Új hozzászólás Aktív témák

  • fordfairlane

    veterán

    válasz MaUser #920 üzenetére

    Lehetne arra hivatkozni, hogy a programozás férfimunka, de nem így van. A második világháborúban a britek kódfejtő számítógépét, a Colossust nők rakták össze és programozták. Nők gyártották a Manhattan-projekt lyukkártyáit az első atombomba tervezésekor. Nők dolgoztak az ENIAC-on és az Apollo–11 holdraszállásért felelős szoftverén is. -> Ujabb finom kis propagandista csúsztatás, ugyanis mai szóhasználatot használ régi munkákra. Nyilván olyan apróságokra nincs idő a cikk közben utánanézni, hogy a mai programozási munka akkoriban két részre volt bontva: volt egy algoritmus tervezés nagyjából design-ig és egy ralizálás (mint ma indiába szokás kiszervezni). Ahh, szép újabb csúsztatás, belefér az, befolyásolni kell ám az olvasókat...

    Anno a suliban (közép, felső) odáig lettünk volna, ha több nő lett volna az osztályban meg a tankörben. A nőket nem érdekelte sem a mérnökösködés, sem az infó. Tudomásul vettük, ilyen az élet.

    Rendre előjönnek a bezzeg női programozókkal, itt meg ott, de ez nem változtat a tényeken. A nők többsége tapasztalatom szerint monotonnak, unalmasnak, vagy inkább ridegnek tartja ezt a témát. Nem csillan fel a szemük, ha megértenek valamit abból, hogy hogyan működik egy bonyolult technikai eszköz, ellentétben pl. velem.

    Én meg nem vagyok hajlandó magamra venni a keresztet, hogy erről én, vagy más férfiak tehetnek. Hazug képmutatásnak tartom az egészet, és a mostani eszement genderegyenlőségi terror, amit nyomnak orrbaszájba, csak megerősít ebben.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

Új hozzászólás Aktív témák