Új hozzászólás Aktív témák

  • szumo

    senior tag

    Hoztak egy ThinkCentre-t, hogy nagyon lassú és nem olyan rég rendszer visszaállítást kellett rajta csinálni.
    A körítést nem írom, mert hosszú lenne. De a lényeg, hogy egy felújított gép, amit a lányáéktól kapott karácsonyra, és még eredeti Win7 HP is volt hozzá. Nekilátok, telepíteni, megy fel az sp1 aztán egyszer csak a gép újraindul és onnantól a bios betöltésekor, egy diagnosztika ugrik elém, ami a hardware elemeket teszteli, a win, meg soha többet nem elérhető, mert a normál indításra újraindul a gép, a rendszer visszaállításra pedig befagy.
    Na utszu neki, doboz nyit, (sajnos nem egy guinness doboza) vinyó kipattint, kezem hozzáért az északi hűtő bordájához, ami megégetett. Nézem a video chip bordáját, az is hasonlóan forró. Újrapasztáztam mindent, a csonttá száradt proci pasztáját is lecseréltem, majd miután 40 perc alatt az északi híról is le tudtam a hűtést venni azt is.
    Tanulság, a felújított gép nagyon szépen ki volt takarítva, de tényleg, csak már az újrapasztázásra nem maradt idő/energia/paszta.
    Nálam ez volt a szombati sztori.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

Új hozzászólás Aktív témák