Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Abu85 #6736 üzenetére

    Arra aztán nagy szükség van egy játékban, hogy egymillión interkacióba lépjenek EGYIDŐBEN, EGYHELYEN. Ugyan már Abu, gondolkozz kicsit reálisabban. :N

    Van élő példa, pl. a Planetside2, ahol marhanagy tömegek esnek egymásnak, és meg tudták oldani remekül a szinkronizációt felhő nélkül is. [link]
    Simán megoldották, hogy akár 100-200 fő harcolhasson egy területen, és nem az a szűk keresztmetszet, hogy nem-e lehetnének kétszerennyien, hanem így is a fejetlenség ette meg az egészet, egyszerűen semmi értelme ekkora tömegeket egymásnak ereszteni szervezés nélkül. Egymillió főnél aztán végképp. Annak meg semmi értelme, hogy mindenki üt mindenkit egymilliós nagyságrendben. :C

    "Ugyanúgy vannak olyan grafikai problémák, amelyekre a kliens oldalán nem létezik megoldás."
    Ilyet nehezen tudok elképzelni. Amit a felhő ki tud számolni, ki tudja a kliens is. Ami probléma lehet, hogy esetleg nem 1000%-os pontossággal ugyanazt rendereli a két résztvevőnek a kliense, de ez megintcsak az értelmetlenség kategóriája.

    (#6737) Asbee: Az Nv-nél a marketing hibátlan, sőt, zseniális. Amit a 970-nél is elsütöttek, eladások szempontjából oktatni kéne. Ugyanakkor ha engem kérdezel, sokkal szívesebben veszem egy olyan gyártó termékeit, aminél nem olyan tökéletes a tálalás, de amit tud a termék, az korrektül megvan, és nem vagyok hülyének nézve a háttérből folyamatosan.

    (#6738) gbors: Nem, nem teljesen úgy. Az a vicc, hogy ekkora jelentőség van ezeknek tulajdonítva. :)
    Viszont rossznak gondolom a kérdésfelvetésed. Az eladásokat nem a felsorolt két szempont vezérli, hanem egy harmadik, a sajtó, és a sajtó által a közvélemény. :K
    Nézd meg pl. a 970-eket, ahogy felröppent a memóriás hír, negyedével estek az eladásoka arra a hónapra, ahogy jött utána a sajtó, hogy "áhh, nem is olyan gáz az", egyből mentek vissza az eladások.

    Ami az AMD-t illeti, szerintem nagyon jó dolgokat csináltak most. Inkább nekünk felhasználóknak kellene szerintem elgondolkozni, hogy miért ezen kell beszélgetni, hogy Intel vagy nem Intel proci van egy olyan prototípusban (proof of concept), aminél ennek a jelentősége erősen 0-hoz közelít.
    Inkább azt kéne észrevenni, micsoda zseniális halk és mini asztali erőművet sikerült kihozniuk, ami ráadásul zseniálisan jól is mutat. Nálam abszolút 10/10 pont a koncepció.

    (#6739) Black_Sheep: Nem az a lényeg, hogy meddig téma egy egy balfogása egy gyártóknak, sokkal inkább azért beszélek sz*rrágásról, mivel itt eléggé kevéssé lényeges dolgokon megy a felháborodás.
    Persze, lehetne hova fejlődni, de még mindig sokkal többet adnak nekünk játékosoknak, mint a konkurencia.

Új hozzászólás Aktív témák