY, TOS targets included in firmware
    layer7 filter enabled (external module)
    ipset 3.0 modules added (external)
    multiport match fixed

    szóval asszem gyorsan frissítek.. (hátha összeomlik és nincs több probléma amíg újrarakom.... :D )

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    válasz ecaddict #7717 üzenetére

    Már fent is van az r308, flashfs mentés visszatöltve. Működik is a webserver, phpmyadmin,samba..stb. Cron nincs telepítve, talán később..
    Azt viszont észrevettem, hogy a system setup/ services menüpontnál ahol az ssh-t engedélyezem, ott portját is meg kell adni. Tehát valószínűleg amiatt működött 22-esen is még a legelső verzióban.Ott egyáltalán kell engedélyezni az ssh-t, vagy a post-boot, post-firewall elvileg minden ilyet elintéz és csak bekever a webes felület?
    Próbáltam webes felületen visszakapcsolni a tűzfalat, meg próbáltam a nat virtual servert is visszakapcsolni, de nem tűnik el az INVALID...
    Kipróbálom azt a post firewallt amit írtál, aztán jövök a fejleményekkel..

  • Laca 012

    őstag

    válasz ecaddict #7717 üzenetére

    kilőttem a webes felületen mindent, és az általad ajánlott post-firewall van fent.
    Illetve a post-boot-ban átírtam a
    "/usr/sbin/dropbear -p 57000" sort
    "/usr/sbin/dropbear -p 65534" -re.
    Így a iptables-save -t filter:
    [root@WL-500gP root]$ iptables-save -t filter
    # Generated by iptables-save v1.3.8 on Fri Jun 5 15:51:04 2009
    *filter
    :INPUT ACCEPT [0:0]
    :FORWARD ACCEPT [225:27009]
    :OUTPUT ACCEPT [813:264819]
    :BRUTE - [0:0]
    :MACS - [0:0]
    :SECURITY - [0:0]
    :logaccept - [0:0]
    :logdrop - [0:0]
    -A INPUT -m state --state INVALID -j DROP
    -A INPUT -m state --state RELATED,ESTABLISHED -j ACCEPT
    -A INPUT -i lo -m state --state NEW -j ACCEPT
    -A INPUT -i br0 -m state --state NEW -j ACCEPT
    -A INPUT -d 224.0.0.0/240.0.0.0 -p igmp -j ACCEPT
    -A INPUT -d 224.0.0.0/240.0.0.0 -p udp -m udp ! --dport 1900 -j ACCEPT
    -A INPUT -d 192.168.1.1 -p tcp -m tcp --dport 80 -j ACCEPT
    -A INPUT -p tcp -m tcp --dport 22 -j ACCEPT
    -A INPUT -p tcp -m tcp --dport 65534 -j ACCEPT
    -A INPUT -p tcp -m tcp --dport 443 -j ACCEPT
    -A INPUT -j DROP
    -A FORWARD -i br0 -o br0 -j ACCEPT
    -A FORWARD -m state --state INVALID -j DROP
    -A FORWARD -d 224.0.0.0/240.0.0.0 -p udp -j ACCEPT
    -A FORWARD -m state --state RELATED,ESTABLISHED -j ACCEPT
    -A FORWARD -i ! br0 -o vlan1 -j DROP
    -A FORWARD -m conntrack --ctstate DNAT -j ACCEPT
    -A SECURITY -p tcp -m tcp --tcp-flags FIN,SYN,RST,ACK SYN -m limit --limit 1/sec -j RETURN
    -A SECURITY -p tcp -m tcp --tcp-flags FIN,SYN,RST,ACK RST -m limit --limit 1/sec -j RETURN
    -A SECURITY -p udp -m limit --limit 5/sec -j RETURN
    -A SECURITY -p icmp -m limit --limit 5/sec -j RETURN
    -A SECURITY -j DROP
    -A logaccept -m state --state NEW -j LOG --log-prefix "ACCEPT " --log-tcp-sequence --log-tcp-options --log-ip-options
    -A logaccept -j ACCEPT
    -A logdrop -m state --state NEW -j LOG --log-prefix "DROP " --log-tcp-sequence --log-tcp-options --log-ip-options
    -A logdrop -j DROP
    COMMIT
    # Completed on Fri Jun 5 15:51:04 2009
    [root@WL-500gP root]$
    még mindíg ott az INVALID...

  • Laca 012

    őstag

    válasz ecaddict #7719 üzenetére

    Tehát az INVALID nem baj...
    ezzel a post-firewallal akkor a webes felületen minek kell ki-bekapcsolva lenni?
    bruteforce, firewall, ssh, nat virtual server...stb.?
    A post-boot-ban akkor kommentezzem ki a dropbear portbeállítását?
    Hogy tudok portot nyitni a 192.168.1.2 ipcímen levő gépemnek uTorrenthez?
    Hú mennyi kérdés.. Bocsi, de kicsit belegabajodtam..

  • Laca 012

    őstag

    válasz ecaddict #7722 üzenetére

    igen módosítás+ mentés után mindíg flashfs save && flashfs commit && flashfs enable && reboot
    most az a furcsa, hogy kipróbáltam kintről, és a 65534-es porton nem enged be, de a 22-esen még mindíg beenged.
    Utána visszakapcsoltam webes felületen az ssh-t, oda beírtam egy portszámot, azon is beenged, és a22-esen továbbra is..
    A 21-es port az FTP-szerveré nem? mert az tényleg nem megy kívülről..

  • Laca 012

    őstag

    válasz ecaddict #7725 üzenetére

    ok. én voltam figyelmetlen. amit linkeltél post-firewall abban ki volt commentezve a 21-es port, viszont a 22-est benne hagytam. Átraktam a 22-es sora elé a #-t, a 21 elől pedig kivettem. Egyből megy az FTP.
    SSH-npedig így most csak azon a porton enged be, amit belőttem webes felületen.

    A gépnek belövöm akkor a virtual server-nél a portnyitást, az is ok.

    A te post-firewall-odban volt a iptables -A INPUT -p tcp --dport 65534 -j ACCEPT bejegyzés, és ott sem volt hozzá "iptables -t nat" szabály... csak ha ssh-hoz használnám, akkor kellene az említett sor, vagy rosszul gondolom?
    Megérzésem szerint (sajnos nem tudásom szerint) nálad talán a torrentkliens kommunikál azon a porton... (vagy tévedek) Mert ez esetben egyenlőre én ezt is kikommentezhetném..

    Szerk:Ja! és akkor a 22-es porthoz tartozó -t nat -os sort is kikommentezem..

    [ Szerkesztve ]

  • Kitakat

    aktív tag

    válasz ecaddict #7725 üzenetére

    Szia,

    Layer 7 hez tudnál pár példát mutatni?

    Elöres is köszi

    Kitekat

Új hozzászólás Aktív témák