Új hozzászólás Aktív témák

  • Gondics

    csendes tag

    válasz 4Grider #82416 üzenetére

    Én is a kertet fedtem le acess point-ban. 16 ezerért vettem egy Nanostation loco m2 cuccot, amit Cat 5e kábellal kötöttem a Connect Boxra. Padláson hátravitte a hátsó falra, ami a kertre néz. Beállítottam és szépen lefed kb. 60m sugarú területet. Ha távolabbra kellene eljutattni a jelet, akkor ebből kell még egy loco m2. A kettő felszerelt eszköz között lehet átlőni a jelet, a leírása szerint +5km távolságig. Eznem lett tesztelve. Másik dolog, hogy installkor be kell "csapni" az eszközt! Magyarra állítva 12 dB teljesítményre áll be amit nem lehet feljebb állítani. (assze a magyar jogszabály miatt van ez) A készülék viszont 23 dB-s. Csak annyit kell tenni, hoyg USA-ra állítom és meg is kapom a maximális 23 dB-t. Wifi jelszint mérésnél kb a duplája lesz a lefedettség :) Utólag bánom, hogy vehettem volna a loco m5-öt, mert ez a loco m2 csak 2.4 ghz-en dolgozik, de végül is 35-50 Mbit/s stabil sebességet produkál, ami bővel elég egy FullHD videóhoz is, nyáron, kertben, bográcsozás mellé hangulat javítónak :D
    Ha valaki ebben gondolkodik, tudok segíteni.

Új hozzászólás Aktív témák