Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz gbors #5339 üzenetére

    "lehetnek takarékosabban az ALU-k is"
    No, ez az, amit technikailag nem igazán látok kivitelezhetőnek a jelenlegi architektúra felrúgása nélkül, tehát ezt nem találom jó útnak. Viszont a Tongánál bevezetett "fél pontosságú" műveletek kicsit máshonnan megközelítve, de éppen ezt szolgálják, és akár hasznosak is lehetnek. ;)

    Azt saját tapasztalatból mondom, hogy akár a Tahiti, akár a Hawaii csipek óriási ráhagyással dolgoztak üzemi feszültség terén. Nálam a 290-em 900Mhz-en ment, -20mv-on, de nem azért, mert nem hajthattam volna 950-en, csak 950-en túlfeszelte magát a szükségeshez képest elég csúnyán, nagyobb alulfeszelést meg nem bírt el, mivel az üresjáratban úgy már nem volt stabil. Ez a kis mókolás -50W-ot jelentett fogyasztás terén. Ez kb. megfelel a Maxwell-Hawaii perf/watt különbségének legalább a felének önmagában.

    Ami a Vishera-t illeti, lesd meg ezt, szerintem szépen megy: [link].
    A fogyasztást én továbbra is a béna gyártástechnológia és magas órajelek számlájára írnám (nagyon rossz kombináció!), ezenkívül az FX cache szervezése sem épp a legjobb ebből a szempontból. A Sandy Bridge fogyasztásban egy kisebb csoda, a notimban is olyan dolgokat művel, hogy csak lesek.

Új hozzászólás Aktív témák