Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz sutszi #87 üzenetére

    Nálam az ilyen GUI dizájnelemek nem számítanak, gyors legyen és könnyen kezelhető. Valami a torrentek hozzáadásával vagy menedzselésével volt, már nem emlékszem pontosan, a lényeg hogy egyesével kellett valamit beállítani amit az utorrentben lehetett csoportosan is. Az ilyen "klikkelj 5000x 1 helyett" lassító funkciókat nem nagyon értékelem.

  • Monngoose

    aktív tag

    válasz sutszi #159 üzenetére

    Természetesen nem az a gondom, hogy nem fér el, hanem az, hogy bevallottan uTorrent alternatívának készült (egyszerűség, kis erőforrás igény) mégis közel 10-szeres a mérete a legkövérebb uT-hez képest is (és 42-szerese a 2.2.1-nek). És igen, ez elgondolkodtató.
    Bár ha elsőre sem értetted...

    [ Szerkesztve ]

    Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

  • Vladi

    nagyúr

    válasz sutszi #159 üzenetére

    "mekkora terhelést jelent a CPU-ra"
    Nemtom. Tényleg nem. Még anno 0.9 tájékán a p3 500 mhz-n elment 20% terheléssel. Most az asztalin phenom 2 x4 alapjáraton ásítozik letöltés közben.
    A memória meg: 34.3 MiB 122 torrenttel.

    Elég lesz? :)

    (#160) Monngoose:

    Te nem érted. Winre viszi magával a hozzácsomagolt qt-t ezért ennyi. Most linuxon 3.4 mega lemezen, csomagban ennek kb fele. Elég?

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Joci10

    őstag

    válasz sutszi #170 üzenetére

    Kívülállóként írok (vagyis nincs rajtam se 'Éljen utorrent', se 'Fúj-fúj utorrent' sapka/szemüveg/sál/...).

    Én úgy érzem, Te nem érted. Ez a kérdéskörötök hasonlít a vasárnapi nyitvatartáshoz: nem azért jó, ha nyitva vannak a boltok, mert Te mindenképp csak és kizárólag vasárnap vásárolnál; vagy mert vasárnap éhen halnál, ha nem lennének nyitva - hanem azért, mert nem zárnak be korlátok közé. Vagyis egy elv mentén kell keresni a felvetett gondolat fonalának megoldási kulcsát; és nem azon út mentén, hogy megoldható-e vagy kikerülhető-e. És akkor jön a kapcsolódási pont: az elv. Itt sem az a gond, hogy hűdemilyen k@ nagy méretű lenne - hanem ahhoz képest, hogy az minek van hirdetve, és mihez van hasonlítva méretileg. Ha valamit úgy reklámoznak, hogy kis méretű és alternatívája egy másik programnak, ami szintén kis méretűnek van hirdetve; akkor ne legyen már a két 'kicsi' között ~ 10 szeres különbség; még akkor sem, ha mindkettő elfér a HDD-n. Legalábbis számomra ez jött le a gondolatok elemzéséből. :)

    De ha valaki nagyon belemenne a vitába, akkor felhozhatná azt is indoknak (az általad említett 'mai HDD-k világában' indokra), hogy a mai FX-ek és i-s procik illetve 8-16GB-os memóriák világába egyik kliens étvágya sem lesz észrevehető; és akkor megint csak ott vagytok, ahol a part szakad (és a flame kezdődik). :)

    Vagyis próbáljatok már meg megnyugodni. Mindenki azt a klienst használja, amit akar/kedvel/jobbnak érez; nem lesz ettől rosszabb, butább, .... Mindenkinek más a preferenciája (mint a szerelemnél: ha mindenkinek ugyanaz a nő/férfi tetszene, akkor már régen kihalt volna az egész emberiség); és másért választ úgy, ahogy. De attól még nem lesz kevesebb, mert nem a Te értékeidet veszi alapul - hiszen lehet, hogy neki az nem is számít, ami neked 'főbenjáró bűn'. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Joci10

    őstag

    válasz sutszi #174 üzenetére

    (És írom ezt a #172 és #173-ra is)

    Nem kell nekem esni, és csak megmutattam "mire gondolt a költő". ;) Erre volt a példám is - az elvekről (és a hogyan csomagolják rész ide is illik).

    Az meg, hogy a flash-hoz van hasonlítva az utorrent 'fogyasztása', az kicsit túlzó. Nem tudom, mennyit eszik; de biztos vagyok benne, hogy nagyon nem egy flash-szinten dolgozna. Vagyis az, hogy most 0,1%-ot eszik egy CPU-ból vagy 0,11%-ot az nem ugyanolyan, mintha a flash 100%-os dolgát néznéd. Nem lesz tőle észrevehetően több a fogyasztása; így a hőtermelés 'plusz'-a sem.
    Illetve ha nincs mindenkinek 8-16GB RAM-ja, akkor nincs több terás HDD-je sem - mint említettem, itt is elvi szinten kell vizsgálódni. De nem érdemes újra kezdeni a vitát, mert mint említettem, csak megpróbáltam megmutatni több oldalról is azt a gondolatmenetet, ami előzőleg fel lett vetve; hogy meg lehessen érteni az ötlet-felvetőt (persze az is lehet, hogy én is félreértettem, és akkor meg pláne felesleges itt tépni a billentyűzetet :D).

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés