Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcs

    őstag

    válasz bambano #35 üzenetére

    Windows másolást ne hozd ide, ha már itt tartunk az nem lopás hanem szerzői jog és licensz szerződés megsértése. Az utca látképére nem vonatkozik szerzői jog, és gondolom a házad előtt járkálókkal sem fogadtatsz el szerződést, hogy milyen feltételekkel tekinthetnek jobbra.

    Gondolom, pl. a gimnáziumi tablódon se vagy rajta, mert mi a francnak nézegessék mások, semmi közuk meg joguk hozzá hogy x éve fura alakú volt-e a fejed. Elárulom, azokon sem konkrétan valakit szokás nézni, hanem azt hogy 30 éve milyen volt a divat, tanári karban vannak-e átfedések, stb. Street view-re visszatérve, személyesen az én okom lehet például, hogy ismeretlen címre megyek és valamiről fel kéne ismerni ha odaértem, említettem azt is hogy hova parkoljak a környéken, úgy egyáltalán hogy néz ki. Idegen városban néha jó csak úgy körülnézni (igen, ebben az esetben nem a családi házas környék érdekel hanem a belváros általában). Baromira nem érdekel konkrétan a te házad, viszont az utca látképében benne vannak a házak meg úgy minden, ami egy átlagos ember szemmagasságából fényképezhető. Nyilván egy belvároshoz más kameraállás kell, mert ott magánszférát nem veszélyeztet, viszont a parkoló autók miatt pl. használhatatlan lehet egy szemmagasságban készült kép, de ez más.

    Egyébként épületek szerzői joga tudtommal csak a konkrét, betonból-téglából lemásolás ellen van, ha pl. a mapsre készítek egy épületről 3D modellt, teszek fényképet facebookra, azzal nem sértem meg senkinek semmilyen jogát. A street view ettől szerintem csak mennyiségileg tér el. Fényképek készítésére is valahogy úgy van a törvény, hogy közterületen bármit bármilyen irányba fényképezhetek, tömeget is, bármit, csak valaki konkrét emberről nem készíthetek fényképet a megkérdezése nélkül. Miért jó neked, hogy amit az utcádból bárki láthat, azt netről már más nem nézheti meg? Nincs rajta a neved, és a Google céljai szerint sem arcod, sem rendszámod nem lehet rajta. Ha azt támadnád, hogy az algoritmusuk belvárosban jó, de családi házas részen eléggé hibásan működik, ezért benne maradhat néhány rendszám, az érthető dolog, mert ez a google hibája. Egy ideálisan működő street view (azaz minden rendszám és arc takarva) gyakorlatilag csak az éppen törvényt sértő, extrém felismerhető testalkatú embereknek jelent konkrét hátrányt.

    Ha már itt tartunk, ezerszer inkább a Google csinálja meg, mint valaki más (lásd norc). Nem tudni kik, honnan jöttek és meddig maradnak, lehet hogy fél év múlva csődbe mennek, valaki meg fillérekért megveszi a maradványokat, és talál köztük feldolgozatlan, valamivel nagyobb felbontású képeket, és esetleg nem érdeklik a korábbi adatkezelési irányelvek. Google esetén sem lehetetlen, de azért pár nagyságrenddel kisebb a valószínűsége.

Új hozzászólás Aktív témák