Új hozzászólás Aktív témák

  • ecaddict

    senior tag

    válasz Intruder2k5 #6837 üzenetére

    Nagyon zavaros amit írtál (most ha a szolgáltató a gerinchálón prioritizál, akkor hogyan veszi figyelembe, hogy neked milyen sebességü kapcsolatod van? Nem lenne logikusabb és egyszerűbb, hogy csak szimplán minden azonos típusú csomagot egyformán kezel?) és mivel én sem igazán ismerem a szolgáltatók traffic shaping módszereit (jó eséllyel az is más és más) vsz. ezt a témát inkább hagyjuk.

    Ha kerestél volna Olegre is találsz megoldást arra, hogy torrent portok prioritását levedd:
    /sbin/wshaper

    Akik Olegre keresnek megoldást összedobtam egy scriptet:
    cat /opt/etc/init.d/S99wshaper

    #!/bin/sh
    # written by ecaddict

    # EDIT THESE!
    DLSPEED=4096
    ULSPEED=1024
    EXTPORT="6112"

    CONFIG="/opt/etc/rtorrent.conf"
    WANIF=`nvram get wan_ifname`

    getprange() {
    ports=`awk '/^[[:space:]]*port_range[[:space:]]*=[[:space:]]*/{print($3)}' "$CONFIG" | sed "s/-/ /"`
    echo $ports
    }

    # $1: wshaper command
    # $2: interface
    # $3: DL kbit/sec
    # $4: UL kbit/sec
    # $5: low pri src IP or " " for empty
    # $6: low pri dst IP or " " for empty
    # $7: low pri src port
    # $8: low pri dst port

    d_start() {
    PORTS=$(seq -s " " `getprange "$CONFIG"`)
    PORTS="$PORTS $EXTPORT"
    /sbin/wshaper start "$WANIF" "$DLSPEED" "$ULSPEED" " " " " "$PORTS" "$PORTS"
    }

    d_stop() {
    /sbin/wshaper stop "$WANIF"
    }

    d_stat() {
    /sbin/wshaper status "$WANIF"
    }

    case "$1" in
    start) d_start ;;
    stop) d_stop ;;
    stat) d_stat ;;
    restart|force-reload)
    d_stop
    d_start
    ;;
    *)
    echo "Usage: $0 {start|stop|restart|force-reload}" >&2
    exit 1
    ;;
    esac
    exit 0

    A sebességek a tényleges értékre állítandóak (a mostani csak példa) ill. lehet extra portokat megadni (most példaként csak a 6112-van) szóközzel elválasztva.

    A scriptet természetesen futtathatóvá kell tenni chmod u+x /opt/etc/init.d/S99wshaper-el.
    Nem tudom mennyi CPU-t igényel ez a funkció, nagyobb sebességnél lehet nem érdemes használni.

    ### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

Új hozzászólás Aktív témák