Új hozzászólás Aktív témák

  • MongooseNX71

    csendes tag

    Sziasztok.
    Ismét én vagyok és ismét a nem túl régi Sega DramCast pakk eladása miatti bonyodalmak miatt írok. Hogy felelevenítsem az eddigieket:

    "Problémám merült fel zoombee nevű felhasználó társunkkal.
    A történet apropója egy komplett SEGA DREAMCAST pakk, amit 35000 forintért vásárolt meg, 05.16 -án.
    A csomag tartalmazott egy tökéletesen mülködő és egy hibás (hírdetésben jelzett) gépet, tartozékokat és játékszoftvereket.
    Konkrétan az adás-vételnél nem volt jelen, mivel nem tudtunk egyeztetni időpontot. Ám megoldotta, hogy egy rokona átveszi, természetesen kipróbálást követően. A gép perfektül mülködött, és a huszonegyből általa véletlenszerűen kiválasztott három darab kipróbált eredeti játékszoftver is.
    Én a gépre illetve a gyári alapcsomagra (kábelek, irányító, memóriakártya) vállaltam garanciát, vagyis hogy hibátlanúl mülködik. A próba idején felhívta az illetőt, aki átvette-kipróbálta a holmit. Kérte bediktálni az átvett lemezek címeit, mit hoztam el. Az előre megbeszélt 25 darabból 21 darab volt ott. Említettem, hogy a többit következő jövetelemkor elhozom, mert otthon valamerre elkeveredett. Amúgy is jönnöm kellett volna még hozzá, mert a hírdetésben szerepelt még rengeteg sajtó-anyag,újság,magazin, amit egyszerűen nem is tudtam elhozni mert fizikálisan képtelenség lett volna. (Távolsági busszal, egy nagy bőröndben + teli hátizsákban vittem Bp-re Székesfehérvárról). De ez miatt már előzőleg hívtam, nem volt kifogása ellene.
    A probléma ott kezdődött, hogy másnap kipróbálta az összes játékszoftvert és 4db nem műlködött valamint összességében keveselte a szoftverek számát. (21db volt ott +5 db maradt nálam, amit vittem volna még neki a magazinokkal együtt 2-3 héten bellül)
    Valamint inkorrektnek tartotta azt, hogy az adásvétel lezajlása előtt 2 nappal átjavítottam a szoftverek számát. Ennek oka az volt, hogy alapból 35db volt, de eladtam külön néhányat (ez a kommenteknél szerepelt) és akkor nem javítottam, csak az adásvétel előtti napokban De hangsúlyozom,előre már ő tudott róla, ez nem az adás-vételkor derült ki.
    Viszont most vissza akarja boltolni a dolgot, gyak. mindent visszaad én pedig visszafizetném neki a pénzét.
    Hivatkozik a 3 napon bellüli üzlettől való elállásnak a lehetőségére. Én ilyent sem szóba sem írásba nem adtam és nem hinném, hogy ami mülködik a Média Markt-ban, az a használt cikkek internetes apróhírdetéseire is érvényes volna."

    Szóval ez történt annó. Aztán végül bevállaltam, visszaveszem az egész cuccot és visszaadom a pénzét. Megbeszéltük a helyet, időpontot (Május 28. 17:00, Székesfehérváron, a lakásomon). Eljött, de előtte kérte, mégis készítsem ki a múltkor hozzá el nem vitt holmikat. Megnézi és lehet, hogy elhozza és nem kell visszacsinálni a boltolást. Sokat nem is gondolkodott, felnyalábolta a holmit és angolosan távozott.
    Ezzel -azt hittem- végre lezárult a történet, mindenki megnyugodott, béke van.
    Erre tegnap (Június 6-án délután) küldött egy privát üzenetet.
    Abban az állt, hogy a tökéletesen mülködő gép szét van "gányolva", köze nincs a makulátlan állapothoz (ahogyan én hírdettem). Ezért NEGATÍV értékelést ad.
    Nos: a gép nem egy új darab, ezt ő is tudta. Több éves, használva lett, de javítva SOHA.
    Már én is használtan vettem, kb. 4 éve, de soha nem bontottam meg. Nem tudom, előző gazdája mit csinált vele vagy mit nem. Én arra vállaltam garanciát, hogy tökéletesen mülködik. Ez így is volt. Sam zajt nem adott ki magából, sem nem melegedett.
    A lemezeket (eredeti és biztonsági másolatot) elsőre és hibátlanúl olvasta minden esetben. Nem mondtam, hogy a gép BELSEJE esztétikailag milyen, mert nem tudtam.
    Ezért erre nem vállalhatok semmilyen garanciát. Ismétle, a gép TÖKÉLETESEN mülködött, majdnem egy hónapja nála van. Most merült fel vele problémája, gondolom elkezdte szétszedni és talált benne olyan dolgot, ami nem tetszik neki. (por vagy átkábelezés vagy mittudomén micsoda ???)
    Nagyon sajnálom, de panaszt teszek az illető ellen.
    Erőszakos, zaklató, kötözködő stílusú. Nem ide való az olyan, aki a használt holmik eladóitól vadonatúj, karcmentes, gyári állapotot vár el. Mégis hogyan képzeli ezt ??
    Végtelenül felháborodott minden egyes kis problémája miatt.
    Azt ilyen hiszi, a világ fekete és fehér. JAvaslom minimum egy figyelmeztetést küldeni a számára!
    Köszönöm hogy elolvastatok és véleményezitek pár szó erejéig az esetet.
    Üdvözlettel !

    PSN ID: zoli72HUNGRANA, Wii Friend Code: 5122-4521-1697-5898, 3DS Friend Code: 3093-7152-7524. Ha felveszel valamelyikre, dob privát üzit !!!

Új hozzászólás Aktív témák