Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz BeZol #5539 üzenetére

    "3.8ghz-re húzott ryzen 3200mhz-es ramokkal 75% körüli szálkihasználtság mellett fog hozni x fps-t.
    Ez Intelből nagyon durván kb. 3.4ghz-es 2xxx, 3.2ghz 3xxx, 3ghz 4xxx, 2.85ghz 6-7xxx proci szintje lehet."

    Ez pontosan melyik játékra igaz? Mert biztos nem általánosságban. Ha így lenne, akkor a Ryzen egy első generációs Nehalem IPC-jével bírna, ami messze nem így van (sokkal inkább Broadwell szint). Az, hogy néhány játékban ilyen nagy előnye van az Intel-eknek attól még nem lesz ez általános. A helyzet inkább az, hogy az R7-nek van egy átlag kb. 10-15% elmaradása a Kaby-tól játékokban (R5 is hasonló), úgy hogy a Kaby több mint 10%-kal magasabb órajelen jár (itt vannak %-ok néhány oldaltól begyüjtve).
    Összességében véve azért messze nincs arról szó, hogy a Ryzen mellé nem lehet erős VGA-t tenni, mert nem tudja kihajtani.

    Abba a Mankind Divided DX12 tesztbe szerintem beszólt a gyenge NV driver is, ami jelenleg kb. katasztrófiálisan működik Ryzen-en (gondolom az NV valami DX 12 feature-öket emulál CPU-n, erősen Intel-re optimalizálva). Ahogy nézem a linkelt Legitreviews tesztben arra mentek, hogy azokat a játékokat gyüjtsék össze, amelyek az átlagnál jóval gyengébben mennek Ryzen-en (kivéve a Ghost Recon Wildlands), talán csak a Far Cry Primal-t és a Blizzard játékokat felejteték ki. :)

    A másik, hogy egy új arhitektúrás SMT-s procinál a kihasználtságot nézni szerintem értelmetlen. Az, hogy neked azt mutatja, hogy 1 szálat terhel 75%-ban, az egyáltalán nem biztos, hogy úgy is van. Szerintem ott simán megy az egyik mag 100%-on csak rosszul mér a progi.

Új hozzászólás Aktív témák