Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz King Unique #227 üzenetére

    Mondta valaki, hogy több? A lényeg az, hogy nem kevesebb. Olcsóbban.
    Munkára nem az OS-nek kell támogatni (vagy a gép gyártónak), hanem az OS-t. Igen, a szoftvernek, amit használsz a munkádhoz. Ez ugye egy másik kérdés. (de ez továbbra is termelési kérdés, nem tartalomfogyasztási)

    Miért tartanák a helyüket? Pont ez a baj, hogy nem. Chromebookot vesznek, nem wingépet. Tabletet vesznek, nem surface vagy winlaptopot. És stb. Pár év alatt milliós számú AppStore lett iOSen és Androidon is. Ebből egy centet nem lát az MS. Kibővült mellettük a piac, és nagyságrenddel jobban nőnek a többiek nála. Ez ma még talán nem gond, mert most még kisebbek. De ha a másik gyorsabban nő, akkor le fog hagyni. Azt hiszem, ezt nem kell bizonyítani.

    Ugyanúgy mazsolázol, mint a másik kolléga. "Nevetséges komolyabb helyeken".. kiveszel valamit, csak hogy azzal igazold az általános állításod. [link]

    "Aztán az pont mér fáj, h ha afelé is akarják terelni a usert? Apple nem ezt csinálja, azt bezzeg nem fikázzátok, csak betegesen a WIndowst..." Szintén MS fanboy szokás, csak azt felejtik el, hogy a PCken ki van 90%-on, és ki 6%-on. Egy PC OS dominanciát áttolni más piacra nem megengedhető. Kivéve MS földön.

    "Milyen érdekes OS X-nél a Safari miatt nem nyafogott senki... Ráadásul lejárt már az előírás és már nincs böngészőválasztó." Ugyanaz...

    [link] Ez a hosszú történethez. Neked az tetszik, nekem ez. De ez nem érvelési alap. Én arra érvelek, hogy mostanság rossz a modelljük, ezt tükrözi a csökkenő consumer bevétel.
    Nekem az az érdekem, hogy olcsóbban kijöjjek, és neked is. Nem akarsz újat tanulni, így inkább kifizeted a lustaságot. Vagy drágább az időd, vagy lassú tanuló vagy. Nekem édesmindegy, ez sem érv. Szerinted az a kényelmes, hogy majd a HDD sentinel megmondja, hogy mi van a lemezeddel, szerintem meg az, hogy ezzel nem kell foglalkozni, ha baj van, akkor sikítson. Szerinted az O365 kényelmes, szerintem meg a GDocs is az, és semmilyen többletfunkcióra nincs szükségem. Ha néhanapján van (hohó, szakdolgozat kártya be fog figyelni ide), akkor LO. Továbbra sem termelek itthon pénzt, hogy termelő eszközt (vállalati kártya, hogy ott mennyivel jobb az Office) vegyek. Kényelemben nem látok többet, funkciókra meg látok, de nem érint. Ez nem bizonyítja azt, hogy én mindenképp ingyen szoftvert szeretnék. Csak azt, hogy vannak dolgok, amikre igen, sőt, némelyikre főleg GPL-t. Nekem megfelel, és az idő folyamán meg is szoktam azt a feature szintet, amit kínált. Ettől még van több szoftver/szolgáltatás is, amit megvásároltam. Mert vagy a hobbim, vagy a kényelmem szolgálja.

    A hosszú évek arra adták meg a választ, hogy az MS ügyesen betalálta magát a termelő és oktatási helyekre. Ez a bizonyíték az eddigi magas részesedésre, minden téren. De úgy tűnik az emberek megtanulták kezelni a webet, a cloudot, az okostelefont is. Most ez, meg az IoT a buzzword. Ebből az üzletből pedig az MS nem sokat lát.
    És nem, nem állítom, hogy free vonalra kell nekik is áttérni, akár consumer, akár commercial vonalon (ez utóbbin biztosan állítom, hogy nem). Csak azt, hogy a mostani modell nem lesz jó a továbbiakban. Ezt ők is tudják. Felőlem azt tesznek, amit akarnak. Régebbi példáimból látható, hogy ők is kapálóznak mindenfelé, hogy jöjjön a sok $$, ami bizonyítja, hogy az addigi modellt meg kellett változtatniuk. Előbb utóbb jönni fog az OS is, amire látható ez az ingyen frissítés kísérlet is. Vagy, hogy androidos telefonra telepíthető a WP.

    @Vesa: Arról volt szó, hogy a korábban PC only piac, már nem PC only. Így a most már minden kütyüt egybefoglaló piacon a PC szelete csökken. Mert a többiek jobban nőnek. Nem tudok rá jó szót, mert eddig mindenre csak PC volt használható. De ha tudsz egyet, akkor kérlek mondd, mert akkor könyebb lesz legközelebb beazonosítani.

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

Új hozzászólás Aktív témák