Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #71043776 #40 üzenetére

    Értem én, hogy praktikusabb, ha egy gépen elfut a régi és az új játék, de a legtöbben azzal jönnek, hogy új konzol generációnál sem akarnak lemondani a régi játékokról.
    Márpedig nem kell, ha nem dobod ki a régi konzolt ugye. Tehát a "befektetésed" minden konzolnál biztonságban van.

    Na most az a kérdés, hogy az a praktikusság, ami a visszafelé kompatibilitással jár valóban akkora versenyelőnyt biztosít-e az xbox one-nak a többi konzollal szemben, mint ahogy azt az MS-nél remélik.
    Szerintem nem, mert ha valaki PS3-as játékokra izgul, akkor ma kb. egy PS4 játék áráért be tud szerezni egy jó állapotban lévő PS3 hardvert. Tehát a PS (vagy Nintendo) tábor sincs elvágva a régi játékoktól, legfeljebb egyel több hardvert kell üzemeltetni, de ez szvsz nem akkora tényező, hogy erre kelljen kihegyezni a konzolok közötti különbséget. (Sőt van, akinél növeli a nosztalgia élményt, hogy az eredeti hardveren játszik.)

    Ami a grafikai fícsöröket illeti: persze én is láttam összehasonlításokat, hogy miben jobb az új xbox one a régihez képest, de szinte minden xbox hírnél benyomják, hogy az xbox one s a legerősebb konzol a világon, aminek így önmagában semmi értelme.
    Arról kellene szólnia a hype-nak, hogy lám a Fallout 4 mennyivel jobb Xbox-on mint PS4-en, nézd már milyen faszán tükröződik a víz és így is tartja a 60 fps-t, a PS4-en meg beszaggat és még bénábban is néz ki. Aztán ki lehet térni rá, hogy ennek oka az erősebb hardver.
    Ilyenről azonban szó sincs, gyakorlatilag szó sem esik a két konkurens közötti lényeges grafikai eltérésekről (már ha vannak), csak felhozzák, hogy az xbox-ban erősebb a hardver és ettől kellene valamiért hasra esni.
    Ez legfeljebb a windowson nevelkedett generációk reflexeire lehet hatással, akik még abba szocializálódtak, hogy a magasabb órajeltől magától értetődően jobb a játékélmény.

Új hozzászólás Aktív témák