Új hozzászólás Aktív témák

  • namenlos

    tag

    Sziasztok,

    TP-Link TL-WR1043ND-t váltottam ki egy TP-Link Archer AX23 AX1800-zal. Sajnos az előbbi wifi-je megadta magát, folyamatosan lekapcsolt, reset után se lehetett tartós működésre bírni. Viszonylag sok okoseszköz kapcsolódott rá: Sonoff dugajok, relék, izzók és villanykapcsolók. Kb. 10-12 db. Routerváltást követően, azonos SSID és jelszó páros beállítása mellett ezen eszközök kb. fele tudott az új Wifi-re felcsatlakozni, a többit semmilyen módon nem tudom visszavarázsolni. Az érintett okoseszközökön szintén próbálkoztam gyári visszaállításokkal, újratelepítéssel, új SSID megadással (szigorúan 2,4 GHz-en), de semmi. Ami érdekes, hogy pl. van két ugyanolyan villanykapcsolóm, az egyik felmegy, a másik nem. (Ha mobilból csinálok hotspotot, arra feljelentkezik minden eszköz.) Sem a régin, sem az új routeren nem voltak speciális beállítások (pl. fix IP címek), így már ötletem sincs mi lehet a baj - viszont eléggé "elbutult" a lakás emiatt. Gondolkozom azon is, hogy visszaviszem az új routert és választok más márkát, hátha azzal mennének. Előtte azonban még szeretnék próbálkozni, hátha van valami ötlet, mert én csak felhasználói szinten értek hozzá.

Új hozzászólás Aktív témák