Új hozzászólás Aktív témák

  • Burt1793

    veterán

    válasz gabrielarky #51452 üzenetére

    Helló, először is nyugodtan vegyél 55-öset, megéri. :)
    Én is 50-eset akartam, de nem volt, de nagyon megérte, mert most már ez se tűnik nagynak.
    A rendes bluray 1080p-s filmek (akár 1970-es, akár 2013-as) már 1,5 métertől is olyan, hogy gyönyörű. Nem szabad sokat nézni mert beleszeretsz. ;] De tényleg! Ha közelebb mész, akkor a régebbi filmeknél láthatsz kis szemcséket, az újabbaknál meg egy kis elmosódást. Én mindig azon csodálkozom, hogy 3 méterről (ilyen messze van a kanapé) milyen gyönyörű a fullhd, hogy minden hajszál kidolgozott, a borostás férfi is olyan, mintha ott állna a tv előtt, de ha odamegyek a tv elé 5 cm-re, akkor pixelesnek hat. Hihetetlen az emberi szem. :)
    Na szóval, nagyon jó a kép SD esetén 5,5-6 métertől, HD esetén 2-2,5 métertől, FHD esetén 1,5-2 m-től.
    Igazából az sd tv adás az ami nagyon elszomorító... Ahhoz kicsi a nappali :((( Bár ilyet már alig nézek.

    Tapasztalatból mondom, hogy érdemes inkább a nagyobbat venni, ha nincs rá pénz, akkor nem 6800-at, hanem 6500-at vagy 6400-at (ez alatt nem). Persze attól függ mik az igényeid, milyen csati kell, mert a 6400-ban nincs műholdas antenna bemenet (nem tudom a pontos nevét), ehhez külön settopbox kellett :( Ha ezt tudom, akkor 6500-at veszek...

Új hozzászólás Aktív témák