Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tom_tol

    addikt

    válasz lionhearted #194 üzenetére

    "A windóznak sem az a baja, hogy nem ad szolgáltatást vagy supportot. A kényelem is egy szolgáltatás. Hanem annyi, hogy mások ezt olcsóbban/ingyen adják. Lejárt az az időszak, amikor ezért még pénz kérhető. Legalább is az alap feature-re, hogy betöltsön a fész, meg a YT. Vagy akármi, amiért amúgy is fizetsz már, csak úgy mint a netért."

    Ezt kifejthetnéd. Mit kellene ingyen adni?

    Nekem vannak Windows/OSX programjaim, CAD , TMT, PDVD, stb. Milyen megoldást tudsz ajánlani ezek használatához windows nélkül ?
    Gondolod ezeket a programokat majd kiadják a százféle ingyenes szutykokra és azokon gond nélkül futni is fognak, mikor egy tisztessége meghajtó is gondot okoz ? Tiszta vicc amiket irkáltok.

  • King Unique

    titán

    válasz lionhearted #194 üzenetére

    Nem osztom ezt a meglátást igazán továbbra sem. Meg kik is azok a "mások", az openszósz brigád, ami mindent régóta ingyen dobál(?). Attól mert ők igen, akkor mki más is tegye, ja...+ azért meg lehet nézni, mit, milyen hátteret kap a user A-nál ingyen, meg B-nél pénzért. Na meg az Apple féle képmutatás újabban, ott van desktopra a free OS X, de csak akkor lesz jogtiszta, ha a vasat is tőlük veszed, meg amúgy se megy el akármin. :D Mobilkütyök meg megint más tészta.
    Csak az a helyzet, h nem járt le, mert eddig is működött fizetősen és ezután is fog. Elég a sikerhez otthoni usereknek ez az 1 éves akció is bőven, vannak olyan helyzetben, h megtehetik. A PH! cikk se az ellenkezőjéről szól, így kár firtatni.

    (#197) tom_tol: a szolgáltatásban Windowsnál, ha úgy tetszik ezeknek, főleg adott gyártókra a támogatás is benne van, míg más megoldásoknál nem feltétlenül. Ezután majd eldönti mki maga, megéri-e,v sem emiatt egyiket, v másikat választani.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz lionhearted #203 üzenetére

    Ja, hát ami full ingyenes, azzal persze nehéz versenyeznie a fizetős termékeknek, csak desktop esetén pont az a vicc, h így is tudnak, így is sikeresek. :) Meg eleve semmi sincs ingyen, mindennek így vagy úgy, akár átvitt értelemben is, de megfizeted az árát.
    Ja, kb ezt a 2-3-at tudjátok felsorolni, csak ha consumer piac, home felhasználók, akkor ők nem ezekkel fognak találkozni. De még az egyszeri user ls fel tudja hívni MS terméktámogatását, e-mailt írhat, míg a többinél még ennyit se kap meg. Na meg, az a háttér, támogatottság, ami a Windowsnál megvan, már többeknek önmagában is megérheti az anyagi ráfordítást, ha más platformoknál ezek hiánya miatt nem akar szívni...

    Mobil piac nő, csak azt felejted el, hogy a mobi kütyük korántsem mindenhova alkalmasak és még jó darabig nem is lesznek. Vagy netán diplomamunkát te is tableten írtad, nagyvállalatoknál is azt használják komoly munkára, netán home userek is azon torrenteznek, néznek filmet...?
    Az az 1 éves akció meg pont a többi Windows, főleg a 7-es kifuttatását, illetve a platform egységesítést segíti elő. De, ha nem lenne akció, vsz akkor is előbb-utóbb váltanának rá, mert a marketing elég erős, ahogy a felhajtás is körülötte. És ugye még mindig csak a home piacról beszélünk, ahol eddig is mki felrakta ingyen az újat, tehát nem akkora fene nagy, pótolhatatlan adomány azért, h most ráfrissíthet ingyen.
    Csőd, meg hasonló kifejezésekkel, majd akkor dobálózz, ha olyan hírek lesznek, ha lesznek... az a poén, h fentebb is említve, akció nélkül is sikeres lenne a termékük, csak kicsit bebiztosítják magukat, mert az újat sosem könnyű eladni a régihez szokott, váltani nem feltétlenül akaró felhasználói rétegnek.
    Illetve beszélsz itt üzleti modellről, ingyenességről, aztán pont a kedvenced kapcsán, meg semmire nem mennek vele, mert hiába ingyenes az OS újabb verziója is, nem kell a kutyának se... :D
    Max mobilon és társain ráfrissít a droidra, aztán hű de jó, de azt megteheti WP-n, RT-n, meg majd az új rendszeren is.

    ja, mert te biztos aztán üzletileg annyi benne vagy, értesz hozzá, biztos...

    [ Szerkesztve ]

  • Vesa

    veterán

    válasz lionhearted #203 üzenetére

    A pc piac nem megy össze, ez egy lozung...
    Annyi történt, hogy a számítógépektol kellő agy hiányában korábban vallásosan rettegő emberek milliói, a mobil buta eszközök réven képesek voltak bekapcsolódni a digitális világba. Korábban erre nem voltak képesek mert ahhoz tanulni kellett volna. Egy ikonra viszont a leghülyébb is képes rabokni az erintokepenyon.
    Így nem csoda, hogy ezekből a buta eszközökből hirtelen tetemes mennyiséget adtak el, de ez ne tévesszen meg. Komoly munkára, de akar komoly játékra is, továbbra is kizárólag a pc alkalmas. A cégek pedig,- akikbol a hardver gyártók élnek-, továbbra is pc-ket vesznek tonnaszámra es nem holmi tableteket tolnak a mérnökök, titkárnőt, építészek, programozók, grafikusok stb. orra alá...

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz lionhearted #215 üzenetére

    Ez világos, de éppen ezért írtam, hogy a licencelesi megoldásaik rosszak. Eleve minek van OEM? Persze az alapelvet értem, megis ostobaságnak tartom. Miért szelektálunk usert? Aki géppel együtt veszi meg ugyanazt a szoftvert azt büntetem, aki dobozban azt nem? Ha az a cél, hogy minél több gépen fusson legálisan az OS, akkor azonos áron kell adni, azonos feltételekkel úgy, hogy megérje a kereskedőnek is pre- installalni, es megérje a usernek külön is megvenni ha akarja. Miközben nem buntetem egyik vásárlót sem korlátozásokkal. Magyarul, okos megoldás az lett volna - ha mar fizetős modell-, hogy 1 verzió van OEM áron, dobozos jogokkal. De ez a szelekció a világ faszsaga, utálom is érte a microfost...

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz lionhearted #218 üzenetére

    Nincs piac vesztes! Az a réteg akik korábban a pc-t kizárólag tartalom fogyasztásra használtak - ugye anyuci, Mari Neni, Józsi bácsi-, korábban is általában olcsó használt gépet vettek. Ez nem számított bele az eladásokba mar akkor sem, lévén, levetett brand gépektől volt szó. Ilyen célra drága új hardvert elenyésző réteg vett meg. De ismétlem, a hardver gyártók a cégekből élnek, nem pistikebol. Es ne feledd, hogy az összes gigászi IT cég szervertermeibe az a milliónyi gép es adattároló eszköz mind-mind PC, es nem buta tablet. Egyetlen ilyen adatkozpont építése annyi pc eladást generál, mint egy kisebb ország teljes évi magán felhasználói pc értékesítése! Úgyhogy nyugalom, a pc el es virul, semmi nem veszélyezteti a maga szegmensében! Csak kicsit mozdulj tovább onnan, hogy Pistike eddig egy pc-n netezett, most meg mar a telojan látod ugyanezt a műveletet elvégezni...Pistike szokásai jórészt irrelevánsak a pc eladásait tekintve...

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz lionhearted #220 üzenetére

    létezik külön céges licence, jelenleg enterprise fantázia néven ...annak árába beépítik a supportot is... De végfelhasználóknal az kitolás, hogy korlátozva van a használat. Az átlag user nem tud erről, amikor gépet vesz telepített winnel...! Ez tkp. átverés! Akkor jön a koppanás, amikor a gyerek alaplapot cserél a gépben....
    Azt nem gondolhatod komolyan, hogy lapcsereig úgyis új oprendszer jön. Lassan évente új architektúra jön, de ha nem is cserél az ember azonnal, 2-3evente kell. Windows támogatás általában 10ev, addig sokan mar legalább háromszor cserélnek lapot...

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz lionhearted #222 üzenetére

    Nem válogatók össze semmit, ezek tények! Amikor arról beszélünk, hogy pl. a hdd-két gyártó cégek felett kongatják a harangot, mondván, csökken a pc eladás, a mobil eszközökbe pedig flash alapú tároló kell, akkor fals képet kapunk, mivel mint említettem, pl. az adatkozpontok olyan szinten szívják fel a hdd gyártási kapacitást, hogy a gyártónak semmi félnivalója nincs a mobil piactól! Nem az a lényeg, hogy ki hogyan es mit válogat itt össze, hanem csak az, hogy a pc részegységeit a gyártó el tudja adni, vagy nem, mert esetleg tényleg csökken a piaca. Nos, nem csökken, maximum átrendeződik!

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz lionhearted #224 üzenetére

    OEM Windowst nem csak brand gépre telepítenek. Bármelyik kisker cég megteheti. Egyébként az OEM rendszernek semmi köze a supporthoz! Azert találtak ki, mert így több gépre települt win, miközben a kereskedő is jól járt. Továbbá kevesebb volt a warez, mivel egy oprendszer nélkül eladott gépre jó eséllyel került később tort win, es ezt az MS- nel is jól tudtak. De az is világos volt, hogy dobozos árral növelten a hardver mar túl drága lett volna, így ki kellett találni az OEM-et, olcsóbban. Korlátozva azért van, mert így viszont ki venne meg a dobozost? Egy régi cég, begyoposodott vezetőinek kapkodása, út keresése miatt lett ez így, nem a support miatt.

    A tudomány a valóság költészete!

  • King Unique

    titán

    válasz lionhearted #213 üzenetére

    Notebookon Ubuntu alá ugyan már milyen különleges supportot kap, ami több, mintha Windows-zal venné...? + legtöbbször az a vége, hogy megy rá a (warez) Win7...
    Jó lenne munkára, ha meg lenne a támogatottsága, de nincs. Persze más szoftverekkel lehet rajta dolgozni, de nem mkinek jó ez a kompromisszum. :N
    Látom megmaradt korábbi topikokból pár infó, de nem csak engineer...jajj.
    Csak épp az a helyzet OS kapcsán, h fizetnek érte még így is. Persze az, h megjelent a piacon az openszós bagázs és az ingyenes cuccaival téríteni szeretne, nyilván megnehezíti más fizetős termékeket gyártók dolgát, rontja az üzletüket, és így kénytelenek olykor engedményekre. De ez nem azt jelenti, hogy csak úgy maradhatnak talpon, ha ők is teljesen free termékekre váltanak. Pont az a vicc, h még így is tartani tudják magukat, mert a másik annyira nem alternatíva sok helyütt... :D

    Vezető váltást nem kell magyarázgatni, volt róla elég cikk, a .NET openszószosítását speciel nem tudom mire vélni, a hivatalos infó alkalmazásfejlesztők munkájának megkönnyítése, de más is van a háttérben.
    XBOne azért nem rossz szerintem, + a Win10 még inkább fellendíti majd azt is. Google Docs-ot meg ne említsd, az a vicc kategória...nagyon nem egyenrangú egy O365-tel, komolyabb helyeken nem szórakoznak előzővel.
    Nem értem OneDrive-ot is minek fikázni, mikor nagyon is kényelmes tud lenni az a beépített tárhely, Windowsra pont az egyik legjobb megoldás és akinek voltak korábbról kedvezményei, már simán 15 GB+ helye van. Aztán az pont mér fáj, h ha afelé is akarják terelni a usert? Apple nem ezt csinálja, azt bezzeg nem fikázzátok, csak betegesen a WIndowst... Egyébként meg nincs olyan eldugott helyen és már telepítésnél se kötelező az MS Account, akkor rendszeren belül is bármior lehet váltani. IE-t meg ezeket hagyjuk már, annál is EU kabátja mögül keménykedő fanatikus hívek munkájának is köszönhetjük a böngészőválasztót. Milyen érdekes OS X-nél a Safari miatt nem nyafogott senki... Ráadásul lejárt már az előírás és már nincs böngészőválasztó. :D

    Ezzel a MS bérenc és hasonló megjegyzésekkel meg nagyon mellé tetszett lőni, ezt mondtam már korábban is...pont az a vicc, hogy nem kell itt PH!-n se sokaknak annak lenni, hogy a magatok féle fanatikusok téveszméi kiverjék nála a biztosítékot.
    Te Linuxhoz vagy szokva, elvagy azon, nem akarsz OS-ért, programért fizetni, egy dolog. És azért sem akarsz, mert pusztán nem szimpatizálsz az MS-el, de ha a Linux is fizetős volna, nem felelne meg egy xy 3. free alternatíva, akkor épp megvennéd te is. Más meg ahhoz van szokva, hogy ahogy megveszi a laptopot (+OS-t), évekig használod, megér egy egyszeri kis anyagi ráfordítást. Mindenki arra szeret költeni, ami számára fontos, lát benne értéket. És én igen, megveszem, illetve szoftvereket is, mint pl. egy HD Sentinelt. Persze lehet mondani, hogy hú, ott az ingyen OS, meg beírsz terminálba egy parancsot, az is kidob HDD-ről infókat, de vhogy mégse teljesen ugyanaz, nem mki igényeit elégíti ki. Vagy épp otthon nem csak netezni szoktam, hanem használok bizonyos programokat, épp rádugom a hardvert az OS-re és használni akarom a mellékelt gyártói szoftvert is. És bizony nem mindenre van alternatíva, nekem, hogy ezek működjenek, biztosítva legyen a teljes kompatibilitás és támogatottság, megér ennyit.
    Vagy akár egy Office is megér annyit, hogy havonta előfizessek rá, igen tudom én vagyok a hülye, hiszen ott az LO... Igen, csak nekem az vhogy mégsem alternatíva, ahogy sok más usernek se.
    Na persze ezek mér spec igények, egy átlagos felhasználóé ennél szerényebbek és ilyenkor jön a kérdés, akkor mért nem használnak pl. ingyen OS?? Arra meg a hosszú évek megadták már a választ: nem azt tanulták, nem ahhoz van szokva, nem támogatott rajta a program, nem tetszik neki, v lazán csak nem felel meg az igényeiknek. :N

    Tőlem meg ne várd, hogy elkezdjem neked itt szapulni a Windowst, lebeszéljem itteni emberkéket a használatáról, hirdessem, hogy de szar lesz a Win10, ne váltsanak rá. Tudom, hogy vannak hibái, de azt is, hogy előnyei is akadnak és adhat olyan pluszt és kényelmet is, amit a többi nem. Az, hogy MS, v épp Apple, v más gyártó, milyen uton-módon éri el, azt amit, az meg pont nem érdekel és feszegetni se akarom, végfelhasználóként nem is tisztem. Az én elvárásaimnak a termékük, szolgáltatásaik, maga a platform megfelel, aztán kész.

    [ Szerkesztve ]

  • Vesa

    veterán

    válasz lionhearted #228 üzenetére

    Arról volt szó, hogy a pc piac zsugorodik! Nem kérdés, hogy bizonyos szegmensben ez így van, de összességében az állítás mar nem áll meg. Mint írtam, a pc-t az általad vele szembe állított mobil technológia rengeteg területen nem váltotta ki, es vélhetően soha nem is fogja! Egyszerűen azért, mert mas célra készült. Ilyen értelemben a pc-t temetni nem reális, meg akkor sem, ha a mediafogyaszto tömeg ma inkább telefonon oldja meg ilyen irányú problémáit. varazsszo itt az átrendeződés! A cégeknél még ez sem, mert azok korábban is pc-t vettek, eztán is azt fognak. Ami pedig kihullik a magánszférában, azt behozza a cloud, es egyéb nagy hardver igényű terület. Én úgy látom, pont hogy te szelektalsz, hiszen ezekről nem veszel tudomást, csak a magánszféra, azon belül is a média fogyasztok szokásait vetted alapul. Ráadásul a gamerek is elég szépen tartják meg a lelket a pc piacban.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Воланд

    titán

    válasz lionhearted #213 üzenetére

    komolyan egy lapon emlited az o365-ot, meg a google docs-t? :DDD

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • King Unique

    titán

    válasz lionhearted #230 üzenetére

    Ezt a support dolgot most minek feszegetni? Elég azt megnézni, h ha vki vesz Ubuntuval egy laptopot és ne adj isten rajtahagyja, akkor, ha vmi problémába ütközik, ki tud neki segíteni? Közvetlen környezet, ismerősök, de sokszor még a bolti eladók se nagyon....ellenben Windowsnál igen. Azt meg jobb, ha nem mondom, h hányan tartják meg rajta és hányan raknak helyette fel Windowst. Valamint már egy olcsóbb ~100k notit is árulnak előtelepített Winnnel, akinek meg futja komolyabbra, az eleve nem az OS árán fog spórolni. Hiába ott az ingyenes megoldás, mégse kell nekik, ezt kell külön magyarázni, számok is ezt igazolják, v talán nem...? :)
    Az OS-támogatottság kérdését megint hiába akarod kiforgatni, mert otthon is nem csak tartalmat fogyasztani lehet, amihez elég a böngésző, hanem használnak ilyen-olyan programokat, ami nem támogatott a platformon és ez elég nagy baj...pont ezért is szűkül tovább a kör. Illetve pont ott a gond, ha még nem hogy komoly termelőmunkára, de tartalomfogyasztásra se felel meg sokaknak...és azt nem én mondtam, hanem a felhasználók gondolják így.

    "Chromebookot vesznek, nem wingépet" - hol, láttál egy amerikai kimutatást, ahol terjed a Chromebook, mert olcsó hús, csak épp azt felejted el, h az is mire való, meg kiknek jó, v éppen nem jó...Én használtam virtuális gépen, de nem egy nagy szám maga a rendszer. Aki nem csak szimplán netezni, meg semmirevaló appokat nyomogatni szokott, az továbbra is Windowsos notebookot, vagy MacBookot vesz. Itthon, meg sok országban pláne.
    Én meg azt hiszem, ezt a "mobil platform totál lehagyja, eltünteti a PC piacot" dolgot meg nekem nem kell magyaráznom, h mennyire nem igaz. Ez az erőltetett érvelési, bizonyítási kényszer már kissé beteges...

    Meg komolyan még akarod nyúzni a Google Docs vs MSO 365 témát is??? Mutass nekem egy olyan komoly céget, nagyvállalatot, akár idehaza, ahol azt használják? Vagy éppen home user szinten, szerinted 10 emberből hánynak elég, v kényelmes az...? Akkor már inkább ott a free online O365. Össze se lehet hasonlítani a kettőt, ez nagy baklövés a javából... Meg, hogy nem látni különbséget kényelemben, funkcionalitásban, atya ég, de szemellenzős ez is...azért használja az emberek többsége az MSO-t, azért annyira város OS X-en is.

    Áttolni, nem megengedhető jujj...ők legalább néha lépnek és meglátnak bizonyos lehetőségeket, pont, hogy a platformegyesítésben és "áttolásban" van fantázia. Majd akkor kárörvendj, ha netán bebukik a WIndows10 és mobilkütyüik is, addig felesleges....ez nem Ubuntu One, amit a kutya sem vesz. :DDD

    "Szerintem-szerinted"...csak épp a fene nagy érvelésed és eszmefuttatásod ott bukik meg, nem ér fabatkát se, hogy nagyon sok user az ellenkezőjét gondolja és nem felel meg nekik az, ami neked. Ezt akarod minden topikban 25x elmagyarázni, bizonygatni, mikor a felhasználók már döntöttek...?
    MS-t temetni, mert hú nem dobál az is mindent ingyen, mint ópenszószék, akik még így is a gödör alján vannak... Az a röhejes, h te, meg a magad fajták szeretnék, ha elbuknának, csak a jelenlegi helyzet nagyon nem ezt mutatja és egyszerűen savanyú a szőlő. :D

    Lépni meg azért kényszerülnek, amit már feljebb is írtam, mert az L csapat ingyenes, illetve a G féle olcsó vackaival szemben, így lehet tartani a lépést. És az a poén benne, h még így is sikerül nekik, az adott területeken.
    A Microsoft mindig is tudott kellő időben lépni és jó taktikákat, üzleti húzásokat megcsinálni, lásd akár oktatás, ipar stb. Amit te favorizálsz, azok meg nagyon nem és ezt nem akaródzik megemészteni évek óta. Csak azzal, hogy itt a topikok tucatjaiban megy a térítés és sárdobálás, az épp semmit nem ér, ahogy globális szinten az állandó fúrás sem..

    Úgyhogy a következőt legyen szíves másnak címezni, mert engem ilyen semmilyen indokok, gondolatok, nem tántorítanak el attól, hogy pl. majd a hamarosan megjelenő Windows10-et használjam + Office 2016-ot és vsz sokan másokat se... :N

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz lionhearted #243 üzenetére

    Ha már ilyen dícsérő szavakkal illet vki, azért magáról se kéne megfeledkeznie, aki szándékosan nem akar értelmezni és felfogni bizonyos valós kijelentéseket, direkt kiforgat és ferdít... ;)
    Nem csak vállalat és hasonlókkal példálóztam azt hiszem, ki volt fejtve a home szegmens miértje is, ha elkerülte figyelmet. És pont az benne a poén, hogy ha csak a kedvezőbb áron, ingyenességen múlna minden, akkor az Apple és az MS is rég lehúzhatta volna a redőnyt, de mégsem...ennek okain, az ő üzletpolitikájuk sikerességén és másik fél kudarcán is érdemes elgondolkodni. Ha már akkora üzleti zseninek, szakembernek tetszik lenni, azt kéne tudni, h ami A területre megfelel üzleti, taktikai szempontból, az nem biztos, h B-nél is beválik, önmagában elég oda. Lehet kell vmi más is, amit előző kettő nagyon tud, míg egy harmadik fél kevésbé. Ennél jobban már nem akarom elmagyarázni, ha nem sikerül felfogni, akkor újra át kéne venni az alapokat, felfrissíteni a tanultakat.
    Egyébként meg Windows10 topikban, azt hiszem nem én vagyok itt a mumus, meg a másik platformmal szimpatizáló fanatikus fanboy, ha már itt tartunk...

    [ Szerkesztve ]

  • tatabike

    őstag

    válasz lionhearted #243 üzenetére

    Szajkózod itt ezt a "kiragadod a részleteket" dumát, miközben Te is ugyanazt csinálod, már kezd unalmassá válni... :(( Csak Te nem a termelést meg a vállaltot húzod rá mindenre, hanem a saját igényeidet (iiletve az éppen nem lévőket) állítod fel érvként. Most akkor ki a funkcionális analfabéta?

    Felhozod, hogy más megvásárolja a kényelmet, azért használ W-t, erre meg pár sorral lejjebb odaírod, hogy "Ettől még van több szoftver/szolgáltatás is, amit megvásároltam. Mert vagy a hobbim, vagy a kényelmem szolgálja." Ha Te csinálod oké, a másik meg hülye.

    Benyomod ezt a linket a hibás érvelésről, miközben Te is ugyanebbe a hibába esel bele. Csak a saját példáidat hozod fel érvként, csak éppen azt felejted el, hogy a Te eseted, ahogy és amilyen szoftvereket használsz, az kb. az userek 5%-ára jellemző. De követeled, hogy fogadjuk el globálisan érvényes érvként. Hagyjuk már...

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

  • Vesa

    veterán

    válasz lionhearted #243 üzenetére

    Értem, tehát aki az érvelésekor figyelembe veszi a PC piac összes szegmensét -lévén, az eladásokat tekintve az pont annyira releváns, ha nem éppen relevánsabb mint a consumer vonal-, az a Te olvasatodban funkcionális analfabéta, miközben Te, aki folyamatosan figyelmen kívül hagyod a commercial területet és szinte kizárólag a consumer szegmens eladásait veszed alapul -kvázi szelektász a vélt igazadnak megfelelően-, az értelem csúcsát képviseled a topikban...
    Nos, ez meglehetősen...LOL :-D

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák