Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Dare2Live #8132 üzenetére

    De igen, az alsó hangon plusz 1.2 misi lett volna azonos felszereltséggel.

    A matek azért lényeges, mert ezzel próbáltam megálljt parancsolni magamnak, hogy irreális szintre lépjek hitel terén. :D
    Ha úgy lett volna, a végén Camry-be ülök... :DDD

    Én úgy számoltam, hogy kb. 2 literes fogyasztáskülönbség, évi 20e km, és így 5 év / 100 000 km alatt hozza vissza a felárát. Az cirka 2000 liter üzemanyag, 400 forinttal számolva 800 000 forint-al vagyok beljebb. Igen, az autó is többet ér még mindig, de ez még kevés lett volna az üdvösséghez. Még ha 500 forintos átlagos benzinárral számolok (az az optimista énem...), akkor is csak 1 misi, tehát megtérülésről még ilyen esetben sem beszélhetünk. Ahhoz 600 forintos átlagos benzinár kellene.

    Ezzel nyugtattam meg magam... :P

    Amíg a városiban araszolva nem kezd el hiányozni az automata váltó... :DDD

    Az ember kompromisszumokat vállal minden döntésnél, de vannak, akik nehezen törődnek bele utólag a vállalt döntéseikbe. Na én is ilyen vagyok... :D

    szerk: 130nál egy 10km/hs difi meg elég sokat dob. 130helyett 150 yarisnál majdnem +2l

    Ezért fontos a hibrid-pszichológia. A sima benzinesnél is folyamatosan mindenhol látod a fogyasztást, a gázpedál alatt gumipogácsa van itt is kb. 70%-os állásnál, hogy jelezzék: "biztos ennyire szeretnél pazarolni?". :)

    Lehet megerőszakolom magam, és majd beállok 120km/h-s átlagra én is. Csak hogy elmondhassam, jobban fogyasztok... :D

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák