Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz Attila2011 #19306 üzenetére

    ...na szóval:
    most elegánsan lépjünk rúl azon, hogy pl a már emlegetett etalon károliban sem volt még se sirák fia könyve, se makkabeusok könyve, se vmiféle különítélet
    (kkhhhBizonyságotteszekpedigmindenkinekakiekönyvprófétálásánakbeszédeithallja HogyhavalakiezekhezhozzáteszekönyvbenmegírtcsapásokatvetiIstenarra hhmmmm-khhm) :)
    megkerestem az általad említett idézeteket
    és hát...végül is ezt is ki lehet hallani belőlük, hogy már rögtön a halálunkkor megítéltetünk
    (és akkor máris mehetnénk is ugye a mennybe/pokolba...ami viszont még ezekben az idézetekben sem szerepel
    csak a megítélésükről, "irigylésükről", ilyesmikről van bennük szó
    amik viszont akár képletesen értendők is lehetnének)
    de én továbbra is emlékeztetnék arra, hogy "Ámde Krisztus feltámadott a halottak közül, zsengéjök lőn azoknak, kik elaludtak."
    nagyon megalapozatlan lenne ha azt mondanám, hogy az én olvasatomban ez azt jelenti: ő lesz/volt közülük az első?
    vagyis hogy ő előtte SENKI nem léphetett be a mennybe/támadhatott fel az örök életre?
    tudom vannak feltámadások már az ószöviben is
    de azok az emberek még újra meghaltak, ők még nem az örök életre támadtak fel, mint Jézus
    ...vagy netán úgy képzeljem el, hogy ezek a Jézus előtt "különítélet" által mennybe kerülők is meghallhatnak még??
    mert sztem ez se lenne kisebb képzavar
    de úgy egyébként is:
    1. ha isten már úgyis megítélt mindenkit, akkor Jézusnak miért kellene még egyszer?
    de még inkább:
    2. ELEVE hogy kerülhetett volna bárki is a mennybe (és akkor a pokolba is) még MIELŐTT Jézus megváltott volna bennünket???

    "Valóban az áll a Hiszekegyben, hogy "alászállt a poklokra", hogy elvigye a megváltás örömhírét az ott lévő igazaknak."
    ezt erre alapozzátok?:
    "A melyben elmenvén, a tömlöczben lévő lelkeknek is prédikált,
    A melyek engedetlenek voltak egykor, mikor egyszer várt az Isten béketűrése a Noé napjaiban"
    ha igen, akkor:
    1. a BIBLIA itt nem poklot említ...
    2. ezexerint kizárólag az özönvízben elpusztult emberek kerültek volna már "előre" a pokolba??
    3. a fentiekből is következően sztem akkor már inkább a bukott angyalokhoz szállhatott volna alá prédikálni
    (mivel arra ugye nincs semmi utalás, hogy ők is meghalnának ha engedetlenné válnának
    tehát RÓLUK ésszerűbb lenne azt feltételezni, hogy vhová bezárva kellett/kellene ma is "tárolnia" őket istennek, mint az egyelőre úgyis meghalt emberekről)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák