Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26095 üzenetére

    Az utolsó mondatodra reagálva.
    Egy zavarodott ember hiheti,hogy isten gyilkosságra utasítja. Méghozzá egyetlen okból.
    Ez nem a biblia Istene azaz hamis isten,vagyis az ember démoni befolyás alatt van.
    Nem ismeri a bibliát és azt gondolja,hogy Isten szólt hozzá. De itt van az amit feljebb írtam,ezért kell az Ige ismeret. Ha valakihez szól az Isten de az az Igével szöges ellentétben van,akkor az a sátán vagy annak csatlósa. Egy hazug nagyokat mondó száj. Ennyit tud,az embert megtéveszteni. Isten Igéje ezzel szemben egyenes és örökké megáll a mennyben.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26096 üzenetére

    Jézus úgy lehet a mennyben,hogy a teste megdicsőült az írások szerint.
    Jézus sokakat meggyógyított,akik kérték Őt vagy hitték,hogy meg tudja tenni,hogy meggyógyítja őket.
    Ha van egy szappangyár de az ember nem használ szappant,nem lesz szappan illatú. Aki elfordul a szappantól,az nem jó eséllyel nem lesz szappanos,de mondhatnám ezt a példát a vízzel is....
    Tehàt Jézus minden beteget meggyógyított,akik szerették volna ezt és hittel benne. Ha te a cseh2- őt nézed és az mást mond,és te az alapján állítod,akkor azt kell ,hogy mondjam,hogy ellent mondasz az Igének,tehát nem mondasz igazat,ezzel félrevezeted az embereket,akik vágynak megismerni az Istent de nincs ismeretük még.Bátorítalak téged is,hogy ne a YouTube - ról,hírekből hallott dolgokat vizsgáld meg,mielőtt azt tovább adod,hanem olvasd el az adott információt az Isten Igéjéből és ezeket vesd össze.

    "Pedig a Jézus által tanított ima is így szól, hogy ne a mi, hanem Isten akarata legyen meg. "
    És mi Isten akarata a gyógyulással kapcsolatosan? 1 Péter 2:24
    (Jézus)" Aki a mi bűneinket maga vitte fel testében a fára, hogy a bűnöknek meghalván, az igazságnak éljünk: akinek sebeivel gyógyultatok meg."
    A vallás mondja azt, hogy Isten büntet ha bűnt követsz el. De ez hazugság. Az ördög és démonai okoz minden betegséget,függőséget,fájdalmat,és nem Isten.

    A Róm 8:34 ezt mondja:
    "Kicsoda az, aki kárhoztat? Krisztus az, aki meghalt, sőt aki fel is támadott, aki az Isten jobbján van, aki esedezik is értünk"...
    Tehát Isten nem saját akarata ellenére fogja meggyógyítani,hanem amit Ő elrendelt,Jézus elvégzett, ahhoz Jézus nevében jogunk van.
    És Jézus hatalmat adott nekünk skorpiókon és kígyokon taposni és az ellenség minden ereje felett. Ha jól emlékszem Luk.10:19

    Jak 4:7 - 4:8
    Engedelmeskedjetek azért az Istennek; álljatok ellene az ördögnek, és elfut tőletek.
    Közeledjetek az Istenhez, és közeledni fog hozzátok. Tisztítsátok meg kezeiteket, ti bűnösök, és szenteljétek meg szíveiteket ti kétszívűek.
    Ezeket ha megértjük,kitisztulhat az Istenképünk. Az Isten nekünk jót akar. Az ördög addig hazudik,ameddig azt nem hiszed,hogy nincs ördög. Vagy ameddig azt nem hiszed,hogy Isten büntet, vagy így gondolkozol:-
    Engem Isten fegyelmez, vagy mert nekem ez a keresztem...
    Ha az ember azt hiszi,hogy nincs sátán akkor azt gondolja,nincs is szüksége megváltóra. Ezzel tudatlanul is egyetért a sátánnal.

    "A hajszárítód pedig lehet csak túlhevült, esetleg érintkezési probléma volt. Ne degradáljuk le Istent ennyire, hogy a világ Teremtőjét valami ócska hajszárító javító műszerésszé tesszük!!!"

    Nem hevült túl,mert a feleségem mondta,hogy ha megyek haza munkából,vegyek egy hajszárítót ,mert aznap reggel elromlott.
    Ez nem Isten degradálása,hanem dicsőítése.
    Ezt is megteszi annak aki hisz. És sok minden mást is. Ha megérted az Igéjét,rá fogsz jönni,hogy ez éppen Őt emeli fel,Őt dicsőíti. Bizonyságot teszek róla,hogy az Igéje igaz és engem is képes használni az Isten,még ha bűnösnek éreztem is magam de hiszek benne.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26099 üzenetére

    Te nem érzed a szívedet? Ha valamit tiszta szívből kívánsz,nem érzed a szívedet? Vagy ha valakit tiszta szívvel szeretsz,nem érzed fizikálisan a szíveddel?
    Ha nincs benned tisztesség,állandóan hazudsz az embereknek,nem tartod meg soha a szavad,akkor lehet az,hogy nem érzed a szíved. Ilyenkor a szíved vádol.De ez fizikális és nem metafora.
    Ha tévedtem volna,soha nem történt volna semmilyen csoda az életemben. Pedig rengeteg csoda történt ami mind Istent dicsőíti. Róla tesz tanúbizonyságot. Minden dicsőség Istent,a mennyei Apámat illeti és az Uramat Jézus Krisztust.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Anfänger #26103 üzenetére

    Nem, nem érzem. Ha te "fizikailag" érzed a szívedet akkor mielőbb konzultálj egy kardiológussal. Eszembe se jutott, hogy ezt te szó szerint érted. :Y

    Senki sem vitatja el tőled, azt a sok jót, ami történt veled. De nem csak Jahveval kapcsolatban vannak ilyen élménybeszámolók. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Redmi Note 9 Pro

  • válasz BE4GLE #26104 üzenetére

    Pedig ez lenne a normális. Aki nem érez ilyet annak kell orvoshoz mennie. :D A szívnek vannak fizikai reakciói az érzelmekre.

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26104 üzenetére

    Nem érzed,ha szerelmes vagy? Soha nem érezted a szíved vágya kapcsán fizikálisan a szívedet?
    Én szó szerint értettem,hogy Isten a szívemböl kifelé szólt hallható hangon,amit minden sejtem is hallott,halottak a csontjaim,és minden porcikám,kivéve a fülem.
    Ez szó szerint fizikális volt.
    Kardiológusra nincs szükségem,mert Isten igéjének hiszek,Jézus sebeiben én meggyógyultam,tehàt egészséges vagyok.
    Sőt mitöbb.... Áldott,szent,tiszta, feddhetetlen,bűntelen,és szabad.Felültettem Jézus Krisztussal Őbenne a mennyekbe. Tehát kardiológus nekem hiába mondana mást,számomra Isten Igéje az Igazság. Így lehetek Krisztusban. És ezért vagyok áldott stb stb....
    És mindenki másnak is egyedül Jézus Krisztus tud szabadsàgot adni. Ember engem meggyőzni nem tud,mert Isten Igéjét veszem alapul,az számomra az Igazság. Dicsőség Istennek!

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz lezso6 #26105 üzenetére

    Jajj, ne add alá a lovat! Persze, hogy van fizikai vonzata az érzelmeknek. De, ha érzel valamit a mellkasodban, az ennél egy picit komolyabb dolog ám. :DDD

    Redmi Note 9 Pro

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Anfänger #26106 üzenetére

    Ha mondjuk a szapora szívritmusra célzol, azt megérzem. Hangokat nem hallok a szívemből. Mármint a szívdobogáson kívül. :B

    Redmi Note 9 Pro

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26104 üzenetére

    Senki sem vitatja el tőled, azt a sok jót, ami történt veled. De nem csak Jahveval kapcsolatban vannak ilyen élménybeszámolók.

    Kivel kapcsolatban vannak még az igaz élő Istenen kívül ilyen beszámolók?
    Kinek a nevében van olyan erő és hatalom,hogy az Ő nevére minden térd meghajlik?
    Mesélj,figyelek. Kinek a nevében tudsz gyógyítani és ki az aki meghalt az emberek bűneiért? Melyik más "vallásban" van mégegy ilyen,hogy egy tökéletesen bűntelen ember letette az életét a világ bűnéért és elszenvedte a sebeiben az emberek betegségei el lettek hordozva helyettünk és az Ő nevében van szabadság és üdvösség? Mondjad,figyelünk.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26104 üzenetére

    Senki sem vitatja el tőled, azt a sok jót, ami történt veled. De nem csak Jahveval kapcsolatban vannak ilyen élménybeszámolók.

    Kivel kapcsolatban vannak még az igaz élő Istenen kívül ilyen beszámolók?
    Kinek a nevében van olyan erő és hatalom,hogy az Ő nevére minden térd meghajlik?
    Mesélj,figyelek. Kinek a nevében tudsz gyógyítani és ki az aki meghalt az emberek bűneiért? Melyik más "vallásban" van mégegy ilyen,hogy egy tökéletesen bűntelen ember letette az életét a világ bűnéért és elszenvedte a sebeiben az emberek betegségei el lettek hordozva helyettünk és az Ő nevében van szabadság és üdvösség? Mondjad,figyelünk.

    BE4GLE 26106 !
    Ja,hát persze,elviccelgetni el lehet. Az ördög pont így reagál annak érdekében,hogy az emberek,inkább viccnek gondolják,mint Istenben higyjenek. Így reagàltam én is megtérésem előtt úgy 20 évvel,amikor egy srác nekem Istenről beszélt. Pedig én hittem Istenben. Azt hittem,hiszek,de a következő 20 évben semmi megtapasztalásom nem volt Istennel. Hogyan lehetett volna,amikor téves volt a hitem? Egy olyan Istenben hittem,amit a katolikus egyház nekem bemutatott gyerekkoromban,aztán hittan órákon,elsőáldozásra majd a bérmálkozásra való felkészítés alkalmain.És a nagyszüleimtől,amiket ők mondtak..... De ezek ha nem az Igén alapulnak,akkor csak egy halott,kitalált istenben fog hinni az ember és kitalált mesefigurának képzelik,ahogyan ti itt sokan. De attól,hogy ti az Isteni igazságot nem tudjátok mert nem tanulmányoztátok az Igét saját magatok,ezért nincs róla kijelentésetek, az attól még igaz. Csak ti ezt az igazságot még nem ismeritek.
    A hazugsàgot tanultátok,mert azt láttátok,hallottátok,az vett körül,ezért azzal vagytok megtelve és azt gondoljátok,hogy az igaz és mindenki aki mást mond azt nem hiszitek,mert magatok nem olvassátok és nem tanulmányozzátok az Igét. Ezért nincs ismeret,és ha az nincs meg,a legkisebb hazugsàgot hallván becsapottak vagytok,mert azt hiszitek,hogy az igaz.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #26100 üzenetére

    Nem, nem értem.
    Szerinted ma, Isten miért nem utasíthat ilyesmire hívő embereket?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26111 üzenetére

    Az ószövetség ideje alatt annyira elszaporodott a bűn,hogy Istennek meg kellett tennie,hogy elpusztítson minden gonosz embert,mert azok a bűn szolgáivá váltak.
    1Móz 6:5 - 6:9

    5 És látá az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz.
    6 Megbáná azért az Úr, hogy teremtette az embert a földön, és bánkódék az ő szívében.
    7 És monda az Úr: Eltörlöm az embert, akit teremtettem, a földnek színéről; az embert, a barmot, a csúszó-mászó állatokat, és az ég madarait; mert bánom, hogy azokat teremtettem.
    8 De Noé kegyelmet talála az Úr előtt.
    9 Noénak pedig ez a története: Noé igaz, tökéletes férfiú vala a vele egykorúak között. Istennel jár vala Noé.
    Tehát mindenkit elpusztított,Noé és a családján kívül. Egyedül őt találta igaznak. Az ószövetségben még a törvény életbe lépte után minden törvénynek meg kellett felelni.
    Ha van egy test,ahol pl.a végtagok egyike fertőző betegségben szenved,akkor azt leamputálják,hogy a test többi része egészséged maradjon. Így tett az Isten is,akkor ott ezt meg kellett tennie.

    Ezt a törvényt Jézus Krisztus betöltötte helyettünk,különben nem kerülhetett volna seni sem a menyországba.
    Tehát Isten Jézus Krisztuson keresztül Úk szövetséget kötött az emberrel. Aki hisz és vallja,hogy Jézus Krisztus a megváltó és Őt az Isten feltámasztotta a halálból az üdvözül. Nem kell több száz törvénynek megfelelni. 2 új törvényt kaptunk Jézus Krisztustól.
    Máté 22:37 - 22:40
    Jézus pedig monda neki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.
    Ez az első és nagy parancsolat.
    A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.
    E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták.

    Jézus elvégzett áldozata öta,amit bevéguett a kereszten,azóta az embernek Istennel ez a szövetsége.
    Aki hisz az Isten fia lesz,és abban pillanatban annak az embernek a szelleme által ment a halálból az örök életbe,mert az Isten bele helyezte őt Jézus Krisztusba.Inmentől kezdve a szelleme egyszer és mindenkorra meg lett tisztítva,meg lett szentelve és el lett pecsételve az Isten szàmára örök életre.
    Tehát az újjászületéstől az Isten amikor az újjászületett emberre néz,akkor Jézus Krisztus tökéletes áldozata miatt annak az embernek a tökéletesen szent ,toszta,bűntelen szellemét látja és nem a testét. A szelleméhez a sátán már nem férhet hozzá,mert az Jézus Krisztusban van. A test még kísérthető,az ugyanis még nem szemtelődött meg és nem dicsőült meg. De a fizikális halálunkkor megdicsöült testet kapunk. Egy szempillantás alatt elváltozik majd azok teste akik Jézus Krisztusban vannak.
    Ezt nehéz elmével megérteni,kell a hit. Mint például ahhoz, hogy hogyan eshetett teherbe Szűz Mária amikor nem feküdt le fizikálisan senkivel. Azért nehéz ezt megérteni,mert a tudomány ilyet nem tud megmagyarázni,ezért aki a tudománynak hisz az nem tudja ezt elfogadni.
    Ezért van szükség a hitre. A hit pedig hallásból van a hallás pedig Isten Igéje által.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    Megpróbálom érthetőbben és próbálok jobban figyelni a helyesírásra.

    Róm 6:16
    "Avagy nem tudjátok, hogy akinek oda szánjátok magatokat szolgákul az engedelmességre, annak vagytok szolgái, akinek engedelmeskedtek: vagy a bűnnek halálra, vagy az engedelmességnek igazságra?"
    A bűnnek megvan ez a kettős hatása. Nemcsak megtöri a kapcsolatot az Istennel de az ördög igájába is hajt minket.
    Isten nem szakította meg a kapcsolatot az emberrel,szemben azzal amit az emberek gondolnak.Isten visszatartotta a bűn irànti reakcióját és ítéletét az irántunk való szeretetből.
    Próbálta az embert újra magához vonni,hogy üdvösséget adjon neki . Mégis a halál uralkodott mert volt a bűnnek egy másik aspektusa is.
    Akinek engedelmességre kötelezed magad,annak leszel a szolgája.A János 10:10-ben az áll,hogy
    " A tolvaj nem egyébért jő, hanem hogy lopjon és öljön és pusztítson;
    Az ember a bűn által a sátánnak vetette alá magát és mivel továbbra is bűnben élt,a sátán ölte és pusztította az emberiséget.
    A halál uralkodott tehát de nem Isten adta ezt így. Isten nem akarta megítélni a bűnt,nem akarta megmutatni a haragját,nem akart törvényt adni. Sok Igében látjuk ezt. Akkor miért tette? Azért,hogy visszafogja a bűnt. Ádámtól Noéig nagyjából 2000 év telt el. Ezalatt a dolgok eljutottak a tökéletességtől egy olyan állapotig,amiről azt írja az Ige: "ahogyan Noé napjaiban történt ".Azóta körülbelül 5000 év telt el. Ezalatt az 5000 év alatt az ember kezdett visszatérni abba az állapotba,mint ahol 2000 évvel a bukást követően volt.Ekkor még volt bűntelen emberiség.Ádám ebből a 2000 évből 930- at élt.
    Még éltek bűntelen emberek akik terjesztették az Isten ismeretét a földön mégis rosszul alakultak a dolgok mert a bűn nem volt korlátozva. Miután azonban megérkezett a törvény,ez erőteljesen visszafogta a bűn növekedését.Azért adta tehát Isten a törvényt, hogy visszafogja a bűnt. Ez azonban soha sem volt az Ő tökéletes akarata. Mi most már üdvösséget kaptunk,így Isten újra visszatért ahhoz ahogy eredetileg is akart bánni az emberrel. Nem rójja fel nekünk a bűnt. A legtöbb keresztény ezt nem látja és az ószövetség alatt él ami igazából sohasem volt az ami szerint az embernek élnie kellett volna. Nem ezen kell nyugodnia az Istennel való kapcsolatnak.
    Az ószövetségnek az volt a lényege,hogy megmutassa ,milyen nyomorult vagy. Tehát ahelyett, hogy magadban bíznál, inkább bízd magad Isten kegyelmére. Ez volt az ószövetségi törvény egyetlen célja,hogy megmutassa mennyire romlott vagy és ne magadban bízz hanem Jézusban. Ha benne bízol,akkor viszont már nem vagy a törvény alatt. Ezt azonban a keresztények nem igazán értették meg. Az
    1 Mózes 3 ban azt látjuk ,hogyan kezdte Isten kezelni a bűnt.
    Ádám és Éva bűnt követtek el Isten ellen.
    Nem az Úr mondta az embernek,hogy meztelen. Az ember szerzett tudást a jóról és a rosszról és elkezdte önmagát kárhoztatni.Mi történt? Azonnal elfutott Isten elől ahelyett, hogy hozzá futott volna. Ha az ember nem újjítja meg magát az Igével, valahányszor bűnt követ el,Isten elől fut,nem pedig hozzá.

    Ezért mondja Pál a Rómabeliekhez írt levél 12- ben,hogy:
    "És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata."

    Ha ezt tudjuk,nem tud az ellenség bennünket megvezetni.

    Nem azt mondja,hogy higgyetek és majd megváltozik a gondolkodásotok és akkor helyreáll a kapcsolatotok Istennel.
    Változzatok el Isten Igazságát megismerve,újjítsátok meg az elmétek tartalmát. Fogadjátok be az Igazat amit Isten mond rólatok. Ezáltal fogjátok tudni azt az igazságot ami szabadsàgot hoz a szíveitekben és ekkor váltok szabaddá az ördögi hazugságoktól,a tudomány álláspontjától,amit Istenről mond, és hamis Istenképet mutat be ezáltal,sőt az egyházak és sok gyülekezet is ezt teszik,mert sok esetben nem Jézus Krisztusra és a megváltásra mutatnak,és nem az örömhírt ismerteti meg,hanem a pénzt nézi és hatalmat akar,nagy hírnevet stb stb...
    Az Igazsàg nem attól lesz igazság,mert a többség azt igazságnak vallja. Vagy mert ezt mondja a tv. is.
    Ha a többségre figyelünk és azokat követjük,mert azok a tudománnyal sok mindent tudnak megmagyarázni és bizonyítani,és az logikusnak is tűnik viszont az Isten Igéjét nem tanulmányozzuk,akkor hogyan hozunk döntést arról,hogy igaz- e amit a tudomány és a többség állít?
    Mi alapján értünk egyet? Nincs is másik lehetőség,sem remény? Miért vagyunk restek olvasni a bibliát?

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #26112 üzenetére

    "Így tett az Isten is,akkor ott ezt meg kellett tennie."
    Szerinted ha Isten tényleg mindenható és szabad akarata van, akkor van annak értelme hogy "meg kellett tennie"?

    Egyébként meg ebből a rengeteg fejtegetésből nem derül ki, hogy Isten miért nem gondolhatja azt, hogy őt úgy kell szeretni hogy a szerinte rossz embereket elpusztítjuk.
    Szerinted volt-e Jézus után olyan ember, aki szerint Isten és a Biblia is azt mondja, hogy bizonyos embereket meg kell ölni?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Anfänger #26110 üzenetére

    "Mondjad,figyelünk."
    Nem célom harcolni veled. És nem tudom mi ez a többes szám? Ez egyedül téged érdekel. Senki mást. Ne kezdj el fölényeskedni. Én nem fogok sem rád, sem egy muszlimra, sem bármilyen egyéb vallásúra másként tekinteni. Nekem aztán mondhatod, hogy istibizti igazad van, mert a pici szíved megsúgta, de ezt pontosan ugyanúgy fogom kezelni, mint ahogyan egy muszlim állítását. Azt, hogy te és egy muszlim hogyan kezelitek egymást, rátok bízom. Ne felejds el odafordítani a másik orcádat! ;)

    Redmi Note 9 Pro

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26114 üzenetére

    "Szerinted ha Isten tényleg mindenható és szabad akarata van, akkor van annak értelme hogy "meg kellett tennie"?
    Meg kellett tenni,Ő elmondta Noénak,hogy figyelmeztesse az embereket,hogy ha továbbra is bűnben élnek,meg fognak halni. Tehát az ember tette ezt magával átvitt értelemben. Hiszen ismerte azt amit Isten nekik Noén keresztül kért és a következményét is elmondta annak, hogy meg fognak halni,ha továbbra is a bűnben élnek.
    Ugyanúgy nem hittek és nem akarták meghallani Isten üzenetét ,mint napjainkban.
    Leírtam az korábban az értelmét .
    Testnél beteg végtagok. Ha a test minden része megbetegedett volna,akkor nem senki nem jutott volna a menyországba,hiszen Jézusnak embertől kellett megszületnie mint ember.
    "Egyébként meg ebből a rengeteg fejtegetésből nem derül ki, hogy Isten miért nem gondolhatja azt, hogy őt úgy kell szeretni hogy a szerinte rossz embereket elpusztítjuk."

    Dehogynem derül ki. Jézusnak embertől kellett megszületnie,mint ember és tökéletességben ,bűntelennek kellett lennie.Ha Isten megvárta volna,hogy minden ember a sátánt szolgálja,akkor mindenkit el kellett volna pusztítania,és ebben az esetben Jézus mint ember nem tudott volna megszületni embertől.
    Sőt ,az is kiderül az Igéből, hogy az Újszövetségben nem Isten büntet,hanem a bűneink következményei miatt jönnek a büntetések,méghozzá a sátántól. Érdemes ezt tanuányozni,hogy ne legyen bennünk zavar.
    Isten a jót akarja,a sátán az aki hazudik és vádol. Ő az aki lop,csal hazudik és öl.
    "Szerinted volt-e Jézus után olyan ember, aki szerint Isten és a Biblia is azt mondja, hogy bizonyos embereket meg kell ölni?"

    Persze,hogy volt. De miért kérdezel ilyet? Mi köze van ehhez Istennek?
    Ha én a te nevedben megölök valakit úgy ,hogy közben mégcsak nem is ismerlek,akkor te vagy a hibás?

    Szerkesztve

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26115 üzenetére

    Attól,hogy mások nem szólnak hozzá,sokan olvashatják. Ha csak engem érdekelne,nem lennél itt,nemde? Én meg azért vagyok itt,hogy felnyissamna szemed.
    Senki nem fölényeskedett,te mindtad,hogy más vallásban is vannak ilyen tapasztalatok.
    Meséld el,figyelek. Engem érdekel. Bizonyítsd be,van- e erről bármiféle írás amit te tanulmányoztál és van tapasztalatod. Ha esetleg hozzád Buddha,Krisna vagy Mohammed esetleg Allah szólt,azt is szívesen olvasom,oszd meg velem kérlek.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #26116 üzenetére

    Van-e értelme ezeknek a fejtegetéseknek, ha más emberek ugyanúgy a Bibliára hivatkozva, látszólag ugyanúgy Istennel konzultálva képesek ilyen szörnyűséget elkövetni?
    Őket nem fogod azzal meggyőzni hogy igazad van, mert Isten veled beszél. Szerintük velük beszél Isten, és nekik van igazuk.
    Akkor te mi alapján állítod, hogy a te értelmezésed a jó? Mert belső meggyőződésed van? Látszólag nekik is az volt.
    "Isten üzenetével" is ugyanez a baj.
    Isten tökéletes és tévedhetetlen (legalábbis a kereszténység szerint) üzenetét akarjuk esendő, tévedésre képes emberként értelmezni, szintén esendő emberek közvetítésével.

    Mivel az előző észrevételem nem volt elég érthető, leírom másképp:
    Isten, aki a keresztény definíció szerint szó szerint mindent megtehet, nem tehetett mást. Szerinted ez így rendben van?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Anfänger #26117 üzenetére

    "Bizonyítsd be"

    Akiket én ismerek még névtelenül se fogom itt veled kitárgyalni. Ha személyes beszámolókra vágysz, akkor kimozdulsz a hitközösségből. Olyanok mint a tied. Csak a név más. És maguk a beszámolók nem bizonyítanak semmit, hiszen személyesek. Hiába vered az asztalt bizonyítékot követelve.

    Én, mint ateista, nyilván nem fogom elmesélni neked, hogyan szólított meg a Repülő Spagettiszörny. :)

    [ Szerkesztve ]

    Redmi Note 9 Pro

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26118 üzenetére

    Isten, aki a keresztény definíció szerint szó szerint mindent megtehet, nem tehetett mást. Szerinted ez így rendben van?

    Nem jól mondod,Isten nem tehet meg mindent,ugyanis a szava köti Őt. Például,ha nekünk adta a hatalmat,skorpiókon és kígyókon taposni és az ellenség minden ereje felett,akkor el is várja tőlünk ,hogy azt megtegyed. Nem fogja megváltoztatni a szavát és meghazudtolni sem fogja magát azzal,hogy másképp cselekszik.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26119 üzenetére

    Persze,ahogy érzed. Ha nem akarod alátámasztani amit mondtál,akkor ne tedd. Nincs ezzel semmi bajom.
    Sőt,azzal sincs,hogy téged hogyan szólított meg a hogyan szólított meg a repülő spagettiszörny.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #26120 üzenetére

    Egyáltalán miért kellene azt olvasni, ha Isten beszél hozzád? Egyszerűen tudomásodra hozhatná mire gondol, és akkor nem kellene felekezeti értelmezéseken vitatkozni.
    Egyébként katolikus vagy, vagy református?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26122 üzenetére

    Egyáltalán miért kellene azt olvasni, ha Isten beszél hozzád?
    Mert amikor szólt hozzám,azt mondta,hogy olvassam az Ő Igéjét,abban van az Igazság és az Igazság tesz szabaddá.
    Egyébként katolikus vagy, vagy református?
    Új teremtés vagyok a Jézus Krisztusban. A régiek elmúltak,lásd,újjá lett minden. Katolikus voltam,Krisztusé lettem.Nem tartozok ehhez a világi egyházhoz.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #26123 üzenetére

    De ha szerinted azért igaz, mert Isten neked azt mondta, akkor teljesen mindegy mit olvasol, nem?
    Nem értelek...
    Prédikálod a Bibliát, amikor tudod, hogy téged nem az győzött meg, hanem Isten hangja. Másoknak így csak üres szöveg.
    És volt egy érdekes megjegyzésed, hogy a Bibliát nehéz elmével megérteni, és a tudomány nem tudja megmagyarázni.
    Isten miért adna olyan "igazságot", amit elmével nem lehet megérteni? Azt írtad fontos hogy igaz dolgokban higgy.
    És miért gondolod hogy a Bibliában leírtakra nincs racionális ("tudományos") magyarázat?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26124 üzenetére

    De ha szerinted azért igaz, mert Isten neked azt mondta, akkor teljesen mindegy mit olvasol, nem?
    Nem mindegy, mert az Isten Igéje akkor is Igazság,ha azt az Isten nekem nem mondta volna,hogy olvassam.
    A lényeg nem azon van,hogy az Isten szólt hozzám.
    Nem azért jó ha olvasom a bibliát,úgy értem nem attól lettem szabad mert hallottam az Istent,hanem mert elkezdtem tanulmányozni az Igét és megismertem az Igazságot. Ez is meg van írva Isten szavában.

    "Prédikálod a Bibliát, amikor tudod, hogy téged nem az győzött meg, hanem Isten hangja. Másoknak így csak üres szöveg."
    Isten igéje az ami szabaddá tesz,ha a tv-t bámulod és minden mást csinálsz,de nem olvasod a bibliát,akkor nem ismered meg az Igazságot. Így nem leszel szabad. Azért nem érted mert nem töprengsz el az Igén,nem pedig azért,mert hozzád nem szólt még az Isten. Ne legyen már ez kifogás.
    Nem azt mondtam,hogy az Ige csak szöveg. Ha döntesz és meg akarod ismerni az Istent és szívedben vàggyal olvasod,meg fogod érteni. Térj meg,dönts úgy,hogy elhiszed amit az Ige mond. A megtérés is egy döntés.

    "És volt egy érdekes megjegyzésed, hogy a Bibliát nehéz elmével megérteni, és a tudomány nem tudja megmagyarázni.
    Isten miért adna olyan "igazságot", amit elmével nem lehet megérteni?"

    Mert így volt kedves az Istennek:
    Luk 10:21 "Azon órában örvendeze Jézus lelkében, és monda: Hálákat adok neked, Atyám, mennynek és földnek Ura, hogy elrejtetted ezeket a bölcsek és értelmesek elől, és a kisdedeknek megjelentetted. Igen, Atyám, mert így volt kedves te előtted."

    "Azt írtad fontos hogy igaz dolgokban higgy."
    Érdekes,hogy mindent kicsavarva mondasz vissza.
    Nem ezt mondtam.Azt mondtam Isten Igazságàban higgy és igazat szólj mindenkor,mert különben a szíved vádolni fog.

    "És miért gondolod hogy a Bibliában leírtakra nincs racionális ("tudományos") magyarázat?"
    Mert ha lenne,már megtértél volna és mindenki más is.Sőt nem lenne ennyire megsokasodva a bűn,mint ahogyan Noé idejében is volt.
    Ami tudományos magyarázat van,az legtöbbször egyáltalán nem egyezik az Igével. Tehát számomra nem hiteles.

    Szerkesztve

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #26125 üzenetére

    Megint oda lukadunk ki, hogy mitől hiteles és igaz a Biblia...

    Szerintem elsikkad itt egy fontos részlet:
    Azt írtad, hogy a "szívvel" kell gondolkodni a Bibliáról és Istenről nem ésszel.
    Tudnál valami mást is mondani az életben, ami ilyen? Ha érzelmeken keresztül nézzük igaz, de észszerűen gondolkodva nem találnánk annak?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Anfänger #26123 üzenetére

    "Új teremtés vagyok a Jézus Krisztusban. A régiek elmúltak,lásd,újjá lett minden. Katolikus voltam,Krisztusé lettem.Nem tartozok ehhez a világi egyházhoz."
    Legalább már tudom, hogy miért írsz ennyi hülyeséget...

    Hazugnak állítva be Krisztust is, aki azt mondta, hogy az Egyház az idők végezetéig fennmarad, te pedig az elmúlásáról írsz.

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26127 üzenetére

    "Megint oda lukadunk ki, hogy mitől hiteles és igaz a Biblia?"

    1Kor 1:18 - 1:25
    "18 Mert a keresztről való beszéd bolondság ugyan azoknak, akik elvesznek; de nekünk, kik megtartatunk, Istennek ereje.
    19 Mert meg van írva: Elvesztem a bölcseknek bölcsességét és az értelmeseknek értelmét elvetem.
    20 Hol a bölcs? hol az írástudó? hol e világnak vitázója? Nemde nem bolondsággá tette-e Isten e világnak bölcsességét?
    21 Mert minekutána az Isten bölcsességében nem ismerte meg a világ a bölcsesség által az Istent, tetszék az Istennek, hogy az igehirdetés bolondsága által tartsa meg a hívőket.
    22 Mert egyfelől a zsidók jelt kívánnak, másfelől a görögök bölcsességet keresnek.
    23 Mi pedig Krisztust prédikáljuk, mint megfeszítettet, a zsidóknak ugyan botránkozást, a görögöknek pedig bolondságot;
    24 Ámde maguknak a hivatalosoknak, úgy zsidóknak, mint görögöknek Krisztust, Istennek hatalmát és Istennek bölcsességét.
    25 Mert az Isten bolondsága bölcsebb az embereknél, és az Isten erőtelensége erősebb az embereknél."

    Isten a szívünket nézi.Nem szívvel kell gondolkodni,de szívvel kell vágyni megismerni az Istent. Aztán az Igével megújítani az elmét.
    A hitünk miatt leszünk kedvesek az Istennek és a szívünk állapota miatt,nem pedig az érzelmeink miatt.

    Róm 10:8 - 10:10
    "Közel van hozzád a beszéd, a szádban és a szívedben; azaz a hit(hűség) igéje, amelyet mi hirdetünk,
    9 mert ha megvallod a száddal az Úr Jézust, és hiszed a szívedben, hogy az Isten Őt életre keltette a halottak közül, üdvözülsz (megtartatol),
    10 mert szívvel hiszünk a megigazulásra, szájjal pedig Vallást teszünk az üdvösségre."
    Tehát szívvel hiszünk,szájjal megvalljuk. Nem az érzelmekre kell hallgatnunk.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26128 üzenetére

    Isten nem a katolikus egyházról beszél,sem református egyházról,hanem Szellemi egyházról beszél,amit Jézus Krisztusra épített az Isten. Jézus Krisztus a sarokköve. Ő az alap,a jó alap. Az Ige szegletkőnek is mondja.
    Ha Őrá építkezünk,nem mossa el a házunkat a vihar.
    Luk 6:47 - 6:49
    " Valaki én hozzám jő és hallgatja az én beszédeimet és azokat megtartja, megmondom nektek, mihez hasonló.
    48 Hasonló valamely házépítő emberhez, aki leásott és mélyre hatolt, és kősziklára vetett fundamentomot: mikor aztán árvíz lett, beleütközött a folyóvíz abba a házba, de azt meg nem mozdíthatta: mert kősziklán épült.
    49 Aki pedig hallgatja, de nem tartja meg, hasonló ahhoz az emberhez, aki [csak] a földön építette házát fundamentom nélkül: amelybe beleütközvén a folyóvíz, azonnal összeomlott; és nagy lett annak a háznak romlása."

    Ef 2:19 - 2:22
    19 Azért immár nem vagytok jövevények és zsellérek, hanem polgártársai a szenteknek és cselédei az Istennek,
    20 Kik fölépíttettetek az apostoloknak és prófétáknak alapkövén, lévén a szegletkő maga Jézus Krisztus,
    21 Akiben az egész épület szép renddel rakattatván, nevekedik szent templommá az Úrban; (Ez az egyház,amiről én beszélek)
    22 Akiben ti is együtt építtettek Isten hajlékává a Lélek által.

    Ez olyan mint a templom szó.
    Isten nem lakik kézzel csinált templomban...

    "Apcs 17:23 - 17:24
    " Mert mikor bejárám és szemlélém a ti szentélyeiteket, találkozám egy oltárral is, melyre ez vala ráírva: Ismeretlen Istennek. Akit azért ti nem ismerve tiszteltek, azt hirdetem én nektek.
    24 Az Isten, aki teremtette a világot és mindazt, ami abban van, mivelhogy ő mennynek és földnek ura, kézzel csinált templomokban nem lakik."

    Templom:
    1Kor 6:16 - 6:20

    " Avagy nem tudjátok-e, hogy aki a paráznával egyesül, egy test vele? Mert ketten lesznek, úgymond, egy testté.
    17 Aki pedig az Úrral egyesül, egy lélek ő vele.
    18 Kerüljétek a paráznaságot. Minden bűn, melyet az ember cselekszik, a testen kívül van, de aki paráználkodik, a maga teste ellen vétkezik.
    19 Avagy nem tudjátok-e, hogy a ti testetek a bennetek lakozó Szent Léleknek temploma, amelyet Istentől nyertetek; és nem a magatokéi vagytok?
    20 Mert áron vétettetek meg; dicsőítsétek azért az Istent a ti testetekben és lelketekben, amelyek az Istenéi.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Anfänger #26130 üzenetére

    "Szellemi egyházról beszél,amit Jézus Krisztusra épített az Isten"
    A Bibliában sehol se találtam "szellemi egyházat", jó lenne nem hozzátenni Isten szavához. Az Egyházat nem kimondottan Isten építette, hanem Krisztus alapította és Péterre:
    "Én is mondom neked: Péter vagy, erre a sziklára építem egyházamat, s az alvilág kapui sem vesznek rajta erőt. Neked adom a mennyek országa kulcsait. Amit megkötsz a földön, a mennyben is meg lesz kötve, s amit feloldasz a földön, a mennyben is fel lesz oldva."
    A szegletkő pedig valóban Krisztus, de az alapkő Péter.

    "Ez olyan mint a templom szó.
    Isten nem lakik kézzel csinált templomban..."
    Nem, ez nem olyan. Sőt amit te csinálsz, az a Szentírás kiforgatása. A kiragadott és kiforgatott részt Pál apostol mondta a pogány görögöknek, akiknek kicsit más volt felfogásuk isteneikről. Ha úgy értelmeznénk, mint te, akkor ellentmondást szülne, mivel Jahve is jelen volt a Templom szentélyében a frigyládával. Most akkor Isten jelen van, vagy nincs? Hazudott az Ószövetség, mint sugallod, vagy nem?

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26131 üzenetére

    Igen,nem találtad a szellemi egyházat,mint kifejezést.
    A betű öl,a Szellem megelevenít.Ameddig nem vagy újjászületve,a betű csak betű marad számodra,mert a Szentszellemre van szükségünk ahhoz,hogy Szellemben tudjuk értelmezni az Igét .

    "Ez olyan mint a templom szó.
    Isten nem lakik kézzel csinált templomban..."
    Nem, ez nem olyan. Sőt amit te csinálsz, az a Szentírás kiforgatása".
    Akkor Jézus is kiforgatta,és az összes tanítványa is. Őket sem értették meg,pedig egész életükön keresztül tanulmányozták az írásokat de csak a betűt látták és nem volt kapcsolatuk Istennel.Így nem kaptak kijelentést.
    Miért nem értették,amikor Jézus mondta nekik,hogy újjá kell születnetek? Megkérdezte a Nikodémus,hogy hogyan lehetséges ez?
    Azért mert nem szellemben gondolkozott.

    Ján 3:3 - 3:8
    Felele Jézus és monda neki: Bizony, bizony mondom neked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát.
    4 Monda neki Nikodémus: Mimódon születhetik az ember, ha vén? Vajon bemehet-e az ő anyjának méhébe másodszor, és születhetik-e?
    5 Felele Jézus: Bizony, bizony mondom neked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.
    6 Ami testtől született, test az; és ami Lélektől született, lélek az.
    7 Ne csodáld, hogy azt mondám neked: Szükség nektek újonnan születnetek.

    És ezt hogyan kell érteni,ha nem szellemi újjászületésről van szó?:
    1Pét 1:3 - 1:6
    3 Áldott az Isten és a mi Urunk Jézus Krisztusnak Atyja, aki az ő nagy irgalmassága szerint újonnan szült minket élő reménységre Jézus Krisztusnak a halálból való feltámadása által,
    4 Romolhatatlan, szeplőtelen és hervadhatatlan örökségre, amely a mennyekben van fenntartva számunkra,
    5 Akiket Isten hatalma őriz hit által az üdvösségre, amely készen van, hogy az utolsó időben nyilvánvalóvá legyen.

    "Most akkor Isten jelen van, vagy nincs? Hazudott az Ószövetség, mint sugallod, vagy nem?"

    Az ószövetségben jelen volt,de azóta Isten új szövetséget kötött velünk. A templom mi vagyunk,akik újjászülettek. Láthatod te magad is,ezt mondja az Ige.
    Az ószövetségi időben a templomban IS jelen volt az Isten de még az emberi szívekben nem,ugyanis Jézus Krisztus még nem feszíttetett meg. A Szent Szellem pünkösdkor öntetett ki a hívőkre ,addig az Isten velük lehetett,épp úgy,mint Mózessal pl.,de nem az emberekben belül.És azóta is adja az Isten mindenkinek aki megtér és kéri a Szent Szellemet.
    Az újszövetségben akkor van jelen az Isten kézzel csinált templomban,ha van ott újjászületett ember.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26131 üzenetére

    Igen,igazad van,Jézus Péterre építette az egyházat és mondta rá,hogy Kéfás,ami azt jelenti,hogy kőszikla.
    Azt azonban nem árt tudni,hogy Jézus Krisztusra épül ez az egész,Már Mózes is úgy beszél róla,hogy Ő a kőszikla.

    5Móz 32:3 - 32:4
    "3 Mert az Úr nevét hirdetem: magasztaljátok Istenünket!
    4 Kőszikla! Cselekedete tökéletes, mert minden ő útja igazság! Hűséges Isten és nem csalárd; igaz és egyenes ő!
    1Kor 10:3 - 10:4
    3 És mindnyájan egy lelki eledelt ettek;
    4 És mindnyájan egy lelki italt ittak, mert ittak a lelki kősziklából, amely követi vala őket, e kőszikla pedig a Krisztus volt."

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Anfänger #26132 üzenetére

    Tehát elismered, hogy a Bibliában nincs "szellemi egyház", ellenben ír egy másik Egyházról, amit Krisztus alapított Péteren, a Kősziklán. Ha Péteren alapult, akkor ez egy látható, földi Egyház is kell legyen, mert Péter látható volt, az apostolok maguk rendeltek előjárókat, püspököket, diakónusokat az egyház élére és helyi közösségek vezetésére. Az apostolok ezen elképzelését mi célból veted meg? Miért gondolod, hogy a te elképzelésed sokkal jobb, mint azon embereké, akikről úgy ír a Biblia, hogy "mindenüvé követték a Bárányt"?

    Miért próbálod ennyire tagadni, hogy a templomokban jelen lenne Isten? Hát nem azt tanítja Jézus, hogy ahol ketten vagy hárman összejönnek nevében, Ő ott lesz közöttük? Közöttük és nem bennük egyébként az Írás szerint.

    Miért mondod, hogy az Ószövetség idején az emberi szívekben nem volt jelen Isten, amikor számtalan példa bizonyítja ellenkezőjét? Hol írja a Biblia, hogy az Ószövetség idején nem volt Isten jelen az emberi szívben? Idézd kérlek.

    Miért gondolod, hogy Isten igéjén kívül szükség van a te fals írásmagyarázataidra? Te nem vagy próféta, nem vagy apostol, csak egy önjelölt tévtanító, ilyenből sok ezer van, mind mást harsogtok és mind valami homályos magánkinyilatkoztatásra utaltok, amit a Szentlelken (nem valami szent szellem) keresztül kaptatok. Hogy lehet, hogy Isten lelke mást mond neked, mást mond Németh Sándornak, megint mást E. G. White hamis prófétának, megint mást Derek Prince-nek, stb... a sor lassan végtelen. Biztos, hogy Isten lelke szól hozzátok?

    Az jut rólatok eszembe, amit Krisztus a meghasonlott házról mondott.

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26134 üzenetére

    "Tehát elismered, hogy a Bibliában nincs "szellemi egyház", ellenben ír egy másik Egyházról, amit Krisztus alapított Péteren, a Kősziklán."
    Nem,nem ismerem el. Ezt te gondolod.

    "Az apostolok ezen elképzelését mi célból veted meg? "
    Nem vetem meg,viszont a mostani egyház nagyon messze van attól, ahogyan Jézus és a tanítványai cselekedtek. És attól is,amit Jézus parancsolt.Tehát az egyház felhígult,nagy részben átalakult.
    Nem gondolod?
    Az Ige egyik részét próbálják betartani és elhiszik,a másik részét pedig nem hiszik és azt mondják,hogy az elmúlt már.
    Példának okáért,mit is mondott Jézus?
    "Máté 28:19 - 28:20

    19 Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,
    20 Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek: és íme én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!"

    Történnek napjainkban a katolikus egyházban olyan dolgok,amik a tanítványok esetében megtörténtek? Gondolok itt,csodás gyógyulásokra,démonok kiűzésére,halottak feltámasztására,tanítványozásra,amiket Jézus nekünk parancsolt?
    Tudsz ilyenről? Ha igen,légyszíves oszd meg velem.
    Vagy például:
    Ján 14:12 - 14:13

    12 Bizony, bizony mondom nektek: Aki hisz énbennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, amelyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek.
    13 És akármit kértek majd az én nevemben, megcselekszem azt, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban. Látunk bármi ilyet is az egyházban?

    "amit a Szentlelken (nem valami szent szellem) fordításból eredő különbség.- (Károlyi léleknek fordította,sokan mások szellemnek és ez a helyes,ugyanis van testünk,lelkünk és szellemünk.)-
    keresztül kaptatok. Hogy lehet, hogy Isten lelke mást mond neked, mást mond Németh Sándornak, megint mást E. G. White hamis prófétának, megint mást Derek Prince-nek, stb...
    a sor lassan végtelen.

    Hogy lehet,hogy neked megint mást mond?
    Biztos, hogy Isten lelke szól hozzátok?"
    Isten szól hozzánk belülről,amit már mondtam is csak te nem jól tudod.

    "Miért gondolod, hogy Isten igéjén kívül szükség van a te fals írásmagyarázataidra? "
    1.Azért, mert Jézus ezt parancsolta,hogy hirdessük az örömhírét,és azt,hogy elközelített Isten országa ... Csak addig gondolod fals- nak ameddig az ismereted hiánya miatt a hazugság atyjától a falak amelyek emeltettek az Ige ismerete ellen az elmédben,azokat az Igazság le fogja rombolni.
    Mindenki így van ezzel,nincs ezzel semmi gond. Kell az ismeret.
    2.:
    Róm 8:19 Mert a teremtett világ sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését

    "Közöttük és nem bennük egyébként az Írás szerint."
    Ján 14:16 - 14:17

    16 És én kérem az Atyát, és más vigasztalót ad nektek, hogy veletek maradjon mindörökké.
    17 Az igazságnak ama Lelkét: akit a világ be nem fogadhat, mert nem látja őt és nem ismeri őt; de ti ismeritek őt, mert nálatok lakik, és bennetek marad.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #26129 üzenetére

    Ha arról lenne szó, hogy hiteles és igaz-e a Korán, szerinted megfelelő válasz lenne egy idézet a Koránból?

    Értem, hogy Isten a szívünket nézi, mert abból mutatkozik meg, hogy őszinték vagyunk-e.
    De ez nem válasz arra, hogy ha ésszel szeretnénk bizonyságot találni, azt Isten miért nem támogatja?
    Van szerinted más is az életben amire azt mondhatjuk szívünk szerint igaz, de észszerűen nem, de ettől a valóságban igaz?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26136 üzenetére

    "Ha arról lenne szó, hogy hiteles és igaz-e a Korán, szerinted megfelelő válasz lenne egy idézet a Koránból?"
    Olvastad a koránt? Te elhiszed azt,amit abban olvastál?

    "Értem, hogy Isten a szívünket nézi, mert abból mutatkozik meg, hogy őszinték vagyunk-e.
    De ez nem válasz arra, hogy ha ésszel szeretnénk bizonyságot találni, azt Isten miért nem támogatja?"
    Ha az elmédet vizsgálná az Isten akkor nem lenne szükség hitre,igaz?
    Márpedig hitből van üdvösségetek kegyelem által.
    Találhatsz ésszel és szívvel,de véleményem szerint magában csak észérvekkel nem.
    Nem hiába teremtette az Isten az embert olyannak amilyen.

    "Van szerinted más is az életben amire azt mondhatjuk szívünk szerint igaz, de észszerűen nem, de ettől a valóságban igaz?"
    Az Isten kegyelme és sok minden más is az Igében is ilyen. Az emberi elmének szinte felfoghatatlan,elhinni minden újjászülött el tudja,és igaz.
    Ha az életben való hétköznapi dolgokra gondolsz,akkor arra azt mondom,hogy lehetséges.

    Én is kérdeznék valamit.
    Véleményed szerint mi a hit? Mások is válaszolhatnak,szívesen venném. A ti szavaitokkal mondjátok el,legyetek szívesek és amit ti gondoltok a hitről,hogyan határoznátok meg?

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Anfänger #26135 üzenetére

    Akkor sajnos félreértettem, hogy legalább ezt elfogadod a Bibliából :(

    "Nem gondolod?"
    Nem gondolom. Ahogy egy Júdás miatt se ítélem el a másik 11 apostolt. Nem gondolod?
    Jézus megmondta, hogy a búza közt konkoly is fog nőni, majd az aratár ura kiválogatja, nem az én dolgom ezzel foglalkozni.

    "Tudsz ilyenről? Ha igen,légyszíves oszd meg velem."
    Igen, manapság is történnek csodák, pl. Eucharisztikus csodák, de gyógyulások is, lásd Lurdes.

    "Mindenki így van ezzel,nincs ezzel semmi gond. Kell az ismeret."
    Pontosan, csak a különbség az, hogy a te látásod homályosítja el a gőg, a hazugság atyja a te elmédben emel falakat, amivel elválaszt a Krisztus által Péteren alapított egyetlen Egyháztól, így pedig Krisztustól is, mivel az Egyház az Ő titokzatos teste.

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26138 üzenetére

    "Igen, manapság is történnek csodák, pl. Eucharisztikus csodák, de gyógyulások is, lásd Lurdes."
    Elmondanál egyet a közvetlen környezetedből,vagy egy olyaz,ami rajtad keresztül történt?

    "Pontosan, csak a különbség az, hogy a te látásod homályosítja el a gőg, a hazugság atyja a te elmédben emel falakat, amivel elválaszt a Krisztus által Péteren alapított egyetlen Egyháztól, így pedig Krisztustól is, mivel az Egyház az Ő titokzatos teste."
    Fejtsd ki kérlek,hogy miért bízta Isten az emberre az egyházat,amikor egy édenkertben lévő fát sem lehetett rájuk bízni az emberi természet miatt? Egyébként,ez csak Péterre vonatkozott?
    Akire pár perccel később Jézus azt mondta,hogy :
    Máté 16:23
    23 Ő (Jézus ) pedig megfordulván, monda Péternek: Távozz tőlem Sátán; bántásomra vagy nekem; mert nem gondolsz az Isten dolgaira, hanem az emberi dolgokra."
    Szerinted miért kellett egy emberre bíznia ezt Jézusnak? Szerinted megmaradt az az egyház olyannak,amilyennek megalapította Péter?

    Apcs 20:28 - 20:30

    "28 Viseljetek gondot azért magatokra és az egész nyájra, melyben a Szent Lélek titeket vigyázókká tett, az Isten anyaszentegyházának legeltetésére, melyet tulajdon vérével szerzett.
    29 Mert én tudom azt, hogy az én eltávozásom után jőnek ti közétek gonosz farkasok, kik nem kedveznek a nyájnak.
    30 Sőt ti magatok közül is támadnak férfiak, kik fonák dolgokat beszélnek, hogy a tanítványokat maguk után vonják."
    Tehát,szerinted 2000 éve olyan az egyház,amilyenre Péter felépítette? Amilyet Jézus szeretett volna?
    A csecsemő keresztelés is fura,mert nem egyezik az Igei keresztelkedéssel.
    Azt mondja az Ige,hogy higgyetek és keresztelkedjetek meg a bűneitek bocsánatára.
    Nos aligha hiszem,hogy egy pár hónapos vagy 1-2 éves gyermeknek meg lenne az ismerete,hogy miben kell ehhez hinnie,hogy bemerítzzen Jézus Krisztus nevében.

    Ha csak ebből indulunk ki,már nem az Ige szerinti, tehát felhígult,ahogyan azt Pál is mondta

    Egyébként,ha Péter alapította ezt az egyházat,akkor hogy hogy nem láthatók azok a csodadolgok,ami Péternél történt,hogy az árnyéka meggyógyította a betegeket?
    Írd meg,hogy milyen csodákról beszélsz ,én még nem hallottam az eucharisztikus csodákról.
    Gyermek koromban is kérdezgettem a papokat,amikor elsőáldozás és bérmálkozás előkészítőre jártunk, hogy tud- e abban a városban olyanról,hogy csodás gyògyulás történt valakivel,a templomban,vagy volt- e olyan,hogy a papok imádkoztak betegekért és az meggyógyult. Azt mondta a katolikus pap,hogy sajnos nem látott ilyet.
    Ezért kérlek,mesélj egyet,ha ismersz ilyen történetet.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #26137 üzenetére

    Ha olvasnám, valószínűleg nem hinném el (ezt idézetek és magyarázatok alapján mondom).
    De a Bibliát se. Ahhoz valami könyvön kívüli kellene.

    A hited azért kérdezem, mert tapasztalatom szerint "szívvel" könnyen hisznek az emberek nem igaz dolgokban.
    Pl. hihetem hogy más bolygókon van intelligens élet, mégsem mondhatom hogy ez igaz amíg nincs rá bizonyíték.
    Ezzel meg is válaszolnám a te kérdésed:
    Szerintem ez a fajta vallásos hit, amiről beszélsz akkor fordul elő, amikor nagyon vágynak valamire az emberek. De igazából nincs jó okuk azt gondolni hogy a valóságban igaz.
    Ami valóban igaz, az nem attól függ, hogy mit szeretnénk.

    [ Szerkesztve ]

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26140 üzenetére

    "Ami valóban igaz, az nem attól függ, hogy mit szeretnénk."
    Pontosan így van.
    Az Isten Igazsága örök és mindenkor megáll a mennyben.
    Ha nem olvasod,nehéz is lenne elhinni.
    Viszont nem válaszoltál arra,hogy szerinted mi a hit.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26140 üzenetére

    "De igazából nincs jó okuk azt gondolni hogy a valóságban igaz."
    Ezzel azt mondod,hogy te csak azt hiszed el igaznak,amit látsz,vagy amiről te magad megbizonyosodtál.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #26142 üzenetére

    "...amiről te magad megbizonyosodtál."
    Nagyon fura lenne, ha te nem így tennél...
    Te eldöntöd mi lesz igaz, és az úgy is van?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #26143 üzenetére

    "Nagyon fura lenne, ha te nem így tennél".
    Pedig nagyon nem. A hit nem ez. Aki hisz Istenben,az nem a láthatókra néz.
    Te nem hiszel,azt gondolom,ezért te kifejezetten az érzékszerveidre támaszkodsz.

    Én pedig megújítom az elmém gondolkodását Igeire.
    Én eldöntöttem,hogy elhiszem mindazt,amit az Igében olvasok.Ezért kezdem látni eredményét is Isten szavának.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    Márk 16:15 És monda nekik: Elmenvén e széles világra, hirdessétek az evangéliumot minden teremtésnek.
    Aki hiszen és megkeresztelkedik, üdvözül; aki pedig nem hiszen, elkárhozik.Azokat pedig, akik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak.
    Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nekik: betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak.

    Luk 10:19 Íme adok nektek hatalmat, hogy a kígyókon és skorpiókon tapodjatok, és az ellenségnek minden erején; és semmi nem árthat nektek. De azon ne örüljetek, hogy a lelkek nektek engednek; hanem inkább azon örüljetek, hogy a ti neveitek fel vannak írva a mennyben.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Anfänger #26144 üzenetére

    "Aki hisz Istenben,az nem a láthatókra néz."

    Mint aki pszichózsban szenved? :B Az ilyen szubjektív érzékelésre épített igazságrendszer alapjaiban hibás. Abból indul ki, hogy az adott érzék csalhatatlan. De játszunk el a gondolattal, hogy a "szív" valóban egy érzékszerv, ahogy azt korábban felvetetted. Mi okod azt feltételezni, hogy csalhatatlan?

    Csak úgy hasra ütve: Ha lenne egy ilyen "csalhatatlan szívünk", akkor mások nem tudnának kihasználni minket. A csalhatatlan szív tudná, hogy valóban szeretnek e minket. De biztos vagyok benne, hogy más is tud mondani példát az életéből. És abban is biztos vagyok, hogy az ilyen sztorikban mindig ott vannak a barátok, ismerősök, akik próbálták felnyitni az ember szemét. Hasztalanul, mert ő inkább a szívére hallgatott.

    [ Szerkesztve ]

    Redmi Note 9 Pro

  • Anfänger

    őstag

    válasz BE4GLE #26147 üzenetére

    "Mint aki pszichózsban szenved? :B Az ilyen szubjektív érzékelésre épített igazságrendszer alapjaiban hibás. Abból indul ki, hogy az adott érzék csalhatatlan."

    Mint aki újjászületett és hisz. Miért mondanak olyat,hogy " úgy hiszem"...
    "Vagy hiszem,ha látom".
    Mert az érzékszerveinken kívül van hitünk,csak sok emberben nem erősödött még meg.

    Én egy szóval nem mondtam,hogy a szívünk csalhatatlan! Pont yhogy csalárd a szív. De ha például te magad mindíg megcsalod a szívedet hazugságokkal,és gonosz dolgokkal,akkor nem fog együtt működni veled amikor próbálsz az Ige szerint járni. Mondok egy példát is,így talán érthetőbb :
    Valaki elmeséli neked a gondjait,problémáit,például,el kell hagynia az albérletét,mert nagyon megemelkedtek az árak,és keres olcsóbbat,hogy ne kelljen onnan hazautaznia és 200 km-ről járnia az egyetemre / dolgozni,
    te pedig megígéred, hogy megkérdezed az ismerőseidet és szétnézel az interneten ,hátha találsz valami olcsóbb albérletet számára. De ezután sem a barátaidat nem kérdezed meg,sem az interneten nem keresel neki albérletet,és sehogy nem segítesz neki.
    Ezzel a szíved tisztában lesz,a lelked és szellemed is. Ezt értette " megcsalni a szívet" alatt. Így mégha keresztény is vagy és hited is van,hiába imádkozol,ha fáj valamid vagy beteg vagy,magy eséllyel nem fog megtörténni a gyógyulásod.Pedig már ki van fizetve. Már a tiéd,csak nem tudod átvenni.

    Jer 17:9 - 17:10

    "9 Csalárdabb a szív mindennél, és gonosz az; kicsoda ismerhetné azt?
    10 Én, az Úr vagyok az, aki a szívet fürkészem és a veséket vizsgálom, hogy megfizessek kinek-kinek az ő utai szerint és cselekedeteinek gyümölcse szerint."

    Péld 17:20
    "Az elfordult szívű ember nem nyerhet jót, és aki az ő nyelvével gonosz, esik nyomorúságba."

    Márk 4:18 - 4:19

    "A tövisek közé vetettek pedig azok, akik az igét hallják,
    19 De a világi gondok és a gazdagság csalárdsága és egyéb dolgok kívánsága közbejővén, elfojtják az igét, és gyümölcstelen lesz."

    Péld 4:23
    Minden féltett dolognál jobban őrizd meg szívedet, mert abból indul ki [minden] élet.

    Ezért is kérdeztem,hogy tudjátok- e,hogy mi a hit. De senki nem válaszolt.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Anfänger #26139 üzenetére

    Őszintén megmondom, fogalmam sincs, hogy történt-e csoda rajtam keresztül. Sőt ez engem a legkisebb mértékben se érdekel. Mindig meglep és szerintem gyenge hitről tanúskodik, amikor egyesek folyamatosan ezeket a csodákat hajkurásszák. A hitben erős embereknek nincs szüksége csodákra. Jézus is gyakran azért tett csodákat, hogy a hitben gyengék higgyenek. Neked még hitben van hova fejlődni...

    Mondok egy példát. Ha xy ember beteg, legyen covidos, imádkozik érte egymástól függetlenül 5 barátja, sőt a beteg is magáért. A beteg meggyógyul 2 hét múlva. Most melyik barátja verheti a mellét, hogy rajta keresztül csoda történt? Mi van, ha akkor is meggyógyul, ha nem imádkozik érte senki, mert egyszerűen rajta ilyen volt a betegség lefolyása? Mi van, ha egyik barátja hindu és Krisnához imádkozik érte?

    "Fejtsd ki kérlek,hogy miért bízta Isten az emberre az egyházat,amikor egy édenkertben lévő fát sem lehetett rájuk bízni az emberi természet miatt?"
    Ez már az istenkáromlás határán van. Hogy jössz ahhoz, hogy Isten tetteit bíráld, vagy e miatt kérdőre vond? Isten már az ember teremtése előtt tudta, hogy teremtménye esendő lesz, úrrá lesz rajta a bűn, de ennek ellenére jónak látta és megalkotta, sőt még azt a fát is az emberre bízta. Ha Krisztus úgy látta jónak, hogy egy esendő emberre alapozza az Egyházat, akkor szintén így tette jól. Én nem leszek a "vádló", aki Istennek szegezi a kérdést, hogy miért tette.

    "Tehát,szerinted 2000 éve olyan az egyház,amilyenre Péter felépítette? Amilyet Jézus szeretett volna?"
    Igen. Az Egyház 2000 éve ugyanazt tanítja, közben pedig megismertette Istent az egész világgal.

    "A csecsemő keresztelés is fura,mert nem egyezik az Igei keresztelkedéssel."
    Miért fura? Jézus nem azt mondta, hogy engedjék hozzá a gyermekeket? Sose értettem, hogy magukat kereszténynek nevezők miért akarják foggal körömmel akadályozni, hogy a gyermekek Isten gyermekeivé váljanak a keresztség által. A Biblia sehol se tiltja a gyermekek keresztelését (ilyet eddig senki se tudott idézni), sőt azt olvashatjuk benne, hogy az apostolok a megtérők egész háza népét megkeresztelték. Nem tudom elhinni, hogy egyik házban se voltak gyerekek a több említett példa közül.

    "Egyébként,ha Péter alapította ezt az egyházat"
    Honnan szeded ezt a hülyeséget? Ilyet senki se írt.

    "Írd meg,hogy milyen csodákról beszélsz ,én még nem hallottam az eucharisztikus csodákról."
    Elég lett volna rákeresni a google-ben. De akkor megteszem helyetted.
    Négy megmagyarázhatatlan Eucharisztikus csoda – 777 (777blog.hu)
    Eucharisztikus csoda egy magyar faluban | Eucharisztikus Kongresszus - IEC2020
    MIRACOLI EUCARISTICI - Mostra Internazionale Ideata e Realizzata da Carlo Acutis e Nicola Gori

    Írtad:
    "az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak.
    Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nekik: betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak"
    Sikerült már születésétől fogva vakot meggyógyítanod? Ittál már halálos mérget, s minden baj nélkül túlélted? Azt tudom, hogy sokan hablatyolnak és gúnyolják azt nyelveken szólásnak, de hasonlót tudtál már, mint Péter apostol pünkösdkor, hogy mindenki saját nyelvén ért téged?

  • MageRG

    addikt

    válasz Anfänger #26144 üzenetére

    De akkor is megbizonyosodtál valahogy. Azzal, hogy úgy gondolod Isten szólt hozzád.
    Megbizonyosodni nemcsak érzékek alapján lehet.Többféle módszer van.
    De egy biztos: valahogy el kellene dönteni a végén hogy mennyire jó a módszerünk.
    Te hogy tudod ezt eldönteni?

    "Én eldöntöttem,hogy elhiszem mindazt,amit az Igében olvasok."
    Ez eléggé úgy hangzik, hogy "nekem ez tetszik, tehát szerintem igaz".

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés