Új hozzászólás Aktív témák

  • euchi

    aktív tag

    válasz lao ce #7926 üzenetére

    Én ezt másképp látom.
    Most a hsz-ed egyes gondolataira sorban válaszolok:

    -Persze, hogy nem a keresztény istenről lenne szó. Az ISTEN-ről lenne szó. Arról az istenről akit nem az emberek képzelete szült. Amely ellentmondásoktól mentes, és nem a mi istenünk, hanem a világmindenség istene. Köze mindössze annyi lehetne a keresztény Istenhez, hogy ő lenne az EGY ISTEN.

    -Amennyire én ebbe belelátok (mint említettem nagyon rég voltam hívő), ez az emberek személyes hitétől függ, vagyis a saját istenkapcsolatuktól. Úgy is mondhatnám mindenkinek megvan a „személyere szabott” istene, akihez beszélhet, akire „számíthat”.

    -Abból a szempontból mindenképp van különbség, hogy azt a lehetséges istent nem formálod a saját képedre. Nem foglalkozol vele, nem imádkozol és nem beszélsz hozzá. Nem próbálsz az ő parancsolatai szerint élni, és nem érdekel a halál utáni „jutalom”. Ha belegondolsz, ez a fajta istenhit erősen énközpontú. (ha akartok kössetek bele, de nekem akkor is ez a véleményem)

    Amit a továbbiakban írtál, azt túlzott egyszerűsítésnek látom, de tiszteletben tartom a véleményed.

Új hozzászólás Aktív témák