Új hozzászólás Aktív témák

  • DRB

    senior tag

    válasz quarros #26 üzenetére

    "amit megtehetsz azt az eula tilthatja jogilag, de nem tudja megakadalyozni fizikailag."

    Ok, így már világos, de hát ugye nem ezt írtad, így nem is erre reagáltam.

    A feltett kérdéshez meg annyit fűznék még hozzá, hogy nem vagy tisztában azzal, hogy valaminek a birtoklása nem egyenlő a tulajdonlással. Ha bérelsz egy autót, azt is birtokba veszed, de nem tulajdonba. Úgy látom, hogy kevered a két fogalmat, és birtoklás alatt tulajdonlást értesz, szóval a válasz (továbbra is) az, hogy amit (birtokba)„vettél” az nem a tulajdonod, csak bérled, valójában nem vételárat fizettél érte, hanem bérleti díjat. A „vettél” alatt két dolgot is értek, az egyik hogy fizettél érte, a másik hogy fizikailag birtokba vetted, csak hogy egyértelmű legyen. ;) Az hogy ezt sokan nem tudják, az tény, de a tájékozatlanságért ne már tulajdonos legyen a hibás. Ha mindenki elolvasná a licencszerződést amikor birtokba vesz egy szoftver, akkor legtöbben tisztába jönnének azzal, hogy nem vettek semmit, csak egy licencelnek egy szoftvert.
    Nem írtam, hogy rossz az állas foglalásod a feltett kérdésben, csak annyit írtam, hogy rossz a kérdés és leírtam hogy miért, a másikról amire azt írtam hogy tévedsz, időközben kiderül hogy nem volt az, csak nem jól írtad. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák