Hirdetés
- Gépész 3D tervezőrendszerek
- SUSE Linux
- Linux kezdőknek
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Aliexpress tapasztalatok
- Opera böngésző
- Nem az olcsó elektromos autót hozza el az olcsó lítium, hanem a nagyobb profitot
- Mozilla Firefox
- Álláskeresés, interjú, önéletrajz
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
Új hozzászólás Aktív témák
-
dabadab
titán
Az USA Irakkal és Afganisztánnal sem boldogult
Igazából katonailag nagyon is boldogult, a több, mint egymilliós iraki hadsereget nem egészen négy hét alatt nullázta le, Afganisztánban meg nem is volt igazán érdemi katonai ellenállás.
Egyébként tök érdekes, hogy minden ilyen topikban megjelennek a "Kína simán elfoglalja Tajvant" meg a "haldokló nyugat" figurák.
DRM is theft
-
Giovan!
addikt
A near-peer competitor kifejezést az amerikai military industrial complex találta ki hogy a kormányzati költés (ezáltal az ebben érdekelt cégek profitjának) növelését megindokolhassák. Annyira jól csinálták, hogy tényleg rengetegen vannak aki bekajálták, hogy létezik olyan erő a világon ami katonai téren akárcsak meg tudná közelíteni az Egyesült Államokat. Jó eséllyel egyetlen USMC hadosztály egy száll carrier task force-el megtámogatva mindenféle megerőltetés nélkül képes lenne kiverni a kínai inváziós erőket Taiwanról. És ezzel szerencsére tisztában is van minden érdekelt fél.
Speak softly and carry a big stick, you will go far.
-
Scalpel
senior tag
Normandiához hasonlóan az egészet át kell úsztatni illetve reptetni a szoroson... már nincs meglepetés, mint Normandiában volt, hiszen vannak műholdak, radarok. A vízen úszó inváziós erőket a legkönnyebb leszedni... egy hordozó-kötelék irtózatos tűzerőt képvisel ilyen célra... és van nekik 11...
Láttad a képeket, amikor felvonultatták az inváziós erőiket belföldön a parti városokba? Konkrétan mozdulni nem tudtak. Szerinted mennyire jó célpontok, illetve mekkora az áteresztőképessége a partvonaluknak... hint: nem olyan mint a normandiai partvonalé...[ Szerkesztve ]
-
dabadab
titán
Amerikaiak jók amikor sík terepen le kell bombázni valakit
Például a tengerfelszínen vonuló inváziós flottát, aminek több órájába kerül, hogy átkeljen a Tajvani-szoroson (és előtte hetekkel már mindenki tudja, hogy mi készülődik, mert annyi hajót meg csapatot nem lehet se észrevétlenül, se gyorsan összevonni)?
azonkívül nem igazán brillíroznak 1945 óta.
Tudnál erre a "nem brillírozásra" konkrét példát hozni? Mert nekem mondjuk az elmúlt fél évszázdból nem nagyon rémlik olyan, hogy az amerikai seregnek problémát okozott volna, hogy leverjen bárkit is.
És mindez Taiwanért?
Igen, Tajvanért, ami a világgazdaságnak nagyon fontos része és amitt az USA egyébként már 1958-ban is megvédett egy kínai inváziótól.DRM is theft
-
Giovan!
addikt
Mintha nem nagyon lennél tisztában az erőviszonyokkal illetve a képességekkel. Az a pár hadosztály amit képes lenne Kína épségben átjuttatni a szoroson még lehet a tajvani védelem letörésére se lenne elég (ami elég jól szervezett és felszerelt egyébként, ráadásul motivált és a földrajz is neki kedvez), nemhogy egy amerikai tengerészgyalogos hadosztály ellen, amit egy carrier task force támogat.
Egyébként ha a tajvaniak úgy éreznék hogy ez bukó lesz, sanszos hogy inkább felégetnék a chipgyárakat, minthogy az ellenség kezére adják őket. Nem biztos, de nem lehet kizárni a lehetőségét, ahogy annak sem, hogy a harcok során pusztulnának el. Az amerikai beavatkozástól való félelem mellett ez a másik fő oka valószínűleg annak, hogy Tajvant nem merik lerohanni a kínai elvtársak.Speak softly and carry a big stick, you will go far.
Új hozzászólás Aktív témák
it A jelentések szerint már exportlicenceket sem oszt ki az USA, így a Huawei-t lassan minden alkatrésztől elvághatják. A holland és japán exportot is lekorlátozták Kína felé.
Állásajánlatok
Cég: pepris.de
Város: Budapest
Cég: Fluffy Stone Media GmbH
Város: Budapest