Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    Nekem van egy ötletem: ne hozza ide a gugli az autóit. Tök triviális, akkor nincs gond a rendszámokkal, a kerítésen beleséssel, stb. stb.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #06658560 #1 üzenetére

    ugye érzed a különbséget aközött, hogy egy gyalogos lát egy házat, meg aközött, hogy közszereplővé válik valaki akarata ellenére a szó civil, nem jogi értelmében?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #06658560 #5 üzenetére

    továbbra is forszíroznám: különbség van aközött, hogy arra jártál civilként és véletlenül benéztél a kertbe és csak te néztél be és a dolog ezzel el is van temetve, meg aközött, hogy valaki üzletszerűen fényképez, tárol és világhálón közzétesz dolgokat.

    Ha te lefotóznád a házamat és kiraknád publikus helyre úgy, hogy triviálisan összeköthető a kép meg a lakcím, akkor én leszedetném a képet, akár bíróságilag. Ha lefotóztál és ott rohad a fénykép a pendrájvodon életed végéig, és csak te látod meg a szomszéd, amikor átjött egy sörre, az privát felhasználás.

    félig off, hogy én a google minden olyan tevékenységét ellenzem, ami arról szól, hogy add oda az adataidat, hogy ők kedvükre elemezgethessék, statisztikázgathassák és csoportokba sorolhassanak és nagy pénzt csináljanak belőle. Az én adatomból én akarok pénzt csinálni, nem szórom be a nagy közösbe.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #8 üzenetére

    Pl. sokan panaszkodtak már (kifejezetten pl. a hadsereg), hogy a google cuccaival egyre egyszerűbb támadást tervezni valami ellen.

    Jön a tolvaj elvtárs, megnézi a gugli mapsben a rózsadombot, utána megnézi a képeket, tudni fogja, hova érdemes betörni, hova nem. és még sorolhatnám. meg mi van akkor, ha az apeh nézi végig, stb.

    ne gyertek nekem a "nincs mit rejtegetni" dumával, ennél bonyolultabb a kérdés.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #12 üzenetére

    sokra megyek azzal, hogy a rendőrség látott valamit, ha már kipakolták a lakásom...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Major Major #16 üzenetére

    Ma Magyarországon átlagosan 2.7 emberből áll egy család. Egy két millió lakosú városban, mint a nagyfalu, nagyságrendileg 740 ezer lakás van. Ennyit nem lehet lejárni sötétített autóval, viszont a guglival sokkal gyorsabban megtalálhatja azt a mondjuk 10-et, amit már körbeautóz. Nem akarok a 10-be kerülni.

    Emellett marad még a másik kérdés: amit én csináltam (építettem házat, terveztettem homlokzatot, találtam ki a részleteket, a kerítés formáját, stb.) az az én szellemi termékem, ezt ne lopja el egyetlen cég se, meg ne legyen az, hogy szombathelyi építészmérnök megnézi a pesti házakat a guglin és abból ollóz terveket jó pénzért.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz moma #19 üzenetére

    Miért, kinek az adata lenne? Egy építészeti megoldást ugyanúgy szerzői jogvédelem véd, mint egy szoftvert. Kétségtelen, programot is sokan lopnak.

    Azt kellene tolerálni, hogy vannak emberek, mint pl. én, akik nem akarnak könnyen hozzáférhetővé válni. És nem akarják az életük minden kis részletét rábízni egy ekkora adatrabló bandára.

    Szerintem ne firtassuk tovább, mert a következő indokomon vérig fog sértődni mindenki.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz moma #21 üzenetére

    mikor akarod végre megérteni, hogy a ránézés meg a civil célra történő lefényképezés nem ugyanaz a kategória, mint szisztematikusan üzleti céllal összeszedni az utolsó pixelig minden információt?

    Érdekes lenne kideríteni, hogy a szerzői jogi törvény taxatív-e vagy megengedő-e, mert ha taxatív, akkor elég egyértelműen kiderül, hogy nincs igazad, ha megengedő, akkor viszont értelmezni kell azt.

    Szerk: pontosabban utánaolvasva kiderül, hogy más paragrafusban az szjt explicite tiltja azt, amit a gugli csinál.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz moma #23 üzenetére

    "nem lenne különbség a kettő között": szjt is különbséget tesz a kettő között, én miért ne tehetném meg...

    egy apróság van: az szjt szerint úgy tűnik, nem az én tulajdonom a ház kinézete, hanem a tervezőé, ez kicsivel módosít a dolgokon, de valójában nem sokkal. Mondjuk érdekes, hogy a házam kinézete a tervező tulajdona, nem az enyém, de ezt mondja az szjt, ha jól tudok olvasni.

    Egy tett megítélését nem az befolyásolja, hogy mi lenne a helyes megítélés, hanem az, hogy mi van a törvényben. Ezzel párhuzamosan jogszolgáltatás és nem igazságszolgáltatás van mindenhol a világon.

    tiltó törvény még mindig az szjt. lásd előző hsz

    A harcok nem azért vannak, mert nem itt csapódik le a nyereség, hanem azért, mert itt követi el a jogsértést. Értelemszerűen ha európai uniós cég csinálná ezt amcsiban, akkor azért az amik pampalíniznének, mert ott történik a jogsértés. Svájcot emlegetni az eu dolgaival kapcsolatban azért nem jó példa, mert Svájc nem Eu tag.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz BonFire #26 üzenetére

    Az általad emlegetett összes esetre van jól értelmezhető passzus a vonatkozó törvényben.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz tomcs #28 üzenetére

    Sorold fel légyszives a google nélküli eszközöket, amikkel gyorsan igen nagy területeket és olcsón át lehet fésülni. Szerintem a google-n kívül egyetlen eszközzel tudja jelenleg megcsinálni, nem ugrik be a pontos neve, de valami norc vagy mi. Azok még tahóbbak egy fokkal, mert bennük fel sem merült, hogy bármiféle engedélyre szükség lehet vagy bármiféle törvényt sérthetnek, ők bementek és fotóztak. A gugli legalább próbál valamiféle kapcsolatot keresni az illetékesekkel. Mindkét bandát ki kell tiltani, nem azért, mert én úgy gondolom, hanem azért, mert amit csinál, explicite törvénytelen.

    A guglimapsos műholdas képekkel is van olyan baj, hogy terrorista támadások tervezésére felhasználható, nem véletlen, hogy még amcsiból is sok területet leszedettek róla. Na erre varrjon valaki politikai indítékot, hogy amcsi cég felvételeiből amcsik kitöröltetnek.

    A nagyban dolgozó ponyvásoknak sem mindegy, hogy be kell járni egy városban az összes utcát, mire kideríted, hogy hol érdemes alaposan szétnézni, vagy kattingatsz esténként két órát és máris tudod, hogy a 8. kerületbe nem érdemes Picasso-ért menni.

    Az, hogy nyaraláshoz használod, az teljesen más példa. Nyaraláskor olyan helyeket keresel, amely helyek tulajdonosának érdeke, hogy minél több hirdetési helyen megtalálják. Ott nincs semmilyen kifogás, a nyaraló, strand, lovarda, stb. tulaja nyomul, hogy megfelelő módon rákerüljön a gugli cuccaira.

    Az, hogy konkrétan nekem mennyi károm van abból, hogy elhordja a dolgaimat, nem oszt nem szoroz, mert nem csak akkor kell szólni valami ellen, ha nagy összegű kárt okoz, hanem minden esetben. Másrészt sok kicsi sokra megy, ipari méretekben összegereblyézve az egy forint is sok fejenként.

    A guglival pedig az egyik nagy baj az (most egy kicsit túlozni fogok), hogy elveszi az emailjeidet, a kontaktjaidat, a privát beszélgetéseidet, a keresési történetedet, a házad képét, a könyveidet, a hálózatodat, mindent. Marad neked valami? Várom már, hogy mikor csinálnak egy facebook szerű cuccot, ahol a kapcsolatrendszeredet is elvehetik, utána már csak annyit kell csinálni, hogy a gugli nevet lecserélni mátrixra, a reverse dns-eket meg beállítani sky.net domainre, oszt jólvan.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz tomcs #30 üzenetére

    Hogy is mondod: "felpakol képeket a lakása belsejéről": vagyis a sok majom saját maga úgy dönt, hogy önerőből, saját idiotizmusától hajtva marhaságot csinál. Ez teljesen korrekt, az 1949. évi XX. törvény szerint erre joga van (lásd: mindenkinek alkotmányos joga idiótának lenni), hülyeségre meg nincs diéta. Ezt vesd össze azzal, hogy minden erőfeszítésem *ELLENÉRE* idejön egy cég és rámerőszakolja, hogy kikerüljön rólam olyan infó a webre, amit magamtól nem adnék meg. Tökteljesen jól leírtad, hogy miért helytelen, amit a google csinál.

    "Terroristákat hagyjuk, nincsenek rászorulva a Google Mapsre": ezt a vléeményedet jónéhány nagy szervezet nem osztja. Volt már hír arról, hogy leszedettek, meghamisíttattak területeket a guglimapsben nemzetbiztonsági vagy egyéb biztonsági igényre hivatkozva. Azt meg senki nem tudja, mire lehet a google mapset és az egyéb google szolgáltatásokat használni, amiről utólag esetleg úgy gondolod, hogy nem kellett volna... Nagyon találékonyak lehetnek a rossz bácsik, jobb előre gondolkodni.

    "Google nem vesz el semmi"t: minden más google szolgáltatás úgy érhető el, hogy saját belátásom szerint regisztrálok rá. Regisztráltam, megy, nem regisztráltam, nem megy. Regisztráltam rá, elveszik az adataimat, nem regisztráltam rá, nem adom meg az adataimat. Ez így viszonylag korrekt, eldöntöm, mimet adom. Akkor tessék már megmondani, miért pont a street dolgokkal kapcsolatban nincs meg ugyanez a jogköröm???

    Tényleg ennyire nem érthető, hogy miről szól ez az egész és ezzel mi a baj?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #06658560 #32 üzenetére

    "Az formára, kialakításra az építészé, nem a tied": valóban, erre közben én is rájöttem. Annyiból nem elsőrendű ez a kérdés, hogy van a ház kinézetének szellemi tulajodnosa, tehát a fotózás az nem feltétlenül legális.

    "A magadtól nem adnád meg a házad homlokzatát mégis megtetted, amikor nem a házad tetjéig érő kerítést építettél. ": marhaság, nem azért nem szabad fotózni, mert nem is lehet, akkor sem szabad, ha lehet. Ugyanúgy, ahogy szoftvert, filmet is lehet másolni, ettől még nem szabad.

    De, ha elolvasod ugyanazt a törvényt, amiből megtudtad, hogy az építészé a jog, ugyanott az is le van írva, hogy van különbség, ha 1 vagy 6 millió ember látja. Az már kérdés, hogy a személyiségi jogaim sérülnek-e, szerintem igen, de az explicite benne van a törvényben, hogy az építész jogai sérülnek, ha a streetview lefotózza.

    Ezzel legfeljebb annyiban változott a véleményem, hogy nem csak nekem van okom és jogom ugrálni, hanem az építésznek is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz tomcs #33 üzenetére

    Azt elmesélhetnéd, hogy ki a lótetűt érdekli, hogy hány embernek hajt hasznot az én káromra (meg az építész kárára) elkövetett jogsértés??? Ma Magyarországon a pc-k jelentős részén lopott, tört, warezolt windows fut. Azt hiszem, teljesen nyugodtan és bátran ki lehet jelenteni, hogy akár Magyarországon, akár a világon összességében kimagaslóan nagyon sokkal több lopott windows fut, mint ahány részvényese van a Microsoftnak. Tehát nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy a windows lopással sokkal többen járnak jól, mint ahányan ezt nem szeretnék. Jogsértő windowst lopni? AZ. Akkor az ilyen orbitális baromságokat hagyjuk már végre, hogy sok embernek jó vagy sem. TÖRVÉNYTELEN. Kell még bármi mást is mondanom?

    A kamerák által felvett anyagok sorsát, kezelési módját szabályozzák úgy, hogy figyelembe veszik az ott élők, a képeken szereplők személyiségi jogait. Elvileg nagyon szűk réteg juthat hozzá valóban olyan minőségű felvételekhez, ami számít is. A kamerákat egy tolerálható közös cél érdekében tették ki, nevezetesen a bűnözés visszaszorítása érdekében. Milyen tolerálható közös cél kapcsolódik ahhoz, hogy a google lefotózza a házamat? Az, hogy a google anyagilag jól jár, mióta közös cél? Neked, mint magánember, milyen tolerálható igényed lehet a házammal kapcsolatban??? Nem közterület, nem mindenki által látogatható hely, nem mehetsz be, nem csinálhatsz vele törvényesen semmit. MI a francnak akarod lefotózva látni?

    Az utca látképe publikus. Ezt a törvény úgy fogalmazza meg, hogy a közterület látképe publikus. A házam NEM KÖZTERÜLET.

    Mondj már egy reális, saját lábán megálló érvet is végre, hogy mi a bánatos francnak akarod lefotózni a magánterületet??? Mert csak?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz tomcs #36 üzenetére

    Windows: jaja, a windows másolás a szerzői és szomszédos jogok megsértése. Ezzel szemben a ház lefényképezése az szerzői és szomszédos jogok megsértése.

    Az utca közterület részére is vonatkozik szerzői jog, miután a szerzői jogi törvény foglalkozik a kérdéssel.

    Az elmúlt sok évtizedben, évszázadban voltak emberek, akik képesek voltak odatalálni ismeretlen címekre anélkül, hogy látták volna műhódról, például házszám alapján. Parkolni közterületen szoktak, és bár a közterületre is vonatkozik a szerzői jog, annak relatíve (a te oldalad irányából nézve) barátságos szabályozás van. Mifelénk a 30 éves tablóképek nem közterületen vannak, hanem magánterületen.

    "A street view csak mennyiségben tér el": most mondom sokadszorra és utoljára: a vonatkozó törvény foglalkozik a mennyiségi megkülönböztetéssel. Tehát ha mennyiségileg eltér, akkor más paragrafus vonatkozik rá. Benne van abban a törvényben, amit olyan nagy erőkkel nem akarsz elolvasni.

    Azt is el kellene végre fogadni, hogy az, amit te látsz, törvényileg más kategória, mint amit adatsilókban archiválnak.

    A magam részéről a továbbiakban mellőzném, hogy azzal vitatkozzak, hogy "tudtoddal". Olvasd el a törvényt, te is ki tudod guglizni magadnak.

    Az teljesen rendben van, hogy a norc ellen kifogásaid vannak.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz janos1988 #38 üzenetére

    Bontsd már ki ezt a piszkosul logikátlan kijelentést alaposabban légyszives:
    "ha lefotozzak az utcat ahol lakok" akkor "Semmilyen elonyhoz nem jut ezzel senki sem".

    A második paragrafusod is aggasztó, ebben igazad van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz janos1988 #40 üzenetére

    tőled hangzott el olyan állítás, hogy senkinek semmi előnye nem származik abból, hogyha lefilmezik az utcát. Ekkor jogosan merül fel a kérdés:

    mi a fenének filmezik le?

    tessék nekifutni ezen kérdés megválaszolásának, vagy tessék beismerni, hogy az az állítás, mely szerint senkinek semmi előnye sincs ebből, tévesen hangzott el. Mert amennyiben elfogadjuk azt, amit állítottál, akkor jelenleg azt állítod, hogy a google olyan dolgot csinál, aminek nincs haszna.

    Azt nagyon gyorsan felejtsd el, hogy én bizonygassam azt, amit te mondtál. Az a te reszortod.

    És visszatérve a téves kijelentésről a topicra: nem elvárás, hogy értsd, mit hiszek. Az elvárás jelenleg az, hogy megértsd, az adott kérdéssel törvény foglalkozik és az mindenkire nézve kötelező.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz tomcs #41 üzenetére

    Ja értem, tehát a vita alapvető, kihagyhatatlan részét képező szerzői jogi szálba nem akarsz belemenni. Már egy jó ideje nem arról beszélek, hogy nekem mi nem tetszik, hanem arról, hogy mit ír elő a törvény. Innen kezdve nincs vita, mert a témakör halmaz üres halmaz lett.

    "mert tőled sem láttam idézetet arra nézve": láttad tőlem leírva, hogy a vonatkozó törvényben mit sért a google. A vonatkozó törvényt pedig te, mint google pártoló tag, nyugodtan önerőből, az én segítségem nélkül is megtalálhatod a complex.hu-n.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz tomcs #45 üzenetére

    tessék, hivatalos szjt.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz tomcs #48 üzenetére

    A privát telkemen álló privát házam mióta nyilvános hely?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ddekany #50 üzenetére

    Azért fontos a dolog szerzői jogi vetülete, mert a vita szétszakadt két mellékágra, az egyik, hogy objektíven létezik-e szabályozás (állítás: nem, bizonyítás: létezik), a másik, hogy akár én, mint magánember, akár a többi itt megszólaló vitapartner mit tartana optimálisnak a kérdésben.

    Azért zavar, mert a google egyre inkább kezd úgy viselkedni, hogy hozzájuk képest a microsoft egy első bálozó, az ávh meg egy fehér ruhás szűzlány a zongoránál, aki apáca. És mindenkinek a magánügye, hogy mit gondol vagy mit kezd egy választható dologgal kapcsolatban, megveszi-e a windowst vagy sem, használ-e gmail-t vagy sem, döntési lehetőséged van. De az, hogy nekem ne legyen lehetőségem eldönteni valamit, ami a magánszférámhoz tartozik, na ezt csak az ávh csinálta eddig ebben az országban.

    Komolyan mondom, olyan ez a gugli, mint a régi komédiákban vagy rajzfilmekben a hógolyó, csinálsz egy kis hógolyót, eldobod, gurul-gurul, egyre nő, dagad, nagyobb lesz, gyorsul, maga alá temeti és magába zárja a keresési szokásaidat, utána a magánéletedet, a hivatalos doksijaidat, a beszélgetéseidet, a könyveidet, majd rázúdul és elsodorja a lakóhelyedet is... A végén csak egy nagy irtás marad utána, kidöntött fákkal, letarolt épületekkel.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák