Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    válasz Crow #15531 üzenetére

    Ahogy mar irtak, nem fog mukodni. Mindig lesznek olyan reszek, ahol nincs normalis lefedettseg. Az, hogy edge-en is elmegy a VoIP, az igaz, mert megfelelo codec mellett nem kell neki nagyobb savszel, mint amit az edge tud biztositani. De ezen felul a hivas minoseget meghatarozza a ping ido (300-400 ms vagy ennel tobb is lehet rossz lefedettsegu helyen), ami ha nagy akkor elbeszeltek egymas mellet. A pocket loss miatt meg robothangja lesz mindket felnek, nagyobb ertek utan meg toredezett a hivas. A harmadik parameter meg a jitter, na ezt nem nezik olyan sokan, pedig ez is befolyasolja a hivas minoseget, nem nagyon, de kabeles neten nekem volt olyan esetem, hogy hiaba volt jo a ping meg a pocket loss, ha a jitter ertek rossz volt, az is akkora kesleltetest jelentett, hogy elvezhetetlen volt a beszelgetes. Videken tobbszor is elofordult (foleg a pusztaban), hogy adatkommunikaciora alkalmatlan volt a mobilnet, de telefonhivast meg lehetett inditani a GSM halozaton.

    Szerintem a Somatom altal leirt modszer a legjobb. Feltoltos sim + adatkartya, a mobil szamod a dellmont-nal megadod, hogy a rendszer azt jelezze ki, es ahol jo az adat lefedettseg, menjen a hivas a dellmont-on keresztul.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák