Új hozzászólás Aktív témák

  • quarros

    tag

    válasz DRB #29 üzenetére

    Na tehat:
    A korrekciom a 26-os szamu hszmre szolt amit a te hszed utan irtam es arra valaszkent. Ugyhogy nem ertem mirol beszelsz, mert konzisztensen vegig ugyan azt alitottam. :F

    Tulajdonlas birtoklas: Nem nem keverem a fogalmakat tisztaban vagyok a kulonbseggel. Viszont amivel nem vagyok tisztaba az az: Hogy egy barmilyen eula eseten, mely abban felsorolt korlatozasok kozul mik azok amik jogilag hatalyosak es az europai joggyakorlattal oszhangban vannak, es melyek nem! Mivel Lattunk mar peldat arra hogy birosag hatalyon kivul helyezte az eula egyes reszeit. Mert azt az europai joggal elentetesnek talaltak (Oracle per).

    En ezert:
    NEM FOGLALOK ALLAST ES NEM FOGADOM EL MASOK ALLASFOGLALASAT SEM AZ EULABAN FELTUNTETETT SZERZODESI PONTOK JOGSZERUSEGEVEL KAPCSOLATBAN. MIVEL ENNEK ELDONTESE NEM AZ EN KOMPETENCIAM ES NEM A TIED HANEM AZ EUROPAI LEGFELSOBB BIROSAGE VAGY AZ EUROPA PARLAMENTE!

    (Kivetel ha esetleg az Europai Parlament-ben / Birosagon dolgozol amely esetben en kerek elnezest)

    Zarogondolat: Nem ertem miert olyan nehez megerteni azt hogy azert mert a szoftvergyarto vallatok eula-k segitsegevel korlatozasokkal ertekesitenek termekeket az meg nem teszi az osszes abba befoglalt korlatozast jogszeruve. Es ebbol kovetkezoen egy olyan kerdesben amelyben a szakma (Jog) kepviseloinek a velemenye megosztott inkonzisztens. Ilyen esetben hogy varjuk el azt hogy az egysegsugaru fogyaszto tisztan lasson es tudatosan vasaroljon az eula osszes pontjanak figyelembevetelevel???

    Bahh a fenebe mar unom ujra es ujra eloszedni ezt a temat eula evangelistak, kontra tagadok... Egyik csoportnak sincs igaza... A Birosagnak es jogalkotoknak van ennyi...

    Szerk: Elnezest kerek mindenkitol Lehet hogy kisse agyamra ment a hoseg... nemszokott ennyire elgurulni a gyogyszer.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák