Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Kinéztem magamnak már egy jó ideje ezt a routert,és ugytünik a héten végre megveszem.
    Egy dolog hiányzik csak belőle alapból,a VPN server.
    Az Oleg FW-re felrakható cuccok közt találtam VPN programot is,csak az a kérdés,hogy ez mit tudhat a ''gyári'' megoldásokhoz képest.
    Asszem OpenVPN volt a neve.Mi az amiben egy ilyen megoldás rosszabb egy gyárinál?
    Ahhoz hogy valamilyen gép kliens legyen,milyen programot kell felrakni XP-re a WL-500-al,és a gyáriakkal?
    Vagy elmenne mindenféle telepítés nélkül?
    Másik kérdésem ,hogy a routert lehetne távolról menedzselni?
    Az FTP server az megy távolról persze,viszont felhasználókat létre lehet hozni benne távolról ?
    És mi az amiben a Premium rosszabb,mint a Deluxe?
    Mert pl. alapból Torrentezés csak a Pr-ben van,meg a procija is gyorsabb.
    De forditva,minden program elfut a Pr-on,ami a Dlx-ra készült eredetileg?

  • atesss

    addikt

    Most olvasva ujra a hsz-eket,mégis vannak gondok az FTP szerverrel.
    Lehet egyáltalán használni úgy,mint a ''klasszikus értelemben vett'' FTP szervert,azaz neten keresztül másolok fel-le róla? Persze DynDNS-t használva.

  • atesss

    addikt

    válasz seaky77 #298 üzenetére

    Hú ez nagyon jónak tünik,várjuk :R .Vagyis nekem még megsincs a routerem,és már előre örülök :) Segíteni sajnos nem hinném hogy tudok,bár talán lenne ismerősöm,megpróbálom megkérdezni.Tudnál kicsit részleteket írni,hogy milyen a felépítés? Milyen nyelvben írod egyáltalán az egészet,a core-t,meg a felületet:egyszerű html,vagy PHP kell,vagy hogyan?

  • atesss

    addikt

    A WL-500G tulajoktól kérdezném,hogy az FTP server az megy rendesen kívülről is(''klasszikus'' FTP szerver az én olvasatomban) ?
    Mert engem a helyi hálón nem érdekel,de neten keresztül annál inkább. DynDNS gondolom kéne hozzá,ha ugye nincs fix IP-m.
    Mert ma venném meg a routert,de azért ez elég fontos lenne,ezért inkább megkérdezem.

  • atesss

    addikt

    válasz Honkydoo #1454 üzenetére

    Öh én is észrevettem utólag. :B azt hittem az ''1201-től''-ben vagyok,és a dátumot nem néztem. :B
    Na de így legalább már tudom hogy megvan,nem kellett ehhez végignézni a topicot :)
    (bár majd késöbb ugyis végignézegetem).

    Lenne még egy,kicsit talán amatőr kérdésem.
    Hogy lehet lementeni a jelenlegi firmware-t?

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Én is egy ilyen routernek a tulajdonosa vagyok már vagy 1,5 éve, de nem is volt túl sokat használva. Most viszont egy eléggé bonyolult dolgot szeretnék megoldani vele.
    Mint kiderült WDS módban tudom fogni vele pl. a szomszédom netjét, de csak úgy, ha előtte egy normál Wlan hálókártyával, gépről kinézem hogy mi a MAC címe a routerének, és azt beírom a WL500g-be.
    De most egy olyan megoldást szeretnék vele csinálni, hogy normál AP-ként tudjam használni, rá tudjak keresni az elérhető hálózatokra.
    Alapvetően vezetékesen továbbítsa az így "befogott" netet, mivel vezeték nélküli gondolom esélytelen, nincs is rajta 2 antenna, meg úgy tudom úgyis csak egyszerre egyet használna közülük, ha lenne is.

    Linuxot felrakva lenne esély, hogy ezt meg lehet oldani vele, vagy van ennek valami hardveres akadálya is ?

    Illetve ha nem megy ez a WL500g Premiummal sehogy sem, akkor egy ilyen eszközzel tudnék AP-ként netet befogni (szintén úgy, hogy rákeresve az elérhető hálózatokra), és másik irányban is működne (természetes nem egyszerre, de LAN-on keresztül HTML felületről / linuxból átkonfigurálva), hogy én lövöm át a netemet egy haveromnak, azaz kvázi mint egy "szokványos üzemben" használt router ?
    Edimax EW-7209APG
    Funkció: Acces Point
    Üzemmódok: AP / Bridge / Station / Repeater / WDS

  • atesss

    addikt

    válasz ecaddict #6902 üzenetére

    Hát lehethogy keverem, ilyen szinten nem értek hozzá sajnos. Mezei routereken kivül nem nagyon volt dolgom mással eddig. Illetve láttam már egy Linksys Wirelles Bridge-et, ami képes volt erre, ott a webes felületen láthattad, hogy milyen Wifi hálózatok elérhetőek az eszköz számára, milyen csatornán, és milyen erősséggel (meg talán a MAC címüket is kiírta).
    Na én is valami hasonlót szeretnék kihozni a WL-500g Premiumomból.

  • atesss

    addikt

    válasz DLDKox #6901 üzenetére

    Ez nem tűnik rossznak, arra gondolsz, hogy pl. meg tudnám vele valósítani azt egy eszközben, hogy befogom pl. szomszédom netjét a belső antennával, és azt továbbítom az RPSMA csatlakozóra kötött Biquad antennával (lehetőleg egy másik, rejtett SSSID-n) ?

    Ugyanis kipróbáltam, és megy azzal is, leszedve a külső antennát; meg most kerestem képet a router belsejéről, és mégiscsak lehet az, hogy egyszerre megy a két antennája ?
    Vagy te ugyanazzal az antennával fogtad a jelet, és küldted is tovább; olyan mintha repeat-erként, de ugye másik SSID-n ?

    MOD: most egyenlőre az érdekelne, hogy meg tudom-e valósítani ezt a routerrel, vagy nem.
    Mert ha biztosan nem menne, akkor lehethogy veszek egy másik eszközt erre már most, ha viszont nagy valószínűséggel meg lehet csinálni, akkor egyenlőre várok vele, és megoldom majd vele, de valószínűleg csak nyáron, akkor állok csak neki a Linux-nak (amit már meg akarok tanulni egy ideje, csak az egyik ok ez a router).

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz DLDKox #6905 üzenetére

    Akkor mégiscsak igaz ez az összes 2 külső antennás routerre is, hogy egyszerre csak az egyik antennát tudja használni ? (Megnézi melyiken erősebb a jel, és azt használja).
    De viszont ha linux sem kell hozzá, akkor kipróbálom, aztán megnézem mit tud.
    Mert igazából már ez is nagy előrelépés lenne, akkor tudja adni Lan-on a Wifi-n befogott netet,
    meg nem egyszerre, de webes felületen átállítva tudja azt is, hogy egy másik eszközzel befogott netet megkapja a WAN porton, és azt sugározza ki (kb. mint egy sima router) ?
    És miközben ezt neten "sugározza tovább", Lan-on is küldi a jelet, nem ?

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #6906 üzenetére

    A végén elírtam: helyesen: "És miközben ezt WIFI-n "sugározza tovább", Lan-on is küldi a jelet, nem ?"

    De igazából így is érhetetlen amit írtam, úgyhogy leírom mégegyszer hogy mi kellene:

    1.mód:
    Van egy másik eszközöm AP / Bridge / WDS, vagy nemtudom mi jó még erre.
    De az is lehet hogy egy Celeron 466 gép lenne USB-s hálókártyával + egy PCI Lan kártyával.
    No és ezzel a másik eszközzel fixen veszem a szomszéd netjét Wifi-n.
    Ezt a "netet" az egyik LAN portján át továbbítja a a WL500g-be, gondolom a WAN portjára.

    A WL500g az egyik LAN portján is továbbküldi ezt a netet; direkt a WL500g-re kötve írom az UTP kábelt, mert ha a másik eszközből jönne ki a kábel, akkor lehethogy két UTP kábelnek kéne menni az alsó szintre a 2. móddal együtt.
    Mindemelett a WL500g az RPSMA-n rákötött Biquad antennával is szórja ezt a netet
    (szomszédoméval nem megegyező, rejtett SSSID-n, titkosítva).

    2.mód:
    A WL500g-t mint egy gépben lévő Wifi kártya szerűen használva, meg tudom nézni a webes felületén a környéken (az RPSMA-ra kötött Biquad antennával) elérhető hálózatokat, ezekre csatlakozok, és ezt az előbbi UTP kábelen továbbítja az alsó szintre a géphez.

    Bocsánat, hogy nem írtam szakszavakkal hogy melyik milyen eszköz / üzemmód, de nem értek hozzá sajnos ennyire.
    Viszont szívesen várok valami cikket / leírást / hálózati szótárt erről, ami elég részletes, és azért ehhez hasonló gyakorlati információk is vannak benne, nem csak elméleti szöveg.

    fantom69: De ebben a megoldásban te a linksys-el nem látod a Wifi-n a környéken elérhető halózatokat a webes felületen, nem ?
    Csak ha beírod a mezei router MAC címét, vagy a hálózatának SSSID-jét vagy stb. a linksys-be, akkor tud hozzá csatlakozni, és csak ahhoz az egy hálózathoz, nem ?
    Mert ilyen megoldást végülis most is tud a WL-500g P-m , elvileg WDS módban, de itt be kell írni a szomszéd routerének a MAC címét (és ezt elötte egy géppel / laptoppal ki kell nézni és fel kell írni).

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz fantom69 #6909 üzenetére

    Hmm akkor úgytünik ezzel is menne. Mondjuk a vételhez nekem elég lenne egy fix csatlakozásos (tehát MAC-et beírom stb.) megoldás is, a 2 antenna hiánya miatt úgyse megy a WL500g-vel, tehát úgyis kell egy másik eszköz, azt meg csak erre használnám. De ha mondjuk nem drágább, jól jöhet bármikor ha az a router / eszköz is tud ilyet. Mi volt ennek a Linksys-nek a pontos tipusa amivel ezt megoldottad ? Mert igazából egy 6-7e alatt meg kéne úszni, de minél olcsóbb annál jobb. Akkor körbenéznék apróban, találok-e ilyen routert.

    "De a legelegánsabb megoldás a WDS lenne." Miért, az mit is tud pontosan ?
    Ezért mondom, hogy ha tudna valaki valami jó kis cikket / leírást a hálózati üzemmódokról, akkor azt elolvasnám, és akkor már jobban képben lennék.

    IIletve még egy dolog eszembe jutott amit talán meg lehetne oldani a WL-500g-vel:
    Wake On Lan-al fel tudna ez ébreszteni egy előre beállított időpontban az egyik LAN portjára kötött gépet ?
    Egy műholdvevős (DVB-S) HTPC-n gondolkozom, amivel ugye fel is vennék, de ha feleslegesen megy a gép, akkor az eléggé eszi az áramot. Viszont ha WOL-al bekapcsolna / feléledne készenlétből mondjuk 5 perccel az adás kezdete elött, az tökéletes megoldás lenne.
    Esetleg az is jól jönne, hogy távolról a WL500g-re belépve fel tudjam éleszteni a gépet, sőt akár távolról beállítani egy időpontot (amit a WL500g eltárolna), amikor kapcsoljon majd be a gép (és majd kezdjen is el felvenni, de ez már egy másik kérdés, ezt szerintem meg lehet már oldani utána).
    Illetve hallottam, hogy létezik olyan netes oldal is, amivel te el tudsz küldetni egy WOL packet-et, és felébred a gép otthon. Erről tud valaki valamit ?

  • atesss

    addikt

    válasz DLDKox #6916 üzenetére

    Cronból ? ez mit jelent ?
    No akkor ezekszerint menni fog, akkor most már csak fel kéne rakni a DD-WRT-t, meg kiismerni hogy hogyan is megy ez.
    Talán hétvégén lesz időm, akkor megnézem.

    Viszont már jópár hónapja egyszer eszembe jutott így hirtelen, hogy most akkor felrakom rá a DD-WRT-t, de adódott egy probléma így elsőre: hogy tudnám lementeni a jelenleg Firmware-t ?

  • atesss

    addikt

    válasz DLDKox #6929 üzenetére

    Ahha egyenlőre akkor ez a Cron ez mindegy, a műholdvevő sem lesz egyenlőre megvalósítva, de nyáron majd asszem nekiállok linuxozni, és ha már nekiállok, akkor komoly szinten.
    Egyenlőre az a lényeg, hogy elvileg megvan rá a lehetőség.
    Programozni is jó lenne tudni hozzá (most (megint) tanulok C-t, de nemtudom milyen szint ez ahhoz képest ami ide kellene...), egyáltalán ilyesmihez való segédprogramot mennyire lehet / szoktak C-ben írni ?

    Na igen, vissza lehet rakni tudom, de csak a legújabbat, én pedig mindig szeretem megtartani a teljesen gyári állapotot (nem is volt frissítve még ugye a router).
    Lehet kicsit hülyeség, de miért, nem is lehet lementeni ? :Y
    Vagy csak nagyon bonyolult ?

    DD-WRT-re való frissítésre nem tudsz mondani valami leírást.
    Nem lehet nehéz mondjuk, de még sosem frissítettem routert.
    Meg ha már nekiállok, akarnám is érteni pontosan hogy mi hogyan megy, pontosan mit miért csinálok, stb.
    De a DD-WRT-ről is jóljönne egy (de azért nem iszonyú részletes) leírás.

    Most itt megnézem a letöltésnél, ezek micsodák, miért van ennyi "darab" ?:
    Mega Generic
    Micro Generic
    Micro Generic
    Mini Generic
    Xbox no-kaid Generic
    Standard Generic
    Standard Generic
    VoIP Generic
    VPN Generic
    Special ASUS Firmware (required for web flashing): *.trx
    Tools:
    ASUS Recovery utility

    Látod, tényleg nem értek ehhez, ezért jönne jól valami tutorial (magyar azért jobb, de lehet angol is, vagy akár mind2 ).

    MOD: itt a DD-WRT oldalán is van egy Wiki, ezt majd megnézegetem, de azért várok más tutorial ötletet is.

    MOD2: Asus WL500G Premium V1-em van, látom itt külön ehhez egy elég részletes leírás / megjegyzések vannak itt a wikiben. :F
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz HXY #6955 üzenetére

    Áh köszi, jó ez az oldal ! :R
    Mondjuk ez érdekes, hogy így több "lépésben" kell felrakni, de mindegy, asszem neki is állok mindjárt.
    A végén melyik firmware-t érdemes felrakni, a Mega Generic-et, mert abban minden benne van ? Vagy az pont a mérete miatt az van amikor lassabb (letöltve 6,65 MB) ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz HXY #6959 üzenetére

    Hát a cikk után a fórumban ponthogy problémát írnak a Mega_generic-ről:
    "Grat.nagyon jó az irás…Csak azt nem értem miért nem a:
    dd-wrt.v24_mega_generic.bin -t ajánlod firmwarenak?Ebben minden benne van(Vpn,voip,stb)A mérete 6,6 Mb gondolom jóval több funkció van benne mint a többibe.(Ezért is hívják megának…)

    Azért, mert nekem a mega verzióval 2 problémám is volt:
    Az egyik, hogy nem birtam működésre bírni a pendrive-ot, amit rádugtam. A másik pedig, hogy nem marad elég hely a jffs memóriarészben.
    "

    Mondjuk USB-t most egyenlőre nem akarok használni, csak net "befogásához" scannelő üzemmódban (hogy hívják ezt az üzemmódot, mert mindig itt körül kell írnom), és ezt továbbsugározni másik SSSID-n.
    MOD: Talán Infrastructure mód ez, mint a gépen is (ahol az Ad-Hoc a másik)?

    Vagy melyik Firmware-el megy ez még könnyen ?
    Bár ha itt mostmár a DD-WRT-ről beszéltünk ennyit, akkor mostmár felrakom ezt elöször, aztán majd kiderül milyen, max. megpróbálom másikkal is.

    Még az lenne a fontos, hogy hogyan kell visszarakni gyorsan a gyárit, ha valami gond lenne.
    Ugyanis most a WL-500g-t használom net eléréshez, enélkül nincs netem, max. nővérem laptopjáról tudnék.
    Az USB-s vevő nem pedig menne innen az alsó szintől.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz .Anakin. #6988 üzenetére

    Ez szép kis leírás.
    "Nembaj, azért legyen ez itt, hátha valaki erre bóklászik és dd-wrt telepítésben van problémája." - Ez jó gondolat volt !
    Ebben a leírásban [link] a clear-t, a recovert-t és a "dd-wrt.v24_mini_asus.trx"-et is tftp-vel rakják fel. Ha nekem megy azzal is (márpedig ez alapján a leírás alapján perszehogy megy), akkor inkább azzal csináljam, nem ?

    A DD-WRT wiki-n körbenéztem a flashelés ügyében TFTP flash és Asus TFTP Flash, és kiderült, hogy miért írják mindig elöször a dd-wrt.v24_mini_asus.trx -et, mert az az alap, elöször mindig azt kell feltenni, és csak utána azt amelyik változat kell, de ez már .bin fájl, ezt a webes felületről.
    MOD: ja most látom hogy ez a te leírásodban is benne van.
    Asszem azzal kezdem, hogy az összes leírást amit linkeltetek végigolvasom figyelmesen...

    Még a gyári FW visszaállításában segíthetnétek, ahhoz csak egyszerűen recover-módba kell tenni a routert, és mehet fel rá a gyári, vagy kell hozzá a clear.trx meg a recover.trx, vagy hogyan kell ?

    Mivel nem írt vissza arra senki, hogy hogy lehetne lementeni a most fentlévő verziójú gyári FW-t, ezért felmerül az a kérdés is, hogy egy (a jelenlegi gyári FW-ben) elmentett beállításom, ha egy újabb gyári FW-re próbálom betölteni, akkor működni fog ?
    Bár lassan már fejből is tudom mi kell a WDS-es netbefogáshoz, de azért lehet mégis kiírogatnám, ha nem működne az újjal.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Pár nap múlva nekiállok majd komolyabban linuxal foglalkozni, a routerre is (egyenlőre torrentezés lesz a lényeges), meg PC-n is linuxozni
    Addig viszont a (most még épp XP-n futó) wget -el kapcsolatban lenne kérdésem:
    Hogyan lehetne letölteni úgy vele, hogy ne mentse sehova le a letöltendő dolgot ?
    Kolis hálózatban egy 3:1 letöltés - feltöltés aránynak meg kellene lennie, azért kéne egy kis "automatizált letöltés" (napi 15 GB, ha a napi max. 5GB feltöltést kihasználom).
    Most így sikerült működésre bírnom:

    wget --delete-after
    http://letoltes.szoftverbazis.origo.hu/ARCNETEOJSFUDPHLEIEOJFCIFPPTFPLOPSTTIQLPVUHJG/linux/ive/knoppix_v6.0-adriane_v1.1.iso

    De ez azért nem az igazi, mert feleslegesen lementi, lassítja még a PC-t is, stb...
    A WL-500g P-re rakott Linuxnál ez ugye méginkább fontos lesz, a gyengébb hardver és USB sebesség miatt...

    Azt ugye jólgondolom hogy a Win-es és a Linuxos wget kb. ugyanúgy fog működni ?

  • atesss

    addikt

    válasz mgrincs #7538 üzenetére

    Már segítettek a másik topicban: [link]

    De azért neked is köszi a segítséget, közel jártál a megoldáshoz, csak XP-ben egy kicsit máshogy van a NULL :

    wget http://letoltes.szoftverbazis.origo.hu/ARCNETEOJSFUDPHLEIEOJFCIFPPTFPLOPSTTIQLPVUHJG/linux/live/knoppix_v6.0-adriane_v1.1.iso --output-document=NUL

  • atesss

    addikt

    A hétvégén lassan nekiállok majd a router beállításának, torrentezéshez.

    Az első kérdésem viszont az lenne, hogy milyen pendrive-ot érdemes venni a routerhez ?
    Letölteni nem arra töltenék (max. a tesztelés alatt pár napig)
    , mert van egy 2,5" 80GB vinyóm, csak venni kellene keretet hozzá, de extra programokhoz, és Swap-nak jól jönne még egy USB-s vinyó (ami meg lehethogy nem is mindig lenne rádugva) mellé is a pendrive, nem ?
    Vagy milyen esetekben is lenne gyorsabb a pendrive ?

    A router ahogy olvasom max. 3-4MB/s-et bír, és ahogy néztem 3MB/s-et mindegyik pendrive tud írásban. De random read-ben nem biztos hogy ugyanolyanok, és az már talán számítana a routernek is, nem ?

    Tehát: milyen 1GB-os pendrive-ot tudnátok ajánlani hozzá olcsón?
    De a sebességre is figyelve, ha van különbség, akkor nem gond ha kicsit drágább, úgyis pár 100ft különbségről lehet csak szó 1GB-nál.
    Vagy 512MB is elég lenne mindenre, ha mondjuk nem akarok arra letölteni ?

    A probléma még az, hogy én szombat délig Fehérváron vagyok, tehát igazából vagy egy fehérvári boltban kéne találnom, vagy BP-n olyan helyen, ami szombat 3-4-ig nyitva van.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Intruder2k5 #7565 üzenetére

    Hát akkor ha még SWAP-nak se gyorsabb, akkor tényleg felesleges, köszi az infót! :R

    Főleg hogy 2500 körül lehet kapni már keretet !
    Tudnál segíteni keret témában is esetleg ? [link]

  • atesss

    addikt

    válasz Intruder2k5 #7572 üzenetére

    Hát 3000 nettóért ez egy kicsit már drága. Meg nincs is valami jó helyen a bolt, és nincs nyitva szombaton.
    És ezt biztosan felismeri akkor a HD Sentinel ?

    Viszont a külső táp csatlakozást jó hogy mondod, de ezt végülis meg tudnám csinálni magamnak is (egy USB kábelt szétvágva, és a + tápot a megfelelő helyre bekötve), ha nem lenne a kereten, nem ?
    Vagy ha az Wl-500gP saját adapterjéről csinálnék egy külön "leágazást" ?
    Vagy maga az adaptere a szűk keresztmetszet, és nem is a routeren belül nem bírja tartósan ?

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Holnap nekiállok végre a router konfigolásának...
    Viszont már előre kérdeznék pár dolgot, arról amit már olvastam 1-2 leírást, meg leírnám hogy mit kellene megvalósítani, hogy akinek van rá ötlete, attól már most várom a javaslatokat (mert van 1-2 buktató a dologban szerintem).

    Elsőnek kipróbálok egy DD-WRT-t, mert abban biztosan van olyan, hogy a környéken elérhető Wifi hálózatokat tudom scannelni, azaz látom a (lehetőleg grafikus) felületen, hogy mik elérhetőek, milyen térerősséggel, stb.
    És van olyan is benne azt mondtátok, hogy a Wifi-n befogott netet egy másik ssid-n tovább tudom sugározni. Na ezzel letesztelnék 1-2 dolgot, aztán menne fel az OLEG, mivel ahhoz kaphatok itt a legnagyobb támogatást, azt olvastam.
    Vagy ezt tudja az OLEG is ?

    Egyenlőre (kb. 1 hónapig, jún. végéig lehet a koleszben lenni) csak egy dolgot akarok megvalósítani: a még addig használható kollégiumi hálózatból akarok torrentet seed-elni a routerrel, teljesen automatikus megoldással (persze a seed-elni való torrenteket időnként cserélném, de ezt is távolról kéne, és sajnos valószinüleg nem nagyon van port megnyitva a hálózaton, tehát ez is nehéz lehet) !

    És van jópár egyéb megkötés:
    1.) MAC cím megváltoztatás kellene, a jelenlegi hálókártyám IP-jére. De gondolom ez a legegyszerűbb

    2.) napi 5GB feltöltés megengedett, utána erősen lekorlátoznak, a nap hátralevő részére, és a következő napra is ! Ugyanezt a korlátozást kapom ha a lentebb írt arányt nem tartom be.
    Tehát kéne egy forgalomszámláló progi (és lehetőleg nem csak a torrent programon átfolyó adatmennyiségre, hanem a teljes hálózaton használtra), ami ha elérte az 5GB-ot leállítja a seed-eléseket, vagy akár kilép a torrent programból, vagy akár letiltja a netet (de ez utóbbit inkább nem).

    3.) Meg kell lennie egy 3:1 letöltés:feltöltés ( nem fordítva ! :F ) aránynak, azaz ha kihasználom az 5GB-ot, akkor min. 15GB-ot le is kell tölteni aznap, ezt is teljesen automatikusan, magától indulóan kellene, pl. ~ 0h-tól 1h-ig ezt elintézi a router (attól függően milyen sebességet bír a router, mert a koliháló az nem lesz szűk keresztmetszet :D ), és utána kezdi meg a torrent indítását és a seed-elést.
    Erre már nagyjából megvan a megoldásom, csak Linuxosra kell még változtatni a parancsot (pl. "/dev/null" kell) :

    wget http://letoltes.szoftverbazis.origo.hu/ARCNETEOJSFUDPHLEIEOJFCIFPPTFPLOPSTTIQLPVUHJG/linux/live/knoppix_v6.0-adriane_v1.1.iso --output-document=NUL

    Ennek kéne megadott darabszor lefutnia a nap elején, majd ha ezt befejezte (a sebesség nagyjából állandó, megbízható, azaz akár nem is kell figyelnie hogy ténylegesen befejeződött-e a letöltés, csak egy kis ráhagyással egy bizonyos időt vár) akkor kezdi el a torrenteket.

    Azt még most nyomozom, hogy milyen portok vannak nyitva, csak egy biztos: torrenthez a 1412 nyitva van. SSH, FTP, HTTP viszont könnyen lehet hogy csak a suli hálózata felé van nyitva, leglábbis úgytünt. :F
    A torrenthez használt WebUI-k (távoli gépről elérve) vagy "távoli kliensek" (mi a különbség a kettő közt, mert olyasmit olvastam, hogy van mindkettő ? ) megelégszenek ugyanazzal a porttal is, amit maga a torrent progi használ ? XP-s uTorrentben legalábbis én ilyen beállítást láttam, bár ki nem próbáltam.
    De ha ez menne is, akkor is jobb lenne ha (SSH-val ?) bármikor ránézhetnék a routerre, ne csak azt tudjam látni, hogy a torrent mit csinál / csinált. Úgyhogy remélem nyitva lesz más is. :F

    Itt van egy kis problémám a portscanneléssel, nem értek annyira a TCP protokollhoz meg ilyesmihez. Egy haveromat kértem meg hogy futasson le egy portscan-t az én IP-mre, és ott a kb. 30 tesztelt közül csak a 1412 volt nyitva, és az is csak akkor, ha elindítottam a uTorrentet (Win XP-n). A portok alapértelmezésben zárva vannak, csak ha valami a helyi gépről használni akarja, akkor nyilnak ki ? Mert ilyen alapon lehet, hogy más is nyitva lenne, ha egy megfelelő dolog fut a Linuxban a routeren ?

    No egyenlőre nem kérdezek már többet :D , ezekre a problémákra várnám a megoldási javaslatotokat. :R
    A többi meg még kiderül majd, ha feltelepítettem a dolgokat, azzal is biztos lesz jópár problémám, hiába a tutorialok.
    Főleg hogy most használok először Linuxot. :U

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Seed szerver bérlésén gondolkozom, és eszembe jutott, hogy végre komolyabban is hasznosíthatnám a WL500gP-m tudását, azaz a szerverem FTP tárhelyére fel / letöltéshez is inkább a routert használnám, mint bekapcsolva hagynám a gépet.
    Ha WL500gP V1-emmel wlan-on keresztül kapom a netet (egy DD-WRT van most fent, 18-20Mbit körül jön át, de talán tudok majd még rajta gyorsítani), FTP-ről töltök le, és ezt USB-re írom ki, akkor kb. mekkora max. sebességgel bírna irni az USB-s vinyóra a router ?

    És ha eközben 2,5-3MBit-el töltenék fölfele is (a feltöltés a nagyobb prioritású), akkor mennyit bírna közben letölteni ?

    Más:
    Routolni (kábelre) kb. mekkora sebességgel bír max. a router (letöltés), ha nem torrentről van szó, hanem 1-2 szálas FTP / HTTP ?

    MOD:
    Azon is gondolkoztam, hogy nem-e lehetséges a Wlan részt kicserélni egy N-es modulra ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Intruder2k5 #9722 üzenetére

    Hát akkor asszem örülhetek is, hogy sikerült ennyit kihoznom...
    Hmm lehet csak 16-18Mbit volt, és rosszul emlékszem a számokra. :F
    Majd reggel korán kimérem.

    Hát itt meg más tapasztalata volt másnak :F : [link]
    Azt is belekalkulálva, hogy ezt FTP-vel töltöm le (wget ? ), és a netet is WiFi-n kapom ?
    Vagy nem a prociterhelés miatt lassú az USB ?
    + Feltöltés közben mennyivel lassul be ugyanez ?
    A párhuzamos terhelés miatt nem lassul be jelentősen, vagy nemtom hogyan működik ez ?

    De az N-es modulhoz a firmware támogatással ugye nem lehet probléma ?
    De visszaolvasok majd, mit írt a projektről.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz ecaddict #9728 üzenetére

    Hát akkor ez ennyit bír, ez van...
    De majd ki akarom próbálni magam is, lévén ez a sebesség is jól jönne.
    Milyen firmware, vagy milyen megoldás az, amivel a legegyszerűbben tudok FTP-n le / feltölteni a routerrel ?
    DD-WRT-ben (az van most fent) nincs valami ilyen opció egyszerűen ?
    Mert a linuxozásra most nem nagyon van időm most sajnos, pedig már régóta neki akartam állni...

    Más / mindenkinek :
    "sávszélesség menedzselt switch" -ként (ha jó így ez a "definícióm" rá ) lehetne valahogyan használni a routert ?
    Konkrétan erről lenne szó: [link]
    (#5495-ben van maga a kérdés lényege, az elejét csak azért linkeltem, hogy értsétek is, hogy milyen helyzetben kellene ez a megoldás)

  • atesss

    addikt

    Olvasom itt a memtest kapcsán, hogy lehet húzni is a routert.
    Megfelelő hütéssel kb. mekkora órajelet lehet elérni álltalában ?
    Ez a gyakorlatban mekkora sebességnövekedést jelent, pl. routolási képesség, torrent sebesség, USB-re írás (FTP / torrent letöltéssel) tekintetében ?

  • atesss

    addikt

    válasz ecaddict #9362 üzenetére

    Hű most látom, hogy rapidshare letöltő is van a routerre :C
    Kb. mennyire üzemel ez stabilan az eddigi tapasztalatok alapján ?
    Illetve milyen gyakran szoktad frissíteni, ha változna a rapidon az elérés módja (bár most már egy jó ideje ugyanaz / ugyanannak tűnik) ?
    Sajnos látom a beüzemelése nem egy egyszerű dolog...
    De így viszont lehethogy mégsem kéne olyan seed szervert keresnem, ahol (távoli asztallal) tudnék rapidról is letölteni.

    Illetve rapidshare-en és data.hu-n kívül várható esetleg más letöltő oldal támogatása ?

    Én Windows alatt egy USDownloader nevű progit [link] használok erre, amiről ítt [link] írnak olyat is, hogy Linux alatt is lehet valahogy futtatni. Nem lenne esélye, hogy valahogyan a routeren lehessen ezt futtatni ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz ecaddict #9882 üzenetére

    Ne érts félre, semmi szükségem dual WAN-ra, de lehet van valaki akit érdekel konkrétabban. Tudod, kérdezték.

    Igen, nekem pl. szükségem lehetne rá (egyenlőre mondjuk nem nagyon, lévén nincs is ilyen netem, de az elméletet mindenképp felvetettem, mert sok embernek jól jöhetne).
    De amiket itt leírtatok, ez már nekem már nagyon magas... :F
    Úgyhogy jól jönne, de úgysem tudnám megcsinálni. :O

    Konkrétan: UPC fiberpower 60 megosztása két felhasználó közt, ehhez 3 publikus IP címet adnak.
    Egy switch után kötött eszközzel úgy osztanám meg, hogy mindkét (vagy akár 3) felhasználó teljesen külön IP címet kapna, a sebességet meg leosztva lelimitálnám.

    Na most elvileg tilos ez, azt tudom; de ha pl. így a szomszéddal meg tudod osztani a netet, akkor elég komolyat lehet spórolni vele !
    FiberPower 60 - 8000 ft, az 2*4000 ft, 2*30Mbit.
    Namost a 30Mbit azért nemtudom kinek nem elég. :U
    De két FiberPower 30 lenne 2* 6500 = 13000.
    13e kontra 8e (2 háztartásra) az azért nem mindegy...
    Háztartásonként havi 2500 különbség.
    És a külön IP cím miatt biztosan semmilyen ütközés nem lehet.
    Mondjuk átlagnetezőknek bőven elég lenne egy sima egyIP-s, routeres megosztás is, de komolyabb hálózathasználóknál már lehethogy lenne valami ütközés, a külön IP-cím a legtisztább megoldás az biztos.

    Illetve az jönne még jó hozzá, ha valahogy tudom figyelni, hogy ha az egyik háztartásban nincsen bekapcsolva egyik gép sem, ami használná a netet; ekkor a másiknak odaadná a teljes 60Mbit-et.

    Ha a megosztás eszközének meg jó lenne egy ilyen (jelenleg 20e-s) router, akkor elég hamar behozná az árát.
    Utánanéztem gyári DualWAN-os routereknek is, hát asszem olyan 35e körül volt a legolcsóbb. Az otthoni gépen van csak a lista, majd bemásolom.

    Bár két routerrel is meg lehet csinálni a dolgot, lehethogy nem is lenne sokkal drágább...

    Mennyibe kerülne egy olyan router, ami tud 60Mbit-et 30Mbit-re leszabályozni ?
    Tehát egyrészt tudja a sebességszabályozást (vagy custom FW-t lehet felrakni rá, és azzal tudja), másrészt el is bírja ezeket a sebességeket.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz ecaddict #9910 üzenetére

    Közben jobban átolvastam a hsz-t, és tényleg nem tűnik nehéznek (ha már be van állítva a router).

    "Ha valakinek van kedve (és szüksége rá) adhat hozzá mást is."
    Ezt kb. hogyan lehet (nem részletesen, mert egyenlőre nem értek linuxhoz, csak hogy kb. mennyire bonyolult) / honnan lehet szerezni ilyen modulokat hozzá ?
    Külön kellene vadászni minden letöltő oldalhoz, vagy tudsz valami "gyüjtőoldalt" ?
    Esetleg az előbb linkelt USDownloaderből kiszedni részeket (bár gondolom nem nyílt forráskódú :F ) ?

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Mit szólna hozzá a Wl500gP-n futó Oleg (vagy más custom FW), hogyha egy 512Byte-tól eltérő fizikai szektor méretű (konkrétan 4KB-os) vinyót rakok rá, pl. egy WD féle Advanced Format-os WD15EARS-t ?
    Cikk róla: [link]
    A "Milyen winchestert vegyek?" topicban van most erről szó: [link]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    A WL500g Deluxe-al is megoldható USB-s HSDPA net megosztása (huawei e220) ?
    Mert egyik ismerősöméknek lehet hogy szüksége lenne erre, és ugye a Deluxe olcsóbban megkapható használtan. Csak erre kellene.

  • atesss

    addikt

    válasz Laca 012 #14036 üzenetére

    Ennek a gépednek a fogyasztása érdekelne.
    De hogy ne legyek itt OFF, melyik is volt az a topic, ami ilyen atomos gépekkel foglalkozik ?
    Felteszem ott, meg akkor más is tud mondani adatokat (pl. ION-os is érdekelne).

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Laca 012 #14042 üzenetére

    Az nem rossz !
    Akkor tényleg alig több mint a WL500gP
    Nekem mondjuk csak 7W a WL500gP V1-em, 1 lan kábelt bedugva, net Wifi-n keresztül jön, idle-ben.
    Nekem DVB-T (és késöbb esetleg DVB-S is) felvételhez, és hálózatban streameléshez kellene.
    ION azért lenne jó, mert egyben nézni is lehetne vele (HD adásokat is).

    Köszi, rákérdeztem ott is.

  • atesss

    addikt

    válasz sixtybi #14059 üzenetére

    Hmm pontosan mi is ez a wl noise, és a rossz ellenállás ?
    DD-WRT alól is meg tudom ezt nézni ?
    V1-esem van, szerintem már vagy min. 2,5 éves, de pontosabb időponthoz elő kéne bányásznom a számlát...

  • atesss

    addikt

    válasz Rick4 #14080 üzenetére

    De ahogy nézem, te WL500w-n csináltad.
    Nekem pedig WL500g Deluxe -ra kellene !

    vargalex
    Intruder2k5

    És ebben biztosak vagytok, hogy akkor menne Deluxe-on is ?

    Az kb. mindegy, hogy milyen a firmware "felülete", mert úgyis én állítanám be nekik. :)
    Persze nekem is jól jöhet esetleg ha minnél könnyebb.
    (Amúgy egyenlőre nekem is csak egy DD-WRT van fent, szóval mondhatjuk hogy egyenlőre csak ahhoz vagyok szokva, de úgyis tervezek Oleg-et torrenthez és hasonlókhoz, úgyhogy úgyis meg akarom tanulni.)
    Nekik meg aztán ezen kívül másra nem kell, úgyhogy nem kell semmi "extra" bele.
    De ha van olyan amivel tényleg nagyon egyszerű megcsinálni, akkor talán még ők is meg tudnák.
    Bár a másmilyen FW-re való frissítést meg nem hinném, és akkor ha azt úgyis megcsinálom, akkor meg már semmibe nem kerül hogy be is állítom az egészet; el úgy sem állítják.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    A WL-500gP V1-emet mobilnet megosztásra szeretném használni.
    Melyik jelenleg az erre ajánlott (mást nem kell tudnia, csak ezt, de ezt jól), legstabilabb, és lehetőleg legkönnyebben beállítható FW ?
    USB-s adapter kettő is van, bármelyiket tudom használni hozzá, mindkettő T-Mobile-os (leírtam, amit le tudtam olvasni róluk):
    - ZTE MF626, S/N:3215...
    - web'n'walk Stick, CE0682, Qualcomm, 3GCDMA, FCC ID: NCMOGIO255, Modell: GI 0255, SNR: DR297...

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Intruder2k5 #16730 üzenetére

    A lényeg az, hogy melyik a legegyszerűbb, illetve melyikhez találok valami komplett leírást - és jobb lenne magyarul.
    A másik ami meg fontos, hogy ti itt a fórumon mivel foglalkoztok a leginkább, vagyis mihez tudtok segítséget adni, ha elakadnék ?
    Ez korábban ("álltalános" célra) az Oleg volt ha jól tudom itt a topicban.

    De én ennek ellenére a DD-WRT-vel foglalkoztam, most is az van fent rajta, de mondjuk nem sokat állítgattam rajta - így nem is ismerem annyira - tehát kb. mindegy, hogy most mit használok, mert úgyis szinte az "alapról" kell elkezdenem a Mobilnet-megosztás beállítását.
    A DD-WRT-vel csak egy Kliens módot állítottam be rajta, és másfél éve úgy üzemel.

  • atesss

    addikt

    válasz Intruder2k5 #16743 üzenetére

    Pl. erről mi a véleményed: [link]
    (Oleg féle firmware átirat, Huawei E220-as modemhez.)
    Csak ugye ez egy már több mint 2 éves (2008. nov.) leírás (egy lehet hogy annál még akár jó pár hónappal régebbi FW-el), nem lehet hogy létezik ennél jobb ?
    Illetve ez nem tudom, hogy csak Huawei E220-al használható-e, mert asszem nem az van (csak annyit tudok, hogy Web"n Walk stick - Huawei nincs ráírva).

  • atesss

    addikt

    válasz Intruder2k5 #16755 üzenetére

    Ok, akkor keresek valami újabbat.
    Meg megnézem, hogy melyik támogatja az eredeti hsz-emben: #16729 linkelt HSDPA adapterek közül valamelyiket.
    Ha a DD-WRT-t ismerem valamennyire, akkor melyikre lenne a legkönnyebb "áttérni", melyik van a legközelebb hozzá felületben, logikában ?
    A "teljes" Oleg-ben nem "veszik el a lényeg", vagyis nem túl nehéz megtalálni azt, ami nekem kell ehhez a HSDPA megosztáshoz ?
    És ha lehet inkább most nem kezdenék bele parancssoros megoldásokba (ugyan érdekel majd, de most nem nagyon van erre időm, most a HSDPA-t szeretném minél könnyebben beállítani), szóval olyan kellene, ahol lehetőleg GUI-ról megoldható minden ami ehhez fog kelleni (persze a FW telepítésén kívül).

  • atesss

    addikt

    válasz Intruder2k5 #16758 üzenetére

    Ja, akkor ok ha az is tudja. :)
    Gondolom a V24 SP1 helyett (az van most rajta) rakjam fel a legújabbat (persze csak ha a Wl-500gP V1-et tökéletesen támogatja a legújabb verzió is).
    És gondolom a mega verziót.
    És a DD-WRT ilyen jellegű beállításáról nem tudsz valami tutorialt ?
    (Ha csak angol van, az is elmegy.)

  • atesss

    addikt

    válasz Intruder2k5 #16763 üzenetére

    De ez ugyanaz, amit a DD-WRT honlapjáról találok, nem ?
    [link] és ide beírom az "Asus WL-500gP"-t.
    És itt két verzió közt lehet választani:
    v24 preSP2 [Beta] Build 14896
    v24 preSP2 [Beta] Build 14311
    És itt ugye van micro, mini, standard, mega, stb:
    Special ASUS Firmware (required for web flashing): *.trx dd-wrt.v24_mini_asus.trx 2010-08-09 2,89 MB
    Mega Generic dd-wrt.v24_mega_generic.bin 2010-08-09 7,10 MB
    Micro Generic dd-wrt.v24_micro_generic.bin 2010-08-09 1,69 MB
    Micro_OLSRD Generic dd-wrt.v24_micro_olsrd_generic.bin 2010-08-09 1,66 MB
    Micro_OLSRD Generic dd-wrt.v24_mega_generic.bin 2010-08-09 7,10 MB
    Mini Generic dd-wrt.v24_mini_generic.bin 2010-08-09 2,89 MB
    Standard Generic dd-wrt.v24_std_generic.bin 2010-08-09 3,58 MB
    VPN Generic dd-wrt.v24_vpn_generic.bin 2010-08-09 3,63 MB
    VoIP Generic dd-wrt.v24_voip_generic.bin 2010-08-09 3,61 MB

    Vagy a Buid 14311-hez is hasonlóan, csak azok 2010-04-23 dátummal vannak - fájlnév ugye ugyanaz.

    De amit te linkeltél FTP oldalt, ott pl. nincs is külön WL-500gP, legalábbis a legújabbak (2010. decemberiek) közt.
    Lehet itt is a 2010-08-09-eset kéne néznem, úgy tűnik az a legújabb ehhez a routerhez.
    (Ja itt nem is ugyanaz a dátum), akkor ugyanazt a Build 14896-ot. De abban sincs a WL-500gP. :F
    És az FTP oldalon Build 14311 meg egyáltalán nincs.

  • atesss

    addikt

    válasz Intruder2k5 #16818 üzenetére

    Ja, így akkor már értem miért írtad az FTP oldalt, köszi. :R
    Így akkor ok, ha a Broadcom megfelel hozzá.
    Csak holnap este lesz időm megnézni részletesebben, amit most küldtél - Illetve telepíteni a routerre ezt a DD-WRT-t.

    A HSDPA megosztás beállításáról nem tudsz akkor esetleg egy tutorialt a DD-WRT-hez ?
    (Vagy esetleg más FW-hez lévő is jó lehet egy kicsit, ha valamennyi információt le tudok belőle szűrni.)

  • atesss

    addikt

    válasz Intruder2k5 #16825 üzenetére

    Ja csak hogy melyik pontosan milyen verzió - és mennyivel újabb ami az FTP-n van.
    Meg a mega felrakásához kell először a mini, meg talán még előtte valami "törlő" is. Bár lehet a "törlő" csak a gyári lecserélésekor kellett - régen csináltam már.
    MOD:
    Asszem talán ez alapján csináltam anno: [link]
    Ez alapján "clear", "recover", és a kívánt verziót kell egymás után feltölteni tftp-vel.
    Vagy mégsem tudom rögtön a mega verziót, előbb még a mini kell ? :
    Amennyiben VPN verziót szeretnénk használni, akkor az Administration / Firmware Upgrade menüpont alatt feltölthetjük a VPN firware-t.

    Tutorial-t nem tudok, de szerintem nem is kell... Beállítod a WAN kapcsolatnál a 3G-t, megadod amit ahhoz kell (név, jelszó, pin kód, tudom is én... sosem használtam 3G-t), csatlakozol, és már meg is van osztva.
    Így legyen. :)
    Akkor bízom benne, hogy tényleg ilyen könnyű lesz.
    A mostaniban nem rémlik, hogy lenne a WAN-nál 3G opció. De ez jó régi ami most fent van.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz vargalex #16843 üzenetére

    Akkor most ha egy régi "mega" van fent, akkor mit kell csinálnom ?
    Ha tftp-vel töltöm fel, az ok ?
    Ez alapján a leírás alapján raktam fel régen ezt a "mega"-t, a gyári helyett: [link]
    Itt a sorrend: "clear", "recover", "mini", és a végén ha más kell, akkor még az is.
    Nekem most akkor melyik kell ?
    De ha biztosabb, akkor megcsinálom akár az egészet - a lényeg az, hogy ne legyen vele gond.

    Ja és itt azt írták, hogy a "mini"-t kell csak tftp-vel felrakni, utána a "VPN"-t (itt csak azt írták) pedig már a menüből, az Administration / Firmware Upgrade menüpontban.

  • atesss

    addikt

    válasz vargalex #16850 üzenetére

    Akkor mehet rá rögtön a legújabb (mármint amiben támogatott a router, de ezt megnézem az Intruder2k5 álltal linkelt FTP oldalról) mega ?
    a restoration tool-al flash-eltem, így azt preferálom.
    Ezt akkor el tudnád magyarázni ?

    De amúgy (ha nem a te módszeredet használom) tftp-vel kell felrakni; vagy a DD-WRT menüjéből kell a FW upgrade menüpontból (nem is néztem még meg van-e egyáltalán ilyen, de nem rémlik) ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Intruder2k5 #16852 üzenetére

    Szerintem grafikus felület a tftp-hez felesleges, ez tényleg nagyon egyszerű dolog.

    A leírásból:
    Mielőtt nekifogunk a beállításnak, érdemes törölni az NVRAM-ot. Ezt a következőképpen csináljuk. A menüben válasszuk az
    Administration -> Configuration -> Restore Default Configuration -> Erase All Data In NVRAM Memory pontokat

    Ilyet gondolom más FW esetében is érdemes.
    DD-WRT-nél hol található ilyesmi ?

    Illetve én úgyis hard reset-et (hátsó gomb) akartam csinálni, mielőtt nekiállok frissíteni.
    A DD-WRT webes felületén az alapbeállításokra visszaállítás gondolom nem annyira "megbízható" azért.

    Tetszik ez a DD_WRT Demo. :)
    Régen hallottam már róla, de nem próbáltam ki akkor.

Új hozzászólás Aktív témák