Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz junior19 #6172 üzenetére

    "Nem értünk egyet, de nincs ezzel semmi baj."

    Valóban nincsen. :N

    "Kíváncsi lennék rá, mi számodra egy normális teszt egy áruházban."

    Nyilván az, amit a lehetőségek engednek. USB-n viszem magammal a teszttartalmakat, beállítom a tévét, és "nyaggatom" az összes tesztképpel, és videóval. Egyszer még egy sötét leplet is vittem magammal, hogy a fekete uniformitás tesztnél jól lássam, hogy felhős-e a panel. :)

    Tisztában vagyok azzal, hogy mindez nem ér fel az otthoni teszteléshez, de aki ért hozzá, azért sok érdemi következtetést le tud vonni a kiállított készülék kapcsán.

    [..]addig cserélgeted, amíg egy jót nem kapsz?"

    Nem. Ha tetszik a kiállított darab, elhozom azt.

    A legutóbbi két SONY tévémet így vásároltam. :K Kiváló, bevilágítástól mentes példányok.

    Egyébként is a hagyományos vásárlást preferálom sok esetben. Konzervatív vagyok ilyen téren. Szeretem az üzletek hangulatát, elbeszélgetni az eladókkal (esetleg pár másik vásárlóval, aki szintén az általam kiszemelt tévéket nézegeti)... Teljesen más ez.

    Persze értelek... ennek az egész áruházi tesztelésnek alapjaiban vetett véget a Covid. Jó két éve én sem jártam sem a Media Markt-ban, sem az Euronics-ban ilyen céllal. Sőt, egyáltalán.

    Így abszolút megértem, hogy az internetes vásárlás, és esetleg elállás (ha nem jó a panel, nem tetszik a végeredmény) az opcionális megoldás a felhasználók zömének.

    Mert amit írtál is... az internetes tesztek eredménye egy dolog, és még az is, hogy egy-egy kiállított darab mit produkál.

    A dobozban található példányoknál mindig ott a "panel-lottó" szerepe, amely "Damoklész kardjaként" lebeg a szerencsétlen televízió vásárlók feje felett.

    És bizony - bár abszolút nem vagyok híve a különféle "összeesküvés elméleteknek" - én is kezdek hinni abban, hogy a magyar piacra gyengébb minőségű termékek (nem csak tévék) jutnak, mint a csehekhez, a lengyelekhez, vagy Szlovéniába.

    Megjegyzem... én is jártam úgy, hogy egy általam tesztelt tévét szívből ajánlottam. Három fórumtársnak is.

    Kettő megköszönte, remek darabokat fogott ki, és megelégedettséggel használja. A harmadik viszont a fórumon is leírta, hogy finoman szólva sem elégedett. (Felhős panelt fogott ki.)

    Én pedig nagyon hülyén éreztem magamat utána. Hát így...

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák