Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz #71043776 #30 üzenetére

    Azt hiszem még a Grand Tourismo volt annó, amivel haverral csapattuk PS2-őn és állati jó volt split screenben játszani.

    Egyébként a Microval nem az a baj, hogy nincsenek jó Xbox exkluzívjai, hanem inkább az, hogy nem költ AAA-s Microsoft(Xbox+PC) exkluzív címekre. Egyszerűen nem tudok olyan Microsoftos játékot mondani az utóbbi időben, ami lekötött PC-n vagy amit nagyon várok a Microsoftól. A Playstationnél viszont egy listám van, hogy mit akarok végigjátszani. Ha a Microsoftnál lenne, én járnék a legjobban, mert otthonra vennék Xboxot és Play Anywhere-rel PC-n és Boxon is tudnék ugyanazzal játszani.

    (#34) Polllen És mi van pl. a gyerekekkel? Figyelj, itt van pl. az öcsém, szívesen játszanék vele a konzolon, de azért pl. biztos nem veszek még egy Playstationt. Meg akkor kellen külön Playstation Plust fizetni még egyszer, amire szintén nem vagyok hajlandó.
    De egyébként a multiplayert is sokkal jobban élvezném úgy, ha ott ülök az unokatesómmal egy szobában(neki van konzolja) és együtt toljuk a játékot. Ezért fogom majd megvenni a Way Out-ot, mert pl. abban éppen az tetszik, hogy végre egy ilyen játék.

    Meg hogyan játszanék vele ha 2 konzol is lenne, ön fent ül a szobában a TV-jénél és én meg a nappaliban lent a mi TV-nken? :U Elég hülyén jön ki.

    Egyébként miattam PC-n is lehetne, de Steamen sincs sok ilyen játék sajnos.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #71043776 #40 üzenetére

    Értem én, hogy praktikusabb, ha egy gépen elfut a régi és az új játék, de a legtöbben azzal jönnek, hogy új konzol generációnál sem akarnak lemondani a régi játékokról.
    Márpedig nem kell, ha nem dobod ki a régi konzolt ugye. Tehát a "befektetésed" minden konzolnál biztonságban van.

    Na most az a kérdés, hogy az a praktikusság, ami a visszafelé kompatibilitással jár valóban akkora versenyelőnyt biztosít-e az xbox one-nak a többi konzollal szemben, mint ahogy azt az MS-nél remélik.
    Szerintem nem, mert ha valaki PS3-as játékokra izgul, akkor ma kb. egy PS4 játék áráért be tud szerezni egy jó állapotban lévő PS3 hardvert. Tehát a PS (vagy Nintendo) tábor sincs elvágva a régi játékoktól, legfeljebb egyel több hardvert kell üzemeltetni, de ez szvsz nem akkora tényező, hogy erre kelljen kihegyezni a konzolok közötti különbséget. (Sőt van, akinél növeli a nosztalgia élményt, hogy az eredeti hardveren játszik.)

    Ami a grafikai fícsöröket illeti: persze én is láttam összehasonlításokat, hogy miben jobb az új xbox one a régihez képest, de szinte minden xbox hírnél benyomják, hogy az xbox one s a legerősebb konzol a világon, aminek így önmagában semmi értelme.
    Arról kellene szólnia a hype-nak, hogy lám a Fallout 4 mennyivel jobb Xbox-on mint PS4-en, nézd már milyen faszán tükröződik a víz és így is tartja a 60 fps-t, a PS4-en meg beszaggat és még bénábban is néz ki. Aztán ki lehet térni rá, hogy ennek oka az erősebb hardver.
    Ilyenről azonban szó sincs, gyakorlatilag szó sem esik a két konkurens közötti lényeges grafikai eltérésekről (már ha vannak), csak felhozzák, hogy az xbox-ban erősebb a hardver és ettől kellene valamiért hasra esni.
    Ez legfeljebb a windowson nevelkedett generációk reflexeire lehet hatással, akik még abba szocializálódtak, hogy a magasabb órajeltől magától értetődően jobb a játékélmény.

  • #48967168

    törölt tag

    válasz #71043776 #52 üzenetére

    Pontosan erre írtam hogy alibiznek, nem akarnak komolyabban költeni már erre a generációra...

    A BC jelenléte nem okoz fizikai fájdalmat, csak azt sajnálom hogy másra is fordíthatnák az energiájukat, ennyi...

    Nyilván van olyan akinek mindezek ellenére bejön, de az is beszédes hogy semmilyen normális statisztikát nem közölt még az MS a használatára vonatkozóan. Rémlik hogy egyszer említették, hogy hányan töltöttek le és indítottak el BC-s programot, de ez ugye egyetlen elindításról szólt. Sokkal beszédesebb lenne ha mondjuk azt adnák meg, hogy egy hónapra vetítve az összes játékos, összes játékindításának hány százaléka volt BC-s. A saját tippem egy számjegyű lenne... :)

    A 36 millió leszállított masina a 100 közeli eladottal szemben PS vonalon, meg egy jelentős Nintendo nyomás a generáció utolsó harmadában... Nekem továbbra is kapálózás! ;)

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #71043776 #47 üzenetére

    Ép most láttam Bécsben egy kiratkatban PS3-at 89EUR-ért fél év garanciával. 20 euróval drágább, mint egy új játék.
    Pár hónapja restauráltam egy kukázott C64-et és minden játék megy rajta floppyról pont úgy, mint 30 éve. A C64-ből összesen 23 milliót adtak el 10 év alatt és az volt messze a legnépszerűbb 8 bites gép. Ma ennyit adnak el egy konzolból egy év alatt.
    Ha tehát egy 30 éves gépet még mindig be lehet szerezni működőképes állapotban, nem hiszem, hogy egy 5 évvel korábbi generációs konzolt ne tudnál pótolni ha elromlik.

    Az odáig teljesen rendben van, hogy a BC egy kényelmi szolgáltatás az MS részéről, csak sokan úgy állítják be, mintha a konkurenseknél teljesen el lennél vágva a régebbi generációs játékoktól, ami egyszerűen nem igaz. Ne dobd ki a régi hardvert vagy szerezd be később tizedáron és máris tolhatod a régi játékokat.
    Az Xbox-nál ez vitathatatlanul praktikusabban van megoldva, de felesleges úgy beállítani, mintha ez valami hatalmas system-seller funkció lenne.

    Ami az erősebb hardvert illeti: ha a konzol piacra is begyűrűzik az a PC-s fejlesztői mentalitás, hogy ha szar a játék old meg erősebb hardverrel, akkor az a platform halálra van ítélve.
    Amúgy persze elvétve találni teszteket, amiben egy-egy játéknál felemlítik, hogy melyik konzolon szebb, de összességében a konzolok körüli diskurzus tökre nem a játékélmény minősége körül zajlik, hanem olyan marketing bullshitekkel dobálóznak, hogy az "xbox one s a legerősebb konzol" anélkül, hogy elmagyaráznák, hogy ez mennyiben befolyásolja a játékélményt.
    Ez a kínai "noname telefon" marketing: 8GB ram, 8 magos cpu, meg 8" a képernyője, stb. akkor ez biztosan jobb, mint egy Galaxy S9, mert annak 100MHz-el lassabb a cpu-ja. Aztán megy a csodálkozás, hogy a gányolt kínai androidon miért megy minden szarabbul, pedig az ő telefonjában hú mennyivel több ram van. Ezért tartom álságosnak egy célhardver estében a nettó hardver adatokkal dobálózni, mert a hardver csak egy eleme a rendszer számos összetevőinek.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #71043776 #59 üzenetére

    Ha egy konzolból eladnak 60-80 millió darabot a világon, az elég garancia, hogy másodkézből viszonylag sokáig be tudd szerezni. Igen, a hardver elhasználódik, sokat kukázni kell, vannak rossz szériák, stb. de maga az eladott darabszám a garancia, hogy akár évtizedekkel később is be tudd szerezni a hardvert, ha játszani akarsz.
    Nem állítom, hogy ez a legideálisabb módja a nosztalgiázásnak és hogy ez van olyan jó megoldás, mint az xbox visszafelé kompatibilitása. Mindössze arra hoztam fel példaként, hogy a konkurens platformok sincsenek elvágva a korábbi generációktól, mint ahogyan azt sokan állítják, még ha macerásabb is megoldani a játszást velük, mint az xbox-al.
    Tehát nem úgy merül fel a kérdés, hogy melyik a jobb megoldás, hanem hogy A vagy B platform összehasonlításakor van-e egy adott igényre megoldás vagy sem. Az Xboxnál akkor lenne egetrengető fícsör a visszafelé kompatibilitás, ha a többinél lehetetlen lenne a régi generációs játékokkal játszani, de ez nem így van. Marad tehát egy alapvetően mellék funkció praktikusabb kivitelezése, ami kétségtelenül előny, de szvsz a jelentőségét túlértékelik.

    Szerintem az MS és a többi konzolgyártó alapvetően eltérő üzleti modell szerint gondolkodik.

    A konzol egy platform, amiben a hardver, os, szoftver egy rendszert alkot.
    A Sony és a Nintendo következetesen platform generációt vált: új hardver, új os, új szoftverek. Előnyük, hogy minden generáció váltásra alaposan felkészülnek: megjelenik az új konzol, azonnal ott van jó néhány AAA cím, ami megtolja a hardver eladásokat, és ha átlépi a kritikus mennyiséget, akkor önfenntartóvá válik a rendszer. Onnantól már csak a tartalomkínálatot kell bővíteni, ami különösebb erőlködés nélkül eladja magát (ha minőségi).

    Az MS ezzel szemben upgradel: mindenféle fícsörökket kommunikál, hogy miért érdemes az egyik konzol generációt a másikra cserélni, mert hogy az újban erősebb a hardver, meg lehet rajta netflixet nézni, meg videot streamelni, stb.
    Ezek jó funkciók de alapvetően a konzolt mint önálló terméket akarják eladni, nem pedig az új platform generációt, mint komplett egészet.
    Így viszont a generáció váltás elnyúlik és a rendszer is jóval később válik önfenntartóvá.
    Az eladási számokon jól látszik, hogy hány sebből vérzik ez az üzleti modell, az MS ezért igyekszik olyan funkciókkal és hardver paraméterekkel tematizálni a szakmai közbeszédet, ami neki kedvez. Ezzel viszont nem a célközönség érdeklődése nő a technikai részletek iránt, hanem a szaksajtó veszti el a közönség érdeklődését, mert olyan témákon rugóznak, ami a legtöbb konzol vásárló számára érdektelen.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #71043776 #62 üzenetére

    "A kérdés, hogy ha akarsz játszani a meglévő, már kifizetett játékaiddal, akkor számít-e neked, hogy nem kell újra régi konzolt venned és fenntartanod (karbantartanod)?"

    Éppen ez az, hogy ha vannak régi játékaim és akarok is játszani velük, akkor eleve miért dobnám ki a régi konzolomat?
    Ez olyan, mint a tvshopos reklámok, hogy vedd azért meg az "Ultra Pumpa 2000"-t mert akkor nem kell körömkefével pucolnod a wc-t, mintha az lenne az egyetlen más megoldás. :DDD

    1. a konzol játékosok száma: x
    2. akik a régebbi generációs játékokkal is akarnak játszani: x - n
    3. akik nem rendelkeznek előző generációs hardverrel (tönkre ment, nem volt nekik): (x - n) - z
    4. akik nem akarnak régi hardvert venni, vagy a régi játékokat jobb minőségben akarják futtatni: ((x - n) - z) - u

    Tehát az xbox visszafelé kompatibilitása csak a 4. kategóriának jelent nélkülözhetetlen funkciót, azaz egy rétegigényen belül felmerülő rétegigény kiszolgálásáról szól.
    Erre mondom, hogy marketing okokból túl van ez lihegve, ráadásul csúsztatásokkal, mert úgy állítják be, mintha a többi platform esetében teljesen el lennének vágva az emberek a régebbi játékaiktól, ami egyszerűen nem igaz.

    Amúgy persze, legyenek eltérő megoldások eltérő igényekre, hajrá, ha ezzel az MS el tudja tartani az xbox vonalat, akkor nyilván jól teszi.

  • #71043776

    törölt tag

    válasz #71043776 #70 üzenetére

    Ami még kimaradt korábbról: BC bejelentése 2015, 2017, ugye, a hangos közöny :))

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #71043776 #70 üzenetére

    "Miért dobnád ki a régi konzolt? Helyet foglal, zajos, 1 óra után túlmelegszik, az asszony utálja, eladnád és az árából vennél pár újabb játékot, ritkán használod ezért macerás előszedegetni, stb."

    Ez baromság. Van egy PS3-am egy rakat játékkal, amit később is szeretnék újra játszani. Megjön a PS4, nosza kidobom a PS3-at, aztán verem a fejem a falba, hogy jaj miért nem xboxot vettem 6 évvel ezelőtt, mert most nem tudok játszani a régi játékokkal?
    Egy fenét. Megtartom a PS3-at a PS4 mellett és játszom, amivel éppen akarok. Vagy kidobom, de pont azért, mert már nem érdekelnek a régebbi játékok.

    Értem én, hogy az xbox-on ez sokkal kényelmesen meg van oldva, de akkor nem arról szól a fícsör, hogy xboxon elérhetők a régi játékok, PS-en meg nem, hanem hogy ha xboxot veszel, akkor a tv alatt felszabadul egy konzolnyi hely.
    Erre mondam, hogy mivel az előző generációs játék eleve réteg igény, azon belül a kényelmi szempont méginkább az, és azok száma, akik a két platform között dilemmáznak és a korábbi játékok praktikusabb elérése billenti a mérleget az xbox felé elég minimális.
    Az emberek többsége vagy az exkluzivok miatt választ egy platformot, vagy mert már az előző generációnál elkötelezte magát vagy mert a haverjainak is az van.

  • F_Peter

    őstag

    válasz #71043776 #76 üzenetére

    Ott vannak a remasteredek ps4-re amiket teljes áron lehet újra megvenni és még így is szép eladásokat mutat néhány. Boxon meg újra sem kell venni, mehet a régivel szóval ott még többen használják.
    Nem is értem miről beszélünk, ott vannak az adatok.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #71043776 #76 üzenetére

    Félreértés történt, mert nekem konzol ügyben nincsenek igényeim, mivel semmilyen konzolom nincs.

    Mindössze azon akadtam fenn, hogy miért olyan világrengető feature a BC, amikor konzol generáció váltáskor minden konzol tulajnak ott a lehetőség, hogy ne dobja ki a régi hardvert, ha játszani akar a régi játékaival. Ha nem lövöd lábon magad, akkor orvos sem kell ugye.
    Ez számomra evidenciának tűnt, de kétségtelenül nem ismerem a konzol társadalmat kellő mélységig, így simán előfordulhat, hogy a többség tényleg reflexből kidobja a régi konzolját, amint megveszi az újat és csak utána gondolkodik el, hogy hogyan fog az előző gen játékaival játszani.
    Ha viszont feltételezzük, hogy a többségnek azért csak van némi sütnivalója, abból logikusan következik, hogy a BC mégiscsak egy rétegigény részhalmaza.
    Persze a réteg számosságát csak becsülni lehet, itt megint csak a józan észre alapozva feltételeztem, hogy ha a két konzolgeneráció eladásait összehasonlítva a jelenlegi erősen meghaladja a korábbit és az új játékokból milliós számokat értékesítenek, akkor a korábbi generációs játékok iránt valószínűleg a konzol felhasználók kisebb része érdeklődik csak.

    Ettől függetlenül elfogadom, hogy a BC egy praktikus szolgáltatás, a fontosságát vitattam csak.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #71043776 #84 üzenetére

    "Ha téged, mint vásárlót nem érdekelnek a régi játékok (ezért vagy azért), akkor ezt nem fogod figyelembe venni a vásárláskor. Ha mégis, akkor viszont az +1 az Xbox javára. "

    Egyetértek, én csak ezt az állítást szűkítette le annyiban, hogy "ha érdekelnek a régi játékok és már nincs meg hozzájuk a hardver, akkor +1 az Xbox javára".
    A marketing maszlagot is első sorban arra a leegyszerűsítésre értettem, hogy xboxon lehet régi játékokkal játszani a többin meg nem.

Új hozzászólás Aktív témák