Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz lionhearted #213 üzenetére

    Notebookon Ubuntu alá ugyan már milyen különleges supportot kap, ami több, mintha Windows-zal venné...? + legtöbbször az a vége, hogy megy rá a (warez) Win7...
    Jó lenne munkára, ha meg lenne a támogatottsága, de nincs. Persze más szoftverekkel lehet rajta dolgozni, de nem mkinek jó ez a kompromisszum. :N
    Látom megmaradt korábbi topikokból pár infó, de nem csak engineer...jajj.
    Csak épp az a helyzet OS kapcsán, h fizetnek érte még így is. Persze az, h megjelent a piacon az openszós bagázs és az ingyenes cuccaival téríteni szeretne, nyilván megnehezíti más fizetős termékeket gyártók dolgát, rontja az üzletüket, és így kénytelenek olykor engedményekre. De ez nem azt jelenti, hogy csak úgy maradhatnak talpon, ha ők is teljesen free termékekre váltanak. Pont az a vicc, h még így is tartani tudják magukat, mert a másik annyira nem alternatíva sok helyütt... :D

    Vezető váltást nem kell magyarázgatni, volt róla elég cikk, a .NET openszószosítását speciel nem tudom mire vélni, a hivatalos infó alkalmazásfejlesztők munkájának megkönnyítése, de más is van a háttérben.
    XBOne azért nem rossz szerintem, + a Win10 még inkább fellendíti majd azt is. Google Docs-ot meg ne említsd, az a vicc kategória...nagyon nem egyenrangú egy O365-tel, komolyabb helyeken nem szórakoznak előzővel.
    Nem értem OneDrive-ot is minek fikázni, mikor nagyon is kényelmes tud lenni az a beépített tárhely, Windowsra pont az egyik legjobb megoldás és akinek voltak korábbról kedvezményei, már simán 15 GB+ helye van. Aztán az pont mér fáj, h ha afelé is akarják terelni a usert? Apple nem ezt csinálja, azt bezzeg nem fikázzátok, csak betegesen a WIndowst... Egyébként meg nincs olyan eldugott helyen és már telepítésnél se kötelező az MS Account, akkor rendszeren belül is bármior lehet váltani. IE-t meg ezeket hagyjuk már, annál is EU kabátja mögül keménykedő fanatikus hívek munkájának is köszönhetjük a böngészőválasztót. Milyen érdekes OS X-nél a Safari miatt nem nyafogott senki... Ráadásul lejárt már az előírás és már nincs böngészőválasztó. :D

    Ezzel a MS bérenc és hasonló megjegyzésekkel meg nagyon mellé tetszett lőni, ezt mondtam már korábban is...pont az a vicc, hogy nem kell itt PH!-n se sokaknak annak lenni, hogy a magatok féle fanatikusok téveszméi kiverjék nála a biztosítékot.
    Te Linuxhoz vagy szokva, elvagy azon, nem akarsz OS-ért, programért fizetni, egy dolog. És azért sem akarsz, mert pusztán nem szimpatizálsz az MS-el, de ha a Linux is fizetős volna, nem felelne meg egy xy 3. free alternatíva, akkor épp megvennéd te is. Más meg ahhoz van szokva, hogy ahogy megveszi a laptopot (+OS-t), évekig használod, megér egy egyszeri kis anyagi ráfordítást. Mindenki arra szeret költeni, ami számára fontos, lát benne értéket. És én igen, megveszem, illetve szoftvereket is, mint pl. egy HD Sentinelt. Persze lehet mondani, hogy hú, ott az ingyen OS, meg beírsz terminálba egy parancsot, az is kidob HDD-ről infókat, de vhogy mégse teljesen ugyanaz, nem mki igényeit elégíti ki. Vagy épp otthon nem csak netezni szoktam, hanem használok bizonyos programokat, épp rádugom a hardvert az OS-re és használni akarom a mellékelt gyártói szoftvert is. És bizony nem mindenre van alternatíva, nekem, hogy ezek működjenek, biztosítva legyen a teljes kompatibilitás és támogatottság, megér ennyit.
    Vagy akár egy Office is megér annyit, hogy havonta előfizessek rá, igen tudom én vagyok a hülye, hiszen ott az LO... Igen, csak nekem az vhogy mégsem alternatíva, ahogy sok más usernek se.
    Na persze ezek mér spec igények, egy átlagos felhasználóé ennél szerényebbek és ilyenkor jön a kérdés, akkor mért nem használnak pl. ingyen OS?? Arra meg a hosszú évek megadták már a választ: nem azt tanulták, nem ahhoz van szokva, nem támogatott rajta a program, nem tetszik neki, v lazán csak nem felel meg az igényeiknek. :N

    Tőlem meg ne várd, hogy elkezdjem neked itt szapulni a Windowst, lebeszéljem itteni emberkéket a használatáról, hirdessem, hogy de szar lesz a Win10, ne váltsanak rá. Tudom, hogy vannak hibái, de azt is, hogy előnyei is akadnak és adhat olyan pluszt és kényelmet is, amit a többi nem. Az, hogy MS, v épp Apple, v más gyártó, milyen uton-módon éri el, azt amit, az meg pont nem érdekel és feszegetni se akarom, végfelhasználóként nem is tisztem. Az én elvárásaimnak a termékük, szolgáltatásaik, maga a platform megfelel, aztán kész.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák