Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz King Unique #151 üzenetére

    Nem is beszéltünk full freeről. magánfelhasználás.

    És MSnek nagyon nincs választása és ha evvel ti nem is MSnél nagyon tisztában vannak.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • azopi74

    addikt

    válasz King Unique #154 üzenetére

    "Nincs választása? Monopolhelyzetük van desktopon, némi túlzással azt csinálnak, amit akarnak."

    Csakhogy a desktop (legalábbis a consumer piacon) egyre kevésbé érdekes (amúgy az a monopolhelyzet is erős túlzás), brutális tempóban terelődik át a forgalom a mobil eszközök irányába. Nagyon nem igaz, hogy azt csinálnak, amit akarnak, iszonyat gyorsan veszítik el a részesedést a globál piacon, és ha fenn akarnak maradni, mint platform szállítók, minden eszközt be kell vetniük, mert az idő nem nekik dolgozik.

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz King Unique #154 üzenetére

    "Ennyi erővel Office is legyen ingyenes otthonra a parasztnak, nem elég a sulis free O365, amiből családtagoknak is jut akár, meg minden egyéb szoftverüket, szolgáltatásukat is kínálgassák már ingyen, ja..."

    felhívnám a figyelmed, hogy amit leírsz mint elképzelhetetlen az már nem a jövő hanem folyamatban van.

    két ikonikus plda.
    Ingyen office iphone/ipadra: [link]
    androidra: [link]

    szerk: és vki elöbb említette a Windowst 8"nál kisebb gépekre. Igen az is. Vagy ez vagy elköszön a szektortol.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz King Unique #170 üzenetére

    magamtól: "Nem is beszéltünk full freeről. magánfelhasználás."

    és a kategóriák összemosódtak. vagy akinek chrombookja van annak jár az ingyen office akinek Windows7/8/10 az fizessen érte? Nem mindha pár éven belűl a mobil ne alakulna át számítógéppé (már most is az) ami ha hazaérsz lerakod kapcsolódik rá monitor, bill azt máris teljes értékű gép.

    Küzdötök vmi ellen aminél már MS is belátta, hogy vége.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Benőke

    őstag

    válasz King Unique #178 üzenetére

    Biztos vannak gondok a tört verziókkal is, de azért erősen marketing duma volt naaaa.... Toltak már elém néhány gépet hogy valami gebasz van vele, de nem éreztem szívósabbnak a problémákat mint a hivatalos win -es gépeken... Ugyan úgy driver problémák, port összeakadások, és win anomáliák..., Saját gépemen is bohóckodott és bejelentettem a hibát, mert jó néhány napos guglizás és erőlködés ellenére sem volt megoldásom még részben sem. Az MS support odatette magát : Telepítsem újra. Mintha vígjátékban lennénk. 2 megbízható megoldás van 1, indítsd újra / 2, telepítsd újra. A második már igen nagy százalékban segít :)
    Ez az ingyenes frissítés is csak beviszi a málnásba az embereket. Már maga az update megoldás is kicsit elbaltázott, maga a license nem az...

  • Benőke

    őstag

    válasz King Unique #186 üzenetére

    A driverezés külön élmény amúgy is. Hiába van ha a Win magától nem telepíti, neked meg a noti gyártó az öledbe önti az összes hálózati drivert te meg válogasd ki... Előtelepített gépen meg annyi vacakság van telepítve, hogy az ember belebolondul.
    Ez ráadásul nem az olcsóakra vagy nem csak rájuk jellemző, hanem a kimondottan drága gépek esetén is...

    Dell latitude esetén pl a hangkártya driver -t hiába teszem fel az aztán nem szólal meg a hangszórón. Külön bohóckodnom kellett mert valami más porton küldte a hangot. Ha fülest dugok bele, akkor vagy szól benne vagy nem, vagy a külső hangszórón. Ez random... Volt driver frissítés, gondoltam végre javítják. Na nem, azóta fülesben nincs hang, és örülök ha a külső hangszóró szól, a skype -al pl nem hajlandó együtt működni :) Kollégám gépe kicsit más kiadású nekik bármilyen wifi hálózatra csatlakozik, dob egy hátast a gép. A wifi modul frankón működik, mert live linux -al nekem szuper a hang, kollégának megy a wifi. Másik kollégának beépített 3G modem van csak épp nem működik, linux alatt ez is megy :) Ha veszünk egy gépet előre fogadunk, hogy mi nem lesz jó rajta :) Nem tudom ki a hülye, a win vagy a dell...

    W8.x -el aztán még nagyobb a káosz. Van hogy talál valamit, felteszi és többé nincs hálózat :) Ha javítom, felülbírálja és megint volt nincs hálózat :)

    Egyébként anno mikor kijött a W7 ugye sok gépet nem támogatott, de azért meg lehetett mókolni, hogy 1-2 XP -s driver elmenjen rajta nem támogatott HW mellett...

    (#188) azopi74

    Ezer dolog van ami miatt problémás a W8.X, sok helyen ki lett beszélve, de rátapintottál. A rugalmasság hiányzik igazán belőle. Mindenki eldönthesse hogyan használja...

    [ Szerkesztve ]

  • válasz King Unique #191 üzenetére

    Az ESET szerintem rossz példa. Az AV, mint terméket megkapod ingyen, sőt van hozzá 30 napos szolgáltatás is (trial). Amit egy évre veszel, előfizetsz, az nem a termék, hanem a szolgáltatás. Support és Update együtt. Akár programfrissítéssel együtt.

    A windóznak sem az a baja, hogy nem ad szolgáltatást vagy supportot. A kényelem is egy szolgáltatás. Hanem annyi, hogy mások ezt olcsóbban/ingyen adják. Lejárt az az időszak, amikor ezért még pénz kérhető. Legalább is az alap feature-re, hogy betöltsön a fész, meg a YT. Vagy akármi, amiért amúgy is fizetsz már, csak úgy mint a netért.

    Az csak hab a tortán, hogy egy OS, ami minden mozdulatod szervezője, miért zárt rendszer. Ami nem GPL, az annyit is ér.

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

  • válasz King Unique #199 üzenetére

    Meg lehet nézni, hogy pénzért A milyen hátteret kap (RedHat, SuSE, Ubuntu Advantage, etc.) Ingyen te sem adnál semmit, de erre szükség sincsen. De a dobozos support is egy vicc, ott is csak a partneri viszony ér valamit, ami meg drága. OEM-en meg nincs.

    A mobilkütyük nem más tészta. Tolódik el minden használat arrafelé, a PC piac megy össze. Ezt nem szabad figyelmen kívűl hagyni.
    Az 1 éves akció meg pont azt mutatja, hogy ingyen kell adni a frissítést... nem értem mit akarsz ezzel magyarázni. Azzal sem, hogy ha pénzt kérnek érte, attól az hogyan lesz sikeres üzletmodell. Elég csak megnézni, hogy míg a commercial bevételei nőnek, a consumer csökken. (közgazdászok előnyben) A sikeres modell az növekszik, ezt gondolom mondanom sem kell.

    A PH! meg nem a Portfolio, hogy üzletről beszéljen. Engem nem zavar, hogy nem vagy üzletember, viszont mérnökaggyal nem lehet ehhez hozzáállni. Az meg biztos csőd, hogy "ha eddig működött, az ezután is fog". 100 éve már új vezetőképzés van.

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

  • tom_tol

    addikt

    válasz King Unique #199 üzenetére

    Ezek meg sem jelennek más megoldásokra. Talán nem véletlenül.

    lionhearted Ha beleléptem a lelki világodba elnézést kérek, nem az volt a cél.

  • tatabike

    őstag

    válasz King Unique #208 üzenetére

    Igen, kb. De isten bizony, én minden cégnek/fejlesztőnek megadtam a lehetőséget, aki valaha oprendszert készített, és ma úgy állok, hogy a laposon, a desktopon, a tableten és a telómon is Windows van.

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

  • FoLey-v

    addikt

    válasz King Unique #186 üzenetére

    Engem sosem zavart a start menü hiánya Windows 7-ben sem használtam,idáig sem fogom.
    A csempés továbbítás is jó megoldásnak tűnik,de ezek az új ikonok hát elmegy,majd kiderül amikor megfog jelenni,TP-t nem raknám föl fő opredszernek,mert sok minden hiányos,ráérek. :)

    azopi74: A Windows 8x-t úgy ahogyan van,igen vannak jók is benne meg hiányosak is,sajnos ez ilyen.

    • Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

  • válasz King Unique #204 üzenetére

    Nem ezt a 2-3at. Amíg opensource, addig bárki vállalhat hozzá supportot, ha megfizeted. Egyébként, az Oracle-t kihagytam, pedig elég jelentős.
    Az egyszeri júzer nem vesz dobozos wint, hanem OEM kapja. Ő nem az MS-t fogja felhívni, hanem a sarki boltot ahonnan vette, a gyártót, vagy a szomszéd pistát. OEM-et amúgy is magasról..teszi az MS is.
    Én értem, hogy mit jelent, ha van mögötte support, és azt is fel tudom mérni, hogy arra szükségem van-e.
    Egyszeri user is megveszi a Dell (néha Asus is) Ubuntu-s lapost, és kap hozzá supportot. Mert megvette azt is, menni fog a gépe azzal az OS-sel.

    Én nem felejtem el, hogy mi hova jó. Te (ti) is mindig azt emeled ki, hogy jajj, munkára nem jó. Csakhogy otthon nem dolgozol. Tartalomfogyasztasz. Filmet a TVn nézek, azért van. :) És ezek nem egymás mellett élnek, hanem a mobil piac lopja a szeletet a PC-től. Hiába mondod, hogy munkára nem jó, (most még) tény, de nem arra van. Viszont az üzletet rontja. Már most összemérhető a két eszközpark. Így az MS sem monopol. Ma már azt kérdezik, hogy a mobilappod mellé van-e weboldalad PC-re is... nem fordítva. Neked az a termelés, hogy megírod az oldalt (ugye, a mérnökagy), nekem az is, hogy eladom a szolgáltatást. Hány dolgozóra jut 1 ügyfél? Ugye, hogy ugye...

    "És ugye még mindig csak a home piacról beszélünk, ahol eddig is mki felrakta ingyen az újat, tehát nem akkora fene nagy, pótolhatatlan adomány azért, h most ráfrissíthet ingyen." Pont erről beszélek. Ezért ma már senki nem akar fizhetni. Ezt egyszerre igazolod ezzel, és egyszerre cáfolod minden mással...

    Ki írja, hogy sikeres? Mi az, hogy sikeres? Szerintem egy kupac trágyadomb maga a termék. Üzletileg 0, fogynak el a consumer piacról. Ez a siker? Hogy csökken a bevétel? Ha többet adnak el, mint az előzőből?
    Vagy te mivel magyarázod az arculatváltást? A CEO váltást? Csak annyi, hogy át akarnak téríteni az új keylogger OSükre? Szóval ezért lesz opensource a .NET? Ezért vannak lemaradásban XB1 terén? Ezért adták tavaly már ingyen a WP-t, ami addig pénzért ment? Ezért készült O365 a Google Docs ellen? OneDrive azért pont 15GB, mert a Google is? Azért van szépen beleégetve az OS-be, hogy "kényelmesen" azt használd? Azért van már a W8-ban is nehezen látható helyre téve, hogy ne MS accal lépj be, hanem sima userrel, mert nem a saját sikeres cuccaik felé akarnak terelni? Amik annyira sikeresek ugye, hogy enélkül nem megy. Mint az IE vagy a MediaPlayer... aztán csak lett böngészőválasztó meg Windows N.

    Nem tudom mi az én kedvencem, de:
    RedHat növekvő bevétel. Ők ebből élnek.
    Esetleg az Apple nem sikeres? :D Bár nem OSből élnek, de azért gondold át újra.

    Azért elég jól bennevagyok a témában, köszönöm. Osztán fizetett MS troll vagy, esetleg fanboy? Vagy minek őket védeni? Mi érdeked? Mert én a TE érdeked nem tudom kiolvasni a hsz-edből.
    Az enyém az, hogy én, otthonra a fórumozáshoz nem kérek fizetős szoftvert. Főleg nem zártat, vagy amihez atomerőmű kell, hogy az Intel is jól járjon. Te szívesen fizetsz érte? Ne keverj ide semmi munkahelyet, kérlek. Semmit, amivel pénzt kereshetsz.

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

  • válasz King Unique #227 üzenetére

    Mondta valaki, hogy több? A lényeg az, hogy nem kevesebb. Olcsóbban.
    Munkára nem az OS-nek kell támogatni (vagy a gép gyártónak), hanem az OS-t. Igen, a szoftvernek, amit használsz a munkádhoz. Ez ugye egy másik kérdés. (de ez továbbra is termelési kérdés, nem tartalomfogyasztási)

    Miért tartanák a helyüket? Pont ez a baj, hogy nem. Chromebookot vesznek, nem wingépet. Tabletet vesznek, nem surface vagy winlaptopot. És stb. Pár év alatt milliós számú AppStore lett iOSen és Androidon is. Ebből egy centet nem lát az MS. Kibővült mellettük a piac, és nagyságrenddel jobban nőnek a többiek nála. Ez ma még talán nem gond, mert most még kisebbek. De ha a másik gyorsabban nő, akkor le fog hagyni. Azt hiszem, ezt nem kell bizonyítani.

    Ugyanúgy mazsolázol, mint a másik kolléga. "Nevetséges komolyabb helyeken".. kiveszel valamit, csak hogy azzal igazold az általános állításod. [link]

    "Aztán az pont mér fáj, h ha afelé is akarják terelni a usert? Apple nem ezt csinálja, azt bezzeg nem fikázzátok, csak betegesen a WIndowst..." Szintén MS fanboy szokás, csak azt felejtik el, hogy a PCken ki van 90%-on, és ki 6%-on. Egy PC OS dominanciát áttolni más piacra nem megengedhető. Kivéve MS földön.

    "Milyen érdekes OS X-nél a Safari miatt nem nyafogott senki... Ráadásul lejárt már az előírás és már nincs böngészőválasztó." Ugyanaz...

    [link] Ez a hosszú történethez. Neked az tetszik, nekem ez. De ez nem érvelési alap. Én arra érvelek, hogy mostanság rossz a modelljük, ezt tükrözi a csökkenő consumer bevétel.
    Nekem az az érdekem, hogy olcsóbban kijöjjek, és neked is. Nem akarsz újat tanulni, így inkább kifizeted a lustaságot. Vagy drágább az időd, vagy lassú tanuló vagy. Nekem édesmindegy, ez sem érv. Szerinted az a kényelmes, hogy majd a HDD sentinel megmondja, hogy mi van a lemezeddel, szerintem meg az, hogy ezzel nem kell foglalkozni, ha baj van, akkor sikítson. Szerinted az O365 kényelmes, szerintem meg a GDocs is az, és semmilyen többletfunkcióra nincs szükségem. Ha néhanapján van (hohó, szakdolgozat kártya be fog figyelni ide), akkor LO. Továbbra sem termelek itthon pénzt, hogy termelő eszközt (vállalati kártya, hogy ott mennyivel jobb az Office) vegyek. Kényelemben nem látok többet, funkciókra meg látok, de nem érint. Ez nem bizonyítja azt, hogy én mindenképp ingyen szoftvert szeretnék. Csak azt, hogy vannak dolgok, amikre igen, sőt, némelyikre főleg GPL-t. Nekem megfelel, és az idő folyamán meg is szoktam azt a feature szintet, amit kínált. Ettől még van több szoftver/szolgáltatás is, amit megvásároltam. Mert vagy a hobbim, vagy a kényelmem szolgálja.

    A hosszú évek arra adták meg a választ, hogy az MS ügyesen betalálta magát a termelő és oktatási helyekre. Ez a bizonyíték az eddigi magas részesedésre, minden téren. De úgy tűnik az emberek megtanulták kezelni a webet, a cloudot, az okostelefont is. Most ez, meg az IoT a buzzword. Ebből az üzletből pedig az MS nem sokat lát.
    És nem, nem állítom, hogy free vonalra kell nekik is áttérni, akár consumer, akár commercial vonalon (ez utóbbin biztosan állítom, hogy nem). Csak azt, hogy a mostani modell nem lesz jó a továbbiakban. Ezt ők is tudják. Felőlem azt tesznek, amit akarnak. Régebbi példáimból látható, hogy ők is kapálóznak mindenfelé, hogy jöjjön a sok $$, ami bizonyítja, hogy az addigi modellt meg kellett változtatniuk. Előbb utóbb jönni fog az OS is, amire látható ez az ingyen frissítés kísérlet is. Vagy, hogy androidos telefonra telepíthető a WP.

    @Vesa: Arról volt szó, hogy a korábban PC only piac, már nem PC only. Így a most már minden kütyüt egybefoglaló piacon a PC szelete csökken. Mert a többiek jobban nőnek. Nem tudok rá jó szót, mert eddig mindenre csak PC volt használható. De ha tudsz egyet, akkor kérlek mondd, mert akkor könyebb lesz legközelebb beazonosítani.

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

  • sg22

    senior tag

    válasz King Unique #237 üzenetére

    mar csak sajat magaddal vitatkozol mert az osszes ertlemes ember elment innen. en az elso komment utan feladtam amikor lattam h fel sem fogod hogy mivan. most mar falraakaszthatod a billentyuzetet tied lett az utolso komment

    what should I do about this?!

  • Bali27

    addikt

    válasz King Unique #305 üzenetére

    Szerintem ellent mondtál saját magadnak...
    Ha bárki frissíthet de az 1 év után a frissítésekért fizetni kell akkor nem mindegy hogy kalózról vagy jogtisztáról upgradelsz? Hol itt a logika? hogy az etikát már ne is boncolgassuk...
    A hír meg azt írta hogy nem marad kalóz, mert az a cél hogy mindenki win10-et használjon.. Aztán a másik hír hogy azonnal 20%-al emelkednek az áruház árai.. Na vajon miért? Mert valahol be kell hozni az ingyenességet... És pont ezért ingyenes mert igy többször annyi ember fogja majd az áruházat használni. Ergo ha nem is veszi meg a rendszert a zember akkor is lesz nem kevés bevételük mert az eeddigi szűk keresztmetszet most tágulni fog.

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz King Unique #308 üzenetére

    A gyakorlati megvalósítására leszek kíváncsi. Beírom valahova a neten a régi serialt, és adnak egy úja win10-est, a régit meg letiltják? Van pár felesleges Win7-em amit nem használok (3 db), de szívesem bepörgetném Win10-re, jó lesz a későbbiekben új géphez, vagy haverokhoz hozzávágni hogy nesze Win10 ingyen.

Új hozzászólás Aktív témák