Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz hackeeeee #24247 üzenetére

    Egyben válaszolok, ha nem bánod.

    Az "arányosságról":

    Nézzük mit kínál ezen a technológián a konkurencia. UPC-nél is 120/10 a teteje, csakhogy a lassabb csomagokban meg még durvább az aránytalanság, mint a T-nél. DIGI-t felejtsd el, cherry picking szolgáltatókkal nem foglalkozunk. Mjad ha lesz másfél milliós ügyfélköre, és és BAZ meg Szabolcs megyében a cigányputirban is lesz hálózata, mint a T-nek, majd akkor hasonlítjuk össze.

    Korábbi hozzászólásomban leírtam az okokat, de akkor most mégegyszer:

    1. A technológia uplink limites, méghozzá nagyon.
    2. Szabványban sokkal kisebb uplink van meghatározva felfelé irányra, mint lefelé.
    3. A hálózatba is sokkal könnyebb és olcsóbb lefelé kapacitást betolni, mint felfelé kapacitást.
    4. Ezen ugya a DOCSIS3 segít valamelyest, de mivel újabb sávok kitakarítására, és erősítő+diplexer cserére van szükség a port bővítésen, szegmentáláson túl, hosszadalmas és költséges az uplink kapacitás bővítése. De ettől függetlenül dolgoznak a témán a UPC-nél és a T-nél is. UPC-nél talán már készen is van a 0-85MHz kipucolása, és az ehhez szükséges fejlesztés.

    "hogy "elmondhassuk, hogy mi is átléptük a 100Mb/s-t?" "

    Pontosan ez a lényeg. Az előfizetők 3%-a sem fog erre előfizetni, még ha lesz akkor sem, szóval ez marketing.

    "Az meg, hogy milyen területre milyen csomagot adnak el, azt ne kezdjük el feszegetni"

    Minden létező szolgáltatónál vannak olyan részek, ahol túlvállalja magát a cég. UPC-nél, DIGI-nél is láttam már csúcsban torlódó helyeket...

    "A többi "nagyobb" szolgáltató ezt képes volt megoldani"

    Nem volt képes, a DIGI meg az Invitel nem tartozik a többi "nagyobb szolgáltató" közé a lófasz méretű lefedettségi területükkel. A két nagy a UPC, meg a T, és a UPC-nél mint írtam nagyobb az aránytalanság, pedig sokkal jobb a DOCSIS hálózatuk, mint a T-nek.

    "Itt mondom azt, hogy az Invitel-nek, és a Digi-nek volt esze, hogy elkezdett FTTH-ra fejleszteni.."

    Ugyanaz a mantra. Az emberek 99%-ánál semmilyen telko szolgáltatás nem lenne, ha a DIGI meg az Invitel FTTH-jára várnának. Értsd már meg, hogy több nagyságrend a különbség a T meg ezek között. Nálam a II. kerületben nincs más csak a T vidékről nem is beszélve. Ezeken a helyeken nem lehet gazdaságosan FTTH-zni. NMHH-s jelentést nézd meg: ügyfelek 99%-a ADSL és kábelnet között oszlik meg, és nem azért mert nem szeretnének FTTH-t, hanem azért mert nincs.

    Kicsit jobban kéne ismerni a magyar internetes piacot, mielőtt ilyeneket leírsz. Én nagyon örülök az ED3-nak, mert most 3.400-at fizetek 25/5-ért, előtte meg a 12/1-es DSL-ért fizettem 4.800-at és nem is volt más választásom. És rengeteg ember van ezzel így.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák